Morpheus Elküldve Március18, 2013 Elküldve Március18, 2013 Már csak az ijedni-t kell javítani és teljesen jó lesz a mondat. :D Oztájzat is lessz rá, vagj csak belelyavidgatássok?
Tiu Elküldve Március18, 2013 Elküldve Március18, 2013 Részemről ez csak segítő szándék, és azért írtam, mert láttam a változást. :icon1: Én örülök neki ha ezzel legközelebb jobb lesz. ;)
Morpheus Elküldve Március18, 2013 Elküldve Március18, 2013 Részemről ez csak segítő szándék, és azért írtam, mert láttam a változást. :icon1: Én örülök neki ha ezzel legközelebb jobb lesz. ;) Akkor köszönöm, és idjekszem ...! :smartass:
Tiu Elküldve Március18, 2013 Elküldve Március18, 2013 Egyébként ez is egy jellemző érdekesség. :icon1:
daykiller Elküldve Március18, 2013 Elküldve Március18, 2013 Egyébként ez is egy jellemző érdekesség. :icon1: Igazából nem villanykörte, hanem fényforrás. :D Ebből van izzós, fénycsöves, kompakt fénycsöves és ledes. :D Ja meg a gázkisüléses. Na ez melyikek a felsorolt listában? (Több is van, csalok! :D ) Aki azt meri írni, hogy ledizzó, az nálam elásta magát. :D
Tiu Elküldve Március18, 2013 Elküldve Március18, 2013 Ehhez már fáradt vagyok, és a Napot valamint a gyertyát nem is tudom besorolni a megjelölt fényforrás csoportok közé. :blush: :icon1: ...és ráadásul melyik gyertyát? :blink: (ja :w00t: , a Nap most már megy :icon6: )
Morpheus Elküldve Március19, 2013 Elküldve Március19, 2013 Igazából nem villanykörte, hanem fényforrás. :D Ebből van izzós, fénycsöves, kompakt fénycsöves és ledes. :D Ja meg a gázkisüléses. Na ez melyikek a felsorolt listában? (Több is van, csalok! :D ) Aki azt meri írni, hogy ledizzó, az nálam elásta magát. :D Hamár villanykörte a téma, egy személyes kérdés, hozzád, pusztán kiváncsiságból mert ezt nem tudom! Szóval, a Fénycső az a "Neon cső" iga, ami fényforrást jelent, iga? namost, ezekből van olyan hogy ÚÚÚltraviola, "színű" na az, most akkor mi? fényforrás, vagy miffene?
daykiller Elküldve Március19, 2013 Elküldve Március19, 2013 Hamár villanykörte a téma, egy személyes kérdés, hozzád, pusztán kiváncsiságból mert ezt nem tudom! Szóval, a Fénycső az a "Neon cső" iga, ami fényforrást jelent, iga? namost, ezekből van olyan hogy ÚÚÚltraviola, "színű" na az, most akkor mi? fényforrás, vagy miffene? Minden, ami fényt bocsájt ki, az fényforrás. A neoncsőnek köze sincs a fénycsőhöz. Teljesen eltérő technológia a kettő. Az UV-cső. Az is fényforrás.
Morpheus Elküldve Március19, 2013 Elküldve Március19, 2013 Minden, ami fényt bocsájt ki, az fényforrás. A neoncsőnek köze sincs a fénycsőhöz. Teljesen eltérő technológia a kettő. Az UV-cső. Az is fényforrás. Nagyon köszi a választ! Most akkor felmerült még egy kérdésem, a neoncső és fénycső miben különbözik? Szerk.: Bocsi az off-ért....
epk947 Elküldve Március19, 2013 Elküldve Március19, 2013 Nagyon köszi a választ! Most akkor felmerült még egy kérdésem, a neoncső és fénycső miben különbözik? Szerk.: Bocsi az off-ért.... Eleve más a gáztöltetük és a neon csak vörös vagy kék fényű lehet. "A fénycső működése fizikai oldalról megközelítve a következőképpen néz ki: a levegőmentes és nemesgázzal töltött zárt térben az elektronok összeütköznek a még semleges gázatommal, amelyből elektront szakítanak le. Így a gázatom pozitív ionná alakul, és - fénysebességgel - az ellenkező polaritás (a váltóáram miatt folyamatosan váltakozik) irányába vándorol. Útjuk során az ionok szabad elektront vesznek fel, és visszaalakulnak az eredeti állapotukba. Ez a folyamat elektromágneses energia felszabadulásával jár, amely látható fényjelenségként jelentkezik. Az így létrejövő fényenergia részecskéit fotonoknak nevezzük. Ez a fény neongáznál piros, míg az argonnál halvány ibolyakék színű. (A fény a hanghullámokhoz hasonló elektromágneses hullám - csak azzal ellentétben - légüres térben is terjed.) A légmentes teret a leforrasztott üvegcső, míg a katódot és az anódot az elektróda szolgálja." "A fénycsövek egy másik kategóriája az, amit a háztartásban és mindenhol világításra használunk. Ennek a neonhoz már semmi köze nincs, csak a hibás elnevezés maradt meg az elődtől. Ezek a fénycsövek higanygőzzel vannak töltve, mely UV fényt (253,7 nm) bocsát ki magából. Az UV fény gerjeszti a fénycső belső falán lévő fényport, ami a látható fényt adja. Természetesen az UV fényt a fénycső üvege nem engedi át. A fénypor típusától függ a fénycső úgynevezett színhőmérséklete. A melegfehér 2700 K, a „cool white” hűvös színárnyalat a 4000 K, ami manapság egyre jobban elterjed a semleges hatása miatt, illetve a hidegfehér 5000-6000 K tartományban. A hagyományos és a kompakt fénycsövek működési elve a fény előállítását tekintve azonos, sőt, a korszerű elektronikus előtétekkel ellátott hagyományos típusú fénycsövek éppúgy nem hatnak zavaróan a látásra, mint a kompakt fénycsövek."
Dáwid Elküldve Március19, 2013 Elküldve Március19, 2013 Nagyon köszi a választ! Most akkor felmerült még egy kérdésem, a neoncső és fénycső miben különbözik? Szerk.: Bocsi az off-ért.... Gyakorlatilag: Ami csöveket látsz reklámként, feliratként, hajlított, viszonylag vékony ( kb 1-2 cm) csövek formájában, az lehet neon. Az összes többi nem. "Minden neoncső fénycső, de nem minden fénycső neoncső" :D
daykiller Elküldve Március19, 2013 Elküldve Március19, 2013 Gyakorlatilag: Ami csöveket látsz reklámként, feliratként, hajlított, viszonylag vékony ( kb 1-2 cm) csövek formájában, az lehet neon. Az összes többi nem. "Minden neoncső fénycső, de nem minden fénycső neoncső" :D És egy "picivel" nagyobb feszültséggel is üzemelnek ezek a neoncsövek a hagyományos fénycsövekhez képest.
daykiller Elküldve Március19, 2013 Elküldve Március19, 2013 Eleve más a gáztöltetük és a neon csak vörös vagy kék fényű lehet. "A fénycső működése fizikai oldalról megközelítve a következőképpen néz ki: a levegőmentes és nemesgázzal töltött zárt térben az elektronok összeütköznek a még semleges gázatommal, amelyből elektront szakítanak le. Így a gázatom pozitív ionná alakul, és - fénysebességgel - az ellenkező polaritás (a váltóáram miatt folyamatosan váltakozik) irányába vándorol. Útjuk során az ionok szabad elektront vesznek fel, és visszaalakulnak az eredeti állapotukba. Ez a folyamat elektromágneses energia felszabadulásával jár, amely látható fényjelenségként jelentkezik. Az így létrejövő fényenergia részecskéit fotonoknak nevezzük. Ez a fény neongáznál piros, míg az argonnál halvány ibolyakék színű. (A fény a hanghullámokhoz hasonló elektromágneses hullám - csak azzal ellentétben - légüres térben is terjed.) A légmentes teret a leforrasztott üvegcső, míg a katódot és az anódot az elektróda szolgálja." "A fénycsövek egy másik kategóriája az, amit a háztartásban és mindenhol világításra használunk. Ennek a neonhoz már semmi köze nincs, csak a hibás elnevezés maradt meg az elődtől. Ezek a fénycsövek higanygőzzel vannak töltve, mely UV fényt (253,7 nm) bocsát ki magából. Az UV fény gerjeszti a fénycső belső falán lévő fényport, ami a látható fényt adja. Természetesen az UV fényt a fénycső üvege nem engedi át. A fénypor típusától függ a fénycső úgynevezett színhőmérséklete. A melegfehér 2700 K, a „cool white” hűvös színárnyalat a 4000 K, ami manapság egyre jobban elterjed a semleges hatása miatt, illetve a hidegfehér 5000-6000 K tartományban. A hagyományos és a kompakt fénycsövek működési elve a fény előállítását tekintve azonos, sőt, a korszerű elektronikus előtétekkel ellátott hagyományos típusú fénycsövek éppúgy nem hatnak zavaróan a látásra, mint a kompakt fénycsövek." A működési elvük igen, de a bennük található fénypor már más típusú a kompakt csőben. Elektronikus előtét azért jó, mert szinte azonnal világít vele a fénycső, több üzemidőt biztosít a fénycsőnek és mivel nagyfrekvencián hajtja a fénycsövet, ezért nem zavaró a szemünknek. Általában 50kHz-en "villog" a fénycső elektronikus előtétnél, míg hagyományos fojtós megoldásnál a hálózati, 50Hz-es frekvencián. Általában amit kiveszünk fénycsövet a vasúton ami hagyományos előtéttel volt hajtva és villog, - mert a gyújtó nem tudja begyújtani - azok már dögök, de ha ezt berakjuk egy elektronikus előtétesbe akkor az még nagy valószínűséggel üzemelteti rövidebb ideig, de a fényereje közel sem lesz az újhoz.
FPepe Elküldve Március19, 2013 Elküldve Március19, 2013 A működési elvük igen, de a bennük található fénypor már más típusú a kompakt csőben. Elektronikus előtét azért jó, mert szinte azonnal világít vele a fénycső, több üzemidőt biztosít a fénycsőnek és mivel nagyfrekvencián hajtja a fénycsövet, ezért nem zavaró a szemünknek. Általában 50kHz-en "villog" a fénycső elektronikus előtétnél, míg hagyományos fojtós megoldásnál a hálózati, 50Hz-es frekvencián. Általában amit kiveszünk fénycsövet a vasúton ami hagyományos előtéttel volt hajtva és villog, - mert a gyújtó nem tudja begyújtani - azok már dögök, de ha ezt berakjuk egy elektronikus előtétesbe akkor az még nagy valószínűséggel üzemelteti rövidebb ideig, de a fényereje közel sem lesz az újhoz. Gyakorlatilag a fénycsöveknek több közük van az utcákon is látható higanyos gázkisüléses lámpákhoz (a hideg kékes fényűhöz, a narancssárga nátriummal műxik), mint a neonhoz. A bennük levő fénypor alakítja az UV tartományú fényüket láthatóvá, ezért aztán elég rossz is a hatásfokuk, talán 20% körül lehet, de még ez is sokkal jobb a hagyományos izzóénál.
daykiller Elküldve Március19, 2013 Elküldve Március19, 2013 Gyakorlatilag a fénycsöveknek több közük van az utcákon is látható higanyos gázkisüléses lámpákhoz (a hideg kékes fényűhöz, a narancssárga nátriummal műxik), mint a neonhoz. A bennük levő fénypor alakítja az UV tartományú fényüket láthatóvá, ezért aztán elég rossz is a hatásfokuk, talán 20% körül lehet, de még ez is sokkal jobb a hagyományos izzóénál. A higanygőznél igen, de a nátrium vagy a fémhalogén már nem. Utóbbi kettő eleve látható fénytartományban bocsájt ki fényt, míg a higanygőz nem. Van nátrium, ami úgy néz ki mint a higanygőz, tehát körte formájú, de a nátriumnál fényterítést szolgál. Kör alakú lámpákba használatos, mivel a mezei rúd alakú áttetszőburással semmit fényt nem adna, vagyis csak egy pontba sugározná. Manapság nátriumot használnak az utcán egyébként a sárga fény miatt.
zolpat Elküldve Március19, 2013 Elküldve Március19, 2013 Nincs. Ha lenne, nem indulást produkálna. Ehelyett neked hall jeladód van. Nem. A visszafolyó ág a szintjelzőbe van kötve. Szóval akkor a főtengely jeladó kilőve,mert nincs is :icon1: és a visszafolyóm is jól működik...Köszi szépen,csak ezekre voltam kíváncsi :omg:
Dáwid Elküldve Március19, 2013 Elküldve Március19, 2013 Valakinek egyéb általános műszaki kérdése? :lol:
daykiller Elküldve Március19, 2013 Elküldve Március19, 2013 Valakinek egyéb általános műszaki kérdése? :lol: Nincs. :D Központi zár kapcsolási rajzot gyártok, haggyá. :D
FPepe Elküldve Március19, 2013 Elküldve Március19, 2013 A higanygőznél igen, de a nátrium vagy a fémhalogén már nem. Utóbbi kettő eleve látható fénytartományban bocsájt ki fényt, míg a higanygőz nem. Van nátrium, ami úgy néz ki mint a higanygőz, tehát körte formájú, de a nátriumnál fényterítést szolgál. Kör alakú lámpákba használatos, mivel a mezei rúd alakú áttetszőburással semmit fényt nem adna, vagyis csak egy pontba sugározná. Ezért írtam, hogy a higanyosról beszélek. Egyébként tudtommal a higanyos is a fémhalogén lámpák csoportjába tartozik, de ezen nem veszünk össze :icon1: Van itthon mindkét fajta, a rúd alakú, átlátszó búrás nátriumlámpa is; aprópó, a vasúton nem futottál össze véletlen olyan kültéri lámpatesttel, amibe beépíthetném? :rolleyes:
Jafo Elküldve Március19, 2013 Elküldve Március19, 2013 Üdv! Továbbra is megvan az alapjárat ingadozás problémám. Talán annyit javult hogy nem pörög fel olyan nagyon, de még mindig sok. Stekkerek kitakarítva Wd-40-el megfújva. Vákuumcsövek leellenőrizve féktisztítóval is, alapjárati motor és a fészke is kitakarítva. Néha jó a fordulat de ma vettem észre ha erősebben fékezek akkor leesik az alapjárati fordulat majd hirtelen felpörög, de ekkor már magasabb fordulaton marad a motor és nem is esik vissza. Ez mitől lehet???
daykiller Elküldve Március19, 2013 Elküldve Március19, 2013 Üdv! Továbbra is megvan az alapjárat ingadozás problémám. Talán annyit javult hogy nem pörög fel olyan nagyon, de még mindig sok. Stekkerek kitakarítva Wd-40-el megfújva. Vákuumcsövek leellenőrizve féktisztítóval is, alapjárati motor és a fészke is kitakarítva. Néha jó a fordulat de ma vettem észre ha erősebben fékezek akkor leesik az alapjárati fordulat majd hirtelen felpörög, de ekkor már magasabb fordulaton marad a motor és nem is esik vissza. Ez mitől lehet??? Vákuum. Falsot szív valahol. A tünet nagyon azt jelzi. Belső keringető zsalu üzemel? Nem sziszeg a kapcsoló környékén?
Jafo Elküldve Március19, 2013 Elküldve Március19, 2013 Vákuum. Falsot szív valahol. A tünet nagyon azt jelzi. Belső keringető zsalu üzemel? Nem sziszeg a kapcsoló környékén? Azt is megnéztem tökéletesen üzemel. megfújtam féktisztítóval is semmi gond....
aholy Elküldve Március19, 2013 Elküldve Március19, 2013 Vákuum. Falsot szív valahol. A tünet nagyon azt jelzi. Belső keringető zsalu üzemel? Nem sziszeg a kapcsoló környékén? Olyan nem lehet hogy a fékrásegítő környékén van a lik? azt írja hogy fékezéskor elmászik az alapjárat.
Recommended Posts