Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Hali.

Tudnál cikkszámot küldeni ezekröl?

Nekem sem ártana kicserélni öket.

Köszi.

Képeket levettem linkre, képpel nem idézünk. MS

Nem kell ehhez cikkszám,ha elmondod a boltban,hogy hova és mit kérsz tudni fogják szerintem,de Udi barátom megnézi majd és felrakjuk a számokat!

Link to comment
Megosztás:

Ezt a cuccost, akkor én is cserélem, mert már biztos rászolgált!

Ha 1esből kettesbe max. fordulaton elváltok és reccsen, akkor az mitől van?Régebben nem csinálta.

Kopott a 2. seb.fokozat szinkronja.Esetleg ha a hátramenetet is nehezen veszi, akkor érdemes rápillantani a kulungra, hogy lehet-e még állítani rajta.Hanem ,akkor alkalomadtán cserélni kell majd......szerintem.

Link to comment
Megosztás:

A hátramenet is reccsen, de nem kicsit!Nagyot! :unsure: Mekkora munka ezt javítani?Ill. mennyi idő?

Akkor most kuplung v. szinkron...

Sztem először a kuplungon kéne állítani, hátha csak az a gondja, hogy nem emel ki eléggé. Könnyű megtalálni: az akksi mellett lenézve találsz egy kart, amire egy bowden csatlakozik egy jó hosszú menetes szárral. Annak az anyáját kell kicsit meghúzni (az óramutató járásával megegyező irányba), akkor jobban kiemel.

Link to comment
Megosztás:

hátrameneti fokozatnál nincs teljes szinkron :wacko:

Ott a pont!

Duplakuplung? :unsure: Álló helyzetben hogyan?

Én UAZ-on duplakuplungoltam 3-ból 2-be,de álló helyzetben nem tudom hogy lehet.Megpörgetem üresben?

Nekem ha nem akarja a rükit,egy picit megmozdítom előre 1-ben és már nincs is gond.

Link to comment
Megosztás:

Ott a pont!

Duplakuplung? :unsure: Álló helyzetben hogyan?

Én UAZ-on duplakuplungoltam 3-ból 2-be,de álló helyzetben nem tudom hogy lehet.Megpörgetem üresben?

Nekem ha nem akarja a rükit,egy picit megmozdítom előre 1-ben és már nincs is gond.

Nekem sokszor működik. Ha érzem hogy reccsenve venné kuplung fel majd újravissza, és általában jobb is lesz.

Link to comment
Megosztás:

Ott a pont!

Duplakuplung? :unsure: Álló helyzetben hogyan?

Én UAZ-on duplakuplungoltam 3-ból 2-be,de álló helyzetben nem tudom hogy lehet.Megpörgetem üresben?

Nekem ha nem akarja a rükit,egy picit megmozdítom előre 1-ben és már nincs is gond.

Nálam, ha nem akarja a hátramenetet, akkor csak felengedem a pedált és újra kinyomom. Ezzel a módszerrel simán veszi, mivel így megforgatja a váltótengelyeket és a kapcsolóhüvely elmozdul arról a holtpontról ahol nem tud kapcsolódni a fogaskerékhez.

Link to comment
Megosztás:

Nálam, ha nem akarja a hátramenetet, akkor csak felengedem a pedált és újra kinyomom. Ezzel a módszerrel simán veszi, mivel így megforgatja a váltótengelyeket és a kapcsolóhüvely elmozdul arról a holtpontról ahol nem tud kapcsolódni a fogaskerékhez.

Én is így szoktam :unsure: Az természetes, hogy visszaváltásnál a másodikat elég nehezen veszi?

Link to comment
Megosztás:

Én is így szoktam :unsure: Az természetes, hogy visszaváltásnál a másodikat elég nehezen veszi?

Szerintem ez már sebességfüggő. Mert amikor váltassz a szinkrongyűrűnek kell összefékeznie a kapcsolóhüvelyt a fogaskerékkel, minél nagyobb a két alkatrész sebességkülömbsége annál nehezebb.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok. Valaki tudna segíteni? Astra F-nél néha kihagy a motor.Már lett cserélve gyertya gyújtókábel, elosztófedél+rotor.. benzinszűrő. Nem tudom mi lehet még esetleg hall jeladó vagy gyujtásmodul vagy üzemanyagpumpa?

Hi!

Először is írj lécci egy motorkódot (a motorszám első pár karaktere, a forgalmiban vagy a zöldkártyán megtalálod), de sztem először próbálj kontakthibát keresni a motortérben, legegyszerűbb alapjáraton járó motornál megmozgatni az elektromos csatlakozásokat (gyertyakábeleket ne fogdosd!). Amikor leáll, ott a hiba. Sárga motorkontroll lámpa nem világít ilyenkor a műszerfalon?

Link to comment
Megosztás:

El tudja valaki nekem magyarázni, hogy hol van a motor hömérséklet érzékelője C14NZ ???

Az órán csak negyedig megy fel a mutató (nem az órával van baj, mert ez már a második) és ha jól gondolom van valami érzékelő, és az mehetett tönkre "ha jól hiszem" :lol: .

....Nagyon megköszönném ha valaki elmagyarázná... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.