Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Nem lehet hogy a foncsor van elcsesződve?
Fenéket. Sajnos 2 éve törtem a kocsi elejét, akkor új szemeket kapott. Addig is, azóta is halovány.

Ködlámpa nem megoldás, ugyebár az nem arra való. Refivel nem illik menni, nagyobb izzótol meg leéghet a foncsor.

G Astra elektromosban ez megy ideje, nézz szét korreltül körüljárták a témát. Ott a Tungsram Super Blue (vagy valami ilyesmi:) ) a menő, nekem is az van, olyan 30% a különbség a 2éves standard izzóhoz képest.

Thx, mindenképp benézek. Vmi hasonló okosságra gondoltam. :D

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel jöttem dolgozni :D :P :D , és a fűtés be volt kapcsolva a maximumon, de az istennek sem akart meleg levegőt fújni ( 20 Km-ről járok be tehát volt idő bemelegedni). Kikapcsoltam, majd mikor beértem mégegyszer rápróbáltam, és akkor már rendessen meleget fújt.

Mi lehetett :?: :?: :roll: :roll:

Link to comment
Megosztás:

Ezzel én is találkoztam már! De van egy másik dolog, ami ennél sokkal jobban idegesít! Amikor beindítom az autót, érdekes szürcsögő hangot lehet hallani a tank felől. Pont olyan, mint amikor szívószállal iszol és nagyon a végén jársz a pohárnak...

Ez mi a franc lehet? Benzin biztos, hogy van az autóban, sőt a benzintszinttől teljesen függetlenül csinálja!

Köszi:

Mező

Csak ötlet: nem lehet, hogy a tank szellőző csöve (vagy mi is van ott ) szennyezett?

Link to comment
Megosztás:

Butragueno!

A vízhőfok mutatója rendesen 90-en volt legalább, amikor

próbáltad? Nézd meg, van-e elég víz a kiegyenlítőtartályban!

Egy kicsit alatta.

Most, hogy mondod a kiegyenlítőtartályban levő folyadék úgy két hete eltünt :roll: :roll: :roll: , majd rá töltöttem, és azóta nem vettem észre, hogy csökkent volna a mennyisége.

Mondjuk 3 napja néztem.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Valki szedett már szét km órát?

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy nem ford. mérős órám, amiből szeretném átrakni a vízhőfokmérő műszert egy ford. mérősbe!

Tegnap beraktam a ford. mérőset, de a vízhőfok nem volt hajlandó 85 fölé menni, a másikon jó volt a hőfok.

Arra gondoltam, most hazafelé jövet, hogy hátha ki lehet csak simán ki- és becsavarozva cserélni a kettőt :? !

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Valki szedett már szét km órát?

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy nem ford. mérős órám, amiből szeretném átrakni a vízhőfokmérő műszert egy ford. mérősbe!

Tegnap beraktam a ford. mérőset, de a vízhőfok nem volt hajlandó 85 fölé menni, a másikon jó volt a hőfok.

Arra gondoltam, most hazafelé jövet, hogy hátha ki lehet csak simán ki- és becsavarozva cserélni a kettőt :? !

Nemtom hogy oldod meg mert a fordulatszamerosbe a nem fordulatszam meros vizhofokmerojet berakni mert a nem ford. szam merose joval nagyobb! :?:

124_6_th_1.jpg

119_6_th_1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem se ment még soha 90 °C fölé a víz hőmérséklet, legalábbis a mutató szerint. Elindulás után a mutató felkúszik 90-ig, majd lehül kb 85-re. Amikor megvettem a gépet, akkor azonnal csináltattam rajta egy közepes méretű szervizet, és külön kicseréltettem a termosztátot is, de a mutató az új termosztáttal se mutatott nagyobb értéket! Szerintem ez nem befolyásol semmit, csak hibás a műszer!

És köszönöm a jótanácsot (már nem tudom, hogy ki írta :oops: ), de tényleg elég csak a magnót kiszedni a középkonzol világító cseréjéhez! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nem kell fűzni semmit sem, csak lecsavarod a váltóról, és enged annyit, hogy hozzáférj az óra hátuljához.

Megnyugtattál. Megvan vmelyik esti programom, lehet, h ma szétszedem este, szemrevételezni a helyzetet. :D

Van egy rakat SMD LED-em, ha csinálnék egy NYÁK-ot az egész mögé, akkor szép, szórt fényt tudnék előállítani, a fényerő potit meghekkelve a fényerőt úgy tudnám változtatni, h egy elektronikán keresztül kapcsolgatom ki-be a LED-ek egy részét, mondjuk 4-5 fokozatban.

Vegyem már hasznát az elektronikai végzettségemnek is néha. :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.