Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!Egy kis segítségre lenne szükségem, egy 92-es C16NZ astrám van, nem sokat használom, és tegnap úgy jártam vele, hogy egy hét állás után elinditottam, és eléggé dadogott a motor, az alapjáratra gyanakszom, és egy kis idő után kivillant a motor visszajelzőm is, ma leszedtem netről a hibakód listát és csak annyi volt írva, rajta, hogy kössem össze az A és B csatlakozót, majd ezután a ki fogja villogni a hibát, a problémám az, hogy ez egy 10 lábas csatlakozó és nem tudja esetleg valaki pontosan, hogy melyik két csatlakozót kell összekötni?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Egy kis segítségre lenne szükségem, egy 92-es C16NZ astrám van, nem sokat használom, és tegnap úgy jártam vele, hogy egy hét állás után elinditottam, és eléggé dadogott a motor, az alapjáratra gyanakszom, és egy kis idő után kivillant a motor visszajelzőm is, ma leszedtem netről a hibakód listát és csak annyi volt írva, rajta, hogy kössem össze az A és B csatlakozót, majd ezután a ki fogja villogni a hibát, a problémám az, hogy ez egy 10 lábas csatlakozó és nem tudja esetleg valaki pontosan, hogy melyik két csatlakozót kell összekötni?

Köszönöm előre is a válaszokat!

A biztosítékok felőli sorban a felső kettőt. Aztán a gyújtást ráadod (nem indítod be!), és figyeled a motorkontroll lámpát.

Itt a rajzon az A és B jelű:

b008.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sikerült kivillogtatnom a hibát és sajnos egy 35-ös hibakódot kaptam, ami azt jelenti, hogy az alapjárati vezérlőszeleppel van valami gond, nem tudja valaki esetleg, hogy ez mekkora hiba?Beállítással javítható vagy csak a csere oldja meg a gondomat?Illetve, hogy kb mekkora tétel a javítása?És pontosan hol található ez, az alapjárati motorban?Tudom sokat kérdezek, de még nincs meg rég az autóm és szeretném magamnak megcsinálni ezt a hibát, viszont most kb egy hétig nem tudok vele foglalkozni, mennyire járhatok így az autóval szerintetek?

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sikerült kivillogtatnom a hibát és sajnos egy 35-ös hibakódot kaptam, ami azt jelenti, hogy az alapjárati vezérlőszeleppel van valami gond, nem tudja valaki esetleg, hogy ez mekkora hiba?Beállítással javítható vagy csak a csere oldja meg a gondomat?Illetve, hogy kb mekkora tétel a javítása?És pontosan hol található ez, az alapjárati motorban?Tudom sokat kérdezek, de még nincs meg rég az autóm és szeretném magamnak megcsinálni ezt a hibát, viszont most kb egy hétig nem tudok vele foglalkozni, mennyire járhatok így az autóval szerintetek?

Köszi a segítséget!

Annyira nem nagy gond, hogy ne járhatnál vele. Ez az a szelep a képen, a fekete hengeres cucc a nagy O-betűnél, amibe alulról vezetékek mennek:

erg2.jpg

Néha nem árt kitisztítani, ezt úgy csináld, hogy lehúzod a csatit róla, kitekered a 2 tartócsavarját, óvatosan kihúzod a helyéről, hogy az O-gyűrű ne vesszen el, és benzines ecsettel vagy féktisztítóval lemosod a belső kúpos részét, de úgy, hogy nem erőlteted semmilyen irányba! Aztán a házát is kitakarítod (különösen a belső furatnál, ahová a motor kúpos része illeszkedik), és mehet vissza.

Itt találsz egy képes leírást a dologról, igaz nem magyar, de a képek alapján már nem nehéz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még új vagyok, mind a fórumon, mind Opel tulajként. Nemrégen vettem egy 97-es Astra f 1,6 16v ecotec-et, erre futotta.

Szeretném a vezérlést+vízmpumpát kicseréltetni, meg olajcsere+szervíz. 10w40 olajjal. A vezérlés gyári lenne.

Mennyi a "reális" ár? Biztos van köztetek aki már csináltatott, vagy csinált ilyet.

1. szerelő azt mondja, csak akkor tud árat mondani, ha szétszedte, mert nem tudja pontosan milyen alkatrész kell hozzá. Egy-két alkatrész árat azért említett beszélgetés közben, pl. motortartó bak 15000 Ft (billeg a motor gázadásnál, és elvételnél). Japán gyertyák 2000 Ft/db.

2. szerelő ajánlata: vezérlés+vízpumpa csere munkadíjjal együtt 68000 Ft.

Szervíz (levegő, pollen, olaj szűrők), olaj, és kézifékbowden, 2 hátsó fékmunkahenger csere munkadíjjal 53000 Ft

Lengéscsillapítók cseréje márkás gázosra 84000 Ft szintén munkadíjjal.

Kicsit sokallom. Vagy szokjak hozzá?

Identikus alkatrészekként milyen márkát ajánlanátok féktárcsa, dob és betétek terén?

Amikor gyorsítok, olyan hangja van mintha a féltengely karattyolna (nem tudok jobb hangutánzó szót hirtelen, mert nem kopogás). Ha csak gurul az autó, akkor nem hallani. A féltengelyek nem kotyognak, kanyarban sem hallani, fel is volt emelve az autó, ellenőrizve lett.

Az 1. szereló azt mondta a féltengely O.K, majd kitisztítja az EGR szelepet... A karattyolás lassabb, mint a motor fordulata. Lehet, hogy váltó v. csapágy?

Még valami: 200000 Km soknak számít egy ilyen motornál?

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat.

Ez egy kicsit sok volt egyszerre :lol:

Link to comment
Megosztás:

1. szerelő azt mondja, csak akkor tud árat mondani, ha szétszedte, mert nem tudja pontosan milyen alkatrész kell hozzá. Egy-két alkatrész árat azért említett beszélgetés közben, pl. motortartó bak 15000 Ft (billeg a motor gázadásnál, és elvételnél). Japán gyertyák 2000 Ft/db.

Ez érdekes mert a motorszám alapján szinte minden alkatrész kereskedő meg tudja mondani mi való bele, főleg ha gyári alkatrészekről van szó. (őszintén már nem szimpi a szerelőd)

Gyertyát gyárit ajánlom de csak a made in germany feliratút. Olcsóbb is mint a japán és pl nekem a japán nem is vált be mert csörgött vele néha a motor. Motortartó bak az valóban elég drága szokott lenni de érdemes neten utánanézni

2. szerelő ajánlata: vezérlés+vízpumpa csere munkadíjjal együtt 68000 Ft

Ki lehet hozni olcsóbban is de kb ez reális.

Szervíz (levegő, pollen, olaj szűrők), olaj, és kézifékbowden, 2 hátsó fékmunkahenger csere munkadíjjal 53000 Ft

Ez valóban soknak tűnik de a hátsó fék elég szopatós így lehet ezt a munkát kell megfizetned, meg aztán vannak járulékos költségei is mint pl fékolaj

Lengéscsillapítók cseréje márkás gázosra 84000 Ft szintén munkadíjjal.

Csak ne monroe legyen az a márkás :lol: Ezt is meg lehet úszni olcsóbban ha jó helyen veszed a lengéscsillapítót. A hátsó kicserélése gyerekjáték az elsőnél már nagyobb meló. nem elfelejteni a futómű álítást az elsők cseréje után!

Kicsit sokallom. Vagy szokjak hozzá?

Így egyszerre valóban sok de ezután egy jódarabig nem kell ezekhez a részekhez hozzányúlni.

Identikus alkatrészekként milyen márkát ajánlanátok féktárcsa, dob és betétek terén?

Féktárcsa brembo (csak eredeti piros dobozos bene papírokkal mert sajnos hamisítják) Betétre a ferrodo permier. Van persze más jó minőségű lehetőség is de ez egy bevált páros itt többünknek.

Amikor gyorsítok, olyan hangja van mintha a féltengely karattyolna (nem tudok jobb hangutánzó szót hirtelen, mert nem kopogás). Ha csak gurul az autó, akkor nem hallani. A féltengelyek nem kotyognak, kanyarban sem hallani, fel is volt emelve az autó, ellenőrizve lett.

Az 1. szereló azt mondta a féltengely O.K, majd kitisztítja az EGR szelepet... A karattyolás lassabb, mint a motor fordulata. Lehet, hogy váltó v. csapágy?

A hengot hallani kelene így még találgatni sem tudunk mi lehet, de az biztos az egr szelepnek semmi köze ehhez.

Az egr-t érdemes lezárni így sok későbbi gondtól óvhatod meg magad.

Még valami: 200000 Km soknak számít egy ilyen motornál?

Igen sajnos ennél amotornál ez már elég sok km. (és akkor még az esetleges óravissazterkésről nem is beszélve)

Figyelj nagyon oda az olajfogyásra. Ezek a motorok szeretik enni az olajat.

Link to comment
Megosztás:

...

1. szerelő azt mondja, csak akkor tud árat mondani, ha szétszedte, mert nem tudja pontosan milyen alkatrész kell hozzá. Egy-két alkatrész árat azért említett beszélgetés közben, pl. motortartó bak 15000 Ft (billeg a motor gázadásnál, és elvételnél). Japán gyertyák 2000 Ft/db.

...

Ez érdekes mert a motorszám alapján szinte minden alkatrész kereskedő meg tudja mondani mi való bele, főleg ha gyári alkatrészekről van szó. (őszintén már nem szimpi a szerelőd)

...

Szerintem nem azt nem tudja, hogy mi való bele. Hanem látatlanból (átvizsgálás és szétszedés nélkül) a szükséges alkatrészek csak egy részét lehet megmondani előre, mert szétszedés után derülnek ki a turpisságok, előtte csak találgat az ember. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek!

A 200000 km-be már bele van számítva a visszatekerés (130000-re volt) :lol:

"Az EGR-t érdemes lezárni" Erről szívesen olvasnék többet, meg arról is, hogy ennél a motornál a 200000 Km már elég sok mit takar tulajdonképpen?

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek!

A 200000 km-be már bele van számítva a visszatekerés (130000-re volt) :lol:

"Az EGR-t érdemes lezárni" Erről szívesen olvasnék többet, meg arról is, hogy ennél a motornál a 200000 Km már elég sok mit takar tulajdonképpen?

Üdv!

Ezeket a motorokat általában tapossák is, mert mennek. Karbantartás pedig nem mindig párosul hozzá. Ennek eredményeképpen általában nem km bajnokok (tisztelet a kivételnek).

egr topik: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...0&start=760

A GyIK-ban is van róla leírás.

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...20&start=20

Link to comment
Megosztás:

Szép estét!

Sikerült a kivillogtatás, 0170 hibakód. Szegény keverék, ha jól tudom, bár hivatalosan nem is villoghatna ilyesmit ez az ECU, de mindenki ezt kapja EGR vagy lambda halál esetén. Szerintetek akasszam fel magam, vagy menthető a helyzet? Köszönöm a javaslatokat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szép estét!

Sikerült a kivillogtatás, 0170 hibakód. Szegény keverék, ha jól tudom, bár hivatalosan nem is villoghatna ilyesmit ez az ECU, de mindenki ezt kapja EGR vagy lambda halál esetén. Szerintetek akasszam fel magam, vagy menthető a helyzet? Köszönöm a javaslatokat. :lol:

Ez lehet üzemanyagrendszeri hiba is, nekem akkor mindott ilyet, mikor az AC-relé vacakolt, és nem ment rendesen az AC-pumpa.

Link to comment
Megosztás:

Benzinszűrő január végén volt cserélve.

Igen. Leginkább akkor amikor éppen vacakol.

Szóval bármikor. Néha enyhe rángatáson kívül más nem nagyon tűnt fel eddig, de a sárga lámpát már minden nap látom.

Az a baj, hogy én nem értek hozzá, nem tudom, mit és hogyan kell végigpróbálgatni, sok dologról azt sem tudom, hol keressem.

Link to comment
Megosztás:

Benzinszűrő január végén volt cserélve.

Szóval bármikor. Néha enyhe rángatáson kívül más nem nagyon tűnt fel eddig, de a sárga lámpát már minden nap látom.

Az a baj, hogy én nem értek hozzá, nem tudom, mit és hogyan kell végigpróbálgatni, sok dologról azt sem tudom, hol keressem.

lehet lambda hiba is nyomás is meg fals levegő is

Szerintem bízd olyan emberre aki tud nyomást meg lambda feszt mérni és tudja is mit miért csinál!

Link to comment
Megosztás:

Ott van a jobb lábtérben a burkolat mögött van az AC-relé. Ha kihúzod a relét, és összekötöd a 30-87-ös kapcsokat a foglalatban akkor el kell indulnia a pumpának amennyiben jó.

308435.jpg

Ott az a lila kocka a kép közepén. Kihúzod, az alján ott vannak a 30-87-ös számok a lábak mellett, ennek megfelelően egy dróttal összekötöd az aljzatban a sarkokat. Ha a pumpa működik akkor szépe elkezd búgni. Persze ha csak néha rángat nem 100%-hogy pont a teszteléskor fog carakodni. Megoldás lenne, ha kihoznád a két sarkot egy kapcsolóval, és azzal menni egy kört kiiktatva ezzel a relét. Ha most nem jön elő a hiba akkor a relé a ludas.De ezt csak saját felelőségre mert egy csattanáskor , esetleges üanyagcső sérüléskor a pumpa nem fog megállni, és okádja a benzint.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a leírást! De sajnos beégés esete áll fenn, mert most türelmesen kivillogtattam megint, és nem csak 0170, hanem 0130 is van. Tehát elkezdhetek lambda után kutatni, gondolom. Tudom, hogy vissza is olvashatnék akár, de meg tudnátok mondani, hányvezetékes kell bele? :lol:

Szerk.: Köszi, úgy látom, egyvezetékes. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a leírást! De sajnos beégés esete áll fenn, mert most türelmesen kivillogtattam megint, és nem csak 0170, hanem 0130 is van. Tehát elkezdhetek lambda után kutatni, gondolom. Tudom, hogy vissza is olvashatnék akár, de meg tudnátok mondani, hányvezetékes kell bele? :lol:

Szerk.: Köszi, úgy látom, egyvezetékes. :)

1 asszem. Nekem az van.

Link to comment
Megosztás:

1 asszem. Nekem az van.

Én is erre jutottam. Tudom, hogy ez a kör már párszor le lett futva itt, csak a biztonság kedvéért kérdezem: ugye jól tudom, hogy utángyári lambda nem játszik, az új gyári meg szemtelenül drága? Ilyesmiből bontottat szerencsés beszerezni? Ugye ez az eszköz gyakran hal meg, ahogy a fórumokat olvasom, tehát gondolom rizikós, hogy egy bontott meddig bírná...

Link to comment
Megosztás:

Én is erre jutottam. Tudom, hogy ez a kör már párszor le lett futva itt, csak a biztonság kedvéért kérdezem: ugye jól tudom, hogy utángyári lambda nem játszik, az új gyári meg szemtelenül drága? Ilyesmiből bontottat szerencsés beszerezni? Ugye ez az eszköz gyakran hal meg, ahogy a fórumokat olvasom, tehát gondolom rizikós, hogy egy bontott meddig bírná...

Igen jól tutod, ebből szokták megcopni az utángyártottal, a gyári meg drága. Bontott....a te döntésed, mondjuk én azt vennék ha kellene.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.