Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Elkészültem a kerékjárat-betöltőcsonk renoválásával. Segédanyagok.: kátránypapír, kátrány, bádoglemez. A két kisebb lyukat, kétoldalról befoltoztam a papírral+ kátrányt nekíje. A nagy felső elég szar helyen volt oda fogattam egy darab lemezt+ kátrány ide is. Remélem kihúzza a telet, tavasszal meg lakatolás. Nem tud vki Győr környékén egy megbízható karosszériást? Esetleg vmelyik cartárs? Borsózik a hátam attól a gondolattól, hogy egy idegen buzerálja a kocsimat. A végén még tettem egy takaró lemezt, hogy ne teljen fel megint sárral a csonk környéke.

kép 1

kép 2

Ja még egy fontos kérdés! Az a két kis szellőző cső a tanknyilásnál, van jelentősége melyiket hova kötöttem? Egyik a tanktól jön, a másik a mocitérből.

Elfelejtettem mondani Karcsi, hogy amikor néha nem indul el a kocsi, kulcs vissza alaphelyzet, mejd újból ráindittok, rögtön elkapja. Nem lehet, hogy a gyujtáskapcsolónál van kontakthiba?

Link to comment
Megosztás:

Ja még egy fontos kérdés! Az a két kis szellőző cső a tanknyilásnál, van jelentősége melyiket hova kötöttem? Egyik a tanktól jön, a másik a mocitérből.

Elfelejtettem mondani Karcsi, hogy amikor néha nem indul el a kocsi, kulcs vissza alaphelyzet, mejd újból ráindittok, rögtön elkapja. Nem lehet, hogy a gyujtáskapcsolónál van kontakthiba?

az a szellőztető

mi az, hogy nem indul?

csak reszel és nem kapja el?

Link to comment
Megosztás:

Ezesetben irtam volna, hogy vmi fityma.. :D ;) :P

A kormány "alol" jön...

Mikor menet, közben ha a kocsi rázkódik, vagy ha tekered a kormányt?

az a szellőztető

mi az, hogy nem indul?

csak reszel és nem kapja el?

Tudom hogy a szellőtető, de két cső van, nem gond ha felcseréltem őket? Nem jelöltem meg melyik hova ment amikor levettem.

Igen az önindító megy a motor nem indul. Teljesen rendszertelenül, hetente 1-2 szer. Aztán egyszercsak elindul. Általában akkor ha teljesen visszafordítom a kulcsot és ujból próbálom. Ezért gondoltam hogy a gyujtáskapcsolóval lehet a gond. Csak még nem volt időm széttszedni.

Link to comment
Megosztás:

Mikor menet, közben ha a kocsi rázkódik, vagy ha tekered a kormányt?

Menet közben, jellegzetesen macskakövön, döccenôknél...olyan érzés mintha fel lenne lazulva a kormányt lefogató anya. Próbálgattam de sem álló motornál sem pedig járó motornál -egyhelyben állva- nem tudtam úgy megrángatni h zakatoljon. Ellenben, mint már mondottam kátyús úton kotyogós lessz a kormány és jócskán zakatol. Annyi biztos, hogy a hétvégi vidéki út tette ilyenné... ;)

TRW I vagy II jár az F-ekre? :D

Link to comment
Megosztás:

Mikor menet, közben ha a kocsi rázkódik, vagy ha tekered a kormányt?

Tudom hogy a szellőtető, de két cső van, nem gond ha felcseréltem őket? Nem jelöltem meg melyik hova ment amikor levettem.

Igen az önindító megy a motor nem indul. Teljesen rendszertelenül, hetente 1-2 szer. Aztán egyszercsak elindul. Általában akkor ha teljesen visszafordítom a kulcsot és ujból próbálom. Ezért gondoltam hogy a gyujtáskapcsolóval lehet a gond. Csak még nem volt időm széttszedni.

Nem ajánlanám amatőrnek a gyújtáskapcsolót szétszedni! :D

Link to comment
Megosztás:

Zoty: hidegen vagy melegen csinálja?

Hát épp ez az! Hol hidegen, hol melegen, van amikor egy hét állás után, van hogy úgy, hogy 2 perce mentem vele. :D

Nem ajánlanám amatőrnek a gyújtáskapcsolót szétszedni! :D

Miért most ugy sincs problémám! ;) Meg a Karcsi is régen volt nálam. :P (tegnap) Sok kis bigyó, rugó, meg golyó van benne?

Link to comment
Megosztás:

Nem ajánlanám amatőrnek a gyújtáskapcsolót szétszedni! :D

Pedig valahol el kell kezdeni. ;)

A gyakorlás teszi a mestert -valahogy így szól a mondás. :D :P

Link to comment
Megosztás:

Pedig valahol el kell kezdeni. :D

A gyakorlás teszi a mestert -valahogy így szól a mondás. :D :D

Majd máskor, most egy kicsit pihentetnem kell az autó bütykölését, már megkaptam hétvégén, hogy : a kocsival többet foglalkozol, mint velem! ;) . Azért qrva érdekes, ha költeni kell rá akkor mindíg az ÉN autóm. Bezzeg amikor vettük, és fintorogtam hogy 1.4, 60 paci , akkor az volt hogy NEKÜNK elég ez is. Érzitek a különbséget? :P Amúgy Sanci nem csuklottál vasárnap? Amikor kimásztam a kerékdobból nyakik kátrányosan, mondtam a Karcsinak, hogy Sanci cartárs nem szokott így kinézni meló után! :D Vagy igen?

Link to comment
Megosztás:

....Amúgy Sanci nem csuklottál vasárnap? Amikor kimásztam a kerékdobból nyakik kátrányosan, mondtam a Karcsinak, hogy Sanci cartárs nem szokott így kinézni meló után! ;) Vagy igen?

Ne aggódj, én meg néha a műszerfal alatt, néha a bal első ajtóban bujkáltam csigaszemmel -nyálfolyatós, "oboázós" cső-ledlámpával a számban és digitműszerrel a kezemben, egyből eszembe jutottál! :P És te nem hukklottál közben? :D

Annyira azért nem viszem túlzásba, hogy agyig bitumenes legyek de előfordul, hogy a gázolaj nem a tankba kerül hanem magamat sikálom vele -már ahol nem szedte le a bundámat. :D mint pénteken. Jobb alkaron bőven enyhe égési sérülés, már immunis vagyok rá. :D

Link to comment
Megosztás:

Az elosztóban, illetve a csati alatta van.

Csak az a "baj" hogy nem csinálja huzamosabb ideig, hogy legyen időm hibákat keresni, már átmozgattam mindent a motortérben amit találtam. Azért gondoltam a gyujtáskapcsolóra, mert mindíg akkor kapta el ha újból kezdtem a 0-kormányzár ki( ami nekem nincs)-gyujtás-indítás játékot. Nem tom hogy néz ki a gyujtáskapcsoló, nincsenek benne, körmök-rogók-golyók amik koszolódhatnak, beragadhatnak?

Link to comment
Megosztás:

Ha adnál rá egy linket, szerintem egyszerűbb lenne... :D Az oldalon nincs, végiggörgettem...

Az előző oldalon van, futóműprobléma.

Nekem nem sok ötletem van, esetleg azt nézd meg, hogy a két bilincs, ami a kormányművet a tűzfalon rögzíti, nincs-e kilazulva, ill. nem mozog-e benne a kormánymű. A gömbfejeket felemelt kocsinál próbáltad megmozgatni?

Link to comment
Megosztás:

Az előző oldalon van, futóműprobléma.

Nekem nem sok ötletem van, esetleg azt nézd meg, hogy a két bilincs, ami a kormányművet a tűzfalon rögzíti, nincs-e kilazulva, ill. nem mozog-e benne a kormánymű. A gömbfejeket felemelt kocsinál próbáltad megmozgatni?

Igen, felemelt kocsinál néztük. Mostanig is zakatolt de sokkal gyengébben. Most, hogy voltunk vidéken sz@r uton, zakatol mint a franc. Nos akkor melyik bilincset ellenôrizzem? Álló helyzetben nem zakatol. Sem járó sem álló motornál. Csak ha döcögög és macskakövön...megnéztem és olajas a kormánymüvem :D

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Menet közben, jellegzetesen macskakövön, döccenôknél...olyan érzés mintha fel lenne lazulva a kormányt lefogató anya. Próbálgattam de sem álló motornál sem pedig járó motornál -egyhelyben állva- nem tudtam úgy megrángatni h zakatoljon. Ellenben, mint már mondottam kátyús úton kotyogós lessz a kormány és jócskán zakatol. Annyi biztos, hogy a hétvégi vidéki út tette ilyenné... ;)

TRW I vagy II jár az F-ekre? :D

Első lengőkar hátsó szilentje? Esetleg stabrúd bekötő gömbfe -j -ly. (csak a demokrácia miatt)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.