Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Igen...mondjuk ez mégse 20ezernél kezdődik. utána van írva, hogy 1.6...akkor ezek szerint mégse mindegy, hogy 1.4 vagy 1.8 <_<

Győrbe van egy autósbolt...Oppá a neve, biztos sokan ismerik, azokat felhívtam, és 8500-at mondtak

Szerintetek?

Igy a képek alapján inkább a felfogatás lehet más rajtuk, esetleg a csatlakozás, elvégre egyazon elven működnek..habár lehetséges hogy a tengely a végén levő kúppal is más..vagyis tök más az egész :lol: Majd jön a Pepe és ir cikkszámot/alkatrész számot és abból okosabban keresgélhetsz. :lol:

Ja, kukkold meg azt az oldalat, van 1,4-re is!!! - csak épp 1,6-osat sikerült linkelnem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kéne egy kis segítség!

A mobil telefontartómat felragasztottam a kormányoszloptól balra a kormány és a fényszóró kapcsoló közé (eddig már kétszer), de a melegben az öntapadósa mindig leválik. Már annyira dühít, hogy képes lennék megfúrni és felcsavarozni a műszerfalra, csak azt nem tudom, hogy elbírja-e az a műanyag panel? Van az alatt valami keményebb lemez? Ha lemezcsavarral szerelem fel, akkor kb. milyen hosszú csavar nem tesz még kárt a mögöttes térben?

Van aki tudja?

Én úgy vettem észre, hogy csak maga a műanyag lemez van. Ha nagyon félsz, hogy elfúrsz valamit akkor leveheted az egész panelt , és felfúrhatod úgy. Kiveszed a lámpakapcsolót, alatta van egy csavar, befúvórács mögött mégegy, egy meg el van dugva a kormányburkolat/műszeregységkeret mögé. de én sajnálnűm megfúrni, mert ha valamiért ki kell venni a tartót akkor mi lesz a lyukkal? Itt van egy "mögötte" kép.:

P9030015_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Igy a képek alapján inkább a felfogatás lehet más rajtuk, esetleg a csatlakozás, elvégre egyazon elven működnek..habár lehetséges hogy a tengely a végén levő kúppal is más..vagyis tök más az egész :lol: Majd jön a Pepe és ir cikkszámot/alkatrész számot és abból okosabban keresgélhetsz. :lol:

Ja, kukkold meg azt az oldalat, van 1,4-re is!!! - csak épp 1,6-osat sikerült linkelnem. :lol:

EPC-ben nem találtam X14XE-hez alapjárati szabályzót, csak X16XEL-től ír. <_<

Link to comment
Megosztás:

Én úgy vettem észre, hogy csak maga a műanyag lemez van. Ha nagyon félsz, hogy elfúrsz valamit akkor leveheted az egész panelt , és felfúrhatod úgy. Kiveszed a lámpakapcsolót, alatta van egy csavar, befúvórács mögött mégegy, egy meg el van dugva a kormányburkolat/műszeregységkeret mögé. de én sajnálnűm megfúrni, mert ha valamiért ki kell venni a tartót akkor mi lesz a lyukkal? Itt van egy "mögötte" kép.:

Marhára örülnék, ha én is így ki tudnám emelni a reléket és a biztosítéktáblát onnan. Nálam kivehetetlen. <_<

Link to comment
Megosztás:

ezzel mi is vidámkodtunk, mert a klimának a biztitábla hátulján van reléje <_<

Nem csak a klíma, hanem a maga a vízhűtés vezérlése is. Szóval minden relé, ami a két ventit vezérli és nekem az utóbbival van bajom. Villany megérkezik a hőgombához, de összezárásra már nem csinál semmit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Marhára örülnék, ha én is így ki tudnám emelni a reléket és a biztosítéktáblát onnan. Nálam kivehetetlen. <_<

A biztitáblát nem vettük ki, annak látszik a képen afelső tartó lemeze. Amik lógnak azok a világításkapcsoló, ködlámpakapcsoló meg a magasságállító csatija. Nem is lehet kivenni, csak kicsit kifordítani, de nagy szívás alatta bármit csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Nem csak a klíma, hanem a maga a vízhűtés vezérlése is. Szóval minden relé, ami a két ventit vezérli és nekem az utóbbival van bajom. Villany megérkezik a hőgombához, de összezárásra már nem csinál semmit. <_<

hmm...nekem is szar a klíma hőkapcsolója, vagyis hát nem mukoggy akkor, most meg ki van hagyva a körből :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nála sem az van kivéve. Az még alatta van.

Nekem a hátsó relék majdhogynem hozzáérnek a szellőzőcsőhöz. Szóval nekem is ott kéne kipattintani, vagy nem tudom. Kiforgatni sem tudtam. <_< Mindegy. Mérgemben lebontom a komplett műszerfalat, aztán rohaggyon meg a K51-es relé. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A biztitáblát nem vettük ki, annak látszik a képen afelső tartó lemeze. Amik lógnak azok a világításkapcsoló, ködlámpakapcsoló meg a magasságállító csatija. Nem is lehet kivenni, csak kicsit kifordítani, de nagy szívás alatta bármit csinálni.

Télleg. azok azok. :lol: Nálam több volt, azért gondoltam, hogy azok relék. Elnézést kívánok. <_<

Link to comment
Megosztás:

Nekem a hátsó relék majdhogynem hozzáérnek a szellőzőcsőhöz. Szóval nekem is ott kéne kipattintani, vagy nem tudom. Kiforgatni sem tudtam. <_< Mindegy. Mérgemben lebontom a komplett műszerfalat, aztán rohaggyon meg a K51-es relé. :lol:

mikor mi kiforgattuk akkor mindig letestelt a dudáé, aztán dudált :lol:

Link to comment
Megosztás:

hmm...nekem is szar a klíma hőkapcsolója, vagyis hát nem mukoggy akkor, most meg ki van hagyva a körből <_<

Ja igen a klíma sem üzemel nekem, nemhogy a ventilátoros vízhűtés. 100 fokos a víz, de a ventik meg se nyikkannak. Alapvetően az volt a bajom, hogy forralja a vizet dugóban. A hőgomba kapcsol a hűtőbordában, mert műszerrel mértem. Szépen zárta az áramkört 98-100 fokos víznél.

Link to comment
Megosztás:

<_<

Én okosabb voltam és levettem a sarut az akksiról. :lol: Igen, már csukott szemmel, hátra kötött kézzel, hason fekve is beütöm a rádió kódját. :lol:

mi meg azt hittük hogy ami a klímacsövön van a 4csatis ventikapcsoló mellett az nyomáskapcsoló...ezért szétbontottuk teljesen belül a verdát h hol van akkor a hőmérsékletkapcs....nem lett meg. aztán itthon jobban utánanéztem és höm kapcs van elöl nem nyomás...de akkor hol van a nyomás? :lol:

Link to comment
Megosztás:

mi meg azt hittük hogy ami a klímacsövön van a 4csatis ventikapcsoló mellett az nyomáskapcsoló...ezért szétbontottuk teljesen belül a verdát h hol van akkor a hőmérsékletkapcs....nem lett meg. aztán itthon jobban utánanéztem és höm kapcs van elöl nem nyomás...de akkor hol van a nyomás? :lol:

Az a bazinagy nyomáskapcsoló, az lesz szerintem, amelyik a vastagabb csövön van, a venti alatt. Már csak azért is, mert abba töltik a gázt. Egyébként rajz szerint úgy vettem ki, hogy a hőmérséklet kapcsoló az 3 vezetékes, az meg a másik csövön kéne hogy legyen. <_< S129 vagymi a rajzon.

Link to comment
Megosztás:

Az a bazinagy nyomáskapcsoló, az lesz szerintem, amelyik a vastagabb csövön van, a venti alatt. Már csak azért is, mert abba töltik a gázt. Egyébként rajz szerint úgy vettem ki, hogy a hőmérséklet kapcsoló az 3 vezetékes, az meg a másik csövön kéne hogy legyen. <_< S129 vagymi a rajzon.

nemtom, alánézni annyira nem egyszerü a kocsinak, viszont venti alá nem fér be a fejem....majd vizsga után nekiállok megint :lol:

Link to comment
Megosztás:

nemtom, alánézni annyira nem egyszerü a kocsinak, viszont venti alá nem fér be a fejem....majd vizsga után nekiállok megint :lol:

Fentről is látni, csak jól alá kell nézni a ventinek, vagy kikapod a ventit, két csavar felül. :lol: Nekem a belső venti vezetékével együtt megy le annak a két kapcsolónak a vezetékei is. Egyébként én pont hétvégén követtem végig a klímacsöveket, megemelt állapotban, leszerelt jobb elsővel, de máshol nem láttam érzékelőt/kapcsolót, csak ott a hűtőbordánál. <_<

Link to comment
Megosztás:

Fentről is látni, csak jól alá kell nézni a ventinek, vagy kikapod a ventit, két csavar felül. :lol: Nekem a belső venti vezetékével együtt megy le annak a két kapcsolónak a vezetékei is. Egyébként én pont hétvégén követtem végig a klímacsöveket, megemelt állapotban, leszerelt jobb elsővel, de máshol nem láttam érzékelőt/kapcsolót, csak ott a hűtőbordánál. <_<

namajd akkor meglesem, mert eddig csak a csövön levő 2cuccot találtam meg :lol:

Link to comment
Megosztás:

namajd akkor meglesem, mert eddig csak a csövön levő 2cuccot találtam meg :lol:

Egy csövön két cucc. Én meg úgy láttam, hogy a vékonyabbikon van egy, a vastagon meg mégegy, egymás mellett. :lol: Na mindegy. Lehet hülyeséget mondtam (90%), de én azokat véltem nyomáskapcsolónak. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ja igen a klíma sem üzemel nekem, nemhogy a ventilátoros vízhűtés. 100 fokos a víz, de a ventik meg se nyikkannak. Alapvetően az volt a bajom, hogy forralja a vizet dugóban. A hőgomba kapcsol a hűtőbordában, mert műszerrel mértem. Szépen zárta az áramkört 98-100 fokos víznél.

Az F-14-15-21 biztiket mérted már bekapcsolt gyújtásnál? Bár az enyém öregebb, de engem a "15a" vonal (nem azonos a sima 15-ös vonallal!) szórakoztatott, mert a gyk-nál laza volt a saruja. Az előző tulaj megoldotta egy röv zárral a mellette levő maxi biztiből, de ettől kikapcsolt gyújtásnál is ment a belső venti. Ha kivettem a röv zárat nem ment a vízhűtőé sem. Erről a vonalról megy a ventik vezérlése szerintem nálad is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.