Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Így, ahogy Tomi írta, csak le kell húzni. Nekem is nehezen jött, kalapácsot is be kellett vetnem hozzá, ezért darabokban jött le, mert a tengellyel érintkező fémrugó belül összegyógyult a tengellyel. Arra figyelj a vásárlásnál, hogy a patentos rögzítésű narancssárga Bosch vagy a csavaros fekete Lucas elosztód van-e, és ehhez való rotort is vegyél.

Az van neki. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kivettem azt a nyomorult nyikorgó kuplungpedált, kibontottam a tűzfalból a bowdent, és bezsíroztam mindenhol ahol mozog, meg ott is ahol nem.Katt. Viszont nem bírtam visszarakni a lábfűtés csövét, de sikeresen letörtem vele a féklámpa kapcsolót. :lol: Majd széttvetett az ideg!!! Próbáltam visszagányolni kábelkötegelővel, de akkor meg vagy mindíg világított, vagy sosem. Karcsi ha lesz féklámpám holnap zavarhatok 2 percre? Csak amíg visszarakod a lábfőtés csövet. :lol: Vagy van vmi trükkje?

Link to comment
Megosztás:

Kivettem azt a nyomorult nyikorgó kuplungpedált, kibontottam a tűzfalból a bowdent, és bezsíroztam mindenhol ahol mozog, meg ott is ahol nem.Katt. Viszont nem bírtam visszarakni a lábfűtés csövét, de sikeresen letörtem vele a féklámpa kapcsolót. :lol: Majd széttvetett az ideg!!! Próbáltam visszagányolni kábelkötegelővel, de akkor meg vagy mindíg világított, vagy sosem. Karcsi ha lesz féklámpám holnap zavarhatok 2 percre? Csak amíg visszarakod a lábfőtés csövet. :lol: Vagy van vmi trükkje?

Gyere.

Link to comment
Megosztás:

A héten érdekes jelenségre figyeltem fel. Ügye tökhideg van reggel negyed 6kor. Kocsi beindít, kimegyek, letörlöm a párát (ha van) körbe a verdán, és a motortérből érdekes sziszegő hangot hallok, néha megszűnik egy pillanatra. Amikor meg már üzemi hőmérsékletű a kocsi olyankor már nem "sziszeg". Szervó lehet?

Link to comment
Megosztás:

A héten érdekes jelenségre figyeltem fel. Ügye tökhideg van reggel negyed 6kor. Kocsi beindít, kimegyek, letörlöm a párát (ha van) körbe a verdán, és a motortérből érdekes sziszegő hangot hallok, néha megszűnik egy pillanatra. Amikor meg már üzemi hőmérsékletű a kocsi olyankor már nem "sziszeg". Szervó lehet?

A bal első lámpa alól hallod?

Link to comment
Megosztás:

A Tiédben... sztem az a szekunderlevegő-kompresszor, de Neki olyan nincs. Lehet a szervószivattyú, de akár a generátor csapágya is.

Naa azt kérdeztem tegnap az elektromos topicban,hogy szét van húzva a csatija.

Jó az nekem,ha összedugom vagy maradjon úgy?

Link to comment
Megosztás:

Naa azt kérdeztem tegnap az elektromos topicban,hogy szét van húzva a csatija.

Jó az nekem,ha összedugom vagy maradjon úgy?

Dugd, aztán ha nagyon füstöl vmi vezeték, akkor húzd szét gyorsan. :lol: :lol:

Inkább mégse, ha jól emlékszem az ECU-ról kapja a jelet, nehogy szétb@cc@ azt is.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy mi a feladata?

Használ-e vagy sem,ha összedugom?

Ha jól tévedek, a katalizátor védelmét szolgálná, hidegen plusz levegőt fújna a katalizátor felé, gondolom, hogy ne dúsuljon túl az el nem égett benzingőz a katalizátorban, de lehet, hogy hülyeséget írok :lol:

Link to comment
Megosztás:

Neki állt nyikorogni a kuplung pedálom. :) Nem mondom elég idegesítő tud lenni :lol: Nincsen kedvem szétszedni :lol: Szerintetek valami olajzó spray-vel megoldható? pl.:WD-40

Befekszel a kormány alá ("a padlóla" :P ) és a rugónál megfújod a WD-40-nel, nekem majd' egy évig csendben volt ezután.

Link to comment
Megosztás:

Neki állt nyikorogni a kuplung pedálom. :) Nem mondom elég idegesítő tud lenni :lol: Nincsen kedvem szétszedni :lol: Szerintetek valami olajzó spray-vel megoldható? pl.:WD-40

Nem nagy ügy szétszedni, kiakasztod a rugót, kihúzod a sasszeget, kitekered az anyát, és kihúzod a tengelyt. Először én is fujogattam, de a tengelyre nem jutott semmi, nekem meg ott nyikorgott. Kifűztem a bowdent, és amennyire lehet azt is bezsíroztam. Most csönd van. :P

Link to comment
Megosztás:

Nem nagy ügy szétszedni, kiakasztod a rugót, kihúzod a sasszeget, kitekered az anyát, és kihúzod a tengelyt. Először én is fujogattam, de a tengelyre nem jutott semmi, nekem meg ott nyikorgott. Kifűztem a bowdent, és amennyire lehet azt is bezsíroztam. Most csönd van. :lol:

Mégsem nyikorog az összes astra kuplungja? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy mi a feladata?

Használ-e vagy sem,ha összedugom?

Ha jól tévedek, a katalizátor védelmét szolgálná, hidegen plusz levegőt fújna a katalizátor felé, gondolom, hogy ne dúsuljon túl az el nem égett benzingőz a katalizátorban, de lehet, hogy hülyeséget írok :lol:

ott a pont! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.