Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Ezekután erősen gondolkodom a Werlinges védőburkolaton.

Az a baj, hogy én már így vettem a kocsit, illetve akkor nem látszott ekkorának a baj, csak a csomitartóból tudtuk megnézni ezt a részt és ott akkor csak enyhe sárgulást láttunk a fehér festéken. Aztán amikor elkezdtem kaparászni elüjöttek a lyukak. Amikor jött a csavarhúzó teszt. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ezekután erősen gondolkodom a Werlinges védőburkolaton.

Nekem tudatlanként 28 ezerbe került a Werling dob 3 éve. Azért voltam tudatlan, mert 30 évre visszamenőleg ismertem a werlinget, még Skodás időmből, de mást nem. Aztán itt a fórumon tudtam meg, hogy lehet kapni nem Werlinget 5-7 ezerért is. Mindkét lányom Astrájába azokat szereltem és tökéletesen megfelelnek.

Link to comment
Megosztás:

Ma azt vettem észre. hogy az első ablaktörlő karok nem az alsó helyzetből indulnak. Először lemennek olyan 4 centit lefele, és csak aztán fel. Ha jól emlékszem Novyy-cartársnak volt ilyen hátul. Most marha szar idő van, majd holnap megnézem. Gyanítom egyszer-kétszer tekertettem jeges szélvédőn, és nem tetszett neki.

Link to comment
Megosztás:

Ma azt vettem észre. hogy az első ablaktörlő karok nem az alsó helyzetből indulnak. Először lemennek olyan 4 centit lefele, és csak aztán fel. Ha jól emlékszem Novyy-cartársnak volt ilyen hátul. Most marha szar idő van, majd holnap megnézem. Gyanítom egyszer-kétszer tekertettem jeges szélvédőn, és nem tetszett neki.

Gondolom a pozícióérzékelő érzékel rosszul, vagy elmászott a mechanika és ezért hiszi azt, hogy jó pozícióban állt meg.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom a pozícióérzékelő érzékel rosszul, vagy elmászott a mechanika és ezért hiszi azt, hogy jó pozícióban állt meg.

Pozícióérzékelő? Olyan is van rajta? Én azt hittem simán csak teker a motor meg a mechanika átalakítja a forgó mozgást lineálísá. Én vmi alkatrész görbülésre tippeltem, vagy arra hogy a lapát ugrott a tengelyen.

Link to comment
Megosztás:

Pozícióérzékelő? Olyan is van rajta? Én azt hittem simán csak teker a motor meg a mechanika átalakítja a forgó mozgást lineálísá. Én vmi alkatrész görbülésre tippeltem, vagy arra hogy a lapát ugrott a tengelyen.

Hát valahogy érzékelnie kell, hogy visszaállt alaphelyzetre. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hát valahogy érzékelnie kell, hogy visszaállt alaphelyzetre. :huh:

Szerintem nem érzékel semmit, simán csak megy fel-le a két végállás között, amíg a mechanika engedi. Igazából már jópárszor levettem a hátsó ajtó burkolatát is, meg a pollenszűrőnél is kotorásztam, de sose néztem meg igazán, mert eddíg nem volt gond vele.

Ja oké leesett, hogy akkor miért pont lent áll meg? Na ezt nem tudom. :)

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem érzékel semmit, simán csak megy fel-le a két végállás között, amíg a mechanika engedi. Igazából már jópárszor levettem a hátsó ajtó burkolatát is, meg a pollenszűrőnél is kotorásztam, de sose néztem meg igazán, mert eddíg nem volt gond vele.

Ja oké leesett, hogy akkor miért pont lent áll meg? Na ezt nem tudom. :huh:

Hááát azéééé, azé, azéééé, mer ott a pozicijó érzékelő!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem érzékel semmit, simán csak megy fel-le a két végállás között, amíg a mechanika engedi. Igazából már jópárszor levettem a hátsó ajtó burkolatát is, meg a pollenszűrőnél is kotorásztam, de sose néztem meg igazán, mert eddíg nem volt gond vele.

Ja oké leesett, hogy akkor miért pont lent áll meg? Na ezt nem tudom. :huh:

Nem azt mondtam, hogy a motor egyszer egyik irányba aztán másik irányba pörög. Hanem a motor pörög és ügye az mozgatja a mechanikát. Arra akartam kilyukadni, hogy valahol érzékelnie kell, hogy mikor tért vissza alapállásra. Lásd a szakaszos ablaktörlést.

Link to comment
Megosztás:

Pozícióérzékelő? Olyan is van rajta? Én azt hittem simán csak teker a motor meg a mechanika átalakítja a forgó mozgást lineálísá. Én vmi alkatrész görbülésre tippeltem, vagy arra hogy a lapát ugrott a tengelyen.

Hát valahogy érzékelnie kell, hogy visszaállt alaphelyzetre. :huh:

Ahogy Johnny is írta, mechanikus programtárcsás, csúszóérintkezők vannak egy megfelelően perforált kör alakú tárcsán. A gond az szokott lenni, hogy ez a tárcsa berozsdásodik, és onnantól a bizonytalan érintkezés miatt hol itt áll meg, hol ott. Sztem azt kéne csinálni, hogy a motor tengelyén a bordás rögzítésű lemezt, ami mozgatja a mechanikát arrébbtenni egy foggal, aztán ennek megfelelően a lapátokat is arrébbtenni, hogy az alsó helyzet stimmeljen.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy Johnny is írta, mechanikus programtárcsás, csúszóérintkezők vannak egy megfelelően perforált kör alakú tárcsán. A gond az szokott lenni, hogy ez a tárcsa berozsdásodik, és onnantól a bizonytalan érintkezés miatt hol itt áll meg, hol ott. Sztem azt kéne csinálni, hogy a motor tengelyén a bordás rögzítésű lemezt, ami mozgatja a mechanikát arrébbtenni egy foggal, aztán ennek megfelelően a lapátokat is arrébbtenni, hogy az alsó helyzet stimmeljen.

Gondolom akkor hátul is van ilyen. Vagy szimplán szorulás miatt nem áll meg nekem hátul vízszintbe?

Link to comment
Megosztás:

Nekiestem az ablaktörlőnek, az érzékelőíg el se jutottam, mert úgy van szegecselve az a rész, és nem akartam lefúrni. Volt egy zsírzónyílás az áttételnél ott megkentem aztán visszaraktam az egészet. Először a motor tengelyén próbáltam egy bordával arrébrakni a mechanikát, de nem nagyon sikerült. Mindíg jobb lett egy kicsit aztán amikor pont jó lett volna átmentem a holtponton, és már le sem ment a helyére az ablaktörlő. Ekkor áttértem magára a lapátokra, azokat állítgattam külön-külön, most sem tükéletes, csak elfogyot a türelmem. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.