Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

A fékerőszabályzóm ahol belekapaszkodik a hátsó hídba (talán valami rugó félével) ott volt valami gumi gyűrű vagy mi. Az nekem eléggé szétment és mostanában nagyon nyekereg valami amikor fel-le liftezik a kocsi hátulja. Tudja valaki ennek a cikkszámát vagy hogy mi is ennek a neve?

Nem tudom érthetően fogalmaztam-e. Délután lehet csinálok róla fotót.

Majd jön FPepe, Ő ennek a nagy tudora. :)

Köszi! :D

Szerepel a képen?

73455149.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszi! :)

Szerepel a képen?

http://img1.tar.hu/fpepe/img/73455149.jpg

Hát ezen a képen nem szerepel :D Bepróbálkozom egy márkakereskedésben, bár ők is ezt az EPC-t nézegetik. Lehet kibányászom a maradékot, megpróbálom rekonstuálni az eredeti formát és méreteket és esztergáltatok egy olyan gyűrűt danamidból (műanyag).

Link to comment
Megosztás:

Szép Estét Uraim!

A következő meglepetésben részesültem ma a benzinkúton. Az már részletkérdés hogy milyen drága a benzin :) , de amikor nyitottam a tanksapkát, akkor akkorát szisszent a tank mint az állat. Eddig még nem csinálta. Gőzom sincs ,hogy mitől lehet. Egyből néztem alá, hogy a pumba nem horpasztotta e be a tankot, de szerencsére nem. Pár km-el később megint sapkaellenőrzés, megint szisszent egy kicsit. Azóta viszont nem csinálta. Egyszerűen nem tudom eltalálni, hogy mi a bánat van/volt vele. Szisszentés után mintha jobban is ment volna a kocsi. Gondolkodtam már, hogy az aktivszénszürő mehetett-e ki, deszerintem annak a szellőzésben nemsok szerepe van. Aztán A tank tetején lévő kis szellőző mennyire jáccik szerepet az ilyenekben? Mellesleg úgy tudom, hogy a tanksapkában meg van valami szellőző. Hogy lehet azt szétkapni és kitakarítani? :D

Üdv Petya!

Link to comment
Megosztás:

Szép Estét Uraim!

A következő meglepetésben részesültem ma a benzinkúton. Az már részletkérdés hogy milyen drága a benzin :) , de amikor nyitottam a tanksapkát, akkor akkorát szisszent a tank mint az állat. Eddig még nem csinálta. Gőzom sincs ,hogy mitől lehet. Egyből néztem alá, hogy a pumba nem horpasztotta e be a tankot, de szerencsére nem. Pár km-el később megint sapkaellenőrzés, megint szisszent egy kicsit. Azóta viszont nem csinálta. Egyszerűen nem tudom eltalálni, hogy mi a bánat van/volt vele. Szisszentés után mintha jobban is ment volna a kocsi. Gondolkodtam már, hogy az aktivszénszürő mehetett-e ki, deszerintem annak a szellőzésben nemsok szerepe van. Aztán A tank tetején lévő kis szellőző mennyire jáccik szerepet az ilyenekben? Mellesleg úgy tudom, hogy a tanksapkában meg van valami szellőző. Hogy lehet azt szétkapni és kitakarítani? :D

Üdv Petya!

Pedig ez szellőztetés probléma, amihez köze van az aktívszén-szűrőnek is. A tanksapka szerintem nem ilyen. Enyémen van egy lyuk a közepén, bár nekem zárható a tankajtó központizárral, kulcsosnál nem tudom hogy van, ha esetleg neked kulcsos.

Link to comment
Megosztás:

Pedig ez szellőztetés probléma, amihez köze van az aktívszén-szűrőnek is. A tanksapka szerintem nem ilyen. Enyémen van egy lyuk a közepén, bár nekem zárható a tankajtó központizárral, kulcsosnál nem tudom hogy van, ha esetleg neked kulcsos.

Átmeneti megoldás lehet egy tecsós párszáz forintos tanksapka, azon van lyuk, és addíg sem szívja össze a tankot az AC-amig megoldodik a tankszellőztetés.

Link to comment
Megosztás:

Szép Estét Uraim!

A következő meglepetésben részesültem ma a benzinkúton. Az már részletkérdés hogy milyen drága a benzin :) , de amikor nyitottam a tanksapkát, akkor akkorát szisszent a tank mint az állat. Eddig még nem csinálta. Gőzom sincs ,hogy mitől lehet. Egyből néztem alá, hogy a pumba nem horpasztotta e be a tankot, de szerencsére nem. Pár km-el később megint sapkaellenőrzés, megint szisszent egy kicsit. Azóta viszont nem csinálta. Egyszerűen nem tudom eltalálni, hogy mi a bánat van/volt vele. Szisszentés után mintha jobban is ment volna a kocsi. Gondolkodtam már, hogy az aktivszénszürő mehetett-e ki, deszerintem annak a szellőzésben nemsok szerepe van. Aztán A tank tetején lévő kis szellőző mennyire jáccik szerepet az ilyenekben? Mellesleg úgy tudom, hogy a tanksapkában meg van valami szellőző. Hogy lehet azt szétkapni és kitakarítani? :D

Üdv Petya!

Üdv! Lehet, hogy el van dugulva az aktívszenes tartály meg a üzemanyag tartály közötti cső (ilyennel már találkozta és össze szívta a tankot)!

a rendszer úgy működik, hogy a környezet felé nem szellőztetjük az üzemanyagot mert káros, tehát nincs "kis lyuk" a tanksapkán!

Lehetséges hiba, a tankszellőztető szelep elromlása, ennek több oka is lehet! Pl:lescúszott a csatija, vagy nem vezérli ki az ECU

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Lehet, hogy el van dugulva az aktívszenes tartály meg a üzemanyag tartály közötti cső (ilyennel már találkozta és össze szívta a tankot)!

a rendszer úgy működik, hogy a környezet felé nem szellőztetjük az üzemanyagot mert káros, tehát nincs "kis lyuk" a tanksapkán!

Lehetséges hiba, a tankszellőztető szelep elromlása, ennek több oka is lehet! Pl:lescúszott a csatija, vagy nem vezérli ki az ECU

Melyik az a tankszellőztető szelep? Hol találom? Mellesles hibakód nincs. Amúgy amikor tankot cseréltünk, akkor kb egy hónapja, akkor a kis szellőző csövét sikerült odacsipetni a tank és a kasztni közé, szal össze volt nyomva. De nem hinném, hogy attól lehet, mert eddig is tankoltam és nem találkoztam ilyen jelenséggel. Ma a kényelem kedvéért nyárigumira cserélés közben kibányásztam a beszoritott csövet. Amikor meg lehuztam a betöltönyilásnál a csatijáról, akkor is sziszegő hangja volt. Most kiváncsi leszek, hogy változik e velalami, de asszem lesz egy randim az aktivszénszüürővel. Azt a lehetséges dugulást ki tudom ugy deriteni, hogy a betöltönél leveszem a szőrőtől visszatérő szellőző csövet és belefújok, vagy le kell kötni a szűrőnél is?

Link to comment
Megosztás:

Melyik az a tankszellőztető szelep? Hol találom? Mellesles hibakód nincs. Amúgy amikor tankot cseréltünk, akkor kb egy hónapja, akkor a kis szellőző csövét sikerült odacsipetni a tank és a kasztni közé, szal össze volt nyomva. De nem hinném, hogy attól lehet, mert eddig is tankoltam és nem találkoztam ilyen jelenséggel. Ma a kényelem kedvéért nyárigumira cserélés közben kibányásztam a beszoritott csövet. Amikor meg lehuztam a betöltönyilásnál a csatijáról, akkor is sziszegő hangja volt. Most kiváncsi leszek, hogy változik e velalami, de asszem lesz egy randim az aktivszénszüürővel. Azt a lehetséges dugulást ki tudom ugy deriteni, hogy a betöltönél leveszem a szőrőtől visszatérő szellőző csövet és belefújok, vagy le kell kötni a szűrőnél is?

Na ezekre majd válaszolnak a többiek, mert ennyire nincs előttem a dolog!

A tankszellőztető az asszem a lészűrő házára van rögzítve (de ez sem biztos)

Ha valamit rosszul mondtam javítsatok ki!!

Link to comment
Megosztás:

A jobbe első sárvédő mögött van.

Azt tudom. Az az aktiv szén szürő. De oda nem megy semmilyen drót, csak 3 cső ha jol láttam. Gondolom egyik a motortol jövő a másik a motor felé menő és a hamadik pedig megy hátra a tankhoz. Ki tudom ugy ppróbálni hogy nincs e dugulása, hogy a tanknál leveszem a kis vékony csővet és belefujok, vagy le kell kötni a szénszürőnél is? :)

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom. Az az aktiv szén szürő. De oda nem megy semmilyen drót, csak 3 cső ha jol láttam. Gondolom egyik a motortol jövő a másik a motor felé menő és a hamadik pedig megy hátra a tankhoz. Ki tudom ugy ppróbálni hogy nincs e dugulása, hogy a tanknál leveszem a kis vékony csővet és belefujok, vagy le kell kötni a szénszürőnél is? :)

Sztem jobb, ha a szénszűrőnél kötöd le, és onnan fújsz bele, akkor legalább meglátod azt is, hogy nincsenek-e széndarabok a csőben, az árulkodó jel lehet a szűrő hibájára.

Link to comment
Megosztás:

Sztem jobb, ha a szénszűrőnél kötöd le, és onnan fújsz bele, akkor legalább meglátod azt is, hogy nincsenek-e széndarabok a csőben, az árulkodó jel lehet a szűrő hibájára.

Nah kérlek alásan ma megtörtént a randi. Kerék le dobbetét ki, szénszűrő le, mind3 cső leköt szűrő szemrevételez, csővek másik fele leköt aztán acca neki a 8 légkört. Szűrő egybe van, ahogy látom széndarabka sehol se volt. Tankfelé menő szellőzőcső kifujatva. Aztán van egy cső ami a motortérben szabadon lebeg. Na az a szellőző csöve. és van egy vékony cső ami a vákuumszelepre megy. Szelepet leszedtem megjárattam csőveit leszedtem kifujtam. mintha a szűrőtől a szelep felé menő csőben lett volna pici dugulás, mert első belefujáskor picit szörcsögő hangja volt. Aztán szépen egyesével minden kapott egy 8 légkörös rugást. Összeraktam, aztán majd várom hogy mi lesz. remélem a probléma megoldva. :)

Link to comment
Megosztás:

Nah kérlek alásan ma megtörtént a randi. Kerék le dobbetét ki, szénszűrő le, mind3 cső leköt szűrő szemrevételez, csővek másik fele leköt aztán acca neki a 8 légkört. Szűrő egybe van, ahogy látom széndarabka sehol se volt. Tankfelé menő szellőzőcső kifujatva. Aztán van egy cső ami a motortérben szabadon lebeg. Na az a szellőző csöve. és van egy vékony cső ami a vákuumszelepre megy. Szelepet leszedtem megjárattam csőveit leszedtem kifujtam. mintha a szűrőtől a szelep felé menő csőben lett volna pici dugulás, mert első belefujáskor picit szörcsögő hangja volt. Aztán szépen egyesével minden kapott egy 8 légkörös rugást. Összeraktam, aztán majd várom hogy mi lesz. remélem a probléma megoldva. :D

Van egy ilyen ufóalakú izébizé elrejtve a motorháztető gumikéderbe szúrt takaróműanyag mögött, amit ki kell venni, hogy a pollenszűrő feletti esővíz elvezetőt ki tudd venni. Nah ott van ez, több opeles autójában láttam, állítólag ez is valami visszacsapószelep. Ez is okozhat gondot, lehet. Enyémbe nincs ilyen szal.. :) Bár nem értem miért.

Link to comment
Megosztás:

Van egy ilyen ufóalakú izébizé elrejtve a motorháztető gumikéderbe szúrt takaróműanyag mögött, amit ki kell venni, hogy a pollenszűrő feletti esővíz elvezetőt ki tudd venni. Nah ott van ez, több opeles autójában láttam, állítólag ez is valami visszacsapószelep. Ez is okozhat gondot, lehet. Enyémbe nincs ilyen szal.. :) Bár nem értem miért.

Kérlek szépen ma volt időm megérteni a működését. A lényege, hogy 3 cső megy rá. Egy jön a szellőzőtől egy megy a folytoszelepházba, és egy pedig a fekszervohoz van kötve. Nah ami a fékszervohoz van kötve az kapcsolja a szelepet. amikor inditod a motort akkor vákuum keletkezik a fékszervoban, ezért nyit a szelep és a benzingőzös levegőt is beszivja a sima levegő mellé a szekér. Kb ennyi a működése.

Link to comment
Megosztás:

Van egy ilyen ufóalakú izébizé elrejtve a motorháztető gumikéderbe szúrt takaróműanyag mögött, amit ki kell venni, hogy a pollenszűrő feletti esővíz elvezetőt ki tudd venni. Nah ott van ez, több opeles autójában láttam, állítólag ez is valami visszacsapószelep. Ez is okozhat gondot, lehet. Enyémbe nincs ilyen szal.. :) Bár nem értem miért.

A Tiédben elektromos van.

Link to comment
Megosztás:

Ha utánna a menetszél visszahűtti, akkor igen. A ventinek is be kell kapcsolnia amúgy. Az szokott menni?

Igen visszhűti.bár még a ventit nem hallottam,nem figyeltem.

azt gondoltam,termosztát gondok.durva,h 100ig felmegy,kicsit paráztató.

eddigi autóimban nem volt ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Igen visszhűti.bár még a ventit nem hallottam,nem figyeltem.

azt gondoltam,termosztát gondok.durva,h 100ig felmegy,kicsit paráztató.

eddigi autóimban nem volt ilyen.

Nem az a paráztató hanem az hogy mégcsak 15-20fokok vanak mi lessz nyáron 30 -35 ben?

Link to comment
Megosztás:

Normális esetben... De a 100 kicsit sok nem??Márcsak azért is mert ha jól tudom 92 fokosokra vannak ezek beálitva... :)

Nem. A termosztát akkor kezd nyitni. Amúgy nem gond ha felmegy akár 100 fölé is kicsivel, mert zárt rendszer lévén nem 1000C-nál kezd el forrni, hanem kb 115-120-nál.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.