Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Reggel irány az Opel, kíváncsi vagyok mennyiért vesztegetnek 4db gyertyát. Ha ott veszek akkor mindegy milyen márkájút veszek, vagy azért ott is van többfajta? Ja, a múltkor (3 éve :lol: ) nem tudom milyen gyertyát tettek bele, mert nem voltam ott a cserénél, a számlán meg nem szerepel /még mindig megvan/.

Link to comment
Megosztás:

Ez is az. Mindkét fajta gyertyából létezik 16-os és 21-es is. A régebbi, hővédőcső nélküli motorokba 21-es kell, az újabb hővédőcsövesekhez 16-os.

GM-ből F astrába?? Mert én arra írtam, lásd a ()-et. Példát légyszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Problémám a következő: a hátsóablak mosásához használt gumicső össze van toldva a csomagtartó ajtónál. Ez néha szétjön. Lehet ezt a csövet kicserélni olyanra ami nincs megtoldva? Mi ennek a neve? Egyszerű gumicső? Kb hány méter?

Köszönöm!

Üdv, Tibor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Problémám a következő: a hátsóablak mosásához használt gumicső össze van toldva a csomagtartó ajtónál. Ez néha szétjön. Lehet ezt a csövet kicserélni olyanra ami nincs megtoldva? Mi ennek a neve? Egyszerű gumicső? Kb hány méter?

Köszönöm!

Üdv, Tibor

Készülj fel hogy ha cserélni akarod akkor nagy meló lesz. Sima mezei gumicső. Amit ajánlani tudok az egy sárgás színű szilikon cső (láncfürész vagy kisgépszervizekben be tudod szerezni üzemanyagcső cimén) kb ugy 7-8 méter kell összesen. Az utas oldali a oszlopon megy fel a tetőbe és ott megy végig jobb oldalon egészen hátra a csomagtartó ajtóig.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Haver F astrájában a vízpumpa elég érdekes hangot ad ki. Régebben kezdte, de akkor alig hallhatóan, de most már elég erősen zörög neki . Mintha csapágyas lenne, vagy én nem is tudom. Lehet valamit kezdeni vele? Vagy inkább vegyen másikat?

Csere de gyorsan,mert vezérlés kócolás lesz belőle és az drágább lesz,mint egy vezérlés csere.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Régi problémámat hozom ismét elő:

Az alapjáratom ingadozik megint,ami azért bosszant, már kur..ra,mert most cseréltem ki az alapjárati motort(újat vettem bele),ahogyan sokan tanácsoltátok.

Az első nap nem is volt semmi gond,de visszatért az ingadozás( hideg-meleg motornál egyaránt ),bár nem annyira durván mint régebben.

Légyszives segítsetek!

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Régi problémámat hozom ismét elő:

Az alapjáratom ingadozik megint,ami azért bosszant, már kur..ra,mert most cseréltem ki az alapjárati motort(újat vettem bele),ahogyan sokan tanácsoltátok.

Az első nap nem is volt semmi gond,de visszatért az ingadozás( hideg-meleg motornál egyaránt ),bár nem annyira durván mint régebben.

Légyszives segítsetek!

Köszönöm!

Lehet csak letrutyisodott. Szezonja van ilyenkor.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Régi problémámat hozom ismét elő:

Az alapjáratom ingadozik megint,ami azért bosszant, már kur..ra,mert most cseréltem ki az alapjárati motort(újat vettem bele),ahogyan sokan tanácsoltátok.

Az első nap nem is volt semmi gond,de visszatért az ingadozás( hideg-meleg motornál egyaránt ),bár nem annyira durván mint régebben.

Légyszives segítsetek!

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Régi problémámat hozom ismét elő:

Az alapjáratom ingadozik megint,ami azért bosszant, már kur..ra,mert most cseréltem ki az alapjárati motort(újat vettem bele),ahogyan sokan tanácsoltátok.

Az első nap nem is volt semmi gond,de visszatért az ingadozás( hideg-meleg motornál egyaránt ),bár nem annyira durván mint régebben.

Légyszives segítsetek!

Köszönöm!

Valahol falsot szívhat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám a következő: valami nyiszog az autó elejében mikor kanyarodok.

Először a csapágyakra gyanakodtam de nem azok.

Elmesélek egy történetet. Egyik nap elkezdett bal kanyarban kopogni a jobb első, először csak enyhén, aztán egyre durvábban végül már darálló-ropogó hangja volt. Első körben a kerékcsapágyra gyanakodtam, aztán féltengelycsuklóra, kábé 10-en meghallgatták, mind azt mondták, tuti az. Vettem egyet bontóban 5-ropiért, mert az új árát sokaltam, vettem hozzá 30-as kulcsot 3-ezerért, mászkálás, kocsi alatt fekvés, egyéb nyűgök, összeraktam, a kopogás maradt. Elvittem egy barátomhoz, meghallgatta, mondta nézzek alá. Egy 610 forintos gumibak volt elszakadva ami a középdobot tartja. Ez középen volt a váltókar alatt, mégis a keréknél kopogott. Ha nem vagy biztos benne mi carakodik, vidd el szerelőhöz, időt, energiát, pénzt spórolsz vele.

manualis szivato nincs benne....

akkor a teli inditasnal mitol nagyobb a fordulat szam? :lol:

Az alapjárati motor állítja az alapjárati fordulatszámot, amit az ECU vezérel a jeladóktól beérkezett információk alapján.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.