Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Normális,hogy 100fokra melegszik?Mi lesz nyáron egy dugóban?Megfő a motor?

Normális, nekem is szokott, viszont akkor már be kell indulniuk a ventilátoroknak. :huh: Tehát vissza kell hűlnie a víznek, de ha neked továbbra is tartotta a 100 fokot, akkor ott valami gond van. Esetleg csak rossz a műszeregységben lévő IC, vagy a jeladó lehet rossz, vezetéke kontakthibás.

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam Bp.-n a körúton is lámpáknál 95 környékéig felment a víz,aztán ha egy kicsit tartósabban lehetett menni akkor lement 90környékére.Szóval ha megyek lehűl ha állok akkor meg felmegy 95fölé is.Ez ingadozik nem áll be sehova csak akkor ha tartósan megyek vele és nem állok meg.Ha áll a kocsi látványosan elkezd melegedni.A csörgés elég ritka jelenség kb 5 percenként pár másodperc.

Ez nem baj még, ha a ventillátorod működik, és vissza tudja hűteni a löttyöt. Ellenben lehetséges, hogy a hűtőd már nem a legtisztább belülről. Egy átmosás nem ártana neki.

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam Bp.-n a körúton is lámpáknál 95 környékéig felment a víz,aztán ha egy kicsit tartósabban lehetett menni akkor lement 90környékére.Szóval ha megyek lehűl ha állok akkor meg felmegy 95fölé is.Ez ingadozik nem áll be sehova csak akkor ha tartósan megyek vele és nem állok meg.Ha áll a kocsi látványosan elkezd melegedni.A csörgés elég ritka jelenség kb 5 percenként pár másodperc.

Nem baj ha ingadozik, akkor műkszik jól hosszú úton szokott beállni egy pontra, aztán ha megállsz akkor kicsit felkúszik, mert nincs menetszél, ha bekapcsol a venti akkor megint lemegy. Akkor lenne baj, ha nem nyitna a termosztát a hűtő felé, akkor forrna a víz, de az észrevennéd, mert felmenne a pirosba, és le se jönne onnan. Ha ingadozik akkor jó. Amikor én fordítva raktam be a termosztátot akkor mászkált a pirosig, de aztán visszaeset amikor volt a nyitás, csak később mint kellett volna. De már visszafordítottam. Akkor ilyen volt.:

1127165157DSC00041_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam Bp.-n a körúton is lámpáknál 95 környékéig felment a víz,aztán ha egy kicsit tartósabban lehetett menni akkor lement 90környékére.Szóval ha megyek lehűl ha állok akkor meg felmegy 95fölé is.Ez ingadozik nem áll be sehova csak akkor ha tartósan megyek vele és nem állok meg.Ha áll a kocsi látványosan elkezd melegedni.A csörgés elég ritka jelenség kb 5 percenként pár másodperc.

Ha álló helyzetben csörög 5 percenkét akkor lehetséges hogy a ventilátorral lesz valami. Amikor kapcsol(na) az ad ki valami oda nem illő zajt. De ez tényleg csak találgatás a részemről!

Link to comment
Megosztás:

Ha álló helyzetben csörög 5 percenkét akkor lehetséges hogy a ventilátorral lesz valami. Amikor kapcsol(na) az ad ki valami oda nem illő zajt. De ez tényleg csak találgatás a részemről!

Hoppácska akkor lehet,hogy azért melegszik így a víz mert nem indul a ventillátor,és azért csörög mert próbálna indulni de valami gebasz van vele?

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Reggel munkába menet kb.4km-t autóztam és mikor beértem ahűtővíz kiegyenlítő tartályában már forró volt a víz.Ez normális?A kolegám azt mondta szerinte a termosztátom kuka.

Zsoltika!

Fogadd meg a fórumozók tanácsát, pl zotyáét és ne kapkodj. Szisztematikus ellenőrzéssel egyértelműen meg tudod állapítani ha hibás a hűtőrendszered.

Ha a vízhőfokod a hőmérőd szerint ingadozik a kocsi egyhelyben állása közben az nem baj. A baj akkor van, ha pl fél óráig egyhelyben állsz járó motorral, és kiforr a víz a tágulási tartályból. Ez akkor van, ha a ventillátorod nem képes visszahűteni a vizedet.

A víz a tágulási tartályban azért meleg, mert állandó recirkuláció van a rendszerben.

Link to comment
Megosztás:

Álló helyzetben járó motornál nem ingadozik a vízhőfok hanem folyamatosan emelkedik.

Kb.98fokig ment így fel amikor már nem akartam tovább várni beültem és mentem egy kört vele,így a menetszél lehűtötte 90fok alá.Szóval akkor annyival beljebb vagyok,hogy a kiegyenlítő tartályban lévő nagyon meleg víz az normális dolog.

És hengerfej probléma sincs mivel a kiegyenlítő tartályban jelentős mennyiségű melegvíz volt reggel.

Akkor termosztát vagy hűtőventillátor.

Rámegyek a ventillátor ellenőrzésre.

Link to comment
Megosztás:

Ha álló kocsiban járatod a motort, normális, hogy felmenjen 100 fokig a vízhőmérséklet, de azért van a ventillátor, hogy visszahűtse onnan a vizet.

Menetszél pedig felér a ventillátorral. :huh:

Akkor 100foknál már igencsak dolgoznia kellett volna a ventillátornak.

Ezek szerint nem dolgozik...

Link to comment
Megosztás:

Álló helyzetben járó motornál nem ingadozik a vízhőfok hanem folyamatosan emelkedik.

Kb.98fokig ment így fel amikor már nem akartam tovább várni beültem és mentem egy kört vele,így a menetszél lehűtötte 90fok alá.Szóval akkor annyival beljebb vagyok,hogy a kiegyenlítő tartályban lévő nagyon meleg víz az normális dolog.

Ne rohanj vele egy kört hanem várj ki hogy mi fog történni, pl. indul-e a venti!? A visszajelző mutatója nem is biztos hogy a pontos értéket mutatja és egyszer igazán kivárhatsz! Ha addig a mutatóállásig ahogy a zotya által mutatott képen látszik nem történik semmi, akkor mehetsz egy kört :huh: és megállapitható hogy valami gond van. Nekem kb.102-nél kapcsol a venti, ha a mutató állását veszem alapul, és még sincs semmi bajom vele.

Link to comment
Megosztás:

Ne rohanj vele egy kört hanem várj ki hogy mi fog történni, pl. indul-e a venti!? A visszajelző mutatója nem is biztos hogy a pontos értéket mutatja és egyszer igazán kivárhatsz! Ha addig a mutatóállásig ahogy a zotya által mutatott képen látszik nem történik semmi, akkor mehetsz egy kört :huh: és megállapitható hogy valami gond van. Nekem kb.102-nél kapcsol a venti, ha a mutató állását veszem alapul, és még sincs semmi bajom vele.

Nekem volt egy kis billenőkapcsoló az Astraban a motorháznyitó mellett, az kapcsolta a ventit. Nem egy nagy kaland, és akkor kézzel is tudod szabályozni, hogy mikor induljon a hűtés :D Hasznos dolog volt :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a 16 szelepes 1.4,1.6 motorokon mindenkinek 100 körül, vagy felette mutat a műszer, mikot a venti beindul. Elvileg a gyári adat szerint, ha 1 állapotú a ventillátor, vagyis csak 1 sebességen megy, akkor 100-nél kapcsol be, és 90 körül le. Ahogy öregszik, talán már nem olyan pontos az érzékelő, meg a műszer is csalhat. De akkor se kell aggódni, ha valóban 102 fokos a víz, mert nyomás alatt nem fog felforrni. NEkem nyáron dugóban rendszeresen tartósan a 100-as vonal felett álldogál.

Hogy kapcsol-e a ventillátor, az hallani fogod, mert elég hangos, és jól látható ahogy forog. A termosztátod meg ellenőrizhető. Ha a felső hűtőre menő vastag vízcső 90 környéként kezd el langyosodni, és utána melegedni, akkor jókor nyit a termosztát. Ha végig hideg marad, és úgy mászik fel a mutató, akkor nem nyit rendesen, de akkor sebeségen se fog visszahűlni.

Az utángyárott termók sokszor megadják magukat, de leginkább visszazárni nem szoktak, akkor meg épp nem melegszik a motor rednesen. Szerintem neked ha van valami gond, akkor leginkább a ventillátor kapcsoló szenzora sanszos.

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt egy kis billenőkapcsoló az Astraban a motorháznyitó mellett, az kapcsolta a ventit. Nem egy nagy kaland, és akkor kézzel is tudod szabályozni, hogy mikor induljon a hűtés :) Hasznos dolog volt :huh:

Szóval akkor neked is aktívan melegedett álló helyzetben?

És ha pirosba megy a mutató a próba alatt akkor mit csináljak,menjek egy gyors kört azonnal?

Nem lesz baja a motoromnak egy ilyen balul elsült próba után?

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt egy kis billenőkapcsoló az Astraban a motorháznyitó mellett, az kapcsolta a ventit. Nem egy nagy kaland, és akkor kézzel is tudod szabályozni, hogy mikor induljon a hűtés :) Hasznos dolog volt :huh:

Szóval akkor neked is aktívan melegedett álló helyzetben?

És ha pirosba megy a mutató a próba alatt akkor mit csináljak,menjek egy gyors kört azonnal?

Nem lesz baja a motoromnak egy ilyen balul elsült próba után?

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt egy kis billenőkapcsoló az Astraban a motorháznyitó mellett, az kapcsolta a ventit. Nem egy nagy kaland, és akkor kézzel is tudod szabályozni, hogy mikor induljon a hűtés :) Hasznos dolog volt :huh:

Szóval akkor neked is aktívan melegedett álló helyzetben?

És ha pirosba megy a mutató a próba alatt akkor mit csináljak,menjek egy gyors kört azonnal?

Nem lesz baja a motoromnak egy ilyen balul elsült próba után?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a 16 szelepes 1.4,1.6 motorokon mindenkinek 100 körül, vagy felette mutat a műszer, mikot a venti beindul. Elvileg a gyári adat szerint, ha 1 állapotú a ventillátor, vagyis csak 1 sebességen megy, akkor 100-nél kapcsol be, és 90 körül le. Ahogy öregszik, talán már nem olyan pontos az érzékelő, meg a műszer is csalhat. De akkor se kell aggódni, ha valóban 102 fokos a víz, mert nyomás alatt nem fog felforrni. NEkem nyáron dugóban rendszeresen tartósan a 100-as vonal felett álldogál.

Hogy kapcsol-e a ventillátor, az hallani fogod, mert elég hangos, és jól látható ahogy forog. A termosztátod meg ellenőrizhető. Ha a felső hűtőre menő vastag vízcső 90 környéként kezd el langyosodni, és utána melegedni, akkor jókor nyit a termosztát. Ha végig hideg marad, és úgy mászik fel a mutató, akkor nem nyit rendesen, de akkor sebeségen se fog visszahűlni.

Az utángyárott termók sokszor megadják magukat, de leginkább visszazárni nem szoktak, akkor meg épp nem melegszik a motor rednesen. Szerintem neked ha van valami gond, akkor leginkább a ventillátor kapcsoló szenzora sanszos.

Az előző autómnál nem így melegedett a víz és ezért fura nekem,és akikkel beszéltem azoknak se

tetszett a dolog bár nem opel tulajdonosok mint jómagam.De ahogy itt olvasom ez teljesen megszokott dolog,hogy áll az autó 5-10percet járó motorral és 100fokra ugrik a víz hőmérséklete.Igazából még ventillátor hangot nem hallottam az opelból de nem is vártam meg az itt említett 102fokot mert én azt hitten 100foknál már a motor van életveszélyben.

De akkor ma este kipróbálom és hagyom még egy kicsit melegedni.

Viszont el sem tudom képzelni mi lesz nyáron a 40fokban ha már most ezt műveli.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor induljunk a kályhától srácok!

Hidegen beindítod a gépet.

Járatod álló helyzetben,szép lassan kúszik fel a mutató,ha jó a hőfokérzékelő,amiről a műszerfal kapja a jelet.

Ekkora a termosztát hűtő felöli oldalán a csőnek hidegnek kell maradnia,mivel zárt állapotban van a termosztát.

A termosztát kinyit 92°C-nál,ekkor szép lassan átfolyik a hűtőbe a meleg víz,ergo ha jól mér az órád,akkor picit visszaesik,mivel ekkor fordul körbe a melegvíz a motorban.

Ezek után álló helyzetben ez tovább növekszik és a hőgombától függően(ami a hűtő bal oldalán alul található) egy avagy két fokozatban indítja a ventillátort.

Ha egy fokozatú,akkor 98°C-nál,ha kettő,akkor ha jól emléxem 98°C és 104-106°C,de ebben nem vagyok már biztos.

A tágulásiban melegnek kell lennie a víznek,ez tök normális,mivel cirkulál a víz körbe.

A kupaknak nem szabad szuszognia,mivel csak így marad nyomás alatt a rendszer.

Mivel a rendszer nyomás alatt van,így ha 110°C-ot mutat a mutató álló helyzetben,akkor sem kell félni,még nem főzted meg a mocit.

Udi barátom járkált rossz termosztáttal,volt olyan hogy 110 felett volt neki és kutya baja a motornak.

Menet közben viszont nem eshet 90 alá,ha mégis,akkor az azt jelenti,hogy rossz a termosztát,nem zár tökéletesen.

Link to comment
Megosztás:

hy astra f 1.4 tp szenzor-nak valaki tudja a helyes beállítási értékeit zárt fojtoszelepnél és nyitottnál elöre is köszi

jelvezetéken 0,6V körül zárt állapotban, 4,4V körül teljesen nyitott állapotban.

Szerintem a 16 szelepes 1.4,1.6 motorokon mindenkinek 100 körül, vagy felette mutat a műszer, mikot a venti beindul. Elvileg a gyári adat szerint, ha 1 állapotú a ventillátor, vagyis csak 1 sebességen megy, akkor 100-nél kapcsol be, és 90 körül le. Ahogy öregszik, talán már nem olyan pontos az érzékelő, meg a műszer is csalhat.

Az egykörös szenzor 96-nál kapcsol be, és tapasztalatom szerint ez nagyon pontos, és öregkorára sem változik :huh:

A műszer viszont csalhat sokat. Szenzor hibáját egyszerűen ki lehet zárni, egy átkötést kell csinálni a szenzor dugójának

két pinje között (vastag vezetékkel, mert nagy áram megy rajta). Ha elindul gyújtáson így a venti, akkor valszeg ez a

hőkapcsoló szenzor rossz (mármint ha a műszer közel jól mér, és nem csak ijedtség volt).

Link to comment
Megosztás:

Na akkor induljunk a kályhától srácok!

Hidegen beindítod a gépet.

Járatod álló helyzetben,szép lassan kúszik fel a mutató,ha jó a hőfokérzékelő,amiről a műszerfal kapja a jelet.

Ekkora a termosztát hűtő felöli oldalán a csőnek hidegnek kell maradnia,mivel zárt állapotban van a termosztát.

A termosztát kinyit 92°C-nál,ekkor szép lassan átfolyik a hűtőbe a meleg víz,ergo ha jól mér az órád,akkor picit visszaesik,mivel ekkor fordul körbe a melegvíz a motorban.

Ezek után álló helyzetben ez tovább növekszik és a hőgombától függően(ami a hűtő bal oldalán alul található) egy avagy két fokozatban indítja a ventillátort.

Ha egy fokozatú,akkor 98°C-nál,ha kettő,akkor ha jól emléxem 98°C és 104-106°C,de ebben nem vagyok már biztos.

A tágulásiban melegnek kell lennie a víznek,ez tök normális,mivel cirkulál a víz körbe.

A kupaknak nem szabad szuszognia,mivel csak így marad nyomás alatt a rendszer.

Mivel a rendszer nyomás alatt van,így ha 110°C-ot mutat a mutató álló helyzetben,akkor sem kell félni,még nem főzted meg a mocit.

Udi barátom járkált rossz termosztáttal,volt olyan hogy 110 felett volt neki és kutya baja a motornak.

Menet közben viszont nem eshet 90 alá,ha mégis,akkor az azt jelenti,hogy rossz a termosztát,nem zár tökéletesen.

Ennek a hsz-nek szerintem sok magamfajta tudatlan hasznát veszi még.Így már számomra is érthető.Meg is nyugodtam,volna ha nem esne vissza 20km tartós kocsikázás után is simán majdnem a kék tartományig a hőfok mutatóm.Szóval tartós menet közben igazából el sem éri a 90fokot a mutató.ÉS akkor ennek tudható be a 9körüli fogyasztás is ha jól gondolom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.