Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Azért ne indulj rögtön a Rábának. Ez még nem olyan nagy probléma. Bontóban kell venni két aránylag jó állapotút, és agy kováccsal belenyújtatni 2- 2,5 centit. A kiszedéshez elég a lengéscsillapító alsó cavarját lebontani, megemelni az égig a verdát és egy kis erővel kézzel is össze lehet annyira nyomni hogy az új beférjen a helyére. Tavasszal én is végigcsináltam.

Akkor mondta J0hnny a hintajomra, hogy holdjáró. Kicsit meg is sértődtem. ;)

Most látom jóóól lemaradtam. :D

Hát le. :P Azóta van két új/bontott rugóm, nincs 10000 forintom, a Karcsinak meg hiányzik fél tank benzine. :D Azt azért látni kellett volna amikor nem volt meg az összhang az "emeljük" utasításra a Karcsi a kocsit emelte, én meg csak a lengőkart akartam. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát le. ;) Azóta van két új/bontott rugóm, nincs 10000 forintom, a Karcsinak meg hiányzik fél tank benzine. :D Azt azért látni kellett volna amikor nem volt meg az összhang az "emeljük" utasításra a Karcsi a kocsit emelte, én meg csak a lengőkart akartam. :P

Neked meg egy láda diód. :D

Nem is értettem, miért a tengelyt akartad emelni. :D

Link to comment
Megosztás:

Neked meg egy láda diód. :P

Nem is értettem, miért a tengelyt akartad emelni. :D

Úgy gondoltam ha a gátló nem ér le a lukig , akkor felemelem a lukat a gátlóig. Tudod van ilyen a heggyel meg a turbánossal. :D Szerintem A kadettos csaj még mindig azon gondolkodik hogy a csávó minek üvöltözött a fehér Astrából! ;)

Link to comment
Megosztás:

Úgy gondoltam ha a gátló nem ér le a lukig , akkor felemelem a lukat a gátlóig. Tudod van ilyen a heggyel meg a turbánossal. :P Szerintem A kadettos csaj még mindig azon gondolkodik hogy a csávó minek üvöltözött a fehér Astrából! :D

Ne nagyon gondolkozzon, hanem tegyen bele működő izzót, hogy amikor fékez azt más is lássa. ;)

Link to comment
Megosztás:

Kedves Károly! Kéretik egy rövid leírást a rugócsere menetéről, a szerszámokról, stb. mert én is készülök rá hamarosan.

Szerszámok: 13-as kulcs, emelő, néhány db fa (alábakolás miatt)

Menet: kerék le, gátló alsó bekötó csavaros menetéről anya, gumi pogácsák le (mindkét oldalon), rugó ki. Viszafelé fordított sorrend. A gátlót úgy tudod a helyére tenni, ha a lengőkar alá teszed a fa proklikat, és leengeded az autót, miközben a helyére igazítod a gátlót.

Ebként a kiszedésnél nem voltam ott, csak a beszerelésnél.

Link to comment
Megosztás:

Egyszerre csak egyet. Akkor aminek írtam a számát meg az árát, az a trafó alatti gyújtásmodul. Ha kell a jeladó is, szólj.

Igen-igen, értem én...csak figyelmetlenül olvastam és azért irtam hülyeséget. Tisztában vagyok vele hogy az a modul és én is arra gondoltam amikor érdeklődtem.

Mindezek ellenére légyszives ird meg nekem a jeladóra vonatkozó adatokat is, ami szerint keressem/rendeljem! Arra gondolok hogy egyszerre megrendelem, hátha szükség lesz rá...könnyen megeshet,nem? :D

Link to comment
Megosztás:

Kedves Károly! Kéretik egy rövid leírást a rugócsere menetéről, a szerszámokról, stb. mert én is készülök rá hamarosan.

Kell hozzá kettő garab emelő, vagy egy emelő, és egy bak. Kell még egy darab, ha jól emlékszem 17-es dugókulcs, és nem árt ha van szerelőakna is.

A szerelést megelőző nap nem árt bekenni csavarlazítóval, vagy fékolajjal a lengéscsillapító anyáját, hogy ne legyen nagy gond a letekerése. Ezután, mármint a lengéscsillapító also rögzítésének a kikötése után jó magasra emeled a hátulját és szinte ki esik a rugó. Hozzá kell tennem ezt eddig csak caravánon csináltam, nem tudom a többi mennyiben különbözik tőle.

Kb. ennyi az egész.

Igaz nem vagyok Karcsi. ;)

Na tessék! Már megint lemaradtam mint a borravaló. :D

Link to comment
Megosztás:

Azóta van két új/bontott rugóm, nincs 10000 forintom...

Tartottam piackutatást hátsórugó ügyileg. Hát... 13-14 ezer körül adják darabját, extrakedvezménnyel lehet 9-10-ért elvihetném. Nagy dilemma: 8-10-ért két használtat és lehet az sem jobb a meglévőknél, vagy 20-ért két új, akár erősített kivitelű.

Vagy vehetnék rugóba fűzhető gumidarabot, de gondolom azzal a rúgótörés egy kifáradt rugónál még sanszosabb.

Link to comment
Megosztás:

Persze jó is az, ha van egy olyan otthon. De ha nincs, tökéletesen megfelel az autóhoz kapott is. Nem kell "túlmisztifikálni" egy rugócserét. ;)

Igazat adok. :D ...csak én nem szeretem azt a fajta emelőt használni..be is tettem egy kis hidraulikus emelőt, jobban bizok benne ha netán meg kell emelni(pl. defekt esetén kerékcsere)

Link to comment
Megosztás:

Az erősített rugóhoz másfajta gátló is kell. Amennyiben a mostani nem ilyen volt akkor nem éri meg erősítettre cserélni, hacsak nem akarod a gátlótis bevonni a projektbe. A bontott rugót ha megnyújtja egy rugókovács, akkor újra is kell edzenie, így szinte vadiúj lesz, persze kicsit magasabb. Ez nem befolyásolja a karakterisztikáját mert , sem a menetszám, sem az összenyomásához szükséges erő nem változott számottevően. Így a menettulajdonságai is megmaradnak.

Én ezt csináltam. Drágább mint venni két újat, de ez legalább gyári alapanyagból készült.

Az gyári emelő nem tudom mennyire felel meg erre a célra. A lényeg az, hogy legalább 10- 15 centire felemelje a kereket a talajtól. Karcsi által leírt megoldás az akna nélküli verzió, aknával legalább a kerékleszedés meg spórólható.

Link to comment
Megosztás:

Persze jó is az, ha van egy olyan otthon. De ha nincs, tökéletesen megfelel az autóhoz kapott is. Nem kell "túlmisztifikálni" egy rugócserét. :D

Egyszerübb mint megmosni az autót :D 5p alatt cseréltük ki mind2 hátsót ;)

Apropó, innen jut eszembe:

Mi a különbség a gazdag és a szegény svájci közt?????

...

A szegény svájci kézzel kell lemossa a Mercedesét :P

ON

Link to comment
Megosztás:

Az erősített rugóhoz másfajta gátló is kell. Amennyiben a mostani nem ilyen volt akkor nem éri meg erősítettre cserélni, hacsak nem akarod a gátlótis bevonni a projektbe. A bontott rugót ha megnyújtja egy rugókovács, akkor újra is kell edzenie, így szinte vadiúj lesz, persze kicsit magasabb. Ez nem befolyásolja a karakterisztikáját mert , sem a menetszám, sem az összenyomásához szükséges erő nem változott számottevően. Így a menettulajdonságai is megmaradnak.

Én ezt csináltam. Drágább mint venni két újat, de ez legalább gyári alapanyagból készült.

Az gyári emelő nem tudom mennyire felel meg erre a célra. A lényeg az, hogy legalább 10- 15 centire felemelje a kereket a talajtól. Karcsi által leírt megoldás az akna nélküli verzió, aknával legalább a kerékleszedés meg spórólható.

Ha nem is annyira, de egy 5-10 centire simán megemeled vele. Ha meg többet kell, teszel alá is proklit.

Jah, ez az udvari/utcai verzió. :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Mostanában köhögött picit a kocsi.

Néha kuplung kinyomáskor vagy üresbe véve nem volt alapjárat.

Aztán egyszer megküldtem 2.-be 100-ig és utána már néha a motorkontroll lámpa is kigyulladt.

Ma délelőtt melóbol kihoztuk a TEECH2-t és rádugtuk a kocsira.(Jó hely ez a Suzuki,ha van ismerős mindenhol).

kiírta,hogy :légtömegmérő feszültség alacsony.

Holnapután folytószelepház és alapjárati motor pucolás és jó lesz.

Bár hazafelé (kód törlés után) minden faca volt. Egyszer sem állt le. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.