Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Nem,de akkor ez tényleg csere.

Mondjuk nekem a corsában csak tárcsát cseréltünk,a többi nem volt gázos állapotban.

Motort ki kellett venni? Szerinted cseréljek kuplungszerkezetet vagy csak tárcsát és csapágyat?? Kb mennyi időt vett igénybe???

Link to comment
Megosztás:

Motort ki kellett venni? Szerinted cseréljek kuplungszerkezetet vagy csak tárcsát és csapágyat?? Kb mennyi időt vett igénybe???

A motor maradjon inkább a helyén. Ha csak egyszerűen a tárcsa van elkopva, akkor elég szerkezet nélkül csak azt cserélni. Sajnos azonban a szerkezet elfáradása is okozhat csúszást. Senki nem szeretne egy kuplungjavítást rögtön elölről kezdeni. Nézzétek meg ha már kint vannak a cuccok, és ha egy kicsit is kérdőjeles a szerkezet inkább cseréljétek azt is.

Kinyomócsapágyat mindenképp érdemes cserélni.

Link to comment
Megosztás:

A motor maradjon inkább a helyén. Ha csak egyszerűen a tárcsa van elkopva, akkor elég szerkezet nélkül csak azt cserélni. Sajnos azonban a szerkezet elfáradása is okozhat csúszást. Senki nem szeretne egy kuplungjavítást rögtön elölről kezdeni. Nézzétek meg ha már kint vannak a cuccok, és ha egy kicsit is kérdőjeles a szerkezet inkább cseréljétek azt is.

Kinyomócsapágyat mindenképp érdemes cserélni.

Akkor motor marad a helyén, csak nem tudtam szét lehet-e úgy húzni mert sok a utóból azzal eggyütt kelll kivenni és csak kint lehet széthúzni. Haver erősködik hogy vegyek szerkezetet is az plussz 8677 magyar forint :lol: senkinek nem volt még ilyen gondja? nagy különbség van a 14 és a 24 fogas tárcsa között?? (minőségre)

Link to comment
Megosztás:

Akkor motor marad a helyén, csak nem tudtam szét lehet-e úgy húzni mert sok a utóból azzal eggyütt kelll kivenni és csak kint lehet széthúzni. Haver erősködik hogy vegyek szerkezetet is az plussz 8677 magyar forint :lol: senkinek nem volt még ilyen gondja? nagy különbség van a 14 és a 24 fogas tárcsa között?? (minőségre)

Nekem volt, kb 1-1,5 éve kuplungcserém. Komplett szettet kapott. Nekem még ablakos, nem kellett levenni az egészet :lol:

Link to comment
Megosztás:

De a kuplung nem a váltó és a motor közt helyezkedik el???? Széthúzni mindenképp szét kell, hogy hozzáférj.

Opeleknél többnyire van lehetőség a cserére széthúzás nélkül is.

Ízlés kérdése, ha a váltó engedi a fenti cserét is. Én azonban inkább leveszem a váltót, számomra így egyszerűbb a csere.

Link to comment
Megosztás:

De a kuplung nem a váltó és a motor közt helyezkedik el???? Széthúzni mindenképp szét kell, hogy hozzáférj.

Függ a váltó tipusától.Nekem mindkét gépen F13(CR/WR) van,ezek még ablakos váltók.

Itt nem kell széthúzni a váltót a motortól,ha kuplungot cserélsz,csak a nyelestengelyt kell kihúzni a bal gólyaláb felöl,a váltó oldalburkolatának eltávolítása után.

Ha nem ablakos a váltód,akkor sem kell betojni,a váltót kell lebontani a motorról és azonnal hozzáférhetővé válik a kuplung.Ehhez persze féltengelyek ki,balos gólyaláb lebont annyira,hogy mozdítható legyen(értsd: talpas kiüt,kormányösszekötő leköt) és akkor eltudod annyira tolni a váltót a motortól,hogy ne legyen gond a cserével.

Link to comment
Megosztás:

Opeleknél többnyire van lehetőség a cserére széthúzás nélkül is.

Ízlés kérdése, ha a váltó engedi a fenti cserét is. Én azonban inkább leveszem a váltót, számomra így egyszerűbb a csere.

Akkor a váltón fellűröl is kellene lenni egy olyan résznek amit meg lehet bontani?? Az enyémen asszem nem láttam ilyet 1.7 TD (isuzu) amúgy honnan tudom megálapítani a motorkódját (a forgalmiban nincs) talán X 17TD

Link to comment
Megosztás:

Akkor a váltón fellűröl is kellene lenni egy olyan résznek amit meg lehet bontani?? Az enyémen asszem nem láttam ilyet 1.7 TD (isuzu) amúgy honnan tudom megálapítani a motorkódját (a forgalmiban nincs) talán X 17TD

A motorszám eleje.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Segítsetek!

Már korábban említettem,h alapjárati gondjaim vannak.Hideg-meleg motornál egyaránt.gondol egyet és magától fölmegy 2ezerig a fordulat.nagyon ritkán jelentkezik,tényleg ritkán,h visszaesik(pl piros lámpánál lemegy kb 500ra egy pillanatra,de nem fullad le)

Kitakarítottam az alapjárati motort(tényleg nem volt bonyolult)

de a probléma nem szűnt meg,talán egy picivel jobb mint volt.

Mit tegyek?finoman szólva nagyon zavar.

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Segítsetek!

Már korábban említettem,h alapjárati gondjaim vannak.Hideg-meleg motornál egyaránt.gondol egyet és magától fölmegy 2ezerig a fordulat.nagyon ritkán jelentkezik,tényleg ritkán,h visszaesik(pl piros lámpánál lemegy kb 500ra egy pillanatra,de nem fullad le)

Kitakarítottam az alapjárati motort(tényleg nem volt bonyolult)

de a probléma nem szűnt meg,talán egy picivel jobb mint volt.

Mit tegyek?finoman szólva nagyon zavar.

Köszönöm előre is.

Ott már nem sokat segít a takarítás. Sajnos alapjáratit kell cserélni, mert nagyon megkopott a tengelye sztem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.