Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Há'má'hogy a francba ne lenne rá esély...például úgy, hogy türelmesen visszaolvasgatsz és/vagy használod a bal alsó sarokban a keresőt.. :lol:

De az is meg lehet, hogy rosszul emlékszem... :P Nem akarok hülyeséget mondani, de mintha Győr környékéről vagy közvetlen Győrből lett volna az illető...sajnos a nick nem ugrik be...

Karcsi, te nem emlékszel ilyesmi "lufiskormány-projektre"? :lol:

...már tiszta zavarodott vagyok, senki más nem emlékszik a "régiek" közül?

Nekem csak Tiv. kormányprojektje rémlik, de sem a kormányok sorrendje (a lufist cserélte le) sem a Győr sem stimmel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Há'má'hogy a francba ne lenne rá esély...például úgy, hogy türelmesen visszaolvasgatsz és/vagy használod a bal alsó sarokban a keresőt.. :lol:

De az is meg lehet, hogy rosszul emlékszem... :P Nem akarok hülyeséget mondani, de mintha Győr környékéről vagy közvetlen Győrből lett volna az illető...sajnos a nick nem ugrik be...

Karcsi, te nem emlékszel ilyesmi "lufiskormány-projektre"? :lol:

...már tiszta zavarodott vagyok, senki más nem emlékszik a "régiek" közül?

Nekem csak Tiv. kormányprojektje rémlik, de sem a kormányok sorrendje (a lufist cserélte le) sem a Győr sem stimmel :lol:

Thuby cartárs volt.

Innen Győrből.

Link to comment
Megosztás:

Szia! elmondásod alapján valószínű szorul a jobb ajtózár szerkezet (nem a kulcsos része), vagy haldoklik a központi motorja , simán cserélhető univerzálisra és elég csak azt cserélni, de mindenek előtt nézd meg a csomagtérbe átmenő kábeleket ott ahol átmegy a kaszniból az ajtóba, nincsenek e eltörve, ugyanis engem egyszer (szégyen vagy sem) két egész napig szivatott de keményen, vezérlőt is meg motorokat is cseréltem szépen sorba ajtónként, aztán rakhattam vissza a sajátjait:D:D

Sok sikert és számolj be az eredményről lécci!

Most hogy jobb idő volt, többet láttam.... abban igazad lehet, hogy szorul valahol... sőt... ha kulccsal próbáljuk kinyitni... akkor a zár végén van egy műanyag pöcök.. aminek felkéne húznia a zárt... az el van törve... próbálgattam azt a rudat felhúzni, de nem sikerült... kézzel már zárni, zárja a központit... de nyitni valamiért nem akarja.... a kábeleket meg csak ajtóban tudtam tudtam végig tapogatni... ott nem volt eltörve, minden a helyén volt! A további részéhez nem tudok hozzá férni... ugyanis nem tudom kinyitni :|

próbálkozom mindennel.... most a ráovlasásnál és az átkozódásnál járok, de eddig még nem segített egyik sem :lol:

de nem adom fel... Asszony addig elfér a hátsó ülésen :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most hogy jobb idő volt, többet láttam.... abban igazad lehet, hogy szorul valahol... sőt... ha kulccsal próbáljuk kinyitni... akkor a zár végén van egy műanyag pöcök.. aminek felkéne húznia a zárt... az el van törve... próbálgattam azt a rudat felhúzni, de nem sikerült... kézzel már zárni, zárja a központit... de nyitni valamiért nem akarja.... a kábeleket meg csak ajtóban tudtam tudtam végig tapogatni... ott nem volt eltörve, minden a helyén volt! A további részéhez nem tudok hozzá férni... ugyanis nem tudom kinyitni :|

próbálkozom mindennel.... most a ráovlasásnál és az átkozódásnál járok, de eddig még nem segített egyik sem :lol:

de nem adom fel... Asszony addig elfér a hátsó ülésen :P

A kárpitot sikerült valahogy levadászni? :lol:

Link to comment
Megosztás:

A kárpitot sikerült valahogy levadászni? :lol:

Szerintem nem lehet leszedni az ajtó zárt állapotában, útban van pölö a műszerfal. De elhúzni viszont el lehet ki kell tekerni a elektromos ablak gomb/vagy a takarója alatti csavart, meg a kapaszkodó alatti kettőt, és el kel rántani a kárpitot az ajtótól. Ott a gomb környékén csak bolhák fogják. Talán mögé lehet látni hogy mi újság. Persze nem ártana meleg garázsba állni a kocsival nem -3 fokban feszegetni a műanyagot. Bár így is csak a rudazathot férni hozzá, maga as zerkezet beljebb van, de lehet így is tudod nyitni. Csak finoman.

Hogy nekem se legyen teljes a boldogságom bal kanyarban fékezésnél kopog a jobb első, de mint az állat. Nagy nehezen befaraltam az udvarba, holnap leveszem a kereket, remélem csak a fékkel van valami, nem a csapággyal. Talán lelazult a nyereg, vagy valami a betéttel lehet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem lehet leszedni az ajtó zárt állapotában, útban van pölö a műszerfal. De elhúzni viszont el lehet ki kell tekerni a elektromos ablak gomb/vagy a takarója alatti csavart, meg a kapaszkodó alatti kettőt, és el kel rántani a kárpitot az ajtótól. Ott a gomb környékén csak bolhák fogják. Talán mögé lehet látni hogy mi újság. Persze nem ártana meleg garázsba állni a kocsival nem -3 fokban feszegetni a műanyagot. Bár így is csak a rudazathot férni hozzá, maga as zerkezet beljebb van, de lehet így is tudod nyitni. Csak finoman.

Hogy nekem se legyen teljes a boldogságom bal kanyarban fékezésnél kopog a jobb első, de mint az állat. Nagy nehezen befaraltam az udvarba, holnap leveszem a kereket, remélem csak a fékkel van valami, nem a csapággyal. Talán lelazult a nyereg, vagy valami a betéttel lehet. :lol:

Nah ezaz... De írta hogy a kábeleket meg tudta tapogatni az ajtóban, és azon akadtam meg hogy ha nem fér hozzá az alsó 3 csavarhoz a küszöbnél, meg ugye műszerfal is ott van, akkor hogy vette le, hogy a kábelekhez elérjen. De ha meg addig elért akkor ki lehetne már nyitni belülről. Vagy el vagyok tévedve? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nah ezaz... De írta hogy a kábeleket meg tudta tapogatni az ajtóban, és azon akadtam meg hogy ha nem fér hozzá az alsó 3 csavarhoz a küszöbnél, meg ugye műszerfal is ott van, akkor hogy vette le, hogy a kábelekhez elérjen. De ha meg addig elért akkor ki lehetne már nyitni belülről. Vagy el vagyok tévedve? :lol:

Nem biztos, ha gondolom a rudazattal tudná nyitni azt tudta volna kívülről is fogóval. Nem tudom mennyire lehet elhúzni a kárpitot, estleg kis tükörrel, lámpával odalesni megsasolni a zárszerkezetet.

274482.jpg

Link to comment
Megosztás:

A kárpitot sikerült valahogy levadászni? :lol:

Szerintem nem lehet leszedni az ajtó zárt állapotában, útban van pölö a műszerfal. De elhúzni viszont el lehet ki kell tekerni a elektromos ablak gomb/vagy a takarója alatti csavart, meg a kapaszkodó alatti kettőt, és el kel rántani a kárpitot az ajtótól. Ott a gomb környékén csak bolhák fogják. Talán mögé lehet látni hogy mi újság. Persze nem ártana meleg garázsba állni a kocsival nem -3 fokban feszegetni a műanyagot. Bár így is csak a rudazathot férni hozzá, maga as zerkezet beljebb van, de lehet így is tudod nyitni. Csak finoman.

Hogy nekem se legyen teljes a boldogságom bal kanyarban fékezésnél kopog a jobb első, de mint az állat. Nagy nehezen befaraltam az udvarba, holnap leveszem a kereket, remélem csak a fékkel van valami, nem a csapággyal. Talán lelazult a nyereg, vagy valami a betéttel lehet. :lol:

igen-igen sikerült a kárpitot leszednem... akkor valahogy kitudtam nyitni az ajtót... de azóta nem... és a rudazatot hiába próbálgatom mozgatni... nem nyílik... lehet hogy a technikámmal van a gond....

a fűtött garázsnak én is örülnék :P

holnap küldöm a képet ... ma már nem megyek lefotózni....

Link to comment
Megosztás:

Nah ezaz... De írta hogy a kábeleket meg tudta tapogatni az ajtóban, és azon akadtam meg hogy ha nem fér hozzá az alsó 3 csavarhoz a küszöbnél, meg ugye műszerfal is ott van, akkor hogy vette le, hogy a kábelekhez elérjen. De ha meg addig elért akkor ki lehetne már nyitni belülről. Vagy el vagyok tévedve? :lol:

A corsát egy szál dróttal nyitottam ki,amikor bezártam a kulcsot! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na leszedtem a jobb elsőt, szemre nem látszik rajta semmi. Először arra gondoltan, hogy eléggé kotyog a nyereg a csúszka meg van kopva, esetleg ez mozog, de fékezéskor ahogy befeszül gondolom nem szabadna mozognia. Összeraktam , elmentem próbakörre, kicsit meggyötörtem, teljesen alászedve bal kanyarral, most már szinte állandóan csinálja, morgó-kattogó hang a job elsőtől, fékezéskor, bal kanyarban erősődik, jobb kanyarban megszűnik. Én kerékcsapágyra gondolok, megnéztem a nagykönyvben, eléggé bonyolultnak tűnik a rugóstag kiszedése első hallásra, a csapágycseréhez meg prést írnak. Cserélt már valaki csapágyat otthon? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na leszedtem a jobb elsőt, szemre nem látszik rajta semmi. Először arra gondoltan, hogy eléggé kotyog a nyereg a csúszka meg van kopva, esetleg ez mozog, de fékezéskor ahogy befeszül gondolom nem szabadna mozognia. Összeraktam , elmentem próbakörre, kicsit meggyötörtem, teljesen alászedve bal kanyarral, most már szinte állandóan csinálja, morgó-kattogó hang a job elsőtől, fékezéskor, bal kanyarban erősődik, jobb kanyarban megszűnik. Én kerékcsapágyra gondolok, megnéztem a nagykönyvben, eléggé bonyolultnak tűnik a rugóstag kiszedése első hallásra, a csapágycseréhez meg prést írnak. Cserélt már valaki csapágyat otthon? :lol:

A féknyereg a megállás pillanatában tud adni kopogó hangot. A kanyarban jelentkező kopogás a féltengelycsukló kopása. A kerékcsapágy nem valószínű. De ellenőrizheted felemelt autónál mindhármat.

Link to comment
Megosztás:

A féknyereg a megállás pillanatában tud adni kopogó hangot. A kanyarban jelentkező kopogás a féltengelycsukló kopása. A kerékcsapágy nem valószínű. De ellenőrizheted felemelt autónál mindhármat.

Na most elbizonytalanítottál. :lol: Most már egyenesben is kopog-morog, nem csak kanyarban. Féltengelycsukló? Ha felemelt álapotban nézem mi a különbség a csapágy és a féltengelycsukló hiba között? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ó köszönöm Day most nagyon sokat segítettél! :lol: Jók hogy ilyen barátaim vannak. :lol: Kivülről nem hallani a ropogást, ha a kocsiban ülök, meg nem hallom azt a 10-20 centi távolságkülönbséget. :lol:

Üdvözlök mindenkit! Még új vagyok köztetek ezért ne haragudjatok hogy kapásból tanáccsal kezdem. Szerintem nézd meg a féltengelyt (mivel forduláskor jelentkezett először) nem e mozog fel-le vagy előre-hátra. Ki-Be minimális holtjátéka lehet. Ha csapágy lenne szerintem már korábban halottad volna a morgást mert ha az recseg-ropog az már nagyon a vége.

Neharagudjatok, hogy kapásból okoskodok!

Üdv.: Dave_1 :P

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit! Még új vagyok köztetek ezért ne haragudjatok hogy kapásból tanáccsal kezdem. Szerintem nézd meg a féltengelyt (mivel forduláskor jelentkezett először) nem e mozog fel-le vagy előre-hátra. Ki-Be minimális holtjátéka lehet. Ha csapágy lenne szerintem már korábban halottad volna a morgást mert ha az recseg-ropog az már nagyon a vége.

Neharagudjatok, hogy kapásból okoskodok!

Üdv.: Dave_1 :lol:

Szívesen fogadok minden tanácsot régi tagtól, és újtól egyaránt. Első körben csak bal kanyarban hallottam és csak fékezéskor a jobb keréktől. Egyik percben még jó volt, aztán elkezdett kopogni. Először csak simán kopogot, nem morgott. Aztán szétszedtem a féket, megnéztem nincs-e valami szemmel látható sérülés-eltérés. Összeraktam, és elmentem próbakörre. Ekkor már morgott is, egyenesban is, meg bal kanyarban is, jobb kanyarban csendben volt. Teljesen alászedve, fékezve erősödött. Most sajna nem tudok foglalkozni vele, mert hétközben nem vagyok itthon, meg hideg is van, azt a pár kilómétert a tecsóig egy héten egyszer meg csak kibírja. Ha rosszabodik meg hanyagolom nem létkérdés. Féltengelynél is a csapágyra gondoltál ugye? Ahogy néztem a robbantott ábrát olyan közel vannak egymáshoz, hogy nem tudom ki lehet-e szűrni hang alapján melyik a rossz. Esetleg ha szétszedem, kihúzom a féltengelyt a kerékagyból akkor megnézhetem melyik akad nem? Most felemelve, kézzel megpörgetve nem kattogott, csak menet közben. Gondolom ha nincs terhelve akkor nem is fog.

Link to comment
Megosztás:

Szívesen fogadok minden tanácsot régi tagtól, és újtól egyaránt. Első körben csak bal kanyarban hallottam és csak fékezéskor a jobb keréktől. Egyik percben még jó volt, aztán elkezdett kopogni. Először csak simán kopogot, nem morgott. Aztán szétszedtem a féket, megnéztem nincs-e valami szemmel látható sérülés-eltérés. Összeraktam, és elmentem próbakörre. Ekkor már morgott is, egyenesban is, meg bal kanyarban is, jobb kanyarban csendben volt. Teljesen alászedve, fékezve erősödött. Most sajna nem tudok foglalkozni vele, mert hétközben nem vagyok itthon, meg hideg is van, azt a pár kilómétert a tecsóig egy héten egyszer meg csak kibírja. Ha rosszabodik meg hanyagolom nem létkérdés. Féltengelynél is a csapágyra gondoltál ugye? Ahogy néztem a robbantott ábrát olyan közel vannak egymáshoz, hogy nem tudom ki lehet-e szűrni hang alapján melyik a rossz. Esetleg ha szétszedem, kihúzom a féltengelyt a kerékagyból akkor megnézhetem melyik akad nem? Most felemelve, kézzel megpörgetve nem kattogott, csak menet közben. Gondolom ha nincs terhelve akkor nem is fog.

Egyre inkább féltengelycsukló.

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek. :lol:

Én meg ma észrevettem, hogy súrlódó hang jön hátulról fékezésnél. :lol:

Nálam akkor csinál ilyet, ha eső után először megyek vele. És csak pár fékezésnél. (Harmatrozsdásodik belülről a dob és nálam ennek van ilyen hangja.)

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek. :lol:

Én meg ma észrevettem, hogy súrlódó hang jön hátulról fékezésnél. :lol:

Pár kilómétert azért még kibir ugye? Most se időm, se pénzem cserélni.

Hátul legalább kevesebb a hibalehetöség, és könnyebb cserélni.

Nálam akkor csinál ilyet, ha eső után először megyek vele. És csak pár fékezésnél. (Harmatrozsdásodik belülről a dob és nálam ennek van ilyen hangja.)

Nekem meg olyankor amikor egy hétig áll. Az első pár fékezés reszelős.

Link to comment
Megosztás:

Szívesen fogadok minden tanácsot régi tagtól, és újtól egyaránt. Első körben csak bal kanyarban hallottam és csak fékezéskor a jobb keréktől. Egyik percben még jó volt, aztán elkezdett kopogni. Először csak simán kopogot, nem morgott. Aztán szétszedtem a féket, megnéztem nincs-e valami szemmel látható sérülés-eltérés. Összeraktam, és elmentem próbakörre. sajna nem tudok foglaEkkor már morgott is, egyenesban is, meg bal kanyarban is, jobb kanyarban csendben volt. Teljesen alászedve, fékezve erősödött. Most lkozni vele, mert hétközben nem vagyok itthon, meg hideg is van, azt a pár kilómétert a tecsóig egy héten egyszer meg csak kibírja. Ha rosszabodik meg hanyagolom nem létkérdés. Féltengelynél is a csapágyra gondoltál ugye? Ahogy néztem a robbantott ábrát olyan közel vannak egymáshoz, hogy nem tudom ki lehet-e szűrni hang alapján melyik a rossz. Esetleg ha szétszedem, kihúzom a féltengelyt a kerékagyból akkor megnézhetem melyik akad nem? Most felemelve, kézzel megpörgetve nem kattogott, csak menet közben. Gondolom ha nincs terhelve akkor nem is fog.

Nem kimondottan, lehet a féltengely fogazata adja meg magát :lol: amúgy a féltengely nem mozog?? Öregemnek is volt ilyen gondja a régi opelján nem is mertek elé lelépni a gyalogosok :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem kimondottan, lehet a féltengely fogazata adja meg magát :lol: amúgy a féltengely nem mozog?? Öregemnek is volt ilyen gondja a régi opelján nem is mertek elé lelépni a gyalogosok :lol:

Igazából a féltengelyt kimondottan nem néztem, megrángattam a kerékagyat, féktárcsát, meg lebontottam a féket. Eléggé kotyogott a féknyereg a csúszkában arra gyanakodtam. Aztán hogy rosszabb lett, leraktam, és "elméletben" javítottam a neten nézegetve leírásokat, árakat. Majd ha nem kell hétközben elmennem melózni szétszedem megint, nem tuti, ha nekiállok szombat reggel végzek vele, vasárnap meg nem tudok alkatrészt szerezni, ha szétszedés közben jövök rá mi a bibi. Meg először fel kell térképeznem hol tudok préshez jutni, ha mégcsak csapágy volt egy ismerősömnek, csak nem tudom megvan-e még neki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.