Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Üdv mindenkinek!

Nekem olyan problémám lenne, hogy néha bekapcsol a ventilátor, néha nem..

Voltam szerelőnél, Ő semmi különöset nem látott..

Nem tudna valaki segíteni, mitől lehet ez?

Arra gondoltam, hogy a kormány mellé, ahol az utánfutó visszajelző van mellé egy kapcsolót teszek és a ventilátor közvetlenül az aksira kötöm, szerintetek jó megoldás, mit tegyek??

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Nekem olyan problémám lenne, hogy néha bekapcsol a ventilátor, néha nem..

Voltam szerelőnél, Ő semmi különöset nem látott..

Nem tudna valaki segíteni, mitől lehet ez?

Arra gondoltam, hogy a kormány mellé, ahol az utánfutó visszajelző van mellé egy kapcsolót teszek és a ventilátor közvetlenül az aksira kötöm, szerintetek jó megoldás, mit tegyek??

Sztem cseréld ki a hűtő oldalában levő hőgombát, ami kapcsolja a ventit. De ha mindenképpen akarsz kapcsolót, akkor okvetlenül relézd, mert nem kis áramok folynak a ventin keresztül.

Ehh, Johnny megelőzött <_<

Én egyébként gondoltam már rá, hogy relézni kéne a ventit (persze a hőgomba kapcsolgatná a relét), mert régebben egy barátom OFF Fiestájában sorra haltak meg a hőgombák, a venti áramfelvétele tönkretette az érintkezőiket a gyakori kapcsolgatástól.

Link to comment
Megosztás:

Sztem cseréld ki a hűtő oldalában levő hőgombát, ami kapcsolja a ventit. De ha mindenképpen akarsz kapcsolót, akkor okvetlenül relézd, mert nem kis áramok folynak a ventin keresztül.

Ehh, Johnny megelőzött :lol:

Én egyébként gondoltam már rá, hogy relézni kéne a ventit (persze a hőgomba kapcsolgatná a relét), mert régebben egy barátom OFF Fiestájában sorra haltak meg a hőgombák, a venti áramfelvétele tönkretette az érintkezőiket a gyakori kapcsolgatástól.

Alapból relézett nem? :lol: Nekem hallani kattanást mikor beindulnak vagy leállnak. Vagy ez megint csak a klímás rendszer miatt lehetséges. <_<

Link to comment
Megosztás:

Alapból relézett nem? :lol: Nekem hallani kattanást mikor beindulnak vagy leállnak. Vagy ez megint csak a klímás rendszer miatt lehetséges. <_<

Vagy már előtted valaki átcsinálta. Nekem totál leesik a fordulat, szinte lefullad a motor amikor kapcsol a venti....és azt hiszem be is relézem - :lol: hogy ez nekem eddig nem jutott az eszembe!

Link to comment
Megosztás:

Vagy már előtted valaki átcsinálta. Nekem totál leesik a fordulat, szinte lefullad a motor amikor kapcsol a venti....és azt hiszem be is relézem - <_< hogy ez nekem eddig nem jutott az eszembe!

A motornak ugyanúgy le fog esni a fordulata. A venti nem fog kevesebb áramot felvenni attól, hogy berelézed. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A motornak ugyanúgy le fog esni a fordulata. A venti nem fog kevesebb áramot felvenni attól, hogy berelézed. :lol:

<_< én nem értek ám ehhez(sem) csak gondoltam hogy akkor simábban fog elindulni a venti, úgy értem hogy akkor mégse olyan hirtelen veszi ki az áramot a rendszerből/nem fullasztja le... :lol: ..de akkor nem töröm magamat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem javul meg a mozgatástól, max. ideiglenesen, de amikor nekem is szokott vacakolni - volt hogy simán nem indult mint most neked - akkor elég volt megcibálni a modul csatit. Pedig abban mozgó alkatrész nincs is, tudtommal, az egész be van öntve valami kaucsukkal..és mégis.(meglehet hogy a modul saját kontaktjai voltak csak hibásak a házon belül, talán egy elpattant forrasztás?) Persze a te esetedben (is) lehet más oka is, de mindenképp azon a részen keresném a bajt. Ugyanakkor kontakt illetve kábelhiba is lehet. Lehet épp az a kábel amelyik a trafóról megy az elosztóba...már csak abból kiindulva hogy nem volt szikra.

Sztem mielőtt nekiállsz az összes csati tisztogatásának, próbáld ki az alapjárat melletti csatimozgatás módszerét is, különös tekintettel a brezsó által emlegetett gyújtásmodulra (a trafó alatt), ill. az elosztó alján levő jeladócsatira.

Az átmozgatást-cibállást járó motornál már sokszor próbáltam semmi hatása nem volt. <_<

Üdv mindenkinek!

Nekem olyan problémám lenne, hogy néha bekapcsol a ventilátor, néha nem..

Voltam szerelőnél, Ő semmi különöset nem látott..

Nem tudna valaki segíteni, mitől lehet ez?

Arra gondoltam, hogy a kormány mellé, ahol az utánfutó visszajelző van mellé egy kapcsolót teszek és a ventilátor közvetlenül az aksira kötöm, szerintetek jó megoldás, mit tegyek??

Igazából miért zavar? A viz nagyon melegszik? Nekem szinte soha nem megy a ventim, elég a menetszél a hűtéshez.

Link to comment
Megosztás:

<_< én nem értek ám ehhez(sem) csak gondoltam hogy akkor simábban fog elindulni a venti, úgy értem hogy akkor mégse olyan hirtelen veszi ki az áramot a rendszerből/nem fullasztja le... :lol: ..de akkor nem töröm magamat. :lol:

Az egészet csak a ventkapcsoló megóvása miatt szokták csinálni. Nem annak az érintkezői égnek be.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis technikai segítséget kérni! Elszakadt ma a kilométeróra spirálom!

96 6. havi astrám van és a start autóban egy kb 1200mm spirált adtak. Nekem meg fennt a motor térben van vmi toldás és utána szakadt el.

Létezhet az hogy ez az új hosszú spirál egyből a műszerfalba csatlakozik és nem kell toldani?

Mert abba a toldóba ami kijön a műszarfalből a motortérbe, abba nem passzol bele!

Előre is köszi a helpet!

Üdv

Laca

Sikerült berakni a spirált, műkszik is csak egy apró baja van! Kerrek az óra mögött ahogy forog!

Van vkinek ötlete hogy mi lehet a baja?

Üdv

Laca

Link to comment
Megosztás:

Sikerült berakni a spirált, műkszik is csak egy apró baja van! Kerrek az óra mögött ahogy forog!

Van vkinek ötlete hogy mi lehet a baja?

Üdv

Laca

Klasszikus utángyári betegség. Én kivettem a spirált, egy kedves szerelő ismerősöm írt jegyzőkönyvet, hogy szakszerűen be lett építve, de nagyon kerreg, nem jó. Ezzel együtt visszaadták a spirálért a pénzt, én meg vettem a csergőben gyárit, azóta boldog vagyok. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ma feltérképeztem a verda elejét-alulról.

Több oka is volt. Hidegindítás után, egy ideig nyiszorogtak a szíjjak. Gondoltam megfeszítem őket.

Egyre jobban szórta a jobb-elején az olajat.

Rögtön az elején egy pofáraeséssel kezdtem! :lol:

A hozzá kapott kerékanyakulcs nagyobb volt, mint ami hozzá kell!

Szerencse, hogy még nem volt rá szükségem. Az lett volna pofáraesés, ha útközben derül ki!

A második az volt, hogy majdnem elhagytam a szervo-szivattyút! A szíjtárcsán belűlről egy nyolcas csavar lógott, majdnem beleért a tárcsába. Aláfeküdve, ezzel a csavarral szemben egy másik csavar hiányát fedeztem fel! Gyakorlatilag a feszítőrudazat és a csövek tartották az egészet! Szerintem egy trehány szerelő elfelejtette meghúzni őket!

(Tudom, hogy rám nézve sem hízelgő, hogy több mint egy év alatt, nem feküdtem alá! <_< )

Az olajszórást a laza olajszűrő, vagy az olajhűtőre menő csövek csavarjainak lazasága okozta! Lényeg, hogy megszünt!

A hűtőn levő hőgomba, meglehetősen nagy méretű, 3 vezeték megy rá. Gondolom ez azt jelenti, hogy 2 fokozatú.

Az előtétellenállás lehet, hogy a gombában van? (a méret miatt gondolom)

A bal elején megkerestem a külső hőmérő jeladót. Itt van a riasztókürt is. Találtam viszont szabadon fityegő csatlakozót!

Ez mi lehet? A ködfényszóró és a fényszórómagasság állító be van kötve!

A termosztátot ebben a típusban hol találom? (X17DTL)

Az adagoló mellett, a vastag, hűtőre menő cső, egy három csavarral a hengerfejre rögzített alukönyökre csatlakozik.

Ez alatt van a termosztát?

Link to comment
Megosztás:

Ma feltérképeztem a verda elejét-alulról.

Több oka is volt. Hidegindítás után, egy ideig nyiszorogtak a szíjjak. Gondoltam megfeszítem őket.

Egyre jobban szórta a jobb-elején az olajat.

Rögtön az elején egy pofáraeséssel kezdtem! :lol:

A hozzá kapott kerékanyakulcs nagyobb volt, mint ami hozzá kell!

Szerencse, hogy még nem volt rá szükségem. Az lett volna pofáraesés, ha útközben derül ki!

A második az volt, hogy majdnem elhagytam a szervo-szivattyút! A szíjtárcsán belűlről egy nyolcas csavar lógott, majdnem beleért a tárcsába. Aláfeküdve, ezzel a csavarral szemben egy másik csavar hiányát fedeztem fel! Gyakorlatilag a feszítőrudazat és a csövek tartották az egészet! Szerintem egy trehány szerelő elfelejtette meghúzni őket!

(Tudom, hogy rám nézve sem hízelgő, hogy több mint egy év alatt, nem feküdtem alá! <_< )

Az olajszórást a laza olajszűrő, vagy az olajhűtőre menő csövek csavarjainak lazasága okozta! Lényeg, hogy megszünt!

A hűtőn levő hőgomba, meglehetősen nagy méretű, 3 vezeték megy rá. Gondolom ez azt jelenti, hogy 2 fokozatú.

Az előtétellenállás lehet, hogy a gombában van? (a méret miatt gondolom)

A bal elején megkerestem a külső hőmérő jeladót. Itt van a riasztókürt is. Találtam viszont szabadon fityegő csatlakozót!

Ez mi lehet? A ködfényszóró és a fényszórómagasság állító be van kötve!

A termosztátot ebben a típusban hol találom? (X17DTL)

Az adagoló mellett, a vastag, hűtőre menő cső, egy három csavarral a hengerfejre rögzített alukönyökre csatlakozik.

Ez alatt van a termosztát?

Az lesz a termosztát. Ami megy a motor bal oldaláról (szembe állva vele) a hűtőbe, elvileg egy kunkori, vastag cső.

Link to comment
Megosztás:

...

A hűtőn levő hőgomba, meglehetősen nagy méretű, 3 vezeték megy rá. Gondolom ez azt jelenti, hogy 2 fokozatú.

Az előtétellenállás lehet, hogy a gombában van? (a méret miatt gondolom)

A bal elején megkerestem a külső hőmérő jeladót. Itt van a riasztókürt is. Találtam viszont szabadon fityegő csatlakozót!

Ez mi lehet? A ködfényszóró és a fényszórómagasság állító be van kötve!

...

A dieselekben általában 2-fokozatú a venti.

Írd le annak a csatinak a vezetékszíneit.

Link to comment
Megosztás:

ilyen az utángyártott spirál, nekem is kattog meg a mutató is ugrál. Majd idővel nem fog annyira zavarni

Na én pont ilyen miatt vettem legutóbb gyárit. Aztán ugyanúgy zakatolt, meg himbálózótt a mutató <_< Rájöttem (okos fúrumosok segítségével), hogy a persely van kicsit kikopva a műszerfalnál, és ahogy pörög ott lötyög. Körbetekertem a 2 végét teflonszalaggal, hogy épp ne lötyögjön, de még ne is szoruljon a műszerfal felőli végén a 2 műanyag, jól lezsíroztam, visszatettem, és azóta csend van, és a mutató is simán jár. :lol: Gondoltam leírom, hátha más se bírja már hallgatni. Amúgy nekem volt olyan utángyári, ami pár nap után elhallgatott, igaz 1 évig volt csendes.

Link to comment
Megosztás:

Nah. Szombaton felforralta a verda a vizet. Fűtéssel le lehetett hűteni a dugóban. Most hazaértem, jól megküldtem, mentem pár kilométert a városban, termosztát látszólag ugyanúgy üzemel, mint eddig, azaz tökéletesen. Felnyitottam a motorháztetőt, vízszint rendben van, alulról megtapogattam a hűtőbordát, száraz. Kihúztam a csatit a hűtőből, gyújtást ráadtam, majd összezártam a csatit, ventik elindultak. No ilyenkor mivan? :lol: Vagy lehetséges, hogy időszakos probléma volt csak.

Egyébként, ha nekem kétsebességes a vízhűtés ventilátor fokozatkapcsolása, akkor azért 2 vezetékes csak a hűtőben lévő gomba, mert csak bekapcsolt klímával és qrvameleg víz esetén kapcsolnak teljes sebességre a ventik? Eddig úgy tudtam, hogy 3 vezetékes a gomba, vagyis úgy emlékeztem. :lol: Vagy ez csak kétfokozatú, de egy ventilátoros járművek esetén háromvezetékes? <_<

Link to comment
Megosztás:

A termosztátot ebben a típusban hol találom? (X17DTL)

Az adagoló mellett, a vastag, hűtőre menő cső, egy három csavarral a hengerfejre rögzített alukönyökre csatlakozik.

Ez alatt van a termosztát?

Ha lekapod a 3 csavarral lefogatott fedőt,az alatt van a termosztát:

img1049cx6.jpg

img2sl6.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nah. Szombaton felforralta a verda a vizet. Fűtéssel le lehetett hűteni a dugóban. Most hazaértem, jól megküldtem, mentem pár kilométert a városban, termosztát látszólag ugyanúgy üzemel, mint eddig, azaz tökéletesen. Felnyitottam a motorháztetőt, vízszint rendben van, alulról megtapogattam a hűtőbordát, száraz. Kihúztam a csatit a hűtőből, gyújtást ráadtam, majd összezártam a csatit, ventik elindultak. No ilyenkor mivan? :lol: Vagy lehetséges, hogy időszakos probléma volt csak.

Egyébként, ha nekem kétsebességes a vízhűtés ventilátor fokozatkapcsolása, akkor azért 2 vezetékes csak a hűtőben lévő gomba, mert csak bekapcsolt klímával és qrvameleg víz esetén kapcsolnak teljes sebességre a ventik? Eddig úgy tudtam, hogy 3 vezetékes a gomba, vagyis úgy emlékeztem. :lol: Vagy ez csak kétfokozatú, de egy ventilátoros járművek esetén háromvezetékes? <_<

Vagy felakadt a termosztát vagy a klíma miatti relék egyike hülyült meg.

Link to comment
Megosztás:

A pár hete felvetettem , hogy a motorom nehezen idnul, időnként dadog.

Cseréltem AC relét.

Motordiagnosztika szerint elektromosan minden OK. Kompresszió 1 hengerben 11 a többiben 14-15 bar.

levegőnyomás, vízhőfok reális értéket mutatott

Benzinnyomás 3,5. Járó motornál 2.4

És mégis nehezen indul olyan 20°C-70 °C kornyéki tartományban.

Tegnap gyertyát is cseréltem. az 1. hengerben a gyertya 150 km után koromfekete lett. A gyujtáskábel nincs szakadva, ellenállásmérővel mérve.

Olajfogyasztás kb 1.5 liter/10.000km, tehát abszolút korrekt egy olyan autóban, aminek 150.000-ret mutat a km számlálója(+ amit még esetleg visszatekertek).

Lehetséges, hogy a trafó haldoklik, esetleg a komputer?

X14XE a motor.

Tipp????

Link to comment
Megosztás:

A pár hete felvetettem , hogy a motorom nehezen idnul, időnként dadog.

Cseréltem AC relét.

Motordiagnosztika szerint elektromosan minden OK. Kompresszió 1 hengerben 11 a többiben 14-15 bar.

levegőnyomás, vízhőfok reális értéket mutatott

Benzinnyomás 3,5. Járó motornál 2.4

És mégis nehezen indul olyan 20°C-70 °C kornyéki tartományban.

Tegnap gyertyát is cseréltem. az 1. hengerben a gyertya 150 km után koromfekete lett. A gyujtáskábel nincs szakadva, ellenállásmérővel mérve.

Olajfogyasztás kb 1.5 liter/10.000km, tehát abszolút korrekt egy olyan autóban, aminek 150.000-ret mutat a km számlálója(+ amit még esetleg visszatekertek).

Lehetséges, hogy a trafó haldoklik, esetleg a komputer?

X14XE a motor.

Tipp????

Úgy hallottam a kompúterhiba nagyon ritka. Inkább a trafó. Nekem mostanában hidegindítási gondjaim vannak, ilyenkor a motortérben kábel-csati cibállás szokott segíteni. De pölö az utolsó 5 indításkor nem volt gond.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.