Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

A durrogás az kipufogóba került, el nem égett üzemanyag miatt van. Ezt pedig a motorvezérlö elektronika hibás müködése okozhatja (túldusít, mert fogalmasincs a sebességről, vagy a lambda szarakodik) Szerintem. B)

Kb 2-3 éve volt ilyen próblémám akkor kicserélték az elektromos gyujtásvezérlőt akkor "jó volt" de néha néha újra csinálta. A lambda az ami a kipufogócsonknál van?

Honnan vettél olyan órát, amin nincs jeladó? :blink: Dieselből való? Ha megvan a régi óra, esetleg át lehet rakni a jeladót. Amit a szervízben mondtak, az pont ezt jelenti, és valóban csinálhat ilyesmit az autó sebességjel nélkül.

A benzinszűrő a jobb hátsó sárvédőnél található, ha ott felnézel, meg is láthatod, hengeres fém dolog, két végére csövek mennek :D

én megnéztem ott a jobb hátsó sárvédőnél de ott nincs semmi. Egyébként sedan-ról van szó

Link to comment
Megosztás:

A durrogás az kipufogóba került, el nem égett üzemanyag miatt van. Ezt pedig a motorvezérlö elektronika hibás müködése okozhatja (túldusít, mert fogalmasincs a sebességről, vagy a lambda szarakodik) Szerintem. :blink:

az a motorvezérlő elektronika. az elektromos gyújtásvezérlőt akarja jelenteni?

Link to comment
Megosztás:

Hmm, Gábor írta nemrég, hogy az immo-n is átmegy a sebességjel, mikor kivetted az immot, összekötötted a sebességjel vezetékeit?

nem vettem ki csak át van hidalva egy vezetékkel az egyikk helyen mert nem engedte elindulni a motort. Vagyis az önindítót

Link to comment
Megosztás:

A hibakódot kivillogtattad? Próbáld meg, hátha. Fenttebb találsz infókat róla.

Csak agy folyás.

Ugye a durrogást okozatja a korán nyitó szelep, a túl dús keverék vagy a későn érkező szikra is.

Namármost a vezézléssel nem lehet baj mert azt észre kellet volna venni, a fogyasztáson, a teljesítményen, és a kiáramló füstjelekből is olvasható. A benzint az ecu adagolja, a fordulatszám, a motor hőmérséklet (vízhőfok), és ,mint már kiderült, a sebbeség alapján, majdnem kifelejtettem a lambda szondát. Ez árulkodik a compúternek, hogy vegyen vissza az anyagból mert nem égett el rendesen. A gyújtást nem tudom pontosan mi vezérli, de valószinüleg a "bitzsonglőr" egy előre meghatározott program szerint. Tehát valahol itt sejten a bibit mert a fordulatszám csökkenést nem tudja "levezetni" rendesen. Vannak mindenféle jeladók, főtengelypozició, vízhőfok, oxigénszenzor (lambda), ...

Na most sok hüjjjeséget összehordtam.

Elosztófedél lepattint, pipa oldalirányban megmozgat, és mindjárt ki lehet zárni egy sunyi hibát. Ha mozog akkor kivan kopva a perselye és össze-vissza lötyög. Így ne is várjuk hogy rendesen dolgozzon. Ha nem akkor, nemtom. Nincs több ötletem. :blink:

Link to comment
Megosztás:

A hibakódot kivillogtattad? Próbáld meg, hátha. Fenttebb találsz infókat róla.

Csak agy folyás.

Ugye a durrogást okozatja a korán nyitó szelep, a túl dús keverék vagy a későn érkező szikra is.

Namármost a vezézléssel nem lehet baj mert azt észre kellet volna venni, a fogyasztáson, a teljesítményen, és a kiáramló füstjelekből is olvasható. A benzint az ecu adagolja, a fordulatszám, a motor hőmérséklet (vízhőfok), és ,mint már kiderült, a sebbeség alapján, majdnem kifelejtettem a lambda szondát. Ez árulkodik a compúternek, hogy vegyen vissza az anyagból mert nem égett el rendesen. A gyújtást nem tudom pontosan mi vezérli, de valószinüleg a "bitzsonglőr" egy előre meghatározott program szerint. Tehát valahol itt sejten a bibit mert a fordulatszám csökkenést nem tudja "levezetni" rendesen. Vannak mindenféle jeladók, főtengelypozició, vízhőfok, oxigénszenzor (lambda), ...

Na most sok hüjjjeséget összehordtam.

Elosztófedél lepattint, pipa oldalirányban megmozgat, és mindjárt ki lehet zárni egy sunyi hibát. Ha mozog akkor kivan kopva a perselye és össze-vissza lötyög. Így ne is várjuk hogy rendesen dolgozzon. Ha nem akkor, nemtom. Nincs több ötletem. :blink:

Ez mind szép és jó. CSAK ott a bökkenő, hogy nem állandóan durrog hanem ha leáll a motor és utánna indítom. És qrva nehezen akar elindúlni. Ja és még akkor durranik egyett, ha visszaváltok, motorfék aztán egy kis gáz és egy halk durannás.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon gyújtás szaga van a dolognak. Nekem az OFF zaporozsec ON csinált hasonlót. Ott a teljes vezérlés öszze-vissza járt az előgyújtástól az utógy. -ig, és az egészet egy bakeit fogaskerék lekopott fogai okozták. Nálad lehet hogy kicsit késik a szikra. Stroboszkóp?

Link to comment
Megosztás:

Nagyon gyújtás szaga van a dolognak. Nekem az OFF zaporozsec ON csinált hasonlót. Ott a teljes vezérlés öszze-vissza járt az előgyújtástól az utógy. -ig, és az egészet egy bakeit fogaskerék lekopott fogai okozták. Nálad lehet hogy kicsit késik a szikra. Stroboszkóp?

Stroboszkóp? ja jól mutatna az autóban :blink: B) :D

Link to comment
Megosztás:

Buazs!

Neked csupa talány az autód, hogy mi lett rajta elmókolva! :blink:

Először is az órába kell rakni útjeladót, mert az funkcionális része, nélküle nem működik jól,

és az okozza a sárga lámpát is. Aztán a kikötött immónál meg kell nézni, átmegy-e a sebességjel

az ecuig, mert ha nem, azt is meg kell oldani.

Végül pedig a kezdeti nehéz indulás és durrogás lehet azért is, mert ereszt az injektor szeleped.

Link to comment
Megosztás:

A durrogást okozhatja egyszerűen az a tény, hogy amikor az autód leáll, akkor az azért történik, mert az ECU elveszi tőle az üzemanyagot, mivel sebességjel híján nem tudja, mi a fene történik éppen az autóval (gázt nem nyomod, fordulatszám viszont magas). Emiatt elkezdi visszaszabályozni a benzint, ettől nagyon szegény benzin-levegő keverék van a motorban, emiatt, mint minden motor hajlamos durrogni.

Egy szó, mint száz: mielőtt bármi mást csinálnál, tedd rendbe ezt a sebességjel-dolgot, tedd át a jeladót, akár egy ideiglenes vezetékkel a műszerfaltól vidd el a sebességjelet az ECU-hoz, és lefogadom pár sörbe, hogy az összes felsorolt problémád megszűnik, ha végre kap sebességjelet az ECU :blink:

Még egy kis segítség: az immobilizertől elvileg egy kék-piros vezeték megy az ECU A10 jelű lábára, ez a sebességjel. Ide a műszerfal 3-as csatlakozópontjáról kell jönnie egy valószínűleg szintén kék-piros vezetéknek. Ezeket kösd le az immoról és kösd össze, szigeteld le!

Link to comment
Megosztás:

Volt amikor én is műszerfal nélkül csak egy spirállal jártam :blink: de nekem nem volt semmi gonnd az autóval és még a kontroll lámpa se gyulladt ki pedig az is jó B)

Csak úgy forgott a spirál amikor nyomtam neki.

Annyit vettem észre, hogy a MID kiírta a kis F betűt, valószínűleg azért mert nem volt sebesség jel.

Sőt a kocsit spirál nélkül vettem és csak fordulatszám mérő volt benne mint a verseny :D autókban

Link to comment
Megosztás:

Na ma már elegem van az Opel-ből. Reggel elmentem vele dolgozni a munkahelyen leállítottam azt Game Over. Addig nem indult el amig ki nem hült. Utánna elvittem szerelőhöz ott leállítom de el már nem indul. Otthagytam a francban, hogy nézzék meg mi a baja. Kicseréltettem a bezinszűrőt elektromos gyujtásvezértlőt. mire ezt mind megcsinlták az autó kihült és elindult nekik. Felhívnak, hogy kész az autó mehetek érte. Jólvan mondom Happy End. Az ám kb 2Km mentem vele amikor megállt. Felhívom azt a ###### szerelőt erre mitmond?! Vigyem az Opel szervízbe. De azért 11000Ft-ot van pofája elkérni. Aztán végülis lehúztuk a szervizig. Majd talán ott megmondják(jópénzért) mi a baja.

Ja és amikor nem indul el az azért van mert nem ad szikrát a gyertya és nem megy az az ümanyag szívatyú se. na ez miért van?

Link to comment
Megosztás:

ugye-ugye... :blink:

Én is most tettem új középső+hátsó dobot az omira. :D

Olyan szép csendes lett, mint új korában. B)

24 volt egyébként a két dob.

Én asso dobot raktam januárban hátra 11-ért és most a középsőnek is azt akarok ez is kb ennyi (10700) lesz.

Állítólag annyival tovább bírja mint amennyivel többe kerül a lengyelhez képest.(lengyelt 8600körül ajánlották)

Hát legyen igazuk.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.