Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Ezt a "nyákon sok smd led" típusú dolgot nem tudod megvalósítani

az óra kiképzése miatt. De majd ha kiszeded, meglátod. :P

LED fényerőt tudod rendes potival is szabályozni, de nem a gyári

beépítettel, mert túl kicsi az értéke.

Pech. Vmit ki fogok találni, mert ez az ide-oda teszek LED-et, azt is megcsiszolva nem egy kifinomult megoldás. Viszont működik, az tény. :D

Link to comment
Megosztás:

már emléxem, hogy volt szó róla, csak nem találom hogy melyik topicban és mikor

na szóval az a kérdés, hogy kilincs rugója valszeg eltört, mit lehet tenni?

csere az egész kilincs vagy új rugó vagy mi?

Simán lehet cserélni a rugót.

Én először megpróbáltam egy menet visszatekeréssel megoldani, de két nap után újra eltört (igaz - 10 fok hidegben). Aztán bontóban vettem egy klincset (másik oldalra valót tudtak csak adni).

Ki kell kalapálni a tengelyt amin forog a kilncs és rugó csere.

Egyébként a bontott kilincsért elkértek 1000 Ft-ot, úgyhogy legközelebb tuti hogy valami más megoldást keresek rugó ügyben.

Link to comment
Megosztás:

Aztec!

OFF Látom földik vagyunk rohanjunk össze (vissza), érdekelne a morcos géptetö és visszakanyarodhatunk a hátsó lámpára is ON

Felment hibátlanul a sheriff ? Mert azt mondták, hogy elvileg jó helyeken van kifúrva, de garantálni nem tudják.

Link to comment
Megosztás:

Csak idegesít ez a 90 fokosnak jelzett víz.

Szal termosztát az ok, ha elindulok, kinyit hamar, jön a meleg az utastérbe. De, ha jól tippelek, a hőmérő gomba kapcsolgatja a ventit elöl, és a fogyinak nem tesz jót a 90 fokos vizecske. Most vagy a gomba halt el, vagy a visszajelző műszer.

A gomba mennyibe fáj a Csergőben? Csak eredetit érdemes venni, vagy jobb az utángyártott bele?

Az már a másik érdekes dolog lesz, mire megtalálom az alkatrészt a mocin. De majd követem a drótokat. :oops:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lett egy problémám és talán valaki szintén járt ebben a cipőben és tud nekem segíteni.

Kb 2-3 hónapja csörgést hallottam hátúlról, menet közben, és először a kipufogó körüli hővédő lemezekre gyanakodtam. Tegnap aláfeküdtem a gépnek és megállapítottam, hogy nem onnan jön a csörgő hang. Ezekután rájöttem, hogy a ball hátsókerekemből jön .... szétszedtem és láttam, hogy a kerékagyon lévő " tömítőgyűrű" (radiális tömítőgyűrű néven is láttam már a szerelési kézikönyvben) van elszabadulva és ez csőrőg a kerékagynál.

A kérdésem az lenne, hogy ezt egyszerűen vissza lehet-e pattintani a helyére vagy annyira ki lehet már tágulva, hogy más utat kell járnom a javításhoz.

Egyáltalán járt már így valaki?

Üdv. : hala

Bocsi, de ezt a beírásomat a "futómű" topicból emeltem át mert nem reagált rá senki ... persze lehet, hogy azért mert nem is tapasztalt még ilyet senki.

Link to comment
Megosztás:

Csak idegesít ez a 90 fokosnak jelzett víz.

Szal termosztát az ok, ha elindulok, kinyit hamar, jön a meleg az utastérbe. De, ha jól tippelek, a hőmérő gomba kapcsolgatja a ventit elöl, és a fogyinak nem tesz jót a 90 fokos vizecske. Most vagy a gomba halt el, vagy a visszajelző műszer.

A gomba mennyibe fáj a Csergőben? Csak eredetit érdemes venni, vagy jobb az utángyártott bele?

Az már a másik érdekes dolog lesz, mire megtalálom az alkatrészt a mocin. De majd követem a drótokat. :oops:

A legvalószínűbb, hogy a hőgomba... de ezt amúgy már sokszor leírtuk...

A venit NEM ez kapcsolja !!! Ez csak a műszer hőgombája...

Link to comment
Megosztás:

Jaja.. bár nem ugyanaz a motorod mint nekem, de sztem az elv ugyanaz.

3 érzékelő van.

1: ami a müszernek adja a jelet(1 vezetékes egyszerü, majdnem olyan mint egy csavar)

2: ami az ECU-nak.. jól rémlik h így hívják? szal a motorvezérlőnek küldi a jelet(legalábbis nálam van ilyen)

és a 3. ami nálam a hűtő oldalába van csavarozva, na ez kapcsolja a ventit.

Hütés működésének leírása... (már ahogy szerintem és nálam működik):

http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=14...=asc&start=2625

Link to comment
Megosztás:

Nos, ha csak a műszeré, akkor ugyan nem a legelegánsabb, de a legegyszerűbb, ha úgy hagyom, ahogy van. Viszont, haa tényleges, valós értéket mutatja, akkor nem baba.

Hétvégén lekövetem a vezetékeket, h mi-hova megy. Bár okosabb nem leszek szerintem. Edzésből haza pedig úgy hagyom ketyegni a gépet, megnézem, hol/mikor kapcsol a venti be.:(

Laci4, thx a leírást, kb jól sejtettem a dolgokat, nem véletlen raktam régebben a procimra vízhűtést, az majdnem így működött. :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elsősorban a kecskemétiektől kérdezném, hogy tudnátok-e mondani, egy megbízható autószerelőt a városban?

Köszi előre is!

Elvileg tudunk, kérdés mi a problémád?

Ja és kecskeméten nem igazán van szerelő akit ajánlanánk inkább Nyárlőrinc, és Lakitelek.

Te is kecskeméti vagy?

Jössz Fótra?

Link to comment
Megosztás:

Elvileg tudunk, kérdés mi a problémád?

Ja és kecskeméten nem igazán van szerelő akit ajánlanánk inkább Nyárlőrinc, és Lakitelek.

Te is kecskeméti vagy?

Jössz Fótra?

Szia!

Szerelőt, "csak úgy" keresek, szerencsére most nincs gond a kocsival, de ha lenne, akkor legyen egy cím ahová vihetem. (Sajnos, akihez eddig vittem, meghalt.)

Fótra pedig nem megyek, de ez már egyértelműen kiderült... :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.