Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Köcce!

Mennyire nehéz az a műtét? Vgay inkább akkor már csere? Kutakodtam a neten, És 6500-7500 pénz körül már árultak vadiújat- gondolom akkor már érdemes párban cserélni, hogy egyformán világítsanak, nem?

Igen, ha amúgy is öreg volt már, akkor érdemes párban újat venni. És ha még dobsz bele Megalight +90%-os égőket is, hatalmas lesz a változás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet valami egyéb oka is hogy megráz egyfolytában a kocsi azon kívül hogy én is ő is feltöltödik?....rakjak rá olyan gumis levezetőt a seggére? Szerintem nem normális dolog ez...

én is tapasztalom mindig..........pedig nem műszálas a ruhám!!!

Hogy mitől van azt nem tudom.

Másik érdekesség:

- amikor tankban van kb 30-40 lityi,megállásoknál hallom,h lötyög az üzemanyag.nem gyengén idegesít,mint még néhány megoldatlan dolog

ezzel az autoval kapcsolatban.........

2009.nov.-ben vettem az astrám,kiváncsi vagyok milyen meglepiket tartogat még.......alig várom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek érdemes használni valamilyen benzinadalékot, gondolok olyanra, hogy PL: injektortisztító? tavaly vettem a kocsit és most lépte át a 100ezredik kilométert ;) :lol:

már kétszer töltöttem bele inj.tisztítót.semmit nem éreztem,de biztos nem árt neki.........

én is tavaly vettem,115ezerrel(óra szerint :) )

Link to comment
Megosztás:

én is tapasztalom mindig..........pedig nem műszálas a ruhám!!!

Hogy mitől van azt nem tudom.

Másik érdekesség:

- amikor tankban van kb 30-40 lityi,megállásoknál hallom,h lötyög az üzemanyag.nem gyengén idegesít,mint még néhány megoldatlan dolog

ezzel az autoval kapcsolatban.........

2009.nov.-ben vettem az astrám,kiváncsi vagyok milyen meglepiket tartogat még.......alig várom.

Mi ezzel a baj? A folyadékok általában lötyögnek. :lol:

Sziasztok!

Szerintetek érdemes használni valamilyen benzinadalékot, gondolok olyanra, hogy PL: injektortisztító? tavaly vettem a kocsit és most lépte át a 100ezredik kilométert ;) :)

Végülis ártani nem árt. Oktánszám növelő tulajdonsága is van nekki, kicsit jobban is megy tőla a kocsi. Asszem SPT-t vettem a tecsóban olyan ezer forint körül.

Link to comment
Megosztás:

Mi ezzel a baj? A folyadékok általában lötyögnek. :lol:

Végülis ártani nem árt. Oktánszám növelő tulajdonsága is van nekki, kicsit jobban is megy tőla a kocsi. Asszem SPT-t vettem a tecsóban olyan ezer forint körül.

Azt hiszed. :) De tényleg nem árt neki néha.

Link to comment
Megosztás:

én is tapasztalom mindig..........pedig nem műszálas a ruhám!!!

Hogy mitől van azt nem tudom.

Másik érdekesség:

- amikor tankban van kb 30-40 lityi,megállásoknál hallom,h lötyög az üzemanyag.nem gyengén idegesít,mint még néhány megoldatlan dolog

ezzel az autoval kapcsolatban.........

2009.nov.-ben vettem az astrám,kiváncsi vagyok milyen meglepiket tartogat még.......alig várom.

Ha jön a jóidő, sokkal többször tapasztaljátok majd a rázós jelenségeket. ;)

Engem pl a tescoban ráz meg a polc, vagy a szekér... Nyáron meg délután, mikor beállok a meló után a garázsba, akkor a nagy vasajtó, az olyan szikrát vág, hogy még nappal is látni. :) ;) (mondták is, nem lennék jó műszerésznek :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Mi ezzel a baj? A folyadékok általában lötyögnek. :lol:

Végülis ártani nem árt. Oktánszám növelő tulajdonsága is van nekki, kicsit jobban is megy tőla a kocsi. Asszem SPT-t vettem a tecsóban olyan ezer forint körül.

De ne lötyögjön!!:))

Vezettem már néhány autót,de még ilyet nem láttam,h hallani a benzin lötyögését.

Lehet,h a tankban nincsenek lamellák ami ezt is hivatott befolyásolni?

Link to comment
Megosztás:

De ne lötyögjön!!:lol:)

Vezettem már néhány autót,de még ilyet nem láttam,h hallani a benzin lötyögését.

Lehet,h a tankban nincsenek lamellák ami ezt is hivatott befolyásolni?

Már pedig lötyög. Még az Omegámban is hallottam bizonyos mennyiségnél, pedig azért az más kategória. :)

Link to comment
Megosztás:

De ne lötyögjön!!

Vezettem már néhány autót,de még ilyet nem láttam,h hallani a benzin lötyögését.

Lehet,h a tankban nincsenek lamellák ami ezt is hivatott befolyásolni?

Nincsenek. Egy doboz van, amiben van a pumpa azon kívül nincs benne semmi. De már ne is haragudj, ez nem olyan egetverő probléma, hogy megállsz a kocsival, és hallod a lötyögést. Legalább tudod, hogy van benne valami. :lol: Amúgy szerintem attól is függ, hogyan van elhelyezve a tank. Nálunk fel van huzatva két pántal a fenéklemezhez, lehet az hozza át a hangot.

Link to comment
Megosztás:

De ne lötyögjön!!:P)

Vezettem már néhány autót,de még ilyet nem láttam,h hallani a benzin lötyögését.

Lehet,h a tankban nincsenek lamellák ami ezt is hivatott befolyásolni?

Nagyon egyszerű a megoldás: MINDÍG JÁRJ TELITANKKAL!!! :lol: ;) :P

(A Vivaróban is hallatszik, Renault Lagunaban, Meganban is (pedig azok más kategóriák) ;) )

Vagy jobb lenne, ha a motor hangja nyomná el, mint régen? ;) Akkor bezzeg nem panaszkodtak arra, hogy lötyög a tankba az üzemanyag! :)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon egyszerű a megoldás: MINDÍG JÁRJ TELITANKKAL!!! :lol: :P :P

(A Vivaróban is hallatszik, Renault Lagunaban, Meganban is (pedig azok más kategóriák) :cry: )

Vagy jobb lenne, ha a motor hangja nyomná el, mint régen? ;) Akkor bezzeg nem panaszkodtak arra, hogy lötyög a tankba az üzemanyag! :)

Érdekes, tiltásnál nem hallatszik a lötyögés! Biztos van rá valami magyarázat! ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet valami egyéb oka is hogy megráz egyfolytában a kocsi azon kívül hogy én is ő is feltöltödik?....rakjak rá olyan gumis levezetőt a seggére? Szerintem nem normális dolog ez...

Ha nem akarsz ilyen gumis fesz levezetőt rá rakni (amit megértek), nekem szokott segíteni, hogy kiszállás közben, mielőtt még le érne a lábam, meg fogom az ajtót (lehetőleg nem a kárpitozásnál) és úgy szállok ki

Link to comment
Megosztás:

Ha nem akarsz ilyen gumis fesz levezetőt rá rakni (amit megértek), nekem szokott segíteni, hogy kiszállás közben, mielőtt még le érne a lábam, meg fogom az ajtót (lehetőleg nem a kárpitozásnál) és úgy szállok ki

Lehet egyáltalán olyat kapni vhol?

Link to comment
Megosztás:

Igen, ha amúgy is öreg volt már, akkor érdemes párban újat venni. És ha még dobsz bele Megalight +90%-os égőket is, hatalmas lesz a változás.

Na, megérett a cserére :lol:

Milyen márkájút vegyek? Kerestem neten, találtam is, TYC, DEPO, stb.-t, ezek közül melyiket? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Egy C1.4NZ motornál létezik,h az általában 2 km-es rövidtávok miatt a generátor nem bírja rendesen feltölteni az akkumulátort? Pár hete a központizárat szerelgettem rajta, amit sokszor ki-be zártam közben rádiót hallgattam és olyan 2 óra múlva elkezdett kattogni a központizár, a rádió kijelzője elhalványult és le is merült az aksi! :lol: Ma viszem egyébként, hogy töltést méressek. Meg arra is gondoltam,h tönkre készül menni az aksi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.