Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

A műszeregység minek kell? Megállit a rendőr.: Fiatalember tudja mennyivel ment?! Erre te kipattansz, hátravágtatsz a csomitartóhoz, felnyitod, nagy zörgés, csörömpölés, egy pillanat mindjárt.......... á meg is van....őőőő az óra szerint pont 50-nel! :rolleyes:

Jaja, addig se nő az összkilométer az órában :)

Link to comment
Megosztás:

Episode x:

... Kiállva a garázsból a sárga világít, de kb. 20 másodperc után el is alszik. Kb. ennyi idő telik el míg rájövök, hogy a műszervilágítás nincs benne az egységben. :D ...

Irány a kút a próbakör keretében. 2 percen belül rájövök, hogy a kilométeróra sem mér. Felvillan, hogy a spirál váltó felőli részén a műanyag borítás el volt szakadva. ... Indulás után nem sokkal sárga megjelenik, de nem fullad le viszont nem is alszik el. Végig égett hazáig. Ennek ellenére az autó tökéletesen muzsikált.

Hátsó gondolattól vezérelve hazaérve hibakódkiolvasás: 12, 24, 52, 73 :), 12 Faja.

73 Mass air flow temperature Voltage low

Értem én hogy légtömeg, de miaz hogy tempricsör? Nem lehetne inkább IAT? ...

Sajnos ma sem lesz vége a történetnek. :D

Végre újra volt időm fogalkozni vele. Sikeresen beszerváltam egy rendes fordszámos órát, vettem utángyári kmspirált, előtétellenállást, apróságokat. Az utóbbi időben egyébként egyfolytában égett a sárga (egy alkalmat kivéve) mindenféle probléma nélkül, de a napokban elkezdtem reménykedni hátha most csak az útszakaszt jelzi folyamatosan. Hát nem. :D

A spirál kiműtése durván 1 órámba került :rolleyes: , vissza valamivel könnyebben ment. Kicseréltem az előtétet és az órát (50ezerrel fiatalabb lett az autó ;) ), és valami 6dik érzéknél fogva az elektronikus! tankszellőztetés gyanús lett. Nem bírtam ki hogy ne szedjem ki, de jól is tettem. Tele volt aktív szénnel. (durván tele) Jobb híján most ledugóztam a csöveket a csatit meg rajtahagytam. Ha kidobom a kocsiból dob ez valami hibát?

Venti első két fokozata most is lassabbnak tűnik, mint a fehérben, nem értem miért. Van az ellenállásnál két nagyon rozsdás saru. Mit lehetne azzal kezdeni? Újrasaruzni sem nagyon lehet mert annyira rövid a vezeték. :)

Próbakör. Sárga nem aludt el, de szerencsére a spirálcsere sikeres volt. Megint vakoskodtam, bár direkt megnéztem van-e az órába izzó. Megvolt mind a 4 háttérvilágításos, de ugyan miért is működne akár csak egy is. :D A kör után pedig eltűnt az 52-es (check engine) hibám. Ennek örülök. Mármint, hogy törli magát egy idő után. Remélhetőleg az útszakasz is eltűnik majd hamarosan. Marad a légtömeg. :) Amit egyébként megfújtam féktisztítóval korábban, csatik szép tiszták. Hol a gond? Miért megy jól az autó, ha állandóan hibát jelez? :D

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ma sem lesz vége a történetnek. :D

Végre újra volt időm fogalkozni vele. Sikeresen beszerváltam egy rendes fordszámos órát, vettem utángyári kmspirált, előtétellenállást, apróságokat. Az utóbbi időben egyébként egyfolytában égett a sárga (egy alkalmat kivéve) mindenféle probléma nélkül, de a napokban elkezdtem reménykedni hátha most csak az útszakaszt jelzi folyamatosan. Hát nem. :D

A spirál kiműtése durván 1 órámba került :rolleyes: , vissza valamivel könnyebben ment. Kicseréltem az előtétet és az órát (50ezerrel fiatalabb lett az autó ;) ), és valami 6dik érzéknél fogva az elektronikus! tankszellőztetés gyanús lett. Nem bírtam ki hogy ne szedjem ki, de jól is tettem. Tele volt aktív szénnel. (durván tele) Jobb híján most ledugóztam a csöveket a csatit meg rajtahagytam. Ha kidobom a kocsiból dob ez valami hibát?

Venti első két fokozata most is lassabbnak tűnik, mint a fehérben, nem értem miért. Van az ellenállásnál két nagyon rozsdás saru. Mit lehetne azzal kezdeni? Újrasaruzni sem nagyon lehet mert annyira rövid a vezeték. :)

Próbakör. Sárga nem aludt el, de szerencsére a spirálcsere sikeres volt. Megint vakoskodtam, bár direkt megnéztem van-e az órába izzó. Megvolt mind a 4 háttérvilágításos, de ugyan miért is működne akár csak egy is. :D A kör után pedig eltűnt az 52-es (check engine) hibám. Ennek örülök. Mármint, hogy törli magát egy idő után. Remélhetőleg az útszakasz is eltűnik majd hamarosan. Marad a légtömeg. :) Amit egyébként megfújtam féktisztítóval korábban, csatik szép tiszták. Hol a gond? Miért megy jól az autó, ha állandóan hibát jelez? :)

Néhányan itt úgy látszik átalakításmániában szenvednek. :D

:D

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem az előtétet és az órát (50ezerrel fiatalabb lett az autó biggrin.gif

Miért nem cserélted ki a régi km órát, ha jól tudom 3 vagy 4 csavar az egész és minden megmarad! Bár ez eladáskor még nagyon is jól jöhet! :rolleyes:

Bár tudom ez a legkisebb gondod a géppel mostanság :) Sok sikert azért a műtétekhez!

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Olvasgattam a javítási kézikönyvet, és irnak a műszeregységben található feszültségstabilizállóról. Pontosabban azt írják ha rossz akkor a műszerek(szintjelző) hamis értékeket mutatnak. Tudtok erről vmit? Esetleg vki cserélt már ilyet?

Ha az rossz, akkor a hőmérő és a tankszintjelző is teljesen fals értéket mutat (vagy semmit). Amúgy egy sima 10V-os feszstab,

olyan mint a 78xx-es sorozat, TO220-as tokozásban. Rajta van a műszer hátulján a fólián.

Link to comment
Megosztás:

Ha az rossz, akkor a hőmérő és a tankszintjelző is teljesen fals értéket mutat (vagy semmit). Amúgy egy sima 10V-os feszstab,

olyan mint a 78xx-es sorozat, TO220-as tokozásban. Rajta van a műszer hátulján a fólián.

Megtaláltam, csak mivel nekem szar a szintjelzőm, mex. tanknál mutat olyan 35-körül, azért gondoltam ennek a hibájára. Hőmérőm nem tom milyen, mostanában nemigen ment 90-fölé, nyáron egyszer-kétszer. Termosztát most volt cserélve. Engem csak a szintjelző zavar. De előbb-utóbb úgyis ford.szám mérősre váltok, addig meg kibírom vhogy. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Amikor a fagyi visszanyal. :D

:rolleyes: Ez mind karbantartási munka, köze nincs az átalakításhoz, úgyhogy most éppen nem nyalt vissza.

Egyébként én szoktam mindenfélét művelni a fehérrel, de az arra van.

Miért nem cserélted ki a régi km órát, ha jól tudom 3 vagy 4 csavar az egész és minden megmarad! Bár ez eladáskor még nagyon is jól jöhet! :)

Bár tudom ez a legkisebb gondod a géppel mostanság :D Sok sikert azért a műtétekhez!

A vectra óra volt benne, nem olyan a kinézete. Meg egyébként is mindegy melyik nem valósat nézem, nem? :)

Nincs szándékban az eladás, akkor nem foglalkoznék vele ennyit, bár már volt érdeklődő.

Egyszer ki kéne törölni a hibakódokat, aztán megnézni mi jön vissza, és az a probléma :)

Kár hogy nem lehet otthoni módszerekkel, nem tudom hogy eljutok-e mostanában olyan helyre. Ha nem, marad a lassú módszer. Törlődik magától ha megjavult egy idő után. A felbukkanás szerint viszont szinte egyértelmű, hogy a légtömeggel van még a baja.

Link to comment
Megosztás:

Megtaláltam, csak mivel nekem szar a szintjelzőm, mex. tanknál mutat olyan 35-körül, azért gondoltam ennek a hibájára. Hőmérőm nem tom milyen, mostanában nemigen ment 90-fölé, nyáron egyszer-kétszer. Termosztát most volt cserélve. Engem csak a szintjelző zavar. De előbb-utóbb úgyis ford.szám mérősre váltok, addig meg kibírom vhogy. :rolleyes:

Mérd meg, 10V-nak kell lennie az egyik lábán (ehhez csak a nagy csatit kell rajtahagyni, és gyújtást ráadni).

Kár hogy nem lehet otthoni módszerekkel, nem tudom hogy eljutok-e mostanában olyan helyre. Ha nem, marad a lassú módszer. Törlődik magától ha megjavult egy idő után. A felbukkanás szerint viszont szinte egyértelmű, hogy a légtömeggel van még a baja.

Sajnos nem minden hibakód törlődik magától. Van amit csak a tech-kel lehet :)

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem minden hibakód törlődik magától. Van amit csak a tech-kel lehet :)

Gondolom nem lehet tudni hogy melyikek? :)

Azért kösz, majd kiderül. Most támadtak ötleteim tesztelésre. Előbb utóbb jó lesz ez. :)

"You can remove the whole AFM if you want, and it will run on TPS vs RPM."

Ez igaz lehet? Ez magyarázat lenne, hogy miért megy viszonylag normálisan ha mégis rossz.

Mondjuk én már azt sem értem miért ment jól útszakasz nélkül. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Mostanában szarakodik az ablakmosóm. Nem tudom hogy lehet, de amikor spriccelek a szélvédőre, a hátsó ablakra is nyomja a vizet.

Igy épp hogy csak pisil az elsőre, alig van nyomás. Hogy lehet hogy egyszerre nyom elölre, és hátulra?

Talán kontakthibás a kapcsolód?

Link to comment
Megosztás:

?????

Mi köze van a kapcsolóhoz?

Annyi, hogy azzal lehetne váltani, hogy hová spricceljen. Viszont ez a dolog forgásirányváltással működne, és ugye egyszerre két irányba nem foroghat a motor, úgyhogy sztem a szivattyúban a golyós szelep nem zár, ami a hátrafelé menő csövet zárná, amikor előre szeretnél ablakmosást. Lehet összeszedett vmit a tartályból.

Link to comment
Megosztás:

Mérd meg, 10V-nak kell lennie az egyik lábán (ehhez csak a nagy csatit kell rajtahagyni, és gyújtást ráadni).

Köszönöm, majd megnézem ha veszek multimétert, és megint ki lesz szedve. :rolleyes:

Sziasztok.

Mostanában szarakodik az ablakmosóm. Nem tudom hogy lehet, de amikor spriccelek a szélvédőre, a hátsó ablakra is nyomja a vizet.

Igy épp hogy csak pisil az elsőre, alig van nyomás. Hogy lehet hogy egyszerre nyom elölre, és hátulra?

Nézd meg, nincs-e megtörve a cső a mocitérajtó forgáspontjánál. Nyisd fel, próbálj úgy spriccelni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Mostanában szarakodik az ablakmosóm. Nem tudom hogy lehet, de amikor spriccelek a szélvédőre, a hátsó ablakra is nyomja a vizet.

Igy épp hogy csak pisil az elsőre, alig van nyomás. Hogy lehet hogy egyszerre nyom elölre, és hátulra?

Az ablakmosó motrocska azon részénél van a bibi ahol a csövecskék mennek rá. Ott belül van egy membrán szerüség. Azt nézd meg elôször!

Link to comment
Megosztás:

Gondolom nem lehet tudni hogy melyikek? :)

Azért kösz, majd kiderül. Most támadtak ötleteim tesztelésre. Előbb utóbb jó lesz ez. :)

"You can remove the whole AFM if you want, and it will run on TPS vs RPM."

Ez igaz lehet? Ez magyarázat lenne, hogy miért megy viszonylag normálisan ha mégis rossz.

Mondjuk én már azt sem értem miért ment jól útszakasz nélkül. :rolleyes:

Vészprogramon megy sebességjel nélkül. Valszeg légtömegmérő nélkül is.

Mostanában szarakodik az ablakmosóm. Nem tudom hogy lehet, de amikor spriccelek a szélvédőre, a hátsó ablakra is nyomja a vizet.

Igy épp hogy csak pisil az elsőre, alig van nyomás. Hogy lehet hogy egyszerre nyom elölre, és hátulra?

Szivattyú error :)

Link to comment
Megosztás:

Műszerfalat 3 csavar tartja a motortér felől, közvetlen a szélvédő alatt, plusz kettő a középkonzolnál alulról,

és a szélén az A oszlopoknál is rögzítve van.

Köszönöm, de már tárgytalan. Nem kellett levenni, megoldottam így :rolleyes:

Volt némi problémám a hengerzár kibarkácsolásával, illetve a gyújtáskapcsolót még cserélnem kell, mert más a tokozás ezen az oszlopon. Már benn van a helyén, lassan pakolhatok vissza :) Az biztos, hogy nem volt olyan laza meló, mint gondoltam...

Már csak egy problémám van (tudom Karcsi, vagy háromszor szóltál rám), elhagytam a rugót a tengelyvégről. A régi tengely meg ugye keskenyebb, s annak a rugója annyira szorul, hogy csak a felső 1-2 menet nyomódik össze, és emiatt a tehermentesítőt se nyomja be a csapágyba rendesen. Lehet ilyent venni vajon Opelosboltban?

Link to comment
Megosztás:

Szivattyú error :D

Egyik irányban pörög a másikban nem? :)

Köszönöm, de már tárgytalan. Nem kellett levenni, megoldottam így :rolleyes:

Volt némi problémám a hengerzár kibarkácsolásával, illetve a gyújtáskapcsolót még cserélnem kell, mert más a tokozás ezen az oszlopon. Már benn van a helyén, lassan pakolhatok vissza :) Az biztos, hogy nem volt olyan laza meló, mint gondoltam...

Már csak egy problémám van (tudom Karcsi, vagy háromszor szóltál rám), elhagytam a rugót a tengelyvégről. A régi tengely meg ugye keskenyebb, s annak a rugója annyira szorul, hogy csak a felső 1-2 menet nyomódik össze, és emiatt a tehermentesítőt se nyomja be a csapágyba rendesen. Lehet ilyent venni vajon Opelosboltban?

Jó lett a kép! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.