Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

A kapcsoló betét az a kis fekete kütyü a slussz végén, abba mennek a kábelek. kis hernyócsavarral

oldható a slussz részről. Amikor mókoltál vele, akkor csak kiszedtél kábeleket, vagy némelyiket át

is kötözted olyan helyre, amiről úgy gondoltad hogy jó? :unsure:

Ezt majd megnézem. Csak igazából ahhoz, hogy mindenhez jól hozzá lehessen férni le kellene bontani az egész műszerfalat.

Ha már itt tartunk az a fekete műanyag gyufásdoboz ami alulról van ráerősítve, az ugye az immo?

Nem kötöztem semmit. :huh: Leginkább olyan kábelek száműződtek, amik nem voltak bekötve sehova.

Egyébként már hónapok óta járkálok vele, az összerakás még valahogy ősszel volt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Cserélt már valaki komplett fűtéskonzolt ? Érdekelne,hogy ki lehet-e cserélni az egész műszerfal kiszerelése nélkül.Megfordult a fejemben a klímásítás,ahhoz pedig cserélni kell... :unsure: Talán ha először kiszedem a fűtőradiátort,lesz elég hely hogy kifordítsam....A műszerfalat nem szívesen szerelném le... :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Ha jól rémlik, egy liter kell bele, de van egy ellenőrzőnyilás az oldalán, addig kell tölteni hivtalosan. Nekem fent a váltótoronynál engedett, ahol a rudazat belemegy a váltóba, ott kellett a szimmeringet kicserélni. Állítólag tipushiba, hogy ott előbb-utóbb mindegyik elkezd folyni :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Azt hiszem kupplungcserém lesz :rolleyes:

Anyagilag mennyire fájdalmas ez az akció?

Az elmúlt 1-2 hétben azt vettem észre, hogy nem emel ki rendesen, hiába nyomom be teljesen a kupplungot. Egy két napja, mintha reccsent volna valami, mikor tövig nyomtam a pedált. Ma már alig tudom berakni 1-esbe járó motornál. Ahogy elnéztem, állítani már nem sokat lehetne rajta.

Kb. két hete vettem első gátlókat, szerintem a szilentek is eléggé odavannak, úgyhogy kezdhetem felújítani a kocsit :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt hiszem kupplungcserém lesz :rolleyes:

Anyagilag mennyire fájdalmas ez az akció?

Az elmúlt 1-2 hétben azt vettem észre, hogy nem emel ki rendesen, hiába nyomom be teljesen a kupplungot. Egy két napja, mintha reccsent volna valami, mikor tövig nyomtam a pedált. Ma már alig tudom berakni 1-esbe járó motornál. Ahogy elnéztem, állítani már nem sokat lehetne rajta.

Kb. két hete vettem első gátlókat, szerintem a szilentek is eléggé odavannak, úgyhogy kezdhetem felújítani a kocsit :mellow:

35-40e.+munkadíj..............sztem.

Link to comment
Megosztás:

na most... ha recseg, akkor ugye nem emel ki, vagyis nyúlt a bowden, mert ha kopna, akkor a bowden nyúlása még jól is jönne. ergó, kopó(csúszó) kuplung + fix bowden= lazítani kell, recsegős váltás= tessék húzni a bowdenen(feszíteni)

ha nem megy, akkor meg bowden csere.

azt akartam ezzel írni, hogy ha recseg, és koppra "feszítve" van beállítva, akkor bowden cs.

előbb ezt nézd meg, és írd le, mi a helyzet. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

na most... ha recseg, akkor ugye nem emel ki, vagyis nyúlt a bowden, mert ha kopna, akkor a bowden nyúlása még jól is jönne. ergó, kopó(csúszó) kuplung + fix bowden= lazítani kell, recsegős váltás= tessék húzni a bowdenen(feszíteni)

ha nem megy, akkor meg bowden csere.

azt akartam ezzel írni, hogy ha recseg, és koppra "feszítve" van beállítva, akkor bowden cs.

előbb ezt nézd meg, és írd le, mi a helyzet. :mellow:

Na, ennek a bowden-cserének jobban örülnék, jó lenne ennyivel megúszni!

Egyébként kb. mennyi km után válik aktuálissá a kupplungcsere? Úgy általánosságban, ha van ilyen?

A kmórában 120ezer van, eszerint még korainak tartanám. Na most, vagy visszatekerték, és akkor :rolleyes: , vagy tényleg csak bowdennyúlás.

Köszi a gyors válaszokat! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.