Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Nem is tudom... Én nem akartam kondis autót venni, de mikor mégis az lett, hát... keveset van nyáron kikapcsolva! Belvárosban meg főleg, amikor még a menetszél sem segítene be az ablakon.

Jelentem a 82LE-s autót is igen jelentősen visszafogja a klíma (főleg az alsó fordulatszám-tartományban persze).

Hidd el a 110 lóerönél is érzödik....

Link to comment
Megosztás:

Na jó, de ha levesz belőle a kondi, azért még elég a 105-130 paci! :cry:

60-ból viszont ha még levesz...

érdekes dolgok ezek. nekem nagggggyonnn megérzi a klímát az autó, ha be van kapcsolva.

egyszer vezettem egymás után két bmw-t, egy kis 316ost és egy böhöm nagy 528ast. mindkettő benzines. nyár volt, klímáztam, a 316os ( !!! ) meg sem érezte, úgy ment, mint klíma nélkül, az 528 meg szinte nem is tudott felpörögni 4ezer fölé...

még annyit, hogy a 316os kb 8, az 528as asszem 5 éves volt ekkor. Tehát még csak nem is volt fiatalabb, amelyik nem érezte a klímát.

érdekes :(

másik dolog, hogy ugyanezen autó ( 528 ) eső után, párásságban szintén nem akart menni, sógorom szerint ez modellbetegség, csökken a levegő oxigéntartalma, vagy valami ilyesmi :P

lehet, hogy most baromságokat mondok, de szerintem van benne valami...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem, hogy megértsem drága gyönyörű F Astrám gondolatait...Erdély fele mentem amikor is a határnál kigyulladt az olajszint visszajelző a műszerfalon.Ezt kísérte egy durva hang hatás a motorból, így Kolozsvárra érve azzonal cseréltem benne olajat.Namármost ez megkellett volna oldja a problémát de sajnos nem javított a dolgon, mert visszafele jövet is ezt csinálta. És a legbosszantóbb, hogy néha csak "parázslik", mintha kontaktos lenne...Ilyenkor mi a teendő? Segítségeket előre is köszi,

Üdv NeoN

Opel4ever

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem, hogy megértsem drága gyönyörű F Astrám gondolatait...Erdély fele mentem amikor is a határnál kigyulladt az olajszint visszajelző a műszerfalon.Ezt kísérte egy durva hang hatás a motorból, így Kolozsvárra érve azzonal cseréltem benne olajat.Namármost ez megkellett volna oldja a problémát de sajnos nem javított a dolgon, mert visszafele jövet is ezt csinálta. És a legbosszantóbb, hogy néha csak "parázslik", mintha kontaktos lenne...Ilyenkor mi a teendő? Segítségeket előre is köszi,

Üdv NeoN

Opel4ever

égő olajvisszajelzővel mentél még Kolozsvárig ???

hát, én nem túl sok jóval biztatlak, ne haragudj...

főleg ha a motor is adott hangot.

a "parázslás" szerintem biztos nem kontaktiba, hanem inkább az, hogy az olajnyomás értéke épp a kritikus pontnál volt, hol kevés, hol még pont jó.

legalábbis szerintem.

tanácsként megméretném műszerrel az olajnyomást, persze csak ha ez lehetséges, de ha lehet, ne lábon vidd az autót a szervízbe.

üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem, hogy megértsem drága gyönyörű F Astrám gondolatait...Erdély fele mentem amikor is a határnál kigyulladt az olajszint visszajelző a műszerfalon.Ezt kísérte egy durva hang hatás a motorból, így Kolozsvárra érve azzonal cseréltem benne olajat.Namármost ez megkellett volna oldja a problémát de sajnos nem javított a dolgon, mert visszafele jövet is ezt csinálta. És a legbosszantóbb, hogy néha csak "parázslik", mintha kontaktos lenne...Ilyenkor mi a teendő? Segítségeket előre is köszi,

Üdv NeoN

Opel4ever

Az a durva hang csak akkor az egyszer volt, vagy azóta is folyamatos, és erősödik?

Amúgy nagy a valószínüsége, hogy a főtengely csapágyai köszönik az eddigi lehetőséget, de felmondanak.

a pislákolás ha nem csak alapjáraton van, akkor biza ez a legvalószínűbb.

Olaj mennyi jött ki, amikor cserélted?

Link to comment
Megosztás:

Csak ameddig Váradon "szarakodtam" a dugókban....Mostmár nincsenek. De az a nagy bűnöm, hogy egy hónapja vettem a kocsit és háth kimaradt az olajcsere....hamarabb kellett volna. Csak olyan furcsa is volt a járása a motornak mert lehet h csak képzeltem de olya érzés volt mintha "szárazon" menne...Mobil1 10W40 olajat rakattam bele de nem tudom milyen volt az olaj ami előzeleg bele került mert csak ilyen gyorsba cseréltettem este 8kor és háth az úr nem nagyon mondta h jó volt vagy nem.

A másik problrm h fullig volt olajjal ez előtt is és most is...és már nem merek rátölteni..meg olyan szeszélyes a visszajelzés...egyszer "fáj" neki máskor meg semmi baja..

Link to comment
Megosztás:

Szinte biztos hogy csapágyas lett a motor... és lehet hogy az olajpumpa hibája miatt.

Milyen olajat használtál?

Mivel csak egy hónapja van a tulajdonomban a kocsi nem tudom mi volt bennne eddig de nagyon nem lehetett rossz mert szeretve volt ez az autó látszik rajta...most meg amit beleraktam az a Mobil1 10W40

Link to comment
Megosztás:

Akkor most nincs hangja a mocinak, csak a lámpa pislákol random üzemmódban?

Pontosan ahogy mondod!És gyújtásnál is néha szarkszik...amikor égnie kellene akkor nem ég vagy csak pislákol, de kis távon nem volt eddig gond(pár kilóméteren) csak amiután elér egy hőfokot a motor...de sajna ez is random.Szal nagyjából semmihez nem tudom kötni h miért lenne.. :( + ma csak 3 kilométert fordultam vel vagy annyit sem és csodák csodájára jól az arcomba világított a lámpánál. Elindultam kuplung fel, lámpa leolt...szal nem tudom van e összefüggés de elég zavaró és jobb félni mint megijedni alapon szeretném mihamarabb megorvosolni a problémát ha tudnám mi az...

Link to comment
Megosztás:

Pontosan ahogy mondod!És gyújtásnál is néha szarkszik...amikor égnie kellene akkor nem ég vagy csak pislákol, de kis távon nem volt eddig gond(pár kilóméteren) csak amiután elér egy hőfokot a motor...de sajna ez is random.Szal nagyjából semmihez nem tudom kötni h miért lenne.. :( + ma csak 3 kilométert fordultam vel vagy annyit sem és csodák csodájára jól az arcomba világított a lámpánál. Elindultam kuplung fel, lámpa leolt...szal nem tudom van e összefüggés de elég zavaró és jobb félni mint megijedni alapon szeretném mihamarabb megorvosolni a problémát ha tudnám mi az...

Nem olyan ez, mint ha lapjárat közelében nem lenne normális olajnyomás?Mint ha az olajpumpa halálozott volna el?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget, mostmár legalább tudom nagyjából mit kell megnézni. Remélem nem lett baja :( .

Hát te aztán bátor ember vagy... Lehet olajnyomás nélkül járkálsz de le nem tennéd azt az autót! Ha tényleg így közlekedtél akkor ha nem is rögtön de garantált hogy valami tönkrement ill. fog menni.

Kívánom, hogy csak a nyomás jeladó legyen hibás és a hang csak egy kavics felcspódás :P

Link to comment
Megosztás:

Nincs elektromos kompresszor autóba szerintem... min 2KW teljesítmény kéne, és azt ott nem tudod

levenni... :(

Valami hasonló megoldás van az OFF Lancia Thesisben ON: ott a napfénytető egyben egy napelemblokk is, ami az autó álló helyzetében gyújtás nélkül is működteti a klímát, úgyhogy nyáron tűző napon parkolva is olyan 20°C körüli hőmérsékleten tartja az autó belterét. Sztem nagyon korrekt megoldás, nem tudom miért nem terjedt el más márkákban.

Link to comment
Megosztás:

Valami hasonló megoldás van az OFF Lancia Thesisben ON: ott a napfénytető egyben egy napelemblokk is, ami az autó álló helyzetében gyújtás nélkül is működteti a klímát, úgyhogy nyáron tűző napon parkolva is olyan 20°C körüli hőmérsékleten tartja az autó belterét. Sztem nagyon korrekt megoldás, nem tudom miért nem terjedt el más márkákban.

Az nem a klímát működteti, hanem peltier-elemeket, amik tudnak hűteni, de elég rossz a hatásfokuk, és csak kis teljesítményre

képesek. Tehát csak egy nem túl nagy hőmérsékletkülönbséget tudnak tartani külső-belső hőmérséklet között. Mellesleg a

napelem aranyárban van, ami nem éppen a kommersz autók barátja :( No gondolom ezért nem terjedt el :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.