Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

És akkor jöhet a légzsák, kell vagy nem kell? Ha kell akkor hány kéne? :)

Hát én pl. 6-tal már kiegyeznék............... :) De csak 1 van az enyémben.Sajnos.Viszont nyilván lehetne még 1-t belerakni, deegyenlőre horror ára van az olyan műszerfalnak.Sajnos.

Az ABS?Háát nekem a GSi-ben volt.Igazi fészfékezni sosem kellett, ezért annyira nem éreztem, hogy előny v. hátrány.De olykor, mikor elmentek otthonról, bizony jó volt, hogy nem füstölő gumikkal álltam meg egy kereszteződés közepén.Hanem még előtte.De az biztos, hogy igazi szerepe csak normál tapadási körülmények között van.

Link to comment
Megosztás:

A lufi az más dolog. Az tuti étetet menthet. Ugyan nekem is csak egy van, viszont rossz helyen. Hátul a csomitartóban, és pótkeréknek hívják. :) A bajom az, hogy nem lehet kipróbálni vajon működik-e. ;) Az előző papírjaguáromban kettő is volt, de három évig azt sem tudtam jó é. :)

Viszont ha kiderül hogy jó, akkor nagyon jó, csak az emder pofijáról leégeti a bőrt. :( Mindezek ellenére csak az alkatrészárak miatt nem szereltem bele utólag, mert ha leégett pofával is, de legalább túléljem.

De ez már kezd OFF szagú lenni. Nem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon hangos az új Ac-m. Sajnos az előző AC szűrője visszaesett a tankba, plusz tiszta dzsuva, ezért visítva szivja fel a naftát. Kérdésem: szerintetek neki merjek állni egy tankmosásnak otthon, ha van egy kis műszaki vénám? Nehéz levenni a tankot??

Hali!

Ha véletlenul SIDAT típusú az új AC, akkor dobd ki, amíg nem késő!

Nekem is így kezdte, aztán már elviselhetetlen lett, pedig csak két hónapot ment, és a végén megállt.

A garanciát nem kis huzavona után tudtam csak érvényesíteni.

Most bosch van benne, azzal úgy tűnik nincs baj.

A tank nem annyira vészes. Olyan nagy benne a szénhidrogén-koncentráció, hogy jóval a felső robbanási határ felett van. A cigit azért felejsd el, ha csinálod.

Link to comment
Megosztás:

Ma viszem műszakira a gépet. Szombaton voltam egy akció keretében ingyé megméretni a féket és lengéscsilappítót. Eddig nyugodt voltam de most izgulhatok. Szóval a lengéscsillapítók 50%-osak ez OK (vizsga határértéken belül) a lábfék tökéletes mind elöl mind hátul 2% körüli csak az eltérés, viszont a kéziféknél 1.kattnál 34% 2.kattnál 29% 3.kattnál 27% az eltérés. Ha jól tudom 30% a határ. Szóval szerintetek vigyem így nyugodtan műszakira mert a kézifékkel nem olyan szigorúak vagy mondjam le az időpontot és mindenképpen cseréljek bovdent (ha egyáltalán ez a baja)

Ja a jobb hátsó a gyengébb.

Este még alábújtam és megráncigáltam a bovdeneket rendesen mozog azaz kézzel érezhetően nincs egyik sem berohadva.

Link to comment
Megosztás:

Két kérdés:

1. Mitől lehet az, hogy néha van egy mellékzaj a moci hangja mellett,olyan mintha a kipufogó lenne kilikadva,leginkább lejtön mociféknél hallatszik,de nem tudok rájönni mi az.

2.Egyesbe ha nyomom a gázt elején lassan gyorsul és egyszercsak megugrik és hirtelen gyorsul :)

Link to comment
Megosztás:

Két kérdés:

1. Mitől lehet az, hogy néha van egy mellékzaj a moci hangja mellett,olyan mintha a kipufogó lenne kilikadva,leginkább lejtön mociféknél hallatszik,de nem tudok rájönni mi az.

2.Egyesbe ha nyomom a gázt elején lassan gyorsul és egyszercsak megugrik és hirtelen gyorsul :)

1: hogy lehet megnézni :)

2: hidegen is melegen is.Benyomom a gázt ott tartom és lassan gyorsul aztán egyszercsak megugrik és gyorsabban gyorsul mintha mégtöbb gázt adnék

Link to comment
Megosztás:

1. Jó meg kell ütögetni kézzel a dobokat, általában hallani ahogy a belseje mocorog benne.

2. Milyen benyával jársz? ECU nem szokott néha hibát jelezni? Ég egyáltalán indításkor a motorcheck?

1. kipróbálom

2. Shell euro 95 volt idáig,azzal is csinálta.Most lukoil 95-öst próbáltam ki.Ég indításkor a check lampicsek.

Hibát még idáig nem jelzett (kopp-kopp) :)

Link to comment
Megosztás:

Lehet állítani a kéziféken oldalanként, de ahhoz le kell venni tudtommal a hátsó dobot (van amelyiknél

van egy kis lyuk, amin keresztül lehet az állítócsavart mozgatni, és nem is kell levenni).

Megvolt a vizsga. Nem problémáztak a kézifékkel (berántott azt jó). De az is lehet a tegnapi kis állítás és bovdencibálás hozta meg az eredményét.

Így minden ok :) megvan a vizsga.

Biztos a kéziféket lehet állítani oldalanként? Az nem magát a pofákat állítja? Az üzemi fékem ok így azon inkább nem állítgatok nehogy az legyen rossz.

Na majd alkalom adtán azért leveszem a dobot és megnézem. Amúgy is kíváncsi vagyok a pofák állapotára (kopottságára).

Link to comment
Megosztás:

Tudom ezt rossz helyre írom, de Titeket ismerlek a legjobban innen!! ;) :) Mostanában kezdte el csinálni, h fel-fel villan időnként a motor jelző lámpa. Világít egy-két percig, majd kialszik. Gondolod egyet és megint kivillan... és ez így folytatódik. :( De közben semmi, de semmi sem vehető észre az autó viselkedésén. Megy tovább nyugodtan, nem ráz, nem kezd el dadogni. Nem tudjátok véletlenül, h mi okozhat ilyesmit? Lehet, h vmelyik panel fog elszállni, vagy ez lehet, h egy komolyabb gond előjele? :) Neketek nem csinált már hasonlót az autó? (c14nz)
Link to comment
Megosztás:

Hát érdekes dolgokat írtatok az ABS-ről, minden esetre 1 biztonsági rendszer ami mégha alap szintű is valszeg többet ér mint a semmi. Az hogy meddő teher ,hát nem tom a szervóval is volt olyan aki azt mondta szeretem érezni az út és autó kapcsolatát és közben kivannak kopva a váll izületei. Szerintem minden ami adott estben megkönnyíti a vezetést vagy éppen ad még 1 lehetőséget az nem haszontalan.

Nagyon egyetértek a tisztelt előttem szólóval!!!

Szerintem csak a profi versenyzőknek (Raikönen és társai) és az úthenger vezetőknek nincs szükségük ABS-re. Ezt azért az itt fikázók ha a körülményekre fogták is, de elismerték. A jégen az óvatosság és a szöges gumi segít, ami nálunk tilos, de a jeges út is csak az év néhány napjára jellemző. Ha valaki jégre megy és bamba, azt ne az ABS-en kérje számon. Havas úton viszont annál hatásosabb az ABS, ezt tapasztalatból tudom. 40 évig vezettem ABS nélkül, és csak az utolsó 3 éve van ABS alattam, de nagy biztonság érzetet ad, és aki kiismeri azt, bátran használhatja is. Vizes úton is jó ha kemény a szituáció és azért valljuk be ilyenkor törik az autók 90%-át. Emlékszem ifjú koromra amikor egy autószerelő műhelyben dolgoztam, hogy a lakatosok minden eső alkalmával dörzsölték a tenyerüket és ez be is jött nekik! A kuncsaftok utána ott álltak sorban bebocsátást kérve a görbe autóikkal. :)

Link to comment
Megosztás:

40 évig vezettem ABS nélkül, és csak az utolsó 3 éve van ABS alattam, de nagy biztonság érzetet ad, és aki kiismeri azt, bátran használhatja is. Vizes úton is jó ha kemény a szituáció és azért valljuk be ilyenkor törik az autók 90%-át. Emlékszem ifjú koromra amikor egy autószerelő műhelyben dolgoztam, hogy a lakatosok minden eső alkalmával dörzsölték a tenyerüket és ez be is jött nekik! A kuncsaftok utána ott álltak sorban bebocsátást kérve a görbe autóikkal. :)

Pont ez a biztonságérzet és az elbátorodás az oka sok olyan balesetnek, ami egyébként nem lett volna...

Ne felejtsük, hogy csak a legújabb autókban van külön körös szabályzás, ami ér is valamit. Mert a "mi"

ABS-ünk sajnos akármelyik keréknél is kisebb a tapadás, a többiről is elveszi a féket... és ez nem jó,

sok esetben hamarabb meg lehet állni ABS nélkül.

Azt se felejtsük, hogy a karosszériás műhelyben van rengeteg ABS-es autó is esős évszakban. :(

Nekem nem hiányozna az omiból az ABS. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem az ABS-el kapcsolatban ugyanaz a véleményem, mint a téligumiról.

Arra való, hogy ugyanolyan sebességnél biztonságosabban autózzunk. Ha azt a biztonsági tartalékot, amit egy segédberendezés ad, (+km/h-val) felülkorrigáljuk, akkor ugyanolyan pengeélen autózunk, nem nyertünk semmit. Aki ezekkel a segge alatt úgy gondolja, hogy "többet engedhet meg magának", az szokott nagyobbat tévedni. Amíg télen 4évszakos gumival 50-60-al lopakodva 50-60m követési távolságot tartva biztonságban autózhatna, ehelyett a "csúcstechnikával" 120-el előzi a 90-el haladó bátrabbakat, motorfékkel hörögve a seggükben. CSAK HÁT 120-al, MEG SOKKAL NAGYOBBAT LEHET ESNI,ha nem jön össze, meg másokat is veszélybe sodorni. SOK BÁTOR EMBER MEGMÁSZTA MÁR A "KATASZTRÓ-FÁT".

Link to comment
Megosztás:

Azért ez egy kicsit szélsőséges eset. :)

Én nem a frissjogsis kamikázékra akartam utalni, hanem arra, hogy egy ABS (téli gumi azért más

tészta!) olyan "tudatalatti" bátorságot ad az embernek, ami alaptalan, hiszen ahogy az előzőekben

kitárgyaltuk, sok esetben később tud megállni vele az illető, mintha nem is lenne benne.

Nekem már volt szerencsém ilyen ember mellett ülni, és nem éreztem magam biztonságban... :)

("áhhh, majd elintézi az ABS!" - amolyan Árpi módra :( )

Link to comment
Megosztás:

Azért ez egy kicsit szélsőséges eset. :)

Én nem a frissjogsis kamikázékra akartam utalni, hanem arra, hogy egy ABS (téli gumi azért más

tészta!) olyan "tudatalatti" bátorságot ad az embernek, ami alaptalan, hiszen ahogy az előzőekben

kitárgyaltuk, sok esetben később tud megállni vele az illető, mintha nem is lenne benne.

Nekem már volt szerencsém ilyen ember mellett ülni, és nem éreztem magam biztonságban... :)

("áhhh, majd elintézi az ABS!" - amolyan Árpi módra :( )

A jobb szemléltetés kedvéért azt hiszem "egy kis" túlzás megbocsátható...

Link to comment
Megosztás:

Lenne 1 szakmai kérdésem a kedves cartársakhoz: azt csinálja az autóm egy ideje, hogy nehezen vesz bizonyos sebességeket. Főleg visszakapcsolásnál a másodikat. Plusz a motor beindítása után (amit én benyomott kuplungpedállal szoktam végezni) a váltó üres állásánál alapjáraton a kuplungról lelépve szinte leáll a motor, ha túl gyorsan csinálom. Télen ezt ráfogtam a megdermedt váltóolajra, de mostmár ez nem magyarázza a dolgot. Arra gondoltam, hogy a váltó tetején, ahol belemegy a rudazat, ott kicsit mindig van olajfolyás, talán lehet, hogy kevés az olaj a váltóban? :)

Hamarosan esedékes lesz az olajcsere, akkor kicserélem a váltóban is az olajat. Mi a hivatalos neve annak a szimmeringnek (?) ami ott a rudazat bemeneténél kellene, hogy tömítsen?

Az autósboltos srác szerint alul a váltódeknihez nem tömítést használnak, hanem tömítőpasztát. Mivel az olajcseréhez le kell vennem ugyebár, ezt is kell vennem. Valakinek ezzel kapcsolatban van tapasztalata?

És annak a stiftnek, amit már itt írtatok páran, hogy megoldotta az ilyen váltóproblémát, mi a hivatalos neve?

Előre is köszi a válaszokat! :)

Link to comment
Megosztás:

Lenne 1 szakmai kérdésem a kedves cartársakhoz: azt csinálja az autóm egy ideje, hogy nehezen vesz bizonyos sebességeket. ...

Ha jól tudom,az a nyelestengely-szimmering.Ott nekem is folyik az oil

.Ronda ,de nem veszélyes.Cseréznem kéne+a főtengely szimmeringet is ,mert ott is folyik.Volt már cserélve neked kuplungszett? Egyébként ha a képen látható km-óra spirál kihajtását kihúzod és olajos ,akkor még jó a szint.Egyszerűbb,mint a nívót kitekerni,ráadásul akkor még kifolyik egy kevés.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.