Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

Lenne egy kis problémám, ma kiszedtem az alapjárati vezérlőt és kitisztítottam féktisztítóval, ehhez le kellett vennem az EGR-t is, amikor visszaraktam akkor szépen beállt az alapjáratom úgy érzem, hidegen kb 1000-1100 között van majd ha bemelegszik akkor lemegy olyan 700 körüli értékre. A motor járásán nem is vettem észre semmi gondot, viszont eléggé füstöl az autó, eddig nem vettem észre, hogy ennyire füstölt volna, nem kéken füstöl. Illetve talán még egy dolog bár ebben nem vagyok biztos, de ahogy az olaj betöltőt kinyitottam mintha habos lett volna az ott lévő olaj.

Esetleg van valami tippetek, hogy mi lehet a hiba?Kicsit megijedtem, valamit rosszul rakhattam össze? Esetleg valaki járt már így?

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Lenne egy kis problémám, ma kiszedtem az alapjárati vezérlőt és kitisztítottam féktisztítóval, ehhez le kellett vennem az EGR-t is, amikor visszaraktam akkor szépen beállt az alapjáratom úgy érzem, hidegen kb 1000-1100 között van majd ha bemelegszik akkor lemegy olyan 700 körüli értékre. A motor járásán nem is vettem észre semmi gondot, viszont eléggé füstöl az autó, eddig nem vettem észre, hogy ennyire füstölt volna, nem kéken füstöl. Illetve talán még egy dolog bár ebben nem vagyok biztos, de ahogy az olaj betöltőt kinyitottam mintha habos lett volna az ott lévő olaj.

Esetleg van valami tippetek, hogy mi lehet a hiba?Kicsit megijedtem, valamit rosszul rakhattam össze? Esetleg valaki járt már így?

Előre is köszi a segítséget.

Ha rosszul raktad volna össze akkor nem működne jól, az olajbetöltő trutyi meg a hideg+ rövidtáv eredménye.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Köszi a gyors választ.

Bár úgy tűnik lesz itt gond más is. Ma kigyulladt a motorellenőrző lámpa. Ráadásul mostanában a fogyasztás is eléggé megnőtt.

Úgyhogy holnap szerelő. :D

Hát villogtasd ki a hibakódot. Rossz termosztáttal meg ne csodálkozz, ha nő a fogyid. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A kigyulladtat úgy értettem, hogy ég a lámpa folyamatosan, sajna.

Bocs, ha sok a kérdésem, csak nem vagyok nagy szaki, meg első kocsim is.

Amúgy, ha a motorvezérléssel van baj, az nagy gond?

itt a GYÍK-ba levan irva hogyan kell villogtatni, ráérsz utána aggódni ha már kivillogtad :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Sajnos nem jól indul a reggelem. tegnap már hallotam valami fémes hangot az autó hátuljából, ma reggel pedig oldal irány mozgatás hatására eléggé fémes zörgös hangott adott ki.

eléggé ideges vagyok. szerintettek féltengely?

Ha hátulról jön, nem lehet féltengely. Nézz alá, mi adta meg magát.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Sajnos nem jól indul a reggelem. tegnap már hallotam valami fémes hangot az autó hátuljából, ma reggel pedig oldal irány mozgatás hatására eléggé fémes zörgös hangott adott ki.

eléggé ideges vagyok. szerintettek féltengely?

Szerintem van egy törött rugód, de inkább alá kéne nézni, nem találgatni :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!

Na megoldódott a gond. Az egyik legalábbis. Termosztát gond volt, ki is lett cserélve.

Viszont lesz még mit csinálni. A motorellenőrző lámpa az alapjárati motor miatt gyulladt ki. Egyelőre azt még nem kell cserélni, majd ahogy romlik a helyzet.

Aztán a féktárcsa is elég kopott, 17 mm. Illetve az első lengéscsillapítókat kell majd még cserélni. :lol:

Köszönöm a tanácsaitokat, segítségeteket! :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!

Na megoldódott a gond. Az egyik legalábbis. Termosztát gond volt, ki is lett cserélve.

Viszont lesz még mit csinálni. A motorellenőrző lámpa az alapjárati motor miatt gyulladt ki. Egyelőre azt még nem kell cserélni, majd ahogy romlik a helyzet.

Aztán a féktárcsa is elég kopott, 17 mm. Illetve az első lengéscsillapítókat kell majd még cserélni. :D

Köszönöm a tanácsaitokat, segítségeteket! :lol:

Termosztát, alapjárati, féktárcsák, lengéscsillapítók...

jajj de ismerősek ezek :D

Jön majd a kormányszervo, a hűtő, hengerfejtömítés is. Na, honnan tudom? :)

Link to comment
Megosztás:

Nem.

Meg van zavarodva szegény. Ha élesen kanyarodok, pl. körforgalomban, akkor megindul lefelé, majd mikor egyenesben van a kocsi, akkor visszaáll. Plusz reggel mikor beindítom mást mutat mint előtte való nap. Meg egyszer volt, hogy teletankoltam, de nem mutatta, hogy tele lenne. Kicsit aggódtam is mostanában, hogy ilyen sokat fogyasztana, mert az óra szerint 8l benya 60km alatt elmegy kb.

Link to comment
Megosztás:

Nem.

Meg van zavarodva szegény. Ha élesen kanyarodok, pl. körforgalomban, akkor megindul lefelé, majd mikor egyenesben van a kocsi, akkor visszaáll. Plusz reggel mikor beindítom mást mutat mint előtte való nap. Meg egyszer volt, hogy teletankoltam, de nem mutatta, hogy tele lenne. Kicsit aggódtam is mostanában, hogy ilyen sokat fogyasztana, mert az óra szerint 8l benya 60km alatt elmegy kb.

Akkor inkább a műszeregység hátulján lévő feszültség stabilizátor IC van meghalva. Azt kéne cserélni, párszáz forintos alkatrész.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.