Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

A hétvégi nagy hideg egy kicsit megviselte a váltómat. 4 óra kint állás után el akartam indulni a kocsival, és olyan nehezen lehetett a sebességet pakolni, hogy nem kifejezés. Gondolom befagyott, mert ahogy melegedett a motor, úgy egyre könnyebben járt a váltó. Volt már valakinek hasonló élménye? Lehet hogy kevés benne az olaj? Vagy csak szimplán megérett egy cserére? Milyen olaj kell bele? Hol kell beleönteni a váltóműbe?

nekem olyan szokott lenni, mintha masszában lenne. de csak kb 1 percig.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hétvégi nagy hideg egy kicsit megviselte a váltómat. 4 óra kint állás után el akartam indulni a kocsival, és olyan nehezen lehetett a sebességet pakolni, hogy nem kifejezés. Gondolom befagyott, mert ahogy melegedett a motor, úgy egyre könnyebben járt a váltó. Volt már valakinek hasonló élménye? Lehet hogy kevés benne az olaj? Vagy csak szimplán megérett egy cserére? Milyen olaj kell bele? Hol kell beleönteni a váltóműbe?

Ebben a hidegben én is járatom egy kicsit a motort.

Hadd melegedjen a környezete is.

Link to comment
Megosztás:

Az természetes, hogy a hideg váltóolajjal nehezebb a váltás, de ahogy öregszik az olaj, úgy romlik többek között ez a tulajdonsága is, és nem csak a futott kilométer számít, hanem az állva töltött évek is. Javasolnék egy váltóolaj cserét, ha Opel olajra nem futja, nekem egy közepes minőségű ( ALCO Pontonic ) 75W90-es félszintetikus olaj is bevált. Továbbá rengeteget segít, ha nem lóg a váltórudazat keresztje és a stiftek. Nagyságrendekkel jobb lett a váltás, miután a váltórúd perselyeit befújtam zsírspray-vel az utastér felől, a karon lévő szoknyát kipattintva. Próbáld meg.

Ja, hozzáteszem, a hideg váltó erőltetésével tönkrevágod a szinkrongyűrűket, és feleslegesen feszegeted a kulissza alkatrészeit. Csak ennyi.

Leereszteni sajnos csak az alsó dekni lecsavarásával lehet, én nem szoktam teljesen levenni, csak meglazítom a csavarokat, és egy szép nagy tepsibe kifolyik.

A szintjelző típustól függően a bal a vagy a jobb oldalon a féltengely mögött van, 13-as fejű csavar, betölteni a váltó tetején lévő "szuszogó" helyén szoktam, ez a műanyag sapkával fedett csavar, 17-es fejű.

Lassan folyik le!

Link to comment
Megosztás:

Halihó

Kérdés!

Mi okozhatja azt a hibát mikor reggel vagy huzamos állás után (hideg motor) a váltóval nagyon ritkán tudom berakni 1be s 2be elindulásnál s visszaváltásnál , de vmikor meg simán beveszi , de inkább 3 vagy 4be rakja be s olyan érzésem van mikor váltok hogy mintha nem lenne 1m s 2m . 1.8i astra 183e km-mel olaj csere nem tom mikor volt (cseréljem le?) javitva passz nemtom , esetleg váltó rudazatom ment szét? vagy szinkron gyürüim? mondjuk mikor már "üzem meleg" akkor nagyon de nagyon ritkán csinálja.

Most már kezd idegesiteni :) lehet hogy váltó csere? van egy F16os váltom ha cserélni kell.de várom az infókat

Link to comment
Megosztás:

Ptoma, sztem ez pont az a probléma, amit előtted mcfield ecsetelgetett, a váltórudazat műanyag alkatrészeit kell kicserélni, plusz a váltóolajba lehet kapni adalékot (Metabond) amitől állítólag hidegben könnyebben működik.

Ha már itt tartunk, honnan lehet hozzáférni ezekhez a bizonyos elemekhez a váltórudazatban? Alulról, vagy az utastér felől? Nekem visszaváltásnál nehéz 2-esbe tenni, meg zörög valami benne bizonyos fordulaton (érzem a váltón, ha éppen fogom).

Link to comment
Megosztás:

Ptoma, sztem ez pont az a probléma, amit előtted mcfield ecsetelgetett, a váltórudazat műanyag alkatrészeit kell kicserélni, plusz a váltóolajba lehet kapni adalékot (Metabond) amitől állítólag hidegben könnyebben működik.

Ha már itt tartunk, honnan lehet hozzáférni ezekhez a bizonyos elemekhez a váltórudazatban? Alulról, vagy az utastér felől? Nekem visszaváltásnál nehéz 2-esbe tenni, meg zörög valami benne bizonyos fordulaton (érzem a váltón, ha éppen fogom).

Az ominózus stift tudtommal a motortérben van és felülről könnyen hozzáférhető.

Link to comment
Megosztás:

Ptoma, sztem ez pont az a probléma, amit előtted mcfield ecsetelgetett, a váltórudazat műanyag alkatrészeit kell kicserélni, plusz a váltóolajba lehet kapni adalékot (Metabond) amitől állítólag hidegben könnyebben működik.

Ha már itt tartunk, honnan lehet hozzáférni ezekhez a bizonyos elemekhez a váltórudazatban? Alulról, vagy az utastér felől? Nekem visszaváltásnál nehéz 2-esbe tenni, meg zörög valami benne bizonyos fordulaton (érzem a váltón, ha éppen fogom).

váltó felújítókészletet lehet kapni vagy csak bontó?Metabondnak mi a pontos neve?Hol lehet ilyen müanyagokat kapni?

Link to comment
Megosztás:

váltó felújítókészletet lehet kapni vagy csak bontó?Metabondnak mi a pontos neve?Hol lehet ilyen müanyagokat kapni?

Létezik váltó felújító készlet. És elenyésző összegben.

Bontóban csak kopott alkatrészeket kapnál, sőt bizonyos mértékig elöregedettet.

A csere sem annyira bonyolult, szerencsére.

Link to comment
Megosztás:

Létezik váltó felújító készlet. És elenyésző összegben.

Bontóban csak kopott alkatrészeket kapnál, sőt bizonyos mértékig elöregedettet.

A csere sem annyira bonyolult, szerencsére.

s ilyet hol lehet beszerezni?

Bármely autos boltban?

Link to comment
Megosztás:

Váltóolajat is melegen lehet leengedni, javasolt előtte 10-20km-t járatni az autót, és rögtön

ezután leereszteni. A gyári váltóolaj nem drága, ~1600-1700 Ft/L körül van a Csergőben.

Ebből elég 2L-t venni. Betöltésnél ügyelni kell arra, hogy a különböző váltótípusokhoz

más-más szintelőírások vannak, némelyiket nem egyszerű ellenőrizni. Ha túl lesz töltve,

nagy eséllyel kinyomhatja a féltengely-szimmeringeket, erre érdemes figyelni.

Deknitömítésre ügyelni, nem mindig szeret egyben leválni, ilyenkor mindenképpen csere!

Ajánlom cseréhez a Metabond GT adalékot is, ezt az új olajba célszerű betölteni, javul

a hajtómű hatásfoka, csökken a kopás, hidegben kezelhetőbb lesz. Az ára 5040Ft.

Persze ez nem javít a váltórudazat esetleges hibáin, kopottságán...

Link to comment
Megosztás:

s ilyet hol lehet beszerezni?

Bármely autos boltban?

A rudazat motortérben található gömbcsuklóihoz, rudacskáihoz a Bárdinál láttam szetteket... 2 szett van... eggyütt olyan 4e Ft... a kulisszába meg egy gumikarika van, ami cserélhető, azt felénk opeles boltban olyan 1000 Ft-ért adják... viszont ha belül a gumi cseréje már nem segít, akkor érdemes a bontóban szétnézni kulissza ügyben.. olyan 5e körül adják. (sajna majd ezt valszeg nekem is cserélni kell...)

Link to comment
Megosztás:

Vmi mindíg behal a gépemben.

2 napja olyan hangja van hidegben, mintha generátoros lenne, azaz motor ford. szám függő, enyhe, csapágyas villanymotor-szerű. Azt tudom, h a szaki 3 hete feszített a szíjon, de nem néztem utána, gondoltam, mégiscsak ért hozzá. Ettől független csak nyekergett az ékszíjam. Tegnap lekaptam az ékszíjat, glicerines ronggyal megpucoltam, dettó letörölgettem a tárcsákat is, plusz egy kicsit lazítottam a dolgon, mert sztem kegyetlen meg volt spanolva. A generátorban van 30ekm, nem akarom, h behaljon.

Ma reggel megint volt egy pici hangja, de ahogy bemelegedett, abba is hagyta. Viszont nem a generátortól jött, az tök kussban volt, az ékszíj nyekergés is megszünt. :)

Ahogy rátettem a lában a kuplungpedálra (nem nyomtam be, csak rátettem), megint volt egy pici hangja. Ha megemeltem a lábammal a pedált, akkor abbahagyta.

Innen a kérdés, mi hal be ilyenkor a kuplungban, aminek olyan hangja van, mintha generátoros lenne a gép?

Link to comment
Megosztás:

Ahogy rátettem a lában a kuplungpedálra (nem nyomtam be, csak rátettem), megint volt egy pici hangja. Ha megemeltem a lábammal a pedált, akkor abbahagyta.

Innen a kérdés, mi hal be ilyenkor a kuplungban, aminek olyan hangja van, mintha generátoros lenne a gép?

A kinyomócsapágyad beszélget.Szerintem.Amíg nincs durva hangja, addig nem kell vele foglalkozni.De a cseréje nem nagy összeg, az anyagár szvsz olyan 3200ft.

Link to comment
Megosztás:

A kinyomócsapágyad beszélget.Szerintem.Amíg nincs durva hangja, addig nem kell vele foglalkozni.De a cseréje nem nagy összeg, az anyagár szvsz olyan 3200ft.

Ha csak ez lenne, akkor örömtüzeket gyújtanék. :)

1-2 héten belül úgyis megyek szakihoz talpasokat cseréltetni, akkor megcsináltatnám ezt is. Csak a lelki szemeim előtt már komplett kuplungszerkezet csere van. :D

Ja, a kuplung nem csúszik, semmi baja egyébként.

Link to comment
Megosztás:

Ha csak ez lenne, akkor örömtüzeket gyújtanék. :)

1-2 héten belül úgyis megyek szakihoz talpasokat cseréltetni, akkor megcsináltatnám ezt is. Csak a lelki szemeim előtt már komplett kuplungszerkezet csere van. :D

Ja, a kuplung nem csúszik, semmi baja egyébként.

Nekem ugyanez a szitu. Namost a kicsomócsapágy az ránézésre nem csereszükséges (szaki szerint), bár lehet ez is a hang forrása, viszont a tárcsán lévő kisebb rugók ki vannak kicsit kotyogósodva, na ez már valószínűbb, hogy adhat ilyen hangefektet. Egyébként normálisan dolgozik, nem csuszik meg semmi, csak hidegen van ez a hangja. Ha indítás után felemelem a pedált, teljesen megszűnik, szóval ugyanez a szitum. Én emiatt a hang miatt nem szeretném cserélni, ameddig normálisan dolgozik.

szóval csak annyit akartam mondani, hogy megnyugodhatsz, nincs egetrengető baja, ez biztos.

Ha felmelegszik a motor, akkor neked is teljesen megszűnik?

Link to comment
Megosztás:

Ha felmelegszik a motor, akkor neked is teljesen megszűnik?

Aha, teljesen kussban lesz. Pincéből indulok, ott 6 fok van, max 10 perc alatt bemelegedett. Viszont hazafele tegnap melóhelyről vagy fél órát csinálta.

Viszont olyan ember vok, aki nem bírja, ha a kocsin xar vmi, ergo ezt tuti megcsináltatom. Csak kissé elegem van, h mindíg van a géppel vmi. Igaz, '94-es, meg megy is bele havi 1300-1400km, de akkor is. :)

Link to comment
Megosztás:

Aha, teljesen kussban lesz. Pincéből indulok, ott 6 fok van, max 10 perc alatt bemelegedett. Viszont hazafele tegnap melóhelyről vagy fél órát csinálta.

Viszont olyan ember vok, aki nem bírja, ha a kocsin xar vmi, ergo ezt tuti megcsináltatom. Csak kissé elegem van, h mindíg van a géppel vmi. Igaz, '94-es, meg megy is bele havi 1300-1400km, de akkor is. :)

Hát ebben egyetértünk, csak most volt olajcserém, meg befejeződött az első futó komplett felújítása (mostmár teljesen kész) ugyhogy megvárom a márciust, és akkor halgattatom el a kuplungos hangot.

Nekem mondjuk szabadban alszik leponyvázva, de 5 perc járatás után elhalgat, szóval akkor a tiéd lehet kicsit hangosabb, de a hibaforrás tuti ugyanaz.

Ja meg most kajtatok új pufót, mert véget nem találok olyan árban, hogy megérje rátenni a dobtestre, ahogy számolok relative jobban jöbök ki mondjuk egy WM dobbal újonnan, szóval még erre is költenem kell, mert nagyon csúnya a vég, + a perficső abszolut megpattant.

Link to comment
Megosztás:

A kinyomócsapágy igaz hogy olcsó, de a munkadíj jóval drágább lesz. :D

Egyébként még lehet a nyelestengely csapágya is, az is sűrűn be szokott halni az Opel váltókban.

De olcsóbb, mint a komplett kuplung 60e pénzes dolga. Szóval mégse 6 számjegyű a javítás, hanem talpasokkal együtt megállok 30-40 körül. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.