Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Kérdés:

Elképzelhető az, hogy csörgő-széthulló katalizátor miatt egyáltalán nem kormol a gépem? Eddig országúti menet után is max világos barna volt a kipuff, városban meg fekete,kormos. Mióta csörög a katalizátorom, városban sötét szürkés, országút után meg szinte "fehér". Fogyim meg mintha visszaesett volna. Ez létezik?

Link to comment
Megosztás:

Kérdés:

Elképzelhető az, hogy csörgő-széthulló katalizátor miatt egyáltalán nem kormol a gépem? Eddig országúti menet után is max világos barna volt a kipuff, városban meg fekete,kormos. Mióta csörög a katalizátorom, városban sötét szürkés, országút után meg szinte "fehér". Fogyim meg mintha visszaesett volna. Ez létezik?

Szerintem létezik. :)

Bár akkor valószínüleg teljesen meghalt a katalizátor. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem létezik. :)

Bár akkor valószínüleg teljesen meghalt a katalizátor. :blink:

Egyre jobban csörög. :D

Én is a halálára gondolok :) , mert ugye, korábban azért lehetett sötétebb a kipuffom, mert ugye több kondenz jött ki, mivel a kat. több vizet termelt... Most kb. olyan a kipuff, mint anno a OFF Skodám ON kipuffja volt, mikor f@sza volt benne minden. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ki kellene szedni a műszeregységet és meg kell nézni, hogy mi a helyzet. Elképzelhető, hogy le volt szedve a mutató és rosszul rakták vissza, vagy ki van kopva, szorul stb. Legrosszabb esetben bontóban lehet kapni.

Újabb utam során kb. fél óráig jól működött megint, azután kezdte előlről, de most 80-nál szorult meg a mutató. Szerencsére lassításnál nem ragad fenn, hanem lemegy. Várok még egy kicsit, és azután szétkapom.

Köszi a tanácsot! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Kedves Márkatársak!

Olyan jellegű probléma volna az autómmal, hogy egy ideje elég bizonytalan, hullámzó az alapjárat. Főleg hidegen ingadozik, néha le is áll. (C14NZ motor). A régi szerelőm, aki azóta off nissan szalonban dolgozik, mondta, hogy cseréljek gyertyákat, amit én meg is tettem (2 pólusú BERU 1500 FT/db!!!), az elosztófedelet is kipucoltam (elég oxidált volt mind a 4 érintkező), de sajnos a probléma nem oldódott meg. Szag-szervízbe nem akarom vinni, ha nem muszáj, ismerve az állapotokat és árakat, de vaktába sem akarok vásárolgatni. Kérem, aki tudja mi a gond vele, segítsen valami ötlettel, mi lehet, vagy hova vigyem.

Nagyon szépen köszönök minden hozzászólást.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Márkatársak!

Olyan jellegű probléma volna az autómmal, hogy egy ideje elég bizonytalan, hullámzó az alapjárat. Főleg hidegen ingadozik, néha le is áll. (C14NZ motor). A régi szerelőm, aki azóta off nissan szalonban dolgozik, mondta, hogy cseréljek gyertyákat, amit én meg is tettem (2 pólusú BERU 1500 FT/db!!!), az elosztófedelet is kipucoltam (elég oxidált volt mind a 4 érintkező), de sajnos a probléma nem oldódott meg. Szag-szervízbe nem akarom vinni, ha nem muszáj, ismerve az állapotokat és árakat, de vaktába sem akarok vásárolgatni. Kérem, aki tudja mi a gond vele, segítsen valami ötlettel, mi lehet, vagy hova vigyem.

Nagyon szépen köszönök minden hozzászólást.

Pucold ki az alapjárati motort. Ha ez sem segit akkor valszeg falsot szív valahol. Vákumcsövek stb..

Gyertyát gyárit raktam volna bele az 2k körül van a 4db.

Link to comment
Megosztás:

Hi Roland!

Így elsőre három dolog jutott eszembe:

-alapjári szabályozómotor kipucolása

-motor hőérzékelő csere (a kétvezetékesé)

-vákuumcsövek ellenőrzése (repedés, szivárgás)

Aztán a többiek majd mondanak még okosságokat :)

Pucold ki az alapjárati motort. Ha ez sem segit akkor valszeg falsot szív valahol. Vákumcsövek stb..

Gyertyát gyárit raktam volna bele az 2k körül van a 4db.

Megelőztél :blink:

Link to comment
Megosztás:

Nemrég értem haza egy kis helyi bontós körútból!

Elképesztő milyen árkülönbség van 7 km-en belül.

Katalizátorilag volna kérdésem: X16XEL-hez jó a sima 1.6-os katalizátor? vagy az 1.8-asé?

Mert jelenleg felénk csak sima 1.6-osé, 1.8-asé, meg 1.8 16v-hez van bontott.

Másik kérdés: váltókulisszában (a váltókar alatti részben) lévő cuccokat lehet kapni újat? Ha igen nagyon horror árban?(zörög az enyém, meg kezd kicsit fura hangja lenni)... itt rúddal együtt adnák kompletten 6e-ért bontóban.

THX!

Link to comment
Megosztás:

FPepe, 16DA, köszi a tippeket!

Láma kérdések következnek:

melyik az alapjárati motor? hogy pucolom ki, benzines ronggyal?

melyik hőérzékelő? amelyik az autóval szembe állva a motor bal oldalán, hátul van?

vákuumcsöveket talán felismerem... :blink:

bocs a bénázásért, de mióta megvan, nem kellett komolyan hozzányúlnom, ezért nem is vagyok otthon benne (viszont off Ladából doktoráltam :) )

Link to comment
Megosztás:

Hi mindenkinek!

Pár dolgot szeretnék megkérdezni! Nem vagyok autószerelő, de láttam már olyan embert.

Féretéve a tréfát, 2001ben vásároltam egy astra classicot. Sokáig a barátnőm használta mert én külföldön voltam. Mostanába viszont én is beleülök és hajtom. Az autó 1.4i (60le) fullfapad. Mivel áll. egyedül járunk vele nem hiányzík a központizár, el.ablakemelő stb... Sajnos fiatal korában sok probléma volt az autóval, de talán megszünt.3 kopogás íróaztalon. Szóval a kérdésem a következő lenne:

Fék hatásfokát szeretném növelni belső hütésű tárcsával(ajánlották). Ehez mit kell átalakítani, v. át lehet-e alakítani egyáltalán? Mit érdemes a bontóból és mit a boldból venni hozzá?

Második kérdésem egy kicsit összetettebb. Gumisnál jártam minap és ott hallottam a következöket. Egy évvel öregebb de motorikusan ugyanez az autót átalakitotta a tulajdonos 80le-re. Mondta hogy az Astrája nem ment sokkal jobban de a fogyasztása 1literrel visszaesett. Ha ért valaki ehez és tudna tanácsot adni megköszönném! Érdemes-e rákölteni, visszajön-e a plusz kölcség ára?

Link to comment
Megosztás:

melyik az alapjárati motor? hogy pucolom ki, benzines ronggyal?

Az alapjárati motor az NZ motorosoknál egy max 3x3cm -es fekete kocka az injektorház alatt, de csak torx csavarhúzóval lehet kivenni, és van rajta egy tömítőgyűrű, amire a visszatételnél nagyon kell vigyázni, mert ha megsérül, akkor ott fals levegőt fog szívni a motor, és magas lesz az alapjárati fordulatszámod. Egyébként a tisztítása nagyon egyszerű, csak befúlyod valami féktísztító spray-el, ami a lerakódásokat feloldja, és kész. Utána egy kicsit nehezen fog járni a motor, mert ezt az új anyagot is el kell égetnie, de ez max. 10 másodperc, addig meg taposod a gázt, hogy ne álljon le a motor. Ha megpróbálod magadnak megcsinálni, akkor jó munkát! :blink: Remélem segítettem!

Link to comment
Megosztás:

Hi mindenkinek!

Fék hatásfokát szeretném növelni belső hütésű tárcsával(ajánlották). Ehez mit kell átalakítani, v. át lehet-e alakítani egyáltalán? Mit érdemes a bontóból és mit a boldból venni hozzá?

Második kérdésem egy kicsit összetettebb. Gumisnál jártam minap és ott hallottam a következöket. Egy évvel öregebb de motorikusan ugyanez az autót átalakitotta a tulajdonos 80le-re. Mondta hogy az Astrája nem ment sokkal jobban de a fogyasztása 1literrel visszaesett. Ha ért valaki ehez és tudna tanácsot adni megköszönném! Érdemes-e rákölteni, visszajön-e a plusz kölcség ára?

A tuning topicban jó ki lett tárgyalva mindkét dolog.

Röviden:

-Fék

Vagy a 256-os belső hűtéső fék (ehhez kell nyereg, betét, tárcsa), vagy 236-os belső hűtésű (ehhez is kell a többi dolog), erre még rámegy a 13as felni (pont van nekem egy ilyen komplett cucc eladó :blink: )

-Pacigyűjtés

1.4Si cuccok kellenek hozzá. Elég ritka ez a motor, nehéz hozzájutni. Kb. 80-100e az átalakítás és +22 pacit ad. Ennyi pénzért szerintem bőven megéri.

Link to comment
Megosztás:

melyik az alapjárati motor? hogy pucolom ki, benzines ronggyal?

Fekete bizbasz az injektoron. A kocsi eleje felöl nézve pont szemben van veled, olyan 3 centis lehet, egy saccra 4 eres vezeték megy bele. Én benzinbe betenném az egészet pucolás címén. Az okosok azt is mondják, h a tengelyt ne tekergesd. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Mackosajt!

Elméletileg ha a csőátmérő akkora, és helyre is befér, akkor jó lehet...

Ha lehet, ugyanolyan alakzatú legyen a csőcsonk tehát mindkét oldalán, hogy akár csak csavarozással is fel lehessen tenni, ne kelljen hegeszteni? Ugye?

Akkor ha méret stimmel...megveszem itt...azért lehet, hogy ha még meglesz az ami neked van, februárban kecskeméten átveszem...soha se lehet tudni.

Váltókulisszára tudtok valamit mondani? lehet bele új cuccokat kapni? milyen áron? vagy csak bontott?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.