Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

A 6000-es a dieselé. C14NZ-hez 7000-ig kell legyen skálázva, W=1111, a vízhőmérő a régi órával megegyező legyen (egyébként hőgomba cserével orvosolható, ha másmilyen), kilométeróra 220-ig.

Ja 7ezer igen:D Akkor elvileg jó van benne most is....akkor ilyet nézek hozzá.

Link to comment
Megosztás:

nem értek én a lovakhoz... egy jedi mondta nekem is... és azóta megy így... mert szenvedtem én is vele.... amúgy tudtam,h magyarázatot ne adjak...

Semmi gond én sem értek mindenhez (a lovakhoz meg pláne nem) csak okoskodom egy kicsit :lol:.

Amugy úgy tudom (lehet hogy nem jól) hogy a feltöltött aksinak nagyobb a savtartalma míg a lemerültben kevesebb így akár meg is fagyhat nagy hidegben. Ezért is jó ha télen nem hagyjuk lemerülten a -10ben kint az akksit. Na meg aztás már jó sok akksi van amiben sav sincs már csak mindenféle zselék.

Az viszont már én is tapasztaltam ha nagy hidegben kicsit megtornáztatja az ember az akksit indítás előtt akkor jobban indít.

Link to comment
Megosztás:

Te most arra gondolsz ,hogy van az eredeti kilóméter orád,és azt akarod lecserélni fordulatszám mérösre?

Nem....fordulatszámmérős az enyém...csak a km része zakatol akad stb...spirál csere volt...jobb nem lett...és gondoltam megkérdem hogy ez való e bele egyáltalán ami benne van, mert ha már cserélem akkor jora cseréljem.

Link to comment
Megosztás:

Ma kicseréltük Gergőlabs cartárs km/h spirálját. X14XE, '98-as. Természetesen a váltóba volt beletörve egy kb 1 cm-es darab. Mivel már volt cserélve egyszer, kb 3 éve, így nem csodálkozott, hogy megadta magát. Arra viszont nem számítottunk, hogy nem a gyári, 2 db-ból állót tették be az előző szerelők, hanem egy 1 db-os rövidebb spirál került bele. Na de most, GM cucc van benne. 9400 jó magyar forint volt az új spirál, kedvezménnyel.

Ugye milyen fotogén vagyok? :lol:

IMG00010-20100119-1532_2__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG00009-20100119-1531_2__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ma kicseréltük Gergőlabs cartárs km/h spirálját. X14XE, '98-as. Természetesen a váltóba volt beletörve egy kb 1 cm-es darab. Mivel már volt cserélve egyszer, kb 3 éve, így nem csodálkozott, hogy megadta magát. Arra viszont nem számítottunk, hogy nem a gyári, 2 db-ból állót tették be az előző szerelők, hanem egy 1 db-os rövidebb spirál került bele. Na de most, GM cucc van benne. 9400 jó magyar forint volt az új spirál, kedvezménnyel.

Ugye milyen fotogén vagyok? :lol:

http://kepfeltoltes.hu/100119/IMG00010-201...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100119/IMG00009-201...ltoltes.hu_.jpg

9400? :P kedvezménnyel? :lol: :lol: Nah akkor remeg még egy darabig az enyém :P Annyiból már az elejének állok neki. :lol: Jéé, neki is van kutyahálója ;) Meg az a műanyag burkolat ami a csomagtartóajtó "küszöb"-nél van. Nekem ott nincs semmi csak a fém :lol:

Link to comment
Megosztás:

9400? :P kedvezménnyel? :lol: :lol: Nah akkor remeg még egy darabig az enyém :P Annyiból már az elejének állok neki. :lol: Jéé, neki is van kutyahálója :D Meg az a műanyag burkolat ami a csomagtartóajtó "küszöb"-nél van. Nekem ott nincs semmi csak a fém :lol:

Nekem is 8e körül volt egy éve kedvezmény nélkül szalonban. Hát ennyit drágult ;) Nálam az a baj, hogy új a spirál, de azóta is remeg a mutatóm 40-től 60ig amit már csak az órára tudok fogni mert a többi új. De már beletörődtem és így használom.

De szerencséd van, hogy nem képpel idéztél :lol: Bár lehet most kivételesen elnézte volna :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 8e körül volt egy éve kedvezmény nélkül szalonban. Hát ennyit drágult :lol: Nálam az a baj, hogy új a spirál, de azóta is remeg a mutatóm 40-től 60ig amit már csak az órára tudok fogni mert a többi új. De már beletörődtem és így használom.

De szerencséd van, hogy nem képpel idéztél :P Bár lehet most kivételesen elnézte volna :lol:

Bezonyáááám. Nem néztem volna el. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

9400? :P kedvezménnyel? :lol: :lol: Nah akkor remeg még egy darabig az enyém :lol: Annyiból már az elejének állok neki. :lol: Jéé, neki is van kutyahálója :P Meg az a műanyag burkolat ami a csomagtartóajtó "küszöb"-nél van. Nekem ott nincs semmi csak a fém :lol:

Nekem már nem zakatolt...(nem mutatott semmit) Csak a legrosszabb helyzetekben leállt a motor.

Köszönet Karcsinak, hogy halált megvető bátorsággal megküzdött a letört darabbal is! :-D

Link to comment
Megosztás:

Nekem már nem zakatolt...(nem mutatott semmit) Csak a legrosszabb helyzetekben leállt a motor.

Köszönet Karcsinak, hogy halált megvető bátorsággal megküzdött a letört darabbal is! :-D

Nm. :P

Cuki vagy a képen. ;)

És most akkor két darabos ment bele vagy egy darabos Gm?

Ugye?? :lol:

2 db-os van benne.

Karesz, nagyon csillan a hajad helye :lol: :P :lol: :lol:

A gondok, meg az évek. Nem lehet mindenki bongyorka. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Központizárral kapcsolatos kérdésem lenne. :rolleyes: Nem tudom gyári-e, de az biztos, hogy kulcsos és nem távirányítós.

Ha a vezetőoldali ajtót zárom, a visszafordításnál (hogy kitudjam húzni a kulcsot), visszanyitja az összes ajtót.

Na, most ezt eléggé szerencsétlenül fogalmaztam meg, de szerintem így is értitek! :D

Házilag lehet ezen állítani valamit vagy létezik szervíz ahol tudnak rajta segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Központizárral kapcsolatos kérdésem lenne. :rolleyes: Nem tudom gyári-e, de az biztos, hogy kulcsos és nem távirányítós.

Ha a vezetőoldali ajtót zárom, a visszafordításnál (hogy kitudjam húzni a kulcsot), visszanyitja az összes ajtót.

Na, most ezt eléggé szerencsétlenül fogalmaztam meg, de szerintem így is értitek! :D

Házilag lehet ezen állítani valamit vagy létezik szervíz ahol tudnak rajta segíteni?

Ha gyári, akkor valószínűleg valamelyik mikrokapcsoló adta meg magát a zár mellett. Ha univerzális, akkor a motor. Sztem.

Link to comment
Megosztás:

Ha gyári, akkor valószínűleg valamelyik mikrokapcsoló adta meg magát a zár mellett. Ha univerzális, akkor a motor. Sztem.

Honnan tudhatom meg, hogy gyári-e? Van valami jellegzetessége? Mert például eddig ha a vezetőoldalit zártam, a másik oldalon nem tudtam kinyitni, viszont fordítva működött a dolog. Azt mondták ez nem hiba. Mond ez így valamit, vagy semmi köze ahhoz, hogy gyári-e?

Link to comment
Megosztás:

Honnan tudhatom meg, hogy gyári-e? Van valami jellegzetessége? Mert például eddig ha a vezetőoldalit zártam, a másik oldalon nem tudtam kinyitni, viszont fordítva működött a dolog. Azt mondták ez nem hiba. Mond ez így valamit, vagy semmi köze ahhoz, hogy gyári-e?

hogy így bontás nélkül hogyan tudható, azt sajna nem tudom :rolleyes:

de kinézetre ilyen a gyári központizár szett, és ilyen az utángyártott

ha esetleg le lenne szedve az ajtókárpit, akkor ránézés alapján megmondható lenne a központi zár motorokról:)

sokat nem segítettem, tudom :D

Link to comment
Megosztás:

hogy így bontás nélkül hogyan tudható, azt sajna nem tudom :rolleyes:

de kinézetre ilyen a gyári központizár szett, és ilyen az utángyártott

ha esetleg le lenne szedve az ajtókárpit, akkor ránézés alapján megmondható lenne a központi zár motorokról:)

sokat nem segítettem, tudom :D

Szerintem ha a tanksapi is nyilik meg a csomitarto is akkor valoszinu hogy Gyari marmint amikor nyissuk az ajtot!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha a tanksapi is nyilik meg a csomitarto is akkor valoszinu hogy Gyari marmint amikor nyissuk az ajtot!

igen ez valószínű

DE ........... a csomitartónál én kötöttem be magamnak :D és az tanksapkán is gondolkodok:D, a donorba gyári kp zár van.

(csak ha azzal is megszívom, mint a csomitartóval :rolleyes: ..... nem nyitott ki, nem érintkezett jól egy vezeték, hajthattam le a hátsó üléseket, és piszkálhattam csavarhúzóva a zárat :lol: mindezt a tecsó parkolóba :P röhögtek mit állat) képzeld el ugyanezt egy benzinkútnál :D :P mellesleg sztem azt ki se lehet nyitni másképp :D illetve csak erőszakkal :D

Link to comment
Megosztás:

Honnan tudhatom meg, hogy gyári-e? Van valami jellegzetessége? Mert például eddig ha a vezetőoldalit zártam, a másik oldalon nem tudtam kinyitni, viszont fordítva működött a dolog. Azt mondták ez nem hiba. Mond ez így valamit, vagy semmi köze ahhoz, hogy gyári-e?

Nem reteszelted véletlenül? Ilyenkor 900-ban fordítod el a kulcsot. Ebként valószínűleg akkor gyári a kp zár.

Link to comment
Megosztás:

Nem reteszelted véletlenül? Ilyenkor 900-ban fordítod el a kulcsot. Ebként valószínűleg akkor gyári a kp zár.

Én nem hiszem, úgy emlékszem ilyen volt akkor is amikor megvettem. Ha csak reteszelve van, hogy lehet kioldani?

Az a probléma hogy visszanyit, nem lehet valami elállítódás? Mert rendesen bezár és csak az utolsó mm-eken nyit vissza.

Link to comment
Megosztás:

Én nem hiszem, úgy emlékszem ilyen volt akkor is amikor megvettem. Ha csak reteszelve van, hogy lehet kioldani?

Az a probléma hogy visszanyit, nem lehet valami elállítódás? Mert rendesen bezár és csak az utolsó mm-eken nyit vissza.

nekem ugyanezt csinálja, csak fordítva :rolleyes: Kinyitom, és visszarántja mindet (mind a két oldali zár ezt csinálja)

már volt 1x így, akkor zárlatos volt (kidörzsölődött egy szál, és letestelt) :D most megint előjött :P tavasszal cserélem az egészet a donoréra, az gyári KP zár, és jól működött :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.