Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Több variáció is lehetséges:

- A lökhárítótartó vasra rögzített konzolra (otthon hajlítasz), ami a lökhárító fölött, a diszrács alatt bukkan ki. Na erre aztán akkora szúrókat rakhatsz amekkorákat csak akarsz. Igényesen meg lehet csinálni.

- Hasonló csak gányolással, hogy a lökhárítóra fúrsz fel ködlámpákat.

- Keresel egy müanyagost, valszeg tud bele szabni ködlámpa helyet. Legjobb ha megveszed a lámpát és ahhoz csinálják meg a helyét.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A hátsó ablakmosó vezetéke el van szakadva, és nem tudom, hogy szedjem ki a kaszniból a csonkot, mert még véletlenül se látszik, pedig ki kellene neki érni. Úgy van elszakadva, hogy kb 5-7 cm lóg ki a hátsó ajtóból. Azt hallottam, hogy talán a hátsó kapaszkodó leszerelésével hozzá lehet férni a csőhöz. Ez igaz? :?:

Link to comment
Megosztás:

Jaj! Remélem az enyém nem ilyen, mert extrákban nem teng túl. Csak vezető oldali légzsákom, immobilim meg gyári rádiósmagnóm van. Már ha ezek Xtrák.

Na, ha hazaérek elkezdek szabad kábelvégek után kutatni.

Egy ismerős ismerősének utólag szereltek az opeljébe központi zárat, meg riogatót 60E HUF-ért. Lehet, hogy ezek is elő vannak vezetékelve?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A hátsó ablakmosó vezetéke el van szakadva, és nem tudom, hogy szedjem ki a kaszniból a csonkot, mert még véletlenül se látszik, pedig ki kellene neki érni. Úgy van elszakadva, hogy kb 5-7 cm lóg ki a hátsó ajtóból. Azt hallottam, hogy talán a hátsó kapaszkodó leszerelésével hozzá lehet férni a csőhöz. Ez igaz? :?:

Nekem karavánom van.A jobb oldalon nekem van egy kis kipattintós fedővel borított nyílás, amin keresztül érfogóval ki tudtam húzni! Nagy munka volt.Én ragaccsal, zsugorcsővel toldottam bele egy jó darabot, hogy hátul ki tudjam szedni.Ehhez le kellett szednem a belső burkolatot.5 perc, kitoltam összeraktam, burkolat fel, és kész.

A burkolat leszedéshez T25-ös torx kulcs kell!

Link to comment
Megosztás:

Akkor valamilyen szinten csak elő van vezetékelve. Igazán kedves dolog. Mert ha az első tulajt nem is érdekelték az extrák, a másodiknak még van lehetősége (ha van rá pénze)

opel16v!

Motor témában olvastam a régi hozzászólásokat és megfogott a kartergázvisszavezetésmegszüntetése téma. Tudsz ajánlani valakit aki megcsinálja?

Link to comment
Megosztás:

Hogy pontosan melyik típus milyen mértékben van elövezetékelve azt pontosan nem tudom. Az Astrámba pl. Az ajtókba el van vezetve a kp.zár és az ablak vezetéke (gyárilag egyik sem volt benne)

Az egyik Omegámba a bc, a füthetö ablakspricni, az elsö ködlámpa stb. is be voltak vezetékelve csak rá kellett dugni.

Link to comment
Megosztás:

A kartergáz-kivezetés szerintem saját megoldásban is elkészíthető.

Boombasticban veszel egy kis szűrőt (2500), aztán vagy keresel, vagy

gyártasz magadnak egy lecsapatót. Ezeket sorban rákötöd a

kartergázvisszavezető csőre, ami eredetileg a szívótorokba megy.

Ott meg a nyílását "ledugózod".

Link to comment
Megosztás:

Nemtom hogy elfogadják-e, de van egy lövésem rá, hogy belekötnek.

Szűrő azért, hogy ne menjen vissza kosz a motorba (lehetnek gázlengések,

amik visszaszállítják a koszt). Lecsapató egy olyan tartály, amiben nagy

felületű lecsapató közeg van, pl. konyhai fémdörzsi. :(

Link to comment
Megosztás:

Jaj! Remélem az enyém nem ilyen, mert extrákban nem teng túl. Csak vezető oldali légzsákom, immobilim meg gyári rádiósmagnóm van. Már ha ezek Xtrák.

Ne viccelj már, immobi, kp. zár van nálam, gyári rádió, és kalap. Ennél fapadabb Opel nem hiszem, h volt. :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.