Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Talán eltört néhány rugó lamellád a kuplungban.....

Nem mondom, hogy nem lehet igazad, de szerintem gyanus az egybeesés. Akkor pár óra alatt 15 fokot emelkedett a hőmérséklet. Meg aztán eddig volt nehéz, most normális. A rugók látszanak, ha alul leveszem a váltóról a takarólemezt?

Link to comment
Megosztás:

Nem mondom, hogy nem lehet igazad, de szerintem gyanus az egybeesés. Akkor pár óra alatt 15 fokot emelkedett a hőmérséklet. Meg aztán eddig volt nehéz, most normális. A rugók látszanak, ha alul leveszem a váltóról a takarólemezt?

Meg kéne nézni amikor nehéz benyomni, hogy maga a pedál-bowden szorul, vagy a kuplung szerkezet. Benyomot kuplungnál próbáld a váltótetején a kart kitámasztani, hogy ne ugorjon vissza ha felengeded a pedált, igy meg tudod lesni, hogy "üresen" nyomkodva a kuplungot is nehéz-e. Hátha csak a kenőanyag nem bírja a hideget.

Link to comment
Megosztás:

Meg kéne nézni amikor nehéz benyomni, hogy maga a pedál-bowden szorul, vagy a kuplung szerkezet.

A pedál-bowden kombó biztos nem szorul, mert a lecserélt bowden makulátlan volt, az újjal sem lett könnyebb és cserekor a pedál kikötött bowdennel is könnyedén járt. Szerintem a bibi váltóházon belül van és hőmérsékletfüggő. Valószínűnek tartom valami illesztés szorulhat, lehet a tengely, ami bemegy a váltóházba.

Link to comment
Megosztás:

A pedál-bowden kombó biztos nem szorul, mert a lecserélt bowden makulátlan volt, az újjal sem lett könnyebb és cserekor a pedál kikötött bowdennel is könnyedén járt. Szerintem a bibi váltóházon belül van és hőmérsékletfüggő. Valószínűnek tartom valami illesztés szorulhat, lehet a tengely, ami bemegy a váltóházba.

Az egy eccerű állat, ha szorulna, mindig szorulna. Szóval ha nem a bowden, akkor a kuplungszerkezet.

Link to comment
Megosztás:

Kerék le, alsó gömbfej elold, fölül 2 anya, golyaláb le, rugó össze és már cserélheted is B)

Nekem csak a gumi részt kellett cserélni, a csapágy OK volt.

A gyári csapágy is tök olcsó emlékeim szerint, szerintem ha már szét van szedve érdemes cserélni azt is, a munkadíj valszeg többe kerül. A futóműállításról nem is beszélve.

Link to comment
Megosztás:

Mekkora meló a toronycsapágycsere ?

A bal oldalon ropog, kattog amikor kitekerem a kormányt.. Gondolom az az B)

Kerék le, alsó gömbfej elold, fölül 2 anya, golyaláb le, rugó össze és már cserélheted is :blush:

Nekem csak a gumi részt kellett cserélni, a csapágy OK volt.

Féltengelyt meg addig a zsebembe rakom? ;) Féktuskót is érdemes leműteni,meg a stabrudat lekötni,aztán kivenni az egészet és satuban befogva lehet mókázni vele.

Mondjuk ha alátekerve kattog,inkább külső féltengelycsukló lesz döglött szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg most olyan kínom van, hogy a gyujtáskapcsoló zárbetét kiugrott a helyéről kb. 2 mm-re amikor kivettem a kulcsot. Aztén meg persze nem ment vissza a helyére a kulcs meg így nem fordult el. Nagy nehezen visszaugrott, adtam nekije szilikonnal, most egy kicsit jobb, de nem tökéletes. Mindíg kis akadással indul meg a kulcs a gyujtás felé. Érdemes szétszedni piszkállni, vagy csere?

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg most olyan kínom van, hogy a gyujtáskapcsoló zárbetét kiugrott a helyéről kb. 2 mm-re amikor kivettem a kulcsot. Aztén meg persze nem ment vissza a helyére a kulcs meg így nem fordult el. Nagy nehezen visszaugrott, adtam nekije szilikonnal, most egy kicsit jobb, de nem tökéletes. Mindíg kis akadással indul meg a kulcs a gyujtás felé. Érdemes szétszedni piszkállni, vagy csere?

A zárbetét foglalatában van egy retesz szerű kis szerkezet, ami a kormányzárat kinyomja. Nekem amiatt nem ment bele először a zárbetét az új oszlopba (ha emlékszel, ecseteltem is a múltkor nálatok :blush: ). Nekem is pont ugyanígy akadt, nagyon nehezen fordult el, volt amikor egyáltalán nem. Aztán kivettem megint, tekergetés, összerakás, s jó lett.

Vagy az is lehet, hogy a gyújtáskapcsoló és a zárbetét találkozásánál szétugrott valami, azzal meg az új oszlopban szívtam.

Ha jól emlékszem, a kormányzárad már alapból rossz volt, lehet, hogy végleg beadta a derekát ott valami. Szétszedni nem túl bonyolult, csak ott a zár stiftjénél kellett kicsit játszani (nekem gyújtás és indítózás közötti állapotban tartva jött csak szét). Egy a lényeg: ha szétszeded, BE NE ZSÍROZD az oszlopban levő részt ;) B)

Ha kell, felhozom neked a régi oszlopot, az tökéletes volt.

Link to comment
Megosztás:

A zárbetét foglalatában van egy retesz szerű kis szerkezet, ami a kormányzárat kinyomja. Nekem amiatt nem ment bele először a zárbetét az új oszlopba (ha emlékszel, ecseteltem is a múltkor nálatok :D ). Nekem is pont ugyanígy akadt, nagyon nehezen fordult el, volt amikor egyáltalán nem. Aztán kivettem megint, tekergetés, összerakás, s jó lett.

Vagy az is lehet, hogy a gyújtáskapcsoló és a zárbetét találkozásánál szétugrott valami, azzal meg az új oszlopban szívtam.

Ha jól emlékszem, a kormányzárad már alapból rossz volt, lehet, hogy végleg beadta a derekát ott valami. Szétszedni nem túl bonyolult, csak ott a zár stiftjénél kellett kicsit játszani (nekem gyújtás és indítózás közötti állapotban tartva jött csak szét). Egy a lényeg: ha szétszeded, BE NE ZSÍROZD az oszlopban levő részt :blush: B)

Ha kell, felhozom neked a régi oszlopot, az tökéletes volt.

Ja emlékszem téma volt, tehát akkor eméletileg ki kellene jönni a zárbetétnek egy bizonyos pozícióban?

Nem a kormányzár ugye? ;)

Kormányzáram soha nem működött, amióta nálam van a kocsi. Úgyvolt megnézem, csak aztán Thuby cartárs ecsetelte a működését-szétszedését, inkább hanyagoltam. A kormány fordul rendesen, először én is azt hittem a kormányzár lépett akcióba, maga a zárbetét ugrik ki 2-3 mm-re és nagyon nehezen megy vissza.

Link to comment
Megosztás:

Ja emlékszem téma volt, tehát akkor eméletileg ki kellene jönni a zárbetétnek egy bizonyos pozícióban?

Kormányzáram soha nem működött, amióta nálam van a kocsi. Úgyvolt megnézem, csak aztán Thuby cartárs ecsetelte a működését-szétszedését, inkább hanyagoltam. A kormány fordul rendesen, először én is azt hittem a kormányzár lépett akcióba, maga a zárbetét ugrik ki 2-3 mm-re és nagyon nehezen megy vissza.

Jakérem, akkor ott szerintem az a rugós stift adhatta mag magát, ami rögzíti a foglalatba. Vagy nem tud visszaugrani rendesen, mióta valamiért kiugrott. Én megpróbálnám finoman visszakalapálni a helyedben...

Link to comment
Megosztás:

Jakérem, akkor ott szerintem az a rugós stift adhatta mag magát, ami rögzíti a foglalatba. Vagy nem tud visszaugrani rendesen, mióta valamiért kiugrott. Én megpróbálnám finoman visszakalapálni a helyedben...

Nem mertem erőltetni, most a szilikonos kezelés után nem jött ki, legalábbis a kulcs könnyebben kijön a zárból és nem húzza ki magával. Holnap ha visszaraktam a kárpitot majd ránézek komolyabban. Akkor zsírt ne? B) Pedig az biztos bent tartaná. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem mertem erőltetni, most a szilikonos kezelés után nem jött ki, legalábbis a kulcs könnyebben kijön a zárból és nem húzza ki magával. Holnap ha visszaraktam a kárpitot majd ránézek komolyabban. Akkor zsírt ne? :blush: Pedig az biztos bent tartaná. :D

Nem teljesen értem a problémát. B)

Nekem mindig kiugrik az a szürke valami és akkor kapcsolja le a rádiót is kicsit késletetve és egy nagy relé kapcsolás hangjának kiséretével. Van mikor bent marad, mikor kiveszem a kulcsot és akkor a rádió sem kapcsol le. Visszarakom a kulcsot, kicsit megmozgatom, aztán kiugrik az a szürke izé, amibe a kulcs megy.

Szóval neked az ugrik ki jobban, mint kéne? ;)

Amikor meg berakom a kulcsot, elforgatom, akkor automatikusan behúzódik a kulccsal együtt az a szürke akármi.

Link to comment
Megosztás:

Nem teljesen értem a problémát. B)

Nekem mindig kiugrik az a szürke valami és akkor kapcsolja le a rádiót is kicsit késletetve és egy nagy relé kapcsolás hangjának kiséretével. Van mikor bent marad, mikor kiveszem a kulcsot és akkor a rádió sem kapcsol le. Visszarakom a kulcsot, kicsit megmozgatom, aztán kiugrik az a szürke izé, amibe a kulcs megy.

Szóval neked az ugrik ki jobban, mint kéne? ;)

Amikor meg berakom a kulcsot, elforgatom, akkor automatikusan behúzódik a kulccsal együtt az a szürke akármi.

Aha, akkor lehet nekem is ki kell ugornia, csak eddíg nem figyeltem? Vissza lehetett nyomni, csak nem fordult tovább a kulcs. A rádió most pont nem volt bekapcsolva, eddig nem is figyeltem, mikor halgat el. Na akkor holnap meg kell figyelnem ezt is. :blush: Most úgy van hogy nincs kiugorva, akkor mégiscsak ki ki kéne szedni az egészet megpucorászni, meg megkenni szilikonnal.

Link to comment
Megosztás:

Aha, akkor lehet nekem is ki kell ugornia, csak eddíg nem figyeltem? Vissza lehetett nyomni, csak nem fordult tovább a kulcs. A rádió most pont nem volt bekapcsolva, eddig nem is figyeltem, mikor halgat el. Na akkor holnap meg kell figyelnem ezt is. B) Most úgy van hogy nincs kiugorva, akkor mégiscsak ki ki kéne szedni az egészet megpucorászni, meg megkenni szilikonnal.

Nem tudom figyelted-e, de nálam például elég nagyot koppan, mikor kiugrik a kulcs kivétele után, rá 1 másodpercre meg mégegy kattanás és kikapcsol a rádió is a kijelzővel együtt.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom figyelted-e, de nálam például elég nagyot koppan, mikor kiugrik a kulcs kivétele után, rá 1 másodpercre meg mégegy kattanás és kikapcsol a rádió is a kijelzővel együtt.

Nem akarok beleszólni, de az azért kapcsol ki, mert leveszed a gyújtást B) Semmi köze a mechanikához, a gyújtáselektronika meg rendben van Zotyánál.

Link to comment
Megosztás:

Aha, akkor lehet nekem is ki kell ugornia, csak eddíg nem figyeltem? Vissza lehetett nyomni, csak nem fordult tovább a kulcs. A rádió most pont nem volt bekapcsolva, eddig nem is figyeltem, mikor halgat el. Na akkor holnap meg kell figyelnem ezt is. :blush: Most úgy van hogy nincs kiugorva, akkor mégiscsak ki ki kéne szedni az egészet megpucorászni, meg megkenni szilikonnal.

Az akkor ugrik ki, mikor beakad a kormányzár tuskója. Lehet, hogy akkor alakul neked ez a kormányzár téma, csak még nem tökéletes odabenn. ;) Belül van még egy pici rugó, az el tud ott mozdulni. Nekem spec. nem kell benyomnom a kulcsot, automatikusan behúzódik a szürke betét, mikor elkezdem fordítani a kulcsot. Zsírt azért hanyagold, mert kemény, s nálam emiatt nem ugrik ki a tuskó, meg a zárbetét se, bár már észrevehetően javulni látszik, csak játszani kell kicsit a kulccsal.

Hétvégén nem dolgozom, ha minden igaz. Ki tudok menni segíteni megbütykölni. Bár nem vészes, a stift működésére kell ráérezni nőgyógyász / agysebész kézzel B) Utána simán ki tudod húzni a zárbetétet. Belül, a kormányzáros rész meg nem tud szétugrani

Link to comment
Megosztás:

Az akkor ugrik ki, mikor beakad a kormányzár tuskója. Lehet, hogy akkor alakul neked ez a kormányzár téma, csak még nem tökéletes odabenn. ;) Belül van még egy pici rugó, az el tud ott mozdulni. Nekem spec. nem kell benyomnom a kulcsot, automatikusan behúzódik a szürke betét, mikor elkezdem fordítani a kulcsot. Zsírt azért hanyagold, mert kemény, s nálam emiatt nem ugrik ki a tuskó, meg a zárbetét se, bár már észrevehetően javulni látszik, csak játszani kell kicsit a kulccsal.

Hétvégén nem dolgozom, ha minden igaz. Ki tudok menni segíteni megbütykölni. Bár nem vészes, a stift működésére kell ráérezni nőgyógyász / agysebész kézzel B) Utána simán ki tudod húzni a zárbetétet. Belül, a kormányzáros rész meg nem tud szétugrani

Akkor holnap ránézek, ha nem birok vele majd csörgök. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Akkor holnap ránézek, ha nem birok vele majd csörgök. :D

Okés. Karcsi is vágja egyébként, őt is hívhatod, ha én nem tudnám felvenni (holnap atomkáosz lesz Oddiban). Nekem is Ő segített, csak az nem segített :blush: Lényeg, hogy keress egy lyukat a zár elülső részénél, alul a konzolon. Oda dugj be valami pici csavarhúzót, vagy drótot, a lényeg hogy kb. pont ugyanakkora legyen. Azzal benyomsz egy stiftet, de nekem csak gyújtás/indítás közötti állásban ment be teljesen. Közben meg finoman húzd kifelé a kulccsal, mert lehet, hogy nem dobja ki magát. Visszafele simán be kell mejd csak nyomni tövig. Ha kiveszed, s belenézel, akkor látod majd a kormányzár mechanikát. Elvileg ha kihúzod a betétet, akkor a zár be fog zárni. Ahhoz, hogy a hengerzár visszamenjen, belül, bal oldalt egy kis pöcköt fel kell majd ugrasztani. Ahhoz meg asszem egy C alakü vasat kell középen balra eltolni. Valami ilyesmi. Igazából fényképezhettem is volna... B) ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok beleszólni, de az azért kapcsol ki, mert leveszed a gyújtást ;) Semmi köze a mechanikához, a gyújtáselektronika meg rendben van Zotyánál.

Leveszem a gyújtást, teljesen elforgatva alap helyzetbe, de bent hagyom a kulcsot, akkor a rádió üzemel tovább. Csak akkor kapcsol ki, mikor kihúztam a kulcsot és kiugrott a szürke betét valamint azt is megfigyeltem, ha az a betét nem ugrik ki, ha kiveszem a kulcsot, akkor addig a rádió is üzemel (innen tudom, hogy nem ugrott ki a cucc és nincs kormányzáram). Csak a betét kiugrása után kapcsol le a rádió. Ha nem hiszed, gyere le és megmutatom! B)

Link to comment
Megosztás:

Leveszem a gyújtást, teljesen elforgatva alap helyzetbe, de bent hagyom a kulcsot, akkor a rádió üzemel tovább. Csak akkor kapcsol ki, mikor kihúztam a kulcsot és kiugrott a szürke betét valamint azt is megfigyeltem, ha az a betét nem ugrik ki, ha kiveszem a kulcsot, akkor addig a rádió is üzemel (innen tudom, hogy nem ugrott ki a cucc és nincs kormányzáram). Csak a betét kiugrása után kapcsol le a rádió. Ha nem hiszed, gyere le és megmutatom! B)

Az enyém is ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.