Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Nekem meg ma 2X is motorkontroll lámpám volt.1X csak rövid ideig, egy erős lassítás utáni visszakapcs.nál, utána pedig előzésnél, ahol megint csak nagy fordulaton húzattam ki a gépet.Köv. indításnál már nem volt.

Holnap asszem megint villogtatok, de gyanítom, hogy a direktszűrő okoz v.mi mizériát.Mert azóta van ez a kis bibi.Remélem.mert most nincs túl sok kedven beruházni egy AGR-be.mert ugye utóbbival voltak problémáim!

Viszont érdekeks, hogy a motor működésével közben nem volt problem.nem dadogott, nem csinázott semmi különöset, csak világított a lámpicsek.Utána is könnyen indult............szal tamástalan vok.

Majd honap kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Redi!

Tudtommal neked nincs ott semmi elektronyos, úgyhogy menj el sztem orvoshoz :huh:

Wolfi!

El kell szomorítsalak, a direktszűrő nálad nem igazán okozhat problémát... sztem vagy AGR

hiba lesz (amit múltkor már mondtam is, hogy nem lesz hosszú életű), vagy lambda.

Link to comment
Megosztás:

De a kézifék által megtehető ut kb. a tizedére csokkent és eddig nem volt ilyen hangja....azt ki sem merem próbálni, hogy fog e mert nem merem feszegetni

Akkor azért csak meg kellene nézni, nincs-e valami kábelköteg ott a középkonzolba, és azt kapta

be a kézifékkar... hátha attól van olyan meleg is ott...

A középkonzolt baromi egyszerű leszedni legalább annyira, hogy alánézz. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Akkor azért csak meg kellene nézni, nincs-e valami kábelköteg ott a középkonzolba, és azt kapta

be a kézifékkar... hátha attól van olyan meleg is ott...

A középkonzolt baromi egyszerű leszedni legalább annyira, hogy alánézz. :lol:

Az az érdekes, hogy csak akkor van meleg, ha használom a kéziféket megállásnál (mármint rögziteni).

Ha nem piszkálom akkor nincs semmi baj :huh:

Link to comment
Megosztás:

Megvettem ma az új AGR-t.Este beaplikálom.Miután végeztem sógor fékjével, egy OFF Corollán.

Mellesleg utángyártott , és 22500ft volt.A gyári 46e.ft.Ha esetelg bekrepálna idő előtt, akkor ráfizetek, és megveszem a gyárit, és mindenki jól jár.Bár megfordult a fejemben, hogy alapból hackelve kellene berakni.

Hátha úgy tartósabb.Csak tudnám, hogy mi értelme van ennek a kipufogógázvisszavezetős mizériának, ha a motor így is, és úgy is csak Euro2-es besorolású.

Link to comment
Megosztás:

Megvettem ma az új AGR-t.Este beaplikálom.Miután végeztem sógor fékjével, egy OFF Corollán.

Mellesleg utángyártott , és 22500ft volt.A gyári 46e.ft.Ha esetelg bekrepálna idő előtt, akkor ráfizetek, és megveszem a gyárit, és mindenki jól jár.Bár megfordult a fejemben, hogy alapból hackelve kellene berakni.

Hátha úgy tartósabb.Csak tudnám, hogy mi értelme van ennek a kipufogógázvisszavezetős mizériának, ha a motor így is, és úgy is csak Euro2-es besorolású.

Valaki mintha egyszer valami hőmérséklet dolgot említett volna ezzel kapcsolatban. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Én a visszavezetett gáz hőmérsékletének a jótékony hatására gondoltam. :lol:

De pontosabban tényleg nem emlékszem. :huh:

Károsanyag kibocsátás csökkentése volt a cél, aminek következtében alul gyakorlatilag lefulladás határán van a motor.Na jó, ez költői túlzás azért, de nem látom sok értelmét.Ezért van ott az a katalizátor.Vagy mijamanó..........

De a Z16XE vajh' akkor miért nyomatékosabb már alul???Mert látszólag semmi kül. nincs a két motor között.

Mind1.Szóval AGR ist kaput.Aztán CS.

Link to comment
Megosztás:

Kérném a szakemberek segítségét: ma reggel munkából hazajövet azt csinálta a kocsi, hogy kb. 1500 fordulaszámtól lefelé ha lassultam rángatni kezdett az autó. Ha ilyenkor gázt adtam, akkor kis tétovázás után gyorsult szépen, de ha lassítottam, megint csinálta. Az egyik lámpánál megállás közben kivillant a motorkontroll lámpa is, de hazaérve kivillogtattam, és csak 12-ket villog :lol: Meg indítás után az alapjárat ingadozik, majdnem lefullad, aztán felpörög, pár másodpercig jó, aztán megint eljátsza.

Mi lehet az oka a dolognak? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem könnyen lehet, hogy alapjárati moci - 1600 alatt ugyanis már ad benyát és ehhez gondolom levegőt is a motor, nomeg az ingadozó alapjáratnak elég sűrűn ez szokott lenni az oka (vagy tényleg a fals levegő).

Az is lehet, hogy csak nagyon koszos, bár az talán nem ilyen hirtelen változtatná meg a viselkedését.

Link to comment
Megosztás:

Ma az Astrácskám úgy döntött, hogy nem megy tovább.Kanyarodtam be egy utcára, aztán közben mint ha lekapcsolták volna.Ráengedtem a kuplungot, hátha csak v.mi pillanatnyi elmezavar, de semmi.Hát jó, elakadásjelző ki, aztán még szépen lendületből leálltam az út szélére.Első blikkből megnéztem a belső biztitáblát, de ott minden okés volt.Ami gyanúgy volt, hogy ha ráadtam a gyújtást, akkor nem világított a motorkontroll lámpa, ergo nagy dixnóság van.Felhívtam Paja cartársat, akivel amúgy is randim lett volna, de így kissé előrébb hoztuk, és hazahúzott a Caravannal, aztán Corsába át, és rohanás tovább.

Közben felhívtam Böhöm cartársat, hogy mit javall, merre induljak az elektronika kusza útvesztőjében, és első körből a motortérben lévő biztitáblát ajánlotta, és lássanak csodát, ott volt a motorvezérlő elfáradt biztije.Örömködés, elrohanás boltba, megvétel, hazamenetel, berakás és.................műxik.

De még mindig itt motoszkál bennem a dolog, hogy mijamanótol ment is az így hipp-hopp ki?

Remélem, hogy tényleg csak elfáradt, mert ha ki kell fűznöm azt a kábelköteg szakaszt, ami ehhez a biztihez megy,..................háátt...................nem lesz 1Xű buli, mert a motor hátamögött megy el, egy kábelcsatornában.

Link to comment
Megosztás:

Ma az Astrácskám úgy döntött, hogy nem megy tovább.Kanyarodtam be egy utcára, aztán közben mint ha lekapcsolták volna.Ráengedtem a kuplungot, hátha csak v.mi pillanatnyi elmezavar, de semmi.Hát jó, elakadásjelző ki, aztán még szépen lendületből leálltam az út szélére.Első blikkből megnéztem a belső biztitáblát, de ott minden okés volt.Ami gyanúgy volt, hogy ha ráadtam a gyújtást, akkor nem világított a motorkontroll lámpa, ergo nagy dixnóság van.Felhívtam Paja cartársat, akivel amúgy is randim lett volna, de így kissé előrébb hoztuk, és hazahúzott a Caravannal, aztán Corsába át, és rohanás tovább.

Közben felhívtam Böhöm cartársat, hogy mit javall, merre induljak az elektronika kusza útvesztőjében, és első körből a motortérben lévő biztitáblát ajánlotta, és lássanak csodát, ott volt a motorvezérlő elfáradt biztije.Örömködés, elrohanás boltba, megvétel, hazamenetel, berakás és.................műxik.

De még mindig itt motoszkál bennem a dolog, hogy mijamanótol ment is az így hipp-hopp ki?

Remélem, hogy tényleg csak elfáradt, mert ha ki kell fűznöm azt a kábelköteg szakaszt, ami ehhez a biztihez megy,..................háátt...................nem lesz 1Xű buli, mert a motor hátamögött megy el, egy kábelcsatornában.

A hűtő ventije onnan kapja a szuflát?Nem annak az indulása növelte meg egy pillanatra a felvett áramot annyira,hogy az öreg beizti megadja magát? :huh:

Link to comment
Megosztás:

A hűtő ventije onnan kapja a szuflát?Nem annak az indulása növelte meg egy pillanatra a felvett áramot annyira,hogy az öreg beizti megadja magát? :huh:

Van köze hozz, de nem 100.De éppen akkor optimális üzemi hőfokon volt a műszer szerint.Szal más lesz.De tényleg remélem, hogy csak elfáradt.Ha esetleg újra kiverné, akkor egy kicsit macerásabb hibakeresés jön.(kábelköteg ki.....)

Link to comment
Megosztás:

Van köze hozz, de nem 100.De éppen akkor optimális üzemi hőfokon volt a műszer szerint.Szal más lesz.De tényleg remélem, hogy csak elfáradt.Ha esetleg újra kiverné, akkor egy kicsit macerásabb hibakeresés jön.(kábelköteg ki.....)

Ha kell müszer,megyek oszt méricskélünk! :)

Ilyenkor áldom Dezsőt,hogy nincs benne sok amperszívó kütyü! :huh: Tudom menjek a ... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha kell müszer,megyek oszt méricskélünk! :D

Ilyenkor áldom Dezsőt,hogy nincs benne sok amperszívó kütyü! :huh: Tudom menjek a ... :lol:

Bazsit fenyegettem meg, hogy ha újra elmegy a kép, akkor a kábelköteget a kezébenyomom, aztán hajrá! :)

Dezsőben lehet, hogy nincsenek amperszívó kütyük, de helyette van egy korekt kis adagoló......... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.