Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

A gyári modul száma: 16 12 680, az ára a Csergőben 26180Ft, de utángyáriak vannak olcsóbban is.

Nos,jobb hiján ma megrendeltem az Opelnél a gyárit..kb.30000Ft beszereléssel/garanciával. Viszont ha nem mondom meg neki a számot akkor még mindig keresi a nekem való cuccost..-azért ez elgondolkodtató, hm.

Figyusz, elárulnád annak a jeladónak is a számát? Köszi! :D

Link to comment
Megosztás:

Nos,jobb hiján ma megrendeltem az Opelnél a gyárit..kb.30000Ft beszereléssel/garanciával. Viszont ha nem mondom meg neki a számot akkor még mindig keresi a nekem való cuccost..-azért ez elgondolkodtató, hm.

Figyusz, elárulnád annak a jeladónak is a számát? Köszi! :D

Az az igazság, hogy kerestem, de azt nem találtam meg az EPC-ben, csak a C16NZ-hez való indukciós fajtát. Viszont Unixnál, ill, Bárdinál is láttam a miénkhez való Hall-jeladót, ha nem is a gyárit.

Link to comment
Megosztás:

Az az igazság, hogy kerestem, de azt nem találtam meg az EPC-ben, csak a C16NZ-hez való indukciós fajtát. Viszont Unixnál, ill, Bárdinál is láttam a miénkhez való Hall-jeladót, ha nem is a gyárit.

Aha, ott én is láttam olyanokat. Remélem holnapra meglesz a modul, bár 3-4 napot mondott a fickó, de amilyen hozzáállást meg hozzáértést tapasztaltam nem vagyok valami bizakodó.

Megkérdeztem hogy ha megjön beszerelik-e mindjárt(akkor van rá garancia ha ők szerelik be) és erre ő elég bizonytalanul válaszolt. Erre mondom neki hogy szerintem nem nagy valami azt kicserélni, 5-10 perc(jól gondolom?), de úgy tűnt hogy azt sem tudta miről is van szó valójában, nem tudott erre mit mondani. Pedig jó lenne ha ők szerelnék mert akkor engednek az árából és valójában úgy nem kerül többe az egész dolog viszont van garancia..

Link to comment
Megosztás:

Aha, ott én is láttam olyanokat. Remélem holnapra meglesz a modul, bár 3-4 napot mondott a fickó, de amilyen hozzáállást meg hozzáértést tapasztaltam nem vagyok valami bizakodó.

Megkérdeztem hogy ha megjön beszerelik-e mindjárt(akkor van rá garancia ha ők szerelik be) és erre ő elég bizonytalanul válaszolt. Erre mondom neki hogy szerintem nem nagy valami azt kicserélni, 5-10 perc(jól gondolom?), de úgy tűnt hogy azt sem tudta miről is van szó valójában, nem tudott erre mit mondani. Pedig jó lenne ha ők szerelnék mert akkor engednek az árából és valójában úgy nem kerül többe az egész dolog viszont van garancia..

Hogy mekkora dolog, az több tényezőtől függ, pl. attól, hogy a mostani gyújtásmodul hogy van a tartólemezén rögzítve. Az enyém még gyárilag rá volt öntve, azt úgy kellett levésni róla, hogy az újat fel tudjam csavarozni a helyére, sőt a rögzítőfuratokat menettel is én furtam bele a tartófülbe. De ha a mostani modulod csavaros rögzítésű, akkor elvileg gyorsabb a művelet, csak arra figyelj, hogy lehetőleg a modul és a tartófül közé tegyenek szilikonzsírt a jobb hővezetés érdekében.

Link to comment
Megosztás:

Aha, ott én is láttam olyanokat. Remélem holnapra meglesz a modul, bár 3-4 napot mondott a fickó, de amilyen hozzáállást meg hozzáértést tapasztaltam nem vagyok valami bizakodó.

Megkérdeztem hogy ha megjön beszerelik-e mindjárt(akkor van rá garancia ha ők szerelik be) és erre ő elég bizonytalanul válaszolt. Erre mondom neki hogy szerintem nem nagy valami azt kicserélni, 5-10 perc(jól gondolom?), de úgy tűnt hogy azt sem tudta miről is van szó valójában, nem tudott erre mit mondani. Pedig jó lenne ha ők szerelnék mert akkor engednek az árából és valójában úgy nem kerül többe az egész dolog viszont van garancia..

Ez opel márkaszervíz egyébként? :D

Sokallom azt a 3-4 napot,nekem raktárról cserélték itt nálunk.

Garancia pedig ?minden? GM alkatrészre 2 év és ha ők cserélik,akkor 1 év szervízgarancia van. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hogy mekkora dolog, az több tényezőtől függ, pl. attól, hogy a mostani gyújtásmodul hogy van a tartólemezén rögzítve. Az enyém még gyárilag rá volt öntve, azt úgy kellett levésni róla, hogy az újat fel tudjam csavarozni a helyére, sőt a rögzítőfuratokat menettel is én furtam bele a tartófülbe. De ha a mostani modulod csavaros rögzítésű, akkor elvileg gyorsabb a művelet, csak arra figyelj, hogy lehetőleg a modul és a tartófül közé tegyenek szilikonzsírt a jobb hővezetés érdekében.

Nekem két részből áll a tartórész. Az egyik, a nagyobbik, a trafóval van egyben és annak az alsó részébe van egy kisebb vas/fül amire a modul van csavarozva. Három csavart láttam, ahogy azt már irtam is a múltkor, egy-egy oldalról egy pedig valahol belül van mert csak alulról láttam a végét(le sem tudtam szedni arról a fülről) Ezek szerint nem is biztos hogy amit rendeltem egyezni fog a jelenlegivel?

Ezt a szilikonzsirt nem ismerem-szerintem az enyémen nincs is, tök száraz a környéke, nyoma sincs semmilyen anyagnak. Az annyira melegszik hogy szükség van ilyenre?

Link to comment
Megosztás:

Ez opel márkaszervíz egyébként? :D

Sokallom azt a 3-4 napot,nekem raktárról cserélték itt nálunk.

Garancia pedig ?minden? GM alkatrészre 2 év és ha ők cserélik,akkor 1 év szervízgarancia van. ;)

Opel márkakereskedés(nem rég nyilt nálunk) A garanciát az eladó mondta igy nekem. Jogos hogy mindenre van garancia a törvényekből eredően. A lényeg hogy igy sem kerül végül többe mert egy akció keretében engedmény van az alkatrészre ha ők szerelik be. Tehát inkább rájuk bizom ha már egyszer igy van.

Link to comment
Megosztás:

Opel márkakereskedés(nem rég nyilt nálunk) A garanciát az eladó mondta igy nekem. Jogos hogy mindenre van garancia a törvényekből eredően. A lényeg hogy igy sem kerül végül többe mert egy akció keretében engedmény van az alkatrészre ha ők szerelik be. Tehát inkább rájuk bizom ha már egyszer igy van.

Jah,értem. :D

Csak úgy jött le nekem,mintha nem lenne gar,csak ha ők szerelik.

(amit írtam, az ott van így,ahova járok, máshol eltérhet,nem tudom)

Amikor nekem cserélték,kellett szilikonzsír. Ideadták a régi modullal együtt a maradékot. Mondjuk nem olyan motor,mint a tiéd.

De ha FPepe mondja ,akkor kell. ;) Biztos tudni fogják ők is.

Link to comment
Megosztás:

Jah,értem. ;)

Csak úgy jött le nekem,mintha nem lenne gar,csak ha ők szerelik.

(amit írtam, az ott van így,ahova járok, máshol eltérhet,nem tudom)

Amikor nekem cserélték,kellett szilikonzsír. Ideadták a régi modullal együtt a maradékot. Mondjuk nem olyan motor,mint a tiéd.

De ha FPepe mondja ,akkor kell. :D Biztos tudni fogják ők is.

...akkor az is megtörténhet hogy nem is kéne ez a drága alkatrész hanem elég volna csak "megzsirozni"? :D :D :P

..áááá, nem hiszem, ha megcincálom a csatit akkor lefullad és a csatiban a kontaktok úgy tűnnek rendben vannak.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Forumtársak!

Frissen szerzett F Astrám a következő érdekességet produkálja (C14SE, '93-as):

- van, mikor szinte pöccre indul, de időnként elsőre, másodikra csak köszörül és harmadikra indul el (de akkor már fickósan jár;) ). Ha meleg a motor, eddig mindíg elsőre indult...

Az autó eddig, amennyire tudom, véletlenszerűen volt karbantartva, kivéve az olajat és olajszűrőt. Én gondoltam egyrészt gyertyára, másrész pedig az immobiliserre. Ez utóbbira azért, mert a gyári, kulcsba épített gomb megdöglése után egy "rejtett" mágnessel működő kapcsolóra lett cserélve.

Másodlagos kérdés: ha az immot mégnessel kell kapcsolni, akkor elég akkor, amikor indítózom, vagy már akkor tartsam oda, amikor gyújtást adok.. esetleg hagyjam kicsit gyujtáson a mégnessel és amikor éled a benzinmutató, stb, akkor indítózzak? Lehet, egyszerű kérdés, de nekem ez nagyon nem egyértelmű.

Ezer köszönet!!

Link to comment
Megosztás:

További kérdésként: ha jól láttam, van egy hajszál repedés a kipuffogó csonknál, a középső két hengerről lejövő leömlő (vagy hogy hívják) között. Ezt meg kéne hegeszttetni vagy úgy hagyni, ameddig meg nem adja magát, esetleg cserélni? Eléggé szétette már az idő vasfoga a csavarokat, ahogy láttam... (még mindíg a '93-as C14SE a célautó).

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Forumtársak!

Frissen szerzett F Astrám a következő érdekességet produkálja (C14SE, '93-as):

- van, mikor szinte pöccre indul, de időnként elsőre, másodikra csak köszörül és harmadikra indul el (de akkor már fickósan jár;) ). Ha meleg a motor, eddig mindíg elsőre indult...

Az autó eddig, amennyire tudom, véletlenszerűen volt karbantartva, kivéve az olajat és olajszűrőt. Én gondoltam egyrészt gyertyára, másrész pedig az immobiliserre. Ez utóbbira azért, mert a gyári, kulcsba épített gomb megdöglése után egy "rejtett" mágnessel működő kapcsolóra lett cserélve.

Másodlagos kérdés: ha az immot mégnessel kell kapcsolni, akkor elég akkor, amikor indítózom, vagy már akkor tartsam oda, amikor gyújtást adok.. esetleg hagyjam kicsit gyujtáson a mégnessel és amikor éled a benzinmutató, stb, akkor indítózzak? Lehet, egyszerű kérdés, de nekem ez nagyon nem egyértelmű.

Ezer köszönet!!

Másodlagos válasz :D :

Nekem van egy a kulcsosnál másolt "pótkulcsom" amely természetesen nem jó másra mint a tanksapka meg a csomagtér nyitogatására-ezért is csináltattam. Amennyiben azt teszem a gyújtáskapcsolóba és ráteszem a gyújtást szinte azonnal villog a "sárga". A pumpa ugyan felnyomja a benzint, de inditózáskor semmi esély a beindulásra. Ebből következtetve azt javaslom hogy a gyújtás ráadásával egyidőben varázsolj a mágnessel is! (én még ilyenről nem is hallottam, érdekes megoldás lehet hogy nem is tudod kapcsol-e a kapcsoló vagy nem...vagy erősebb mágnes kellene? :D ;) :P )

Link to comment
Megosztás:

elég előtte odarakni, nem kell folyamatosan ott lennie ...

indítózni meg akkor kell, miután hallottad, hogy a benyaszivattyú zúgása abbamarad

Mondjuk az AC zúgása nem mindig könnyen hallható, de nálam egy relé is kattan olyankor, én arra szoktam figyelni.

Sztem a motorhőmérséklet-jeladót (kétvezetékest!) lehetne még kicserélni, mert ha rossz, és melegebbnek mutatja a motrot, mnt valójában, az pont ilyen hibát tud okozni. Ja, és ebből a gyárit javaslom, utángyártottal már szívtam.

Link to comment
Megosztás:

Frissen szerzett F Astrám a következő érdekességet produkálja (C14SE, '93-as):

- van, mikor szinte pöccre indul, de időnként elsőre, másodikra csak köszörül és harmadikra indul el (de akkor már fickósan jár;) ). Ha meleg a motor, eddig mindíg elsőre indult...

Az autó eddig, amennyire tudom, véletlenszerűen volt karbantartva, kivéve az olajat és olajszűrőt.

Gyertyára mindenképp vess egy pillantást, de ha nem volt mostanában cserélve nyugodtan megteheted, nem nagy összeg. Ha hagyományos elosztós, akkor a fedelet és a rotort is nézd meg. Mérd ki a gyertyakábeleket. Üzemanyagszűrőcsere is sokaknál elmarad, ha így van pótold. Talán egy injektortisztítás sem lenne haszontalan. Akár löttyel, akár kiszedve. Alapjárati-, és fojtószelepháztisztítást is megejthetsz. És az akksira is rá lehetne nézni.

Link to comment
Megosztás:

Gyertyára mindenképp vess egy pillantást, de ha nem volt mostanában cserélve nyugodtan megteheted, nem nagy összeg. Ha hagyományos elosztós, akkor a fedelet és a rotort is nézd meg. Mérd ki a gyertyakábeleket. Üzemanyagszűrőcsere is sokaknál elmarad, ha így van pótold. Talán egy injektortisztítás sem lenne haszontalan. Akár löttyel, akár kiszedve. Alapjárati-, és fojtószelepháztisztítást is megejthetsz. És az akksira is rá lehetne nézni.

Köszi a tanácsokat.. ami nekem furcsa, hogy nem hallom hogy felszippantaná a benzint. pedig nagyon szoktam fülelni.. majd kirpóbálom, hogy vkit odaállítok a motortérhez. :D

A gyertya, üzemanyagszűrőcsere szerintem sem árthatna... Gondolataim szerint évek óta nem volt cserélve.. a Gyertyakábelt is bemérem (jól emlékszem, hogy 3-20 kOhm kéne, hogy legyen?).

Azt, hogy elosztós-rotoros, azt is meglesem, csak közben összeszedtem egy lábtörést, úgyhogy csúszik a szerelés :-/

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tanácsokat.. ami nekem furcsa, hogy nem hallom hogy felszippantaná a benzint. pedig nagyon szoktam fülelni.. majd kirpóbálom, hogy vkit odaállítok a motortérhez. :D

A gyertya, üzemanyagszűrőcsere szerintem sem árthatna... Gondolataim szerint évek óta nem volt cserélve.. a Gyertyakábelt is bemérem (jól emlékszem, hogy 3-20 kOhm kéne, hogy legyen?).

Azt, hogy elosztós-rotoros, azt is meglesem, csak közben összeszedtem egy lábtörést, úgyhogy csúszik a szerelés :-/

A szippantást a pumpára érted? Nem mindig lehet hallani, nekem is nagyon halk.

Én amikor mértem 3-4-5-6 volt azt hiszem. De a könyv valami olyasmit ír mint te.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tanácsokat.. ami nekem furcsa, hogy nem hallom hogy felszippantaná a benzint. pedig nagyon szoktam fülelni.. majd kirpóbálom, hogy vkit odaállítok a motortérhez. :P

A gyertya, üzemanyagszűrőcsere szerintem sem árthatna... Gondolataim szerint évek óta nem volt cserélve.. a Gyertyakábelt is bemérem (jól emlékszem, hogy 3-20 kOhm kéne, hogy legyen?).

Azt, hogy elosztós-rotoros, azt is meglesem, csak közben összeszedtem egy lábtörést, úgyhogy csúszik a szerelés :-/

Nekem a hátsó ülés alatt van a tartályba szerelve...gondolom neked is :D Felnyitom az ülőlapot, elhajtom a szőnyeget, lekapom azt a vékony műanyag takaróját és simán élvezem az AC pumpa zümmögését ;) ...de inditás előtt mindezek nélkül is hallani amint felnyomja az anyagot, relé kattan és már indithatom is. :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnap voltunk vidéken világítani, viszonylag sok macskakövön kellett átdöcögni, 1-1 helyen jól hallható zakatolás jött a kormányrúd másik vége felöl és enyhe kottyanás érzôdött a kormányon is. Kimondottan csak a macskakövövön jött elô a jelenség. Vajon cserés a kormánymüvem vagy mi lehet még? :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnap voltunk vidéken világítani, viszonylag sok macskakövön kellett átdöcögni, 1-1 helyen jól hallható zakatolás jött a kormányrúd másik vége felöl és enyhe kottyanás érzôdött a kormányon is. Kimondottan csak a macskakövövön jött elô a jelenség. Vajon cserés a kormánymüvem vagy mi lehet még? :D

Sztem csak valamelyik gömbfejet érezted kotyogni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.