Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

97-es Astrám van Már próbáltam vagy 7-szer leszedni az oldalkárpitot de nem tudom mivel az ablaktelrőnél nem találom a segergyűrűt ami tartja benyomom a kárpitot már néztem tükörrel is feszegettem is de nem jön le. Kezdek nagyon ideges lenni. Tudom hogy van rajtuk seger de az enyémen egyszerűen nem találom. Egyik ajtónál sem. Tudom én vagyok a béna de esetleg valami 5let? :oops:

Link to comment
Megosztás:

97-es Astrám van Már próbáltam vagy 7-szer leszedni az oldalkárpitot de nem tudom mivel az ablaktelrőnél nem találom a segergyűrűt ami tartja benyomom a kárpitot már néztem tükörrel is feszegettem is de nem jön le. Kezdek nagyon ideges lenni. Tudom hogy van rajtuk seger de az enyémen egyszerűen nem találom. Egyik ajtónál sem. Tudom én vagyok a béna de esetleg valami 5let? :oops:

Kell lenni a kárpit + a tekerőkar között egy műanyagalátét féleségek, engem az szívatott meg, az alátét + a tekerő között keresd az omegajel alakú rögzítőt!

Link to comment
Megosztás:

én amikor tárcsát cseréztem tárcsa uninstall

majd hopp :shock:

ez itt mi? :lol:

kész voltam 1 órán keresztül, majd körbeteló, szakirodalom,stb... megnyugvás :wink:

sztem pont hóóót ######a így!

Azt hittem szivatjátok itt a népet ezzel a hátsó tárcsa+dob kombóval. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hogy jön le?? Mert én már próbáltam feltúzott ablaknál tovább tekerni nem sikrült lehuzva sem lehetett tovább tekerni. (gondoltam hátha csavaros ;) :idea:

Azért írtam, mer akkor semmi nem fiogja, ha nincs rajta az "omega" jel! :lol:

Egyébként, ha nincs hozzá célszerszámod akkor elég utálatos leszedni!

Link to comment
Megosztás:

Célszerszám az nincs! Holnap ugyis a műhelyben leszek mert havernak fékbetétet kell kcserélni majd ketten nekiesünk :idea:

Ne valami nagy "célszerszámra" gondolj :wink: két kis laps csvarhúzó, +némi kézügyesség, ha tolni akarod, akkor a kar irányából kell tolni az omega két lábát, egy görbe valami, ha húzni akarod akkor a felűről jön ki és az omega tetejét húzod! csak vigyázz meg ne szökjön! :wink:

Link to comment
Megosztás:

97-es Astrám van Már próbáltam vagy 7-szer leszedni az oldalkárpitot de nem tudom mivel az ablaktelrőnél nem találom a segergyűrűt ami tartja benyomom a kárpitot már néztem tükörrel is feszegettem is de nem jön le. Kezdek nagyon ideges lenni. Tudom hogy van rajtuk seger de az enyémen egyszerűen nem találom. Egyik ajtónál sem. Tudom én vagyok a béna de esetleg valami 5let? :oops:

Végy egy lemeztdarabot (max. 1 mm vastagot) és csinálj rajta egy U alakú bevágást. Az U két szára közt legyen 1,8 centi. (lehet hogy tévedek 1-2 mm-et) A mélysége 2-3 centi. Ezt az ablaktörlő kar irányábóltold befelé és tuti letolja az omegagyűrűt.

Link to comment
Megosztás:

Végy egy lemeztdarabot (max. 1 mm vastagot) és csinálj rajta egy U alakú bevágást. Az U két szára közt legyen 1,8 centi. (lehet hogy tévedek 1-2 mm-et) A mélysége 2-3 centi. Ezt az ablaktörlő kar irányábóltold befelé és tuti letolja az omegagyűrűt.

na akkor még ezt megpróbálom. Épp azt akartam irni hogy 3haverom is lejött az ajtókárpitott senki nem tudta leszedni komolyan mindegyik szedte már le astrárol de nem sikerült nekik Volt ott segergyürűfogótol minden vagyis nem is találták a vége az lett hogy megegyeztünk letörjük elkeztem cibálni nem tört le ugyhogy inkább adok egy esélyt irány egy karosszériás szégyen nem szégyen :lol: (hahiszitek ha nem nincs semmi a tekrő mögött vagyis semmi nút. Lehet odaragasztották ;)) Ezt a célszerszámosat megpróbálom aztán kasznis :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Járt valaki úgy, hogy egyszer csak elkezdett nyikorogni az elektromos ablaka, miközben lemegy?

A fura, h ogy felfelé meg s nyikkan, de lefelé hátszőrzet felállító hangja van.

Szerintem nem motorikus a baj, mert akkor felfelé is nyikorogna, de akkor mi a bibi?

A tippeket előre is köszi.

Lehetséges, hogy az üveghez tapadó kis szőrös gumi a rudas?

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem,hogy ha nagy sebességről fékezéskor remeg a kormány

az gumihiba,centírozási hiba,féktárcsa hiba,késik az egyik dugattyú,vagy kormánymű, gömfej hiba ?

maga a kormány picit reszket menet közben is,de fékezéskor kezd brutál lenni

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem,hogy ha nagy sebességről fékezéskor remeg a kormány

az gumihiba,centírozási hiba,féktárcsa hiba,késik az egyik dugattyú,vagy kormánymű, gömfej hiba ?

maga a kormány picit reszket menet közben is,de fékezéskor kezd brutál lenni

Milyen állapotban vannak a féktárcsáid?A talpad alatt olyankor nincs remegés a fékpedálon?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.