Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Én tavaly cseréltettem szerelővel Delco generátoromban a csapágyakat, mert kézzel megforgatva halk csikorgó hangot adott. A művelet kb. 20 percig tartott és végignézem a procedúrát. Első lépésben a körben elhelyezkedő csavarokat kiszedte és eltávolította a generátor hátsó részét. Abból a csapágyat egy nagyobb méretű dugókulcs fejjel kiütötte és újat rakott bele. A másik részben először a 3 db vezetéklábat kiforrasztott, a forgórészt satuba rögzítve az ékszíjtárcsát levette. Satuból ki és kiütötte a forgórészt a pajzsból. Ha még eredeti a csapágy a pajzsban, akkor egy kis behegesztett gyűrű rögzíti a csapágyat. Türelmes és óvatos ütögetéssel a gyűrű szépen elválik a pajzstól és cserélhető a csapágy. Össszeszerelés fordított sorrendben. A régi csapágyakat eltettem a méretei miatt és most itt vannak előttem. A kisebben két szám olvasható: 6202LUAX3 és 6202CS2B, mérete D=35mm,d=15mm, szélesség=11mm, a nagyobbon is két szám van: 9218 és 9204, mérete D=47mm, d=17mm, szélesség=14mm. Mindkettő mindkétoldalról zárt típus. Ja a szerelő csapágyakkal együtt 3.500 Ft-t kért a műveletért. Remélem segítettem az infóval.

Szerintem ennél komplettebb infót nem lehet erről adni :) Nagyon köszi. Időközben elmult a sipolás, de az infót kimásoltam és elmentettem, lehet, hogy még hasznát veszem

Link to comment
Megosztás:

Segítettél ;)

Már csak az a kérdés, a Bosch-ban is ilyenek-e a csapágyak? :)

Rájöttem, hogy nálam nem a generátor okoz melegen súrlódó hangokat, hanem a vezérműszíj-burkolat nincs egészen a helyén, és az ér hozzá alul az ékszíjtárcsához, de azért a generátor felújításáról nem mondtam le ;)

Nekem az autós boltban megmondták generátor tipus alapján a bennelévő csapágy számát, lehetett eredetit + utángyártott közül is válaszatani.

Egyébként nekem is kb 2 hónapja lett a generátorcsapágy cseléve, a szaki levette a porvédőt az új csapágyról és megtömte / nem dugig/ zsírral.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az autós boltban megmondták generátor tipus alapján a bennelévő csapágy számát, lehetett eredetit + utángyártott közül is válaszatani.

Egyébként nekem is kb 2 hónapja lett a generátorcsapágy cseléve, a szaki levette a porvédőt az új csapágyról és megtömte / nem dugig/ zsírral.

Dettó ugyanaz! A szintúgy a hátsó csapágyat, metabond acélnemesítő zsírral.

Link to comment
Megosztás:

Annyit szeretnék a generátor témához hozzátenni,hogy csapágyból csak a legjobbat érdemes beletenni,(NEM magyart)főleg a Delco félébe.Nekem megcsapágyazta a spanom hazai termékkel ,sz@rabb lett mint volt,újra kellett csinálni.A Delcoban ráadásul tűgörgős van.Ezzel az a baj,hogyha a generátor-felfogatás műanyag perselyei ki vannak kopva(ami idős autónál sanszos)akkor szíjfeszítésnél kimozdul a párhuzamosból,és ekkor rövid idő múlva elkezdenek szólni a csapágyai. :) Ezért javaslom a perselyek cseréjét is ,nem drága. Előfordul,hogy az ékszíjtárcsa is megkopik(nem a laposszíjas),ekkor nyikorgás hallattszik,ha ékszíjcserével nem szűnik meg,akkor ez is cserés.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, mert se a vezető oldalról se az utas oldalról nem lehet leengedni az ablakot!

Üdv.

Kimértem a kapcsolókat, jók!

12 V-ot kapnak és amikor megnyomom a gombot, akkor leesik a feszültség 0-ra!

De ez így van a vezető oldali(működő) ablaknál is!

Tehát marad a vezeték még ami a motorhoz megy a kapcsolótól, vagy a motor vagy mechanikai hiba!

Azt nem értem hogy akkor miért akarja felfelé emelni az ablakot, lefelé viszont nem? :)

Johnatano: köszi megnézem, de remélem nem lesz rá szükség! ;)

Na később még lehet szenvedek vele, vagy holnap.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Már többször volt szó a hidegen nehezen kapcsolható váltóról.

Nos megjött a meleg idő de reggel az első 15-20 percben nagyon szarul kapcsolható főleg a 3ból vissza 2be.

Rettentően bosszant hiszen ez az az idő amikór még kifelé vánszorgok a városból és kell bizony kapcsolagtni.

Átnéztem a rudazatot sehol semmi kotyogás, hopltjáték. SEMMI. Rudazat ok.

Már kopáscsökkentő adalékot is kapott télen ami picit javított a helyzeten de lényegesen jobb nem lett.

Ma reggel forgalmi helyzet miatt gyorsan kellet volna a kettes de nem akarta és annyira felbosszantottam magam, hogy (tudom nem szabad) izomból berántottam, és bizony reccsent pedig tövig ki volt nyomva a kuplung.

Ezekből szinkrongyűrűre gyanakszom. Kinek mi a véleménye ?

Mennyire nagy meló a szinkrongyűrű csere? Érdemes egyáltalán foglalkozni vele vagy törődjek bele és szenvedjek amig bemelegszik.

Melegen jól kapcsolható minden fokozat bár 2.-ba akkor sem olyan finoman kottyan be mint 3. v. 4.-be

Link to comment
Megosztás:

Már kopáscsökkentő adalékot is kapott télen ami picit javított a helyzeten de lényegesen jobb nem lett.

Nekem az a gyanum,h a kopás csökkentő adalék is betett neki..

nem cseréltél véletlenül váltóolajat?

Akkor szokott ilyen probléma lenni,mert melegen nem javul meg a szinkrongyűrű... :)

JA amiért ide jöttem nem is kérdeztem meg:

A kérdésem a következő motorféknél,ha alacsony fordulatra lefékeződött a motor nagyon elkezd rángatni...

A gépem diesel,ugyhogy vagy adagolo,vagy motortartó bak...

nem volt valakinek hasonlo nyűgje véletlenül?

Link to comment
Megosztás:

Nem kicsi meló sajna. Ki kell hozzá húzni a váltó belét, már az sem egyszerű művelet.

És utána jön csak igazán a szakmai része. :)

Nah, mindent összevetve: csak olyan tudja csinálni, aki tényleg ért is hozzá (pl. Patyi Laci),

viszont az meg fogja kérni az árát rendesen. Még ha csak két-három szinkront kell cserélni,

és más baja nincs a váltónak, akkor is minimum 40-50től indul sztem a művelet.

Úgyhogy még az lenne a legjobb, ha találnál egy jobb állapotú váltót bontottan, mert 30-35

körül vesztegetik.

Viszont azért a helyedben még megnézném a rudazat beállítását, a kuplung beállítását

(haldokló kuplungbowden is tud ilyet), mielőtt beruháznék. ;)

Link to comment
Megosztás:

és más baja nincs a váltónak, akkor is minimum 40-50től indul sztem a művelet.

Úgyhogy még az lenne a legjobb, ha találnál egy jobb állapotú váltót bontottan, mert 30-35

körül vesztegetik.

Akor inkább tűröm amíg meg nem hal :)

Viszont azért a helyedben még megnézném a rudazat beállítását, a kuplung beállítását

(haldokló kuplungbowden is tud ilyet), mielőtt beruháznék. ;)

Kuplungbovden nem tűnik rossznak híszen többi fokozatnál nincs ilyen gondom mindíg kiamal a kuplung.

A rudazat beállítást még megnézem. Így csináldban korábban néztem a tűzfalnál bilincset kilazítani valami állítófuratba csapot bedugni váltót középállásba és bilincset megszorítani. Ugye csak ennyi.

Kérdésem az, hogy hol ez az állítófurat mert a szkennelt képen nem látszik az így csináldban.

Link to comment
Megosztás:

Na. játszottam kicsit a váltóval.

Úgy raktam kettesbe hogy felhúztam a rükverc gyűrűjét így picit tovább tudtam húzni magam felé (nem sokat). Hát így könnyebben megtalálta a helyét a kettesnek. Lehet megúszom egy állítással ;) ;)

Van a rudazatban egy néhány forintos stift, annak a cseréje (hála UHUNAK:) ) nekem maradéktlanul megoldotta a fenti problémámat. Bár nálam nem volt hőmérsékletfüggő a dolog... :)

Link to comment
Megosztás:

Van a rudazatban egy néhány forintos stift, annak a cseréje (hála UHUNAK:) ) nekem maradéktlanul megoldotta a fenti problémámat. Bár nálam nem volt hőmérsékletfüggő a dolog... :)

A stift hibának jellegzetessége a kotyogós rudazat nem?

Nekem nincs holtjáték ill. kotyogás a rudazatban így én a stift hibát kizártam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.