Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

a tükörre meg akassz kockát és mehetsz a suzukisok közé :rolleyes: :)

Persze, lehet elsőre mindenki discósnak lát engem, de BOCS, nekem van ízlésem. Így van ez autó szempontjából is. Amúgy itt parkol még egy opel a háznál, abban benne van a kettő marhanagy kocka... Amúgy illatosító lóg a tükörről, az nem gáz? :)

Link to comment
Megosztás:

Persze, lehet elsőre mindenki discósnak lát engem, de BOCS, nekem van ízlésem. Így van ez autó szempontjából is. Amúgy itt parkol még egy opel a háznál, abban benne van a kettő marhanagy kocka... Amúgy illatosító lóg a tükörről, az nem gáz? :)

Méé"? Nekem meg 2 maci lóg. Oszt, akkó" mi van? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Persze, lehet elsőre mindenki discósnak lát engem, de BOCS, nekem van ízlésem. Így van ez autó szempontjából is. Amúgy itt parkol még egy opel a háznál, abban benne van a kettő marhanagy kocka... Amúgy illatosító lóg a tükörről, az nem gáz? :)

Miért látnánk discósnak?

Méé"? Nekem meg 2 maci lóg. Oszt, akkó" mi van? :)

Gyere édes drága brumimacim! Adjál medvepuszit! :rolleyes: :)

Link to comment
Megosztás:

Miért látnánk discósnak?

Nem azt írtam, hogy Ti, hanem úgy általánosságban nem gondolnák az emberek, hogy én biza rocker vagyok. Akkor derül ki számukra, mikor beülnek a verdába és üvölt a rock vagy épp metál. :) Sokszor mondták, hogy discós vagy? Mondom: nem, nekem van ízlésem. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Na, kapaszkodjatok meg, hülye kérdéssel jövök!

Az tudvalevő, hogy a swift I. komfortja meg sem közelíti az F Astraét. Kérdésem az, hogy meg lehetne csinálni azt a swiften, hogy olyan legyen vele közlekedni, mint az astraval? Mit kellene ehhezcserélni? Lengéscsillapító? Felni? Kerekek? Mit még? Vagy lehetetlen vállalkozás? hm? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

De nem akarok 2havonta 50.000-ret rákölteni :D

Szóval? Futó Mester? Tápi Al-Mester? Hening Al-Mester?

Zotya, te inkább kergesd a kutyát, és ne írj semmit :)

:rolleyes: :) :)

Amúgy sztem, mivel teljesen eltérő lehet a két futómű karaktarisztikája, nem biztos, hogy sikerülne. De próbálkozni lehet, más gátlók, rugók, estleg gumik.

De ettől többet én segíteni nem tudok, majd a mk urak.

Link to comment
Megosztás:

Nem ám. Hacsak közbe nem jön egy elektromos ablakemelő beszerelés, szervó beépítés....stb. :) :rolleyes:

Termosztát-csere, szelepfedéltömítés-csere, hengerfejtömítéscsere, lengéscsillapítók csere, motorgenerál, hűtőcsere :)

Volt Astram. Vót, valamikó. Sok pénzbe került. Amúgy pont most nézegettem 2003-2004-es G-seket, 1,3-1,4. Kár, hogy nincs ennyi pénzem :)

Link to comment
Megosztás:

Na, kapaszkodjatok meg, hülye kérdéssel jövök!

Az tudvalevő, hogy a swift I. komfortja meg sem közelíti az F Astraét. Kérdésem az, hogy meg lehetne csinálni azt a swiften, hogy olyan legyen vele közlekedni, mint az astraval? Mit kellene ehhezcserélni? Lengéscsillapító? Felni? Kerekek? Mit még? Vagy lehetetlen vállalkozás? hm? :rolleyes:

Én nem értem. A komfortot nehéz általánosan definiálni. Pattog az úton, vagy doboz hangja van, vagy nem elég benne az extra, vagy mi? Mert mindegyikre más a megoldás, de a legolcsóbb nyilván ha veszel egyet.

Link to comment
Megosztás:

Én nem értem. A komfortot nehéz általánosan definiálni. Pattog az úton, vagy doboz hangja van, vagy nem elég benne az extra, vagy mi? Mert mindegyikre más a megoldás, de a legolcsóbb nyilván ha veszel egyet.

Ha az Astraval rámentem egy döccenőre, kátyúra, vagy csak "varratra", akkor szinte csak rezonálást éreztem, a swiften ugrok egyet az ülésen. Kanyarokban jobban megdől, mint az opel, jobban bólogat. De inkább a komfort hiányzik, hogy úgy mehessek, hogy ne kelljen kerülgetnem a legkisebb úthibát is, hanem nyugodtan ráfuthassak, ne rázza szét a szerveim.

Link to comment
Megosztás:

Ha az Astraval rámentem egy döccenőre, kátyúra, vagy csak "varratra", akkor szinte csak rezonálást éreztem, a swiften ugrok egyet az ülésen. Kanyarokban jobban megdől, mint az opel, jobban bólogat. De inkább a komfort hiányzik, hogy úgy mehessek, hogy ne kelljen kerülgetnem a legkisebb úthibát is, hanem nyugodtan ráfuthassak, ne rázza szét a szerveim.

A kanyarstabilitást viszonylag egyszerű javítani, de a másik fele nem lesz tőle jobb, csak rosszabb.

Ha egyébként rendben a futómű, akkor az utóbbival nem igazán tudsz mit kezdeni. Az ideális állapot az lenne ha a teljes rugózatlan tömeg 0 kg lenne a rugózott pedig végtelen. :rolleyes: Ekkor nem éreznél meg semmit. Próbáld eltolni a jelenlegi arányokat. :) Akárhogyis, olcsóbb ha veszel egy jó állapotban lévő astrát.

Link to comment
Megosztás:

A kanyarstabilitást viszonylag egyszerű javítani, de a másik fele nem lesz tőle jobb, csak rosszabb.

Ha egyébként rendben a futómű, akkor az utóbbival nem igazán tudsz mit kezdeni. Az ideális állapot az lenne ha a teljes rugózatlan tömeg 0 kg lenne a rugózott pedig végtelen. :rolleyes: Ekkor nem éreznél meg semmit. Próbáld eltolni a jelenlegi arányokat. :)

Protonágyú, részecskegyorsító, zotya? :)

Link to comment
Megosztás:

Én nem értem. A komfortot nehéz általánosan definiálni. Pattog az úton, vagy doboz hangja van, vagy nem elég benne az extra, vagy mi? Mert mindegyikre más a megoldás, de a legolcsóbb nyilván ha veszel egyet.

Épp ma láttunk Karcsival egy régi Swiftet, aminek 4 db króm kipufogóvég lógott ki a seggéből. Nos... lehet hogy nekem csak egy van, meg nem is krómos, de motorom kétszer akkora, lóerőm meg talán 3X is....

Egyszerűen nem tudom felfogni, mi értelme van, hogy rákölt mondjuk 5-600 ezret, vagy esetleg egy milliót is, gyakorlatilag még a motorháztetőn is spoiler van de ettől a kis babakocsija ugyanaz az 1.2-es Clio, 1.0-s Swift, vagy 1.1-es Corsa marad... gyenge motorral, gyenge úttartással...

Tunningolni lehet, persze. Csak szerintem nem mindent érdemes :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.