Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

ha szemben állsz a motorral,akkor az injektor mögött van,kicsit lentebb.19-es kulcs való hozzá.nem tudom érthető-e?

Na itt vagyok, nem tudtam kitekerni, mert a krova nem ment rá teljesen, a nagy csati miatt, a sima kulcsal meg nem fértem hozzá. Igazából nem tudom, mert az tűnik logikusnak, hogy vízben van, de ne tudom hogy a szívótorokban van-e hűtővíz, úgyhogy passz. Óvatosan kezd el kitekerni aztán majd meglátod.

Az unixnál úgy árulják, hogy: hűtővíz hőmérséklet jelző, tehát vízban van.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Na itt vagyok, nem tudtam kitekerni, mert a krova nem ment rá teljesen, a nagy csati miatt, a sima kulcsal meg nem fértem hozzá. Igazából nem tudom, mert az tűnik logikusnak, hogy vízben van, de ne tudom hogy a szívótorokban van-e hűtővíz, úgyhogy passz. Óvatosan kezd el ktekerni aztán majd meglátod.

Én is igy jártam,viilással hozzá tudok férni....

Hát jó lenne tudni,h mi a helyzet,mert most nincs sok időm.mindjárt indulok,s nem akarok még a vízzel is tökölni,viszont ki kellene cserélnem.

Link to comment
Megosztás:

Én is igy jártam,viilással hozzá tudok férni....

Hát jó lenne tudni,h mi a helyzet,mert most nincs sok időm.mindjárt indulok,s nem akarok még a vízzel is tökölni,viszont ki kellene cserélnem.

Mivel vizben van, annak a hőmérsékletét méri, logikus hogy fog folyni a viz. :lol: ..mert a szivótorokban is van viz...előmelegiti a keveréket, vagy mi a szösznek, de van! De nem kell fosni a cseréjétől - hacsak nincs nagyon beállva, nehogy eltörd - nem nagy vizmennyiség folyik el amig kiveszed/beteszed. Esetleg befogod az ujjaddal a lyukat amig a másikat a másik kezeddel oda nem biggyeszted. :)

Link to comment
Megosztás:

Mivel vizben van, annak a hőmérsékletét méri, logikus hogy fog folyni a viz. :lol: ..mert a szivótorokban is van viz...előmelegiti a keveréket, vagy mi a szösznek, de van! De nem kell fosni a cseréjétől - hacsak nincs nagyon beállva, nehogy eltörd - nem nagy vizmennyiség folyik el amig kiveszed/beteszed. Esetleg befogod az ujjaddal a lyukat amig a másikat a másik kezeddel oda nem biggyeszted. :)

oké.köszi!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Pár hozzászólással visszább írtam a rángatás miatt és az EGR problémánál álltunk meg!

csak még azt nem tudom hogy szereljem le! Nagyon gáz helyen van. Le lehet szedni a motor kiszerelése nélkül?

P1050899_164559.JPG

az felső csavarhoz hozzá férek de az alsóhoz még allulról se!

Pls help! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Pár hozzászólással visszább írtam a rángatás miatt és az EGR problémánál álltunk meg!

csak még azt nem tudom hogy szereljem le! Nagyon gáz helyen van. Le lehet szedni a motor kiszerelése nélkül?

EGR

az felső csavarhoz hozzá férek de az alsóhoz még allulról se!

Pls help! :lol:

Ügyes kézzel le lehet szedni, csak kicsit a körülötte levő dolgokat el kell pakolni. Látom közel vagy. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Pár hozzászólással visszább írtam a rángatás miatt és az EGR problémánál álltunk meg!

csak még azt nem tudom hogy szereljem le! Nagyon gáz helyen van. Le lehet szedni a motor kiszerelése nélkül?

http://static.fotoalbum.hu/picturezoom/201...0899_164559.JPG

az felső csavarhoz hozzá férek de az alsóhoz még allulról se!

Pls help! :lol:

Ez X14XE vagy X16XE(L)?

Le kell bontani a körülötte lévő dolgokat és utána kivehető egy kis ügyeséggel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Pár hozzászólással visszább írtam a rángatás miatt és az EGR problémánál álltunk meg!

csak még azt nem tudom hogy szereljem le! Nagyon gáz helyen van. Le lehet szedni a motor kiszerelése nélkül?

az felső csavarhoz hozzá férek de az alsóhoz még allulról se!

Pls help! :lol:

Nekem anno elég volt a mellette futó kábelcsatorna fellazítása és sok anyázás és nőgyógyászkodás után sikerült kiszedben és vissza. Ezért is döntöttem rögtön a lezárás emllet, mert azt már soha többet nem akarom leszedni. :)

Ja és dugókulcs hajtószárra szerelhető torx-ot vettem és hosszabb végűt. Azután összelegózva két hosszabbítóval és egy csuklóelemmel már felülről tudtam lazítani,húzni a csavarokat.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit megkésve (betegség és egyéb dolog hátráltatott) de köszönöm a segítséget.

Sajnos a hiba forrása még nem lett meg, de egyenlőre úgy vagyok vele, mint az öregember aki folyton összecsinálja magát, és az orvos a végén nyugtatót ír fel neki...és egy héttel később a bácsika mondja, hogy még mindig összecsinálja magát, de KIT ÉRDEKEL??? :)

Azaz a tünetek nem rosszabbodtak, majd csak rájövök hogy mi a hézag!

Azért, egy kérdés: Amúgy ha aksi cserét követően nincs meg a gyári autórádió kódja akkor mit lehetne tenni?

Köszi

Üdv

Nekem mondjuk utángyári, "ocó" központizáram van, de akkor volt hasonló amikor a közontizár motorjának kipusztult a végállás érzékelése, és nem érzékelte hogy már zárva van, így a motor tekert tovább. Viszont mivel mechanikusan már nem tudott tovább menni, ezért csak elkerregett, és rázta magát. Ha pl.: vezérlős motornál történik ugyan ez akkor lehet hogy vezérlőjelet is folyamatosan küld és így a többi zárat is "tovább akarja zárni" Nekem ez egy hipergagyi utángyártottnál volt, nemtudom hogy hogy menne nálad, ill. hogy neked milyen van :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet valami egyéb oka is hogy megráz egyfolytában a kocsi azon kívül hogy én is ő is feltöltödik?....rakjak rá olyan gumis levezetőt a seggére? Szerintem nem normális dolog ez...

Inkább válts műszálas ruha helyett pamutra :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elrepedt keresztben a balos lámpaüveg, a kérdés: lehet azt külön cserélni, vagy csak egyben az egészet?

Elvileg nem lehet külön kapni, de ha pl. itt a fórumon van vkinek egy lámpája, amit mondjuk a foncsor gyengesége miatt kicserélt, és az üvege ép, akkor át lehet műteni.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg nem lehet külön kapni, de ha pl. itt a fórumon van vkinek egy lámpája, amit mondjuk a foncsor gyengesége miatt kicserélt, és az üvege ép, akkor át lehet műteni.

Köcce!

Mennyire nehéz az a műtét? Vgay inkább akkor már csere? Kutakodtam a neten, És 6500-7500 pénz körül már árultak vadiújat- gondolom akkor már érdemes párban cserélni, hogy egyformán világítsanak, nem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.