Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Gyári kp zárat az életben nem nyitsz így ki. :lol:

komolyan nem ismeritek???????

na

akkor story:

baratok voltak hetvegen nalunk es lementunk füredre korcsolyazni mer ugye be van fagyva a balaton

ez volt ugye penteken

az auto tiszta olvadt ho/jeg maradt, lusta voltam letakaritani.

ma reggel megint mentunk volna eg ykort, de nem nyilt a kozponti zar, vmi befagyott....

kitalaltam hogy belulrol talan fel tudom huzni a gombokat es akkor bejutunk.

csomagtartot kinyitottam, elore masztam, de nem nyiltak az ajtok

ekkor jott az otlet, elinditom az autot, aztan majd a futes kiolvasztja a befagyott zarszerkezetet....

mondtam a baratomnak hogy huzza ki a kulcsot mert epp hasaltam a lehajtott hatso ulesen... :rolleyes:

o szepen kihuzta lezart allasban a kulcsot, en bedugtam, elinditottam, majd mint aki jol vegezte dolgat, lecsuktam a csomagter ajtot...

akkor jott a meglepi amikor be akartuk tenni a korcsolyakat a melegedo autoba :D

persze mivel egy osztrak bontobol valo az auto csak egy kuls volt hozza ami benn figyelt a lezart, jaro motoru autoban.

kicsit hirtelen nem tudtam mit csinaljak aztan eszembe jutott egy story amit egy dealer meselt akitol vettuk az autot.

azt mondta hogy a gyari kozponti zaras f astrak kozponti zar vezerlojeben van egy gyorsulas szenzor ami karambol eseten kinyitja az esetlenegesen bezart ajtot. igy ha sikerul felnyitni a motorhaztetot es az ablaktorlo vezerles visszatero agan keresztul a 15/54-be sikerul delejt vinni, akkor a gyorsulas erzekelo tajekara mert megfelelo iranyu es nagysagu rugassal nyithato a kozponti zar.

na most ugye a jaro motornal ugye van gyujtas, ergo gondoltam akar mukodet is a dolog....

megvartam amig bemelegszik az auto belulrol (kb 15-20 perc) aztan belerugtam egy szep nagyot a koszob elso reszebe.

hat mit mondjak, en lepodtem meg a legjobban, de nyilt a kozponti zar!!!!!

en voltam a hos az asszony szemeben :P.

a kozponti zar tuti gyari, retesz zaras. igazabol az egesz auto erintetlen gyari allapotu.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem inkáb azt tudta a dealer akitől vettétek a kocsit, hogy kontakthibás a központizár és ahirtelen rázkódástol nyit-zár

merthát abba ugyan semiféle gyorsulás szenzor nincs.

Olyan változat van, ami inditásra bezárja az ajtót, leállitásra kinyitja. Igy karambolnál sem a gyorsulás változást érzékeli,hanem azt, hogy leált a motor és kinyit.

Merthát ugye az a fránya elektronika tesz róla ,hogy leáljon

Link to comment
Megosztás:

komolyan nem ismeritek???????

na

akkor story:

......

.

Hmm....érdekes. Én arra tippeltem vona, hogy a rúgástól simán mechanikusan felugrik a gomb, nyitja az ajtót. Erről a gyorsulás érzékelőről még nem hallottam, egyedül a lassulás érzékelőről a hamutartó alatt a légzsákos kocsiknál. De mivel nekem utólagos kp-záram van nem is tudom megnézni. Az ablaktörlőnek meg elmletileg nem sok köze van máshoz mint az ablaktörlőhöz. De kinyílt az a lényeg. :D A hős szerep az asszony előtt meg jól jöhet még plusszban amúgy is jó dolog. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hmm....érdekes. Én arra tippeltem vona, hogy a rúgástól simán mechanikusan felugrik a gomb, nyitja az ajtót. Erről a gyorsulás érzékelőről még nem hallottam, egyedül a lassulás érzékelőről a hamutartó alatt a légzsákos kocsiknál. De mivel nekem utólagos kp-záram van nem is tudom megnézni. Az ablaktörlőnek meg elmletileg nem sok köze van máshoz mint az ablaktörlőhöz. De kinyílt az a lényeg. :lol: A hős szerep az asszony előtt meg jól jöhet még plusszban amúgy is jó dolog. :P

hat

ki kell probalni...

a kontakthibas 5let sem rossz amugy, de kicsit valoszinutlen lenne :rolleyes:.

a gyorsulas erzekeloben van racio, mert nem minden auto legzsakos, de attol baleset az lehet akozponti zaras autoval is.

mindenesetre utana fogok nezni.

amugy nem lenne egy nagy dolog, egy dip8-as ic.

(puszta veletlensegbol ilyesmivel foglalkozom :D)

az ablaktorolnek annyi koze van a dologhoz hogy ahhoz hogy lekapcsolt gyujtassal visszamenjen alap helyzetbe kell egy "aramut".

ez a regi forgotarcsas vezerloknel is megvan.

ezt lehet visszafele kihasznalni allitolag.

Link to comment
Megosztás:

Nálam meg elő sem fordulhat, mert a dis gyújtásosnál amig nincs szikra addig nem is nyitja az injektrokat és nincs nafta így aztán megszívni sem tudja magát.

Utoljára ladánál volt ilyenem, hogy úgy megszívta magát, hogy gyertya ki és kiszellőztetés oldotta csak meg a gondot.

Pedig az enyém is DIS gyújtásos. Ja amúgy indítózáskor volt szikra, a gyertyák úsztak a benzinben, de valahogy mégsem akart beindulni. Mindegy, remélem többet nem csinálja. Amúgy a szerelő azt a tanácsot adta, ha még egyszer ezt csinálja, akkor indítózáskor nyomjak egy kis gázt, mert akkor nyit a pillangószelep és akkor kap levegőt a motor.

Link to comment
Megosztás:

Hmm....érdekes. Én arra tippeltem vona, hogy a rúgástól simán mechanikusan felugrik a gomb, nyitja az ajtót. Erről a gyorsulás érzékelőről még nem hallottam, egyedül a lassulás érzékelőről a hamutartó alatt a légzsákos kocsiknál. De mivel nekem utólagos kp-záram van nem is tudom megnézni. Az ablaktörlőnek meg elmletileg nem sok köze van máshoz mint az ablaktörlőhöz. De kinyílt az a lényeg. :D A hős szerep az asszony előtt meg jól jöhet még plusszban amúgy is jó dolog. :rolleyes:

Fizikaórán biztos a tanárnővel voltál elfoglalva :P (A lassulás tulajdonképpen negatív gyorsulás.)

Pedig az enyém is DIS gyújtásos. Ja amúgy indítózáskor volt szikra, a gyertyák úsztak a benzinben, de valahogy mégsem akart beindulni. Mindegy, remélem többet nem csinálja. Amúgy a szerelő azt a tanácsot adta, ha még egyszer ezt csinálja, akkor indítózáskor nyomjak egy kis gázt, mert akkor nyit a pillangószelep és akkor kap levegőt a motor.

Jól zár az injektor? Lehet elcsöppen néha örömében (álló motornál).

Link to comment
Megosztás:

komolyan nem ismeritek???????

na

akkor story:

..........

a kozponti zar tuti gyari, retesz zaras. igazabol az egesz auto erintetlen gyari allapotu.

Biztosan? Mert én úgy tudom, hogy a gyári nyit/zár mindent beleértve a csomitartót és a tanknyilást is.. :rolleyes: Nem vagyok jártas a központik illetve a riasztók terén, de szerintem is valószinűbb hogy kiolvadt vagy kontakhibás és az a kis rázkódás elinditotta.. :D

Link to comment
Megosztás:

Fizikaórán biztos a tanárnővel voltál elfoglalva :P (A lassulás tulajdonképpen negatív gyorsulás.)

Hááát ha lenne mutatnék róla képet... lehet nem aludnál éjjel. :D Lassulás-gyorsulás most mindegy van a kocsiban a légzsákén kívül másik ilyen ketyere? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

komolyan nem ismeritek???????

na

akkor story:.....

Ez akkora baromságnak tűnik, hogy még akár igaz is lehet. Kíváncsiságból előkotortam a rajzot és tényleg van vezeték a 15-ös pontról a vezérlő felé. Mondjuk én még nem próbáltam ki, de inkább az lehet, hogy ha lezárod a központit járó motornál, kinyit ha leállítod. Ezt holnap kipróbálom :D

De hogy rúgásra nyílik...meg gyorsulás szenzor a központiban

Olyan változat van, ami inditásra bezárja az ajtót, leállitásra kinyitja. Igy karambolnál sem a gyorsulás változást érzékeli,hanem azt, hogy leált a motor és kinyit.

Merthát ugye az a fránya elektronika tesz róla ,hogy leáljon

Ilyen valóban van, de nem a központi, hanem a riasztó csinálja. Nem kevés időmbe telt míg kiheréltem belőle :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ez egy dolgozó lány nagy baromság!

Aki ezt beszívja....

img1173vs5.jpg

img1172hw8.jpg

Hol van ezen gyorsulásérzékelő?Ez nem a NASA ébresztő! :rolleyes:

Maximum az lehet,hogy az ajtóban lévő mikrokapcsoló annyira gatya már,hogy az ért össze a rugás hatására és ezért nyílt ki.

Másfelöl a gyári kp zár vezérlő a jobb lábrésznél van. :D

Szóval ha videóval alátámasztod,amit álítasz,akkor talán hiszek neked!

Link to comment
Megosztás:

Ez egy dolgozó lány nagy baromság!

Aki ezt beszívja....

Hol van ezen gyorsulásérzékelő?Ez nem a NASA ébresztő! :D

Maximum az lehet,hogy az ajtóban lévő mikrokapcsoló annyira gatya már,hogy az ért össze a rugás hatására és ezért nyílt ki.

Másfelöl a gyári kp zár vezérlő a jobb lábrésznél van. :D

Szóval ha videóval alátámasztod,amit álítasz,akkor talán hiszek neked!

Kis rúgás ez az embernek de nagy rúgás a..... :lol: Baj van Huston! Valaki rugdal oldalról! :rolleyes: :P

Link to comment
Megosztás:

Biztosan? Mert én úgy tudom, hogy a gyári nyit/zár mindent beleértve a csomitartót és a tanknyilást is.. :rolleyes: Nem vagyok jártas a központik illetve a riasztók terén, de szerintem is valószinűbb hogy kiolvadt vagy kontakhibás és az a kis rázkódás elinditotta.. :D

hja, zar ez mindent.

illetve zarna ha a tanknyilas zarat nem szedem ki mert kezdett elrohadni a rud amit mozgatott :P

tenyleg olyant lehet vhol venni?

Link to comment
Megosztás:

Ez egy dolgozó lány nagy baromság!

Aki ezt beszívja....

...

Hol van ezen gyorsulásérzékelő?Ez nem a NASA ébresztő! :rolleyes:

Maximum az lehet,hogy az ajtóban lévő mikrokapcsoló annyira gatya már,hogy az ért össze a rugás hatására és ezért nyílt ki.

Másfelöl a gyári kp zár vezérlő a jobb lábrésznél van. :D

Szóval ha videóval alátámasztod,amit álítasz,akkor talán hiszek neked!

Hat, csinalhatok en neked videot ha szeretnel, de igazabol az lesz a videon amit csak szeretnel akar potyogo cigany gyerekek is, nekem az nem bizonyitek.....

Mindazonaltal ha en hallanam en is ketkedve fogadnam a dolgot.

egy biztos.

vasarnap reggel az autom bezart kulccsal jart a haz elott, en meg ma azzal az autoval jottem dolgozni, egy kulcsom van es belerugtam a kuszobbe.

a tobbit ki-ki rakja ugy ossze ahogy neki tetszik....

mellesleg a gyorsulas erzekelo egy 200Ft-os 8 labu ic, nem kell hozza a nasa hogy ilyesmi legyen egy szerkezetben.

Link to comment
Megosztás:

Na, kérdések sora :rolleyes: :

1: mennyi km-enként kell cserélni gyertyákat? /30000?/

2: vezérlést? /40-60000?/

3: vízpumpát? /vezérléssel, ugye?/

4: és végül mikor ildomos a lengéscsillapítókat cserélni?

1: Inkább 20000

2-3: 60000

4: Mikor valamelyik megadja magát

Link to comment
Megosztás:

Na, kérdések sora :rolleyes: :

1: mennyi km-enként kell cserélni gyertyákat? /30000?/

2: vezérlést? /40-60000?/

3: vízpumpát? /vezérléssel, ugye?/

4: és végül mikor ildomos a lengéscsillapítókat cserélni?

1. A kétpolusu hivatalosan 60ekm-t bír de ha pl eszi az olajat a kocsid akkor jóval gyakrabban kell. (én 20-30ekm után cserélem)

2. 60e

3. igen!

4. amikor tönkremennek. ezt magad is észreveheted ha nagyon pattog és nem csillapít vagy méréssel szervízben. 40% alatt már cserés (asszem ez a műszakin is a határ)

Link to comment
Megosztás:

Hat, csinalhatok en neked videot ha szeretnel, de igazabol az lesz a videon amit csak szeretnel akar potyogo cigany gyerekek is, nekem az nem bizonyitek.....

Mindazonaltal ha en hallanam en is ketkedve fogadnam a dolgot.

egy biztos.

vasarnap reggel az autom bezart kulccsal jart a haz elott, en meg ma azzal az autoval jottem dolgozni, egy kulcsom van es belerugtam a kuszobbe.

a tobbit ki-ki rakja ugy ossze ahogy neki tetszik....

mellesleg a gyorsulas erzekelo egy 200Ft-os 8 labu ic, nem kell hozza a nasa hogy ilyesmi legyen egy szerkezetben.

Ergo: nagy hülyeség az egész! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

1: Inkább 20000

2-3: 60000

4: Mikor valamelyik megadja magát

1. A kétpolusu hivatalosan 60ekm-t bír de ha pl eszi az olajat a kocsid akkor jóval gyakrabban kell. (én 20-30ekm után cserélem)

2. 60e

3. igen!

4. amikor tönkremennek. ezt magad is észreveheted ha nagyon pattog és nem csillapít vagy méréssel szervízben. 40% alatt már cserés (asszem ez a műszakin is a határ)

1. Bakker... :P :rolleyes:

Most van 30e a gyertyákban... Én meg milyen nyugodt voltam, hogy még nem kell cserélni... Szívás... Úgy emlékszem, a legjobb bele a gyári GM-es, amit az Opel-szalonban is kapni kb 1000-ért, jól tudom? Cserénél mennyire húzzam meg őket?

Szerk: Ja és Köszi!!! :D

Link to comment
Megosztás:

1. Bakker... :P :rolleyes:

Most van 30e a gyertyákban... Én meg milyen nyugodt voltam, hogy még nem kell cserélni... Szívás... Úgy emlékszem, a legjobb bele a gyári GM-es, amit az Opel-szalonban is kapni kb 1000-ért, jól tudom? Cserénél mennyire húzzam meg őket?

Szerk: Ja és Köszi!!! :D

Őrizd meg a nyugalmad :lol:

Nem tudom, hogy most milyen gyertya van benne, de a GM 2 pólusú attól lényeges többet is elmegy (Nem ritka a 90ekm sem.)

Az enyémek is jócskán túlhasználtak voltak. Itt találsz pár képet:

http://xfree.hu/album_show.tvn?aid=159587

Ennek ellenére én javaslom a 30ezrenkénti cserét az üzembiztonság megőrzése miatt!

Úgy a legegyszerűbb, ha bemész az opelhoz.

Meghúzási nyomaték hidegen, könyv szerint 25Nm (magyarul érzéssel)

Link to comment
Megosztás:

Őrizd meg a nyugalmad :D

Nem tudom, hogy most milyen gyertya van benne, de a GM 2 pólusú attól lényeges többet is elmegy (Nem ritka a 90ekm sem.)

Az enyémek is jócskán túlhasználtak voltak. Itt találsz pár képet:

http://xfree.hu/album_show.tvn?aid=159587

Ennek ellenére én javaslom a 30ezrenkénti cserét az üzembiztonság megőrzése miatt!

Úgy a legegyszerűbb, ha bemész az opelhoz.

Meghúzási nyomaték hidegen, könyv szerint 25Nm (magyarul érzéssel)

Most is és eddig mindig egypólusú van-volt bent. Nem gond ha ezután 2pólusút rakok bele? Gondolom jobban-vagy gyorsabban égeti el az üa-ot. Mi az előnye-hátránya? 3 éve /és 26e km-rel ezelőtt/ az Opel+ program keretében cseréltettem itt helyben, nem volt vele gond, de ha nem vészes kicserélni akkor megoldom én is. A régi 4ütemű Wartyogómba meg a '84es Hondámba is cseréltem, de ebben nem cseréltem, ez azért komolyabb gép :rolleyes: .

Link to comment
Megosztás:

Most is és eddig mindig egypólusú van-volt bent. Nem gond ha ezután 2pólusút rakok bele? Gondolom jobban-vagy gyorsabban égeti el az üa-ot. Mi az előnye-hátránya? 3 éve /és 26e km-rel ezelőtt/ az Opel+ program keretében cseréltettem itt helyben, nem volt vele gond, de ha nem vészes kicserélni akkor megoldom én is. A régi 4ütemű Wartyogómba meg a '84es Hondámba is cseréltem, de ebben nem cseréltem, ez azért komolyabb gép :rolleyes: .

a cseréhez csak gyertyakulcsra van szükség és kész, semmivel sem bonyolultabb, mint a régebbi autókban! Egyébként az enyémben is 1 pólusú van és én is gondolkozom rajta, hogy 2 pólusút tegyek bele! Azt hiszem az 2 pólusúhoz egy számmal kisebb kulcs kell! *szóval sztem minden gond nélkül beletehető és állítolag szebben fog járni tőle a motor!

Link to comment
Megosztás:

a cseréhez csak gyertyakulcsra van szükség és kész, semmivel sem bonyolultabb, mint a régebbi autókban! Egyébként az enyémben is 1 polúsú van és én is gondolkozom rajta, hogy 2 polúsút tegyek bele! Azt hiszem az 2 polúsúhoz egy számmal kisebb kulcs kell! *szóval sztem minden gond nélkül beletehető és állítolag szebben fog járni tőle a motor!

Ez csak urban legend.

1pólusú ~21-es kulcsnyílású, 2pólusú 16-os (GM)

Link to comment
Megosztás:

akkor a 2 pólusú csak azért jobb,mert több km-t bír?

Igazából, minnél több a pólus, annál több helyen tud szikra képződni. Ezt ne ugy értsd, hogy több helyen fog egyszerre szikrázni egy gyertya, hanem úgy hogy mindig a szikra kialakulásához legoptimálisabb ponton.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.