Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Nagyon kevés van már, és a maradék közül is sokan valószínű azért használják, mert ez "jutott". Lemaradni vagy megelőzni. :lol:

Most hirdetnek itt a faluban egy 1,1-es Trabit, hogyassszongya: "kétütemű Trabantra cserélném" . No ez biztos nem azért cserél mert ez jutott! Aztán láttam még szintén itt a faluban egy kétütemű Trabit, nyitott platósra átalakítva és a kipufogóját a 2 személyes fülke mögött (mint a kamionokét) az égnek állóan vezették ki. (Zománcos kályhacsövön át.) :huh:

-Miről is beszélünk tulajdonképpen?-

Link to comment
Megosztás:

Most hirdetnek itt a faluban egy 1,1-es Trabit, hogyassszongya: "kétütemű Trabantra cserélném" . No ez biztos nem azért cserél mert ez jutott!

Biztos azért cserél, mert jól az orrotok alá akar büdösíteni. :huh: Nem lehet, hogy olcsóbb esetleg a fenntartása? (de nem értek trabantul)

Aztán láttam még szintén itt a faluban egy kétütemű Trabit, nyitott platósra átalakítva és a kipufogóját a 2 személyes fülke mögött (mint a kamionokét) az égnek állóan vezették ki. (Zománcos kályhacsövön át.) :lol:

-Miről is beszélünk tulajdonképpen?-

Ilyet már én is láttam. Valahogy mindig olyanok ülnek benne, mint amilyenekre számítok. (szándékosan nem jellemzem őket) Kétlem, hogy ennek lenne forgalmija, nagyobb hatótávra általában nem alkalmazzák ezeket, ezért közúton ritkán lehet velük találkozni. Egyébként itt sem tudom elképzelni, hogy azért használják ezt mert a Nissan Terrano nekik túl kényelmes. Az más kérdés, hogy ezeknek miért nem telik ilyenre.

Link to comment
Megosztás:

Biztos azért cserél, mert jól az orrotok alá akar büdösíteni. :lol: Nem lehet, hogy olcsóbb esetleg a fenntartása? (de nem értek trabantul)

Ilyet már én is láttam. Valahogy mindig olyanok ülnek benne, mint amilyenekre számítok. (szándékosan nem jellemzem őket) Kétlem, hogy ennek lenne forgalmija, nagyobb hatótávra általában nem alkalmazzák ezeket, ezért közúton ritkán lehet velük találkozni. Egyébként itt sem tudom elképzelni, hogy azért használják ezt mert a Nissan Terrano nekik túl kényelmes. Az más kérdés, hogy ezeknek miért nem telik ilyenre.

A "rendszáma": DDR-001 :huh: Aztán biztosan van neki "rendes autója" is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem...Honnan tudnám letölteni akár pdf formátumban is az "így csináld...." című opel könyvet? Valaki tud ötletet adni?Valaki csak feldigitalizálta már..Köszönöm előre is.Astra F rulez :lol:

Innen, remélem Maci nem haragszik meg érte :huh: .

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Tud valaki segíteni?

Ugyanis az a jelenség lépett fel pár hónapja hogy a hűtő alján a jobb és a bal szélén könnyezni kezdett a víz.

Aztán hosszab út után már egész szépen csöpögött!

Most már ott járok, hogy bár meglepően nem sokat de töltögetek utána!

És ezek mellett a kiegyenlítő tartály tetejét amikor szép lassan kinyitom, érezni lehet, elég jól a benzin szagot!!

Ilyenkor elkezdett motoszkálni bennem a legrosszabb, vajon csak nem hengerfely tömítéses? Nézegettem a kipufogót hogy jön e ki fehér füst, de nem, vagy nem észrevehető ezekben a hidegekben(nem összekeverendő a hideg-meleg gőzzel).

Tehát nekem kezdetleges hengerfely tömítés átszakadásom lehet?

És van még valami!

Megnéztem az olaj beöntő nyílást, és lőn mit látok a kupakon? Sárga, Habos, Trutyit, - erre azt mondta valaki, hogy a hab természetes télen mert jobban lecsapódik a vizgőz.Vagy ez is a hengerfelytömités jele?vagy az inkább a HENGER TALP tömítés?Mondjuk ez nem is annyira igazán fontos,(bár lehet az lesz majd).

Még egy kérdés!

A hűtő víz mutató mostanában azt csinálja, hogy ahogy melegszik a motor, úgy megy fel a mutató kb (az kiosztás szerint) 87fok-ra, MAJD Hirtelen visszaesik a "hideg tartományba" majd megin szép lassan felkúszik a 87-88fok-ra majd megint visza.Mind ez folyamatos 90Km/h mellett!ennek is van köze a hengerfelytömítéshez, vagy szimplán a ermosztát sz.r, VAGY!!! amikor észrevettem hogy a hűtő lyukas, vettem bele olyan hűtőtömítő folyadékot, lehet az is okozza?

Kérdésem a következő:

-Lehet e a hűtőt javítani és érdemes-e?

A meglátásom szenrint elég hü..e helyen szivárog, talán a heggesztésnél!

-Ha nem lehet javítani, van e valakinek egy bontott, jó, astra f-hez 1994-es 1.4-es 8szelep hengerenkénti injektoroshoz, hűtője?

Ha van, milyen árban mozoghatnak?

-Mikor derül ki az, hogy a hengerfelytömítés kezd átégni? csak szétszedésnél?

-ha már cserélek tömítést érdemes mást is?pl: szelep szár szimmering, hidrótőke, szelepfedél tömités?

Kösz mindenkinek.

Üdv.: Morpheus

Link to comment
Megosztás:

Az a hűtőtömítő elég hülye ötlet volt. :)

Mielőtt nekiállsz hűtőt cserélni, érdemes lenne kizárni a hengerfej vagy tömítés hibát, különben

az újat is szétnyomhatja.

Néha lehet javítani a hűtőt, de általában csere. bontókban, vaterán biztos találsz használt jót,

de az új ára sem vészes (15 körül asszem).

Link to comment
Megosztás:

az atomra ültetés hátránya :)

egy centivel sincs alacsonyabban, mint utcai korában :)

csak volt egy kis pályaelhagyásunk, és a tuskó belső nézetből így érte el a tankot:

belul.jpg

(poén, hogy a tank nem szakadt ki, még mindig benne van a majdnem 20 lityi benya :) )

Link to comment
Megosztás:

Az első ablaktörlőn lehet valahol állítani,hogy

meddig töröljön?

Cseréltem rudazatot, a régivel ,amikor befejezte a törlést

vissza (föl) ugrott 1-2 centit.

Viszont azzal amit beletettem,meg kb 15-20 centit.

Olyan mintha tovább törölne mint kellene. :)

Törlés közben jól működik,teljesen lemegy a szélvédő aljáig.

Mi lehet a gond?

köszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.