Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Akkor valszeg az lesz a ludas, mert ma reggel egy visszakapcsolás alkalmával volt egy kis daráló hang is. A kuplungbowden beállítását ellenőriztem a könyv alapján, az jó. Mondjuk 140e km környékén egy kuplungcsere sztem nem kirívó eset, ahogy néztem, még az eredeti lehet benne. Nézek hozzá Sachs készletet, ennek érdekében már igénybe fogom venni a Csergőben a kedvezményemet.

Link to comment
Megosztás:

Akkor valszeg az lesz a ludas, mert ma reggel egy visszakapcsolás alkalmával volt egy kis daráló hang is. A kuplungbowden beállítását ellenőriztem a könyv alapján, az jó. Mondjuk 140e km környékén egy kuplungcsere sztem nem kirívó eset, ahogy néztem, még az eredeti lehet benne. Nézek hozzá Sachs készletet, ennek érdekében már igénybe fogom venni a Csergőben a kedvezményemet.

Az enyémben 182e. van, és teljesen korekt a kuplung.

Egyenlőre :)

Link to comment
Megosztás:

Miért a könyv mit ír a beállításra? :)

A könyv szerint a kuplungpedál távolságát a kormánykeréktől meg kell mérni felengedett és teljesen benyomott kuplungpedálnál, a különbségnek 125-132mm között kell lennie. Előtte jóval több volt (a pedál alapból feljebb állt), de kb. ugyanígy működött a dolog. Kezdek bizonytalan lenni, mi is okozza a problémákat :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor valszeg az lesz a ludas, mert ma reggel egy visszakapcsolás alkalmával volt egy kis daráló hang is. A kuplungbowden beállítását ellenőriztem a könyv alapján, az jó. Mondjuk 140e km környékén egy kuplungcsere sztem nem kirívó eset, ahogy néztem, még az eredeti lehet benne. Nézek hozzá Sachs készletet, ennek érdekében már igénybe fogom venni a Csergőben a kedvezményemet.

Már bocsánat, hogy közbeszólok... de

Ha kopott a kluplung, akkor nem nehéz a váltás, nem recseg, hanem nem megy a kocsi, csúszik a kuplung!! :) hiába nyomod a gázt, a motorfordulatszám úgy fog változni, mint egy robogón...

Elvileg szerintem amíg nem szükséges, nem kell babrálni a kuplungot... ha érzhetően csak nagyon fent fog a kuplung, akkor lazítani, ha ellenkezőleg, akkor húzni. :( Ez persze bowdenes gépekre igaz.

Nekem még 1 ótón sem kellett babrálni, kivéve a csehszlovák OFF márkát 5-10 éve.

Szóval ha recseg váltáskor, akkor a kuplung max nem emel ki eléggé... ez meg azt jelenti, hogy húzni(feszíteni kell a bowdenen)... ha meg ez rendben van, akkor váltó és rudazatának vizsgálata. ;)

az élettartam meg erősen emberfüggő! :P Van aki képes 500 km alatt elfogyasztani egy kuplungtárcsát. :)

Link to comment
Megosztás:

Előtte jóval több volt (a pedál alapból feljebb állt), de kb. ugyanígy működött a dolog.

Na pont ez is jól bizonyítja, hogy megnyúlhatott (esetleg el is kezdett szakadni) a bowden,

és ezért nem emel ki rendesen a kuplung. Próbálj állítani rajta a váltónál, húzz rá!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is a bowden nyúlt meg úgy gondolom, de majd igénybe veszem a szakik tanácsait Vadkerten.

Wolfi az enyémben (elvileg) 172000 van, akkor nekem miért javasoltad a kuplungszerkezet cserét?

Ha nem muszáj nem nem cserélném, nem érzem hogy kellene.

Amikor megtartásra szedünk szét v.mit, célszerű minden lehetséges alkatrészt, aminek köze van a technikához, kicsierélni.Te sem akarod mostanság eladni a gépedet.Ezért kell kicsierézni a tárcsát+szerkezetet+kinyomócsapágyat ish.Ez így kerek.S, egy darabig megint nem kell vele foglalkozni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is van hasonló problémám,és nem hiszem hogy a kuplunggal van baj!

Inkább a rudazaton kéne majd generálozni és állítani,amit majd Wolfi papával meg is csinálunk,ha lesz rá idő és keret! :)

Én a helyetekben először megnézném a kuplungbowden,nem-e szakadt,vagy ki van-e rojtolozva,és ha minden ok,egy kicsit ráállítanék!

De nem lennék meglepődve,ha nektek is a rudazat lógnak!Ott kell még körülnézni!

150Ekm körül nem csoda,ha már lóg ez-az,sok a müanyag alaktrész benne!

Link to comment
Megosztás:

Na ez az amit mostanában nem fogok, csak ha nagyon muszáj, egyelőre nem csúszik meg semmi hasonló, csak nem emel ki rendesen.

Anno off autómban észrevettem amikor cserére lett érett a szerkezet, ennél még nem hiszem, hogy meg kellene bontani.

Azon kívül, hogy a bowdenedre nem lehet már állítani csak nagyonkicsit, más gáz nincsen. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha jól értem FPepe problémáját,akkor álló autónál és hidegen tökéletes a váltó,viszont ha bemelegszik,nagyon nehezen tud kapcsolni,főleg vissza.Ha a kuplung lenne ludas,akkor hidegen sem emelne ki rendesen,mert annak mindegy,nem?A váltórudazat dettó...Akkor marad a váltó mint főbűnös.. :) Amúgy a régi váltóolaj milyen volt,megnézted FPepe?

Link to comment
Megosztás:

...Amúgy a régi váltóolaj milyen volt,megnézted FPepe?

Amit ránézésre láttam belőle, hogy egész világos színe volt, nem olyan, mint amit beleöntöttem: ez az új piros, és édeskés szagú. Egyébként GM 19 40 768 olajat öntöttem bele, az autósboltos srác szerint ez jó F és G Astrába is. Közben megtaláltam a kocsi kezelési utasításában, hogy GM 19 40 764 olaj kéne bele. Erről nem találtam semmit a neten, de a 768 végű, amit beleöntöttem 80W-s viszkozitású, ami nekem soknak tűnik. Úgyhogy sztem ezügyben futok még egy kört, próbálok szerezni 764 végűt, és kicserélni arra, hátha... Ha nem találok ilyen olajat, veszek valami más 75W-st, és meglátjuk. Meg gondolkodtam azon a Metabond váltóolaj-adalékon, is, hátha segítene valamit... :)

Link to comment
Megosztás:

Ez a bowden majdnem koppon van.Annyit nem nyúlhat szerintem.Mondjuk átmeneti megoldásként alá lehet hézagolni, de az ugye kimerítené a gányolás fogalmát.

Ez nekem továbbra sem tiszta.

Van egy százakármennyiezret futott kuplung, ami elvileg ugye kopott az újhoz képest, vagyis lazább "gyeplő" kéne neki.... erre van egy majdnem koppratekert, és még így sem emel ki eléggé.

Lehet össze kéne hasonlítani egy hasonló géppel, hogy az a bowdenecske mennyire hosszú a bowdenházból kilépve. :) mert szerintem az biza hosszú=nyúlt.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Úgy néz ki,a katalizátorom belül összetört,mert alulról csörgés hallattszik gödrökön áthajtva.Valószínűleg ez az oka a kipuff.rendszer berezonálásának induláskor,és az utóbbi időben tapasztalt kb. fél literes fogyasztás növekedésnek.Most kereshetek vmi bontottat.. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.