Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

"sebességmérő) részét rakod át a régiből az újba"----Miért kell átrakni?Gondolom a spirál csatlakozása ugyanaz,a W szám is passzol,ha a 3 lábat valahogy megoldom,működnie kéne nem?(bocs, ha hülyeséget beszélek)

Szóval én azt hittem, hogy azt mindenki tudja, hogy ha teljes egészében cseréled a műszeregységet akkor nincs semmi sépci tennivaló. Nem kell átrakni, csak célszerű lehet 2 okból is. 1: ha nem találsz olyan W számú órát, 2: a kilométerállás is megmarad a régi.

Ha találsz egyező W számosat (vagy nem, de nem zavar, hogy többet csal) meg nem érdekel a kilométer állás (vagy megoldod másképp) akkor nem kell semmit ügyeskedni, akkor csak simán kicseréled arra amit vettél és kész.

Link to comment
Megosztás:

knight:Köszi!Azt levágtam hogy lehet egy az egyben cserélni,csak azt nem értettem,minek a közepét is.. :P Akkor próbálok szerezni Delcot,mert a forrasztgatás sem hiányzik... :wink:

A forrasztgatás lenne a legkevesebb, szépen megfaragni (közben semmit nem eltörni) az húzós szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Még mindig a kipuffogómmal kínlódok.Elindulásnál,mikor csúsztatom a kuplungot,berezonál az egész rendszer :roll: .Arra gyanakszom,hogy a középső dobom belseje szétrohadt,és amiatt van.Amúgy kívülről nem látszik rajta semmi,de a kocsinak alapjáraton mély buffogó hangja van,a hátsó dob meg féléves.Ha a katalizátor belseje lenne szar ,akkor az zörögne,nem?Mit gondoltok? :?:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is gyanús a kipufogóm, régebben írtam, hogy van valami fémes kopogás, amit a műszerfal irányából hallani néha, a váltóboton is érezhető, a fordulatszámtól és a terepviszonyoktól is függ. Elképzelhető, hogy a kipufogócső, vagy a katalizátor, vagy a középdob hozzáverődik az alvázhoz? Mikor megvettem, még nem csinálta, aztán mentem vele földúton, ahol néha leért az alja, azóta csinálja kb.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is gyanús a kipufogóm, régebben írtam, hogy van valami fémes kopogás, amit a műszerfal irányából hallani néha, a váltóboton is érezhető, a fordulatszámtól és a terepviszonyoktól is függ. Elképzelhető, hogy a kipufogócső, vagy a katalizátor, vagy a középdob hozzáverődik az alvázhoz? Mikor megvettem, még nem csinálta, aztán mentem vele földúton, ahol néha leért az alja, azóta csinálja kb.
Nézz alá minél előbb...Az utóbbi időben elég sokat cseszegettük az enyémet a k.lakatos spanommal,sokat voltam alatta.Nézd meg a gumibakokat,hogy feszesen tartják-e a rendszert.Elméletileg a dobok teteje és a kocsi alja között be kell hogy férjen a kezed.---Egyébként furcsának tartom,hogy nincs rezoncső a katalizátor előtt,mint más autótípusokon.. :shock:
Link to comment
Megosztás:

Biztonsági övnél a vezető ülés oldalára felszerelt "dokkolóval" lenne a problem. A benne lévő világosabb műanyagot nem tolja fel a rúgó, mint az anyós ülésnél. Így ha kapcsolom be az övet, bedugáskor nem tartja ellen a rugó, nem határozott a bekattanása és utközben már néha magától is kikapcsolódott. Valószínűleg kiugorhatott a rugó a helyéről. Tudom ezek úgy vannak megtervezve, hogy ne lehessen buherni, csak cserélni. De talán valamivel a résen benyúval orvosolható a hiba. Volt már valakinek ilyen problémája? Ja amúgy olyan övfeszítős fajta.

Link to comment
Megosztás:

Biztonsági övnél a vezető ülés oldalára felszerelt "dokkolóval" lenne a problem. A benne lévő világosabb műanyagot nem tolja fel a rúgó, mint az anyós ülésnél. Így ha kapcsolom be az övet, bedugáskor nem tartja ellen a rugó, nem határozott a bekattanása és utközben már néha magától is kikapcsolódott. Valószínűleg kiugorhatott a rugó a helyéről. Tudom ezek úgy vannak megtervezve, hogy ne lehessen buherni, csak cserélni. De talán valamivel a résen benyúval orvosolható a hiba. Volt már valakinek ilyen problémája? Ja amúgy olyan övfeszítős fajta.

Csere-Bontó.Kb. ennyi a megoldás.Nekik ez nem érték, aztán nem is kérnek érte sokat.Ha egyáltalán kérnek érte pénzt.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

6 hónapos a kocsim. Astra H 1,6 Caravan.

Már egy hónap után éreztem, hogy 140-es sebességnél jobbra húz az autó.

Visszavittem a kereskedőhöz, aki azt mondta, hogy koptak a gumik, ezért húz jobbra.....

Kértem egy futóművizsgálatot(ami persze nem garanciális kategória: kb 10e Ft....) Megállapították, hogy rosszul volt beállítva a futómű, de most már jó lesz..... Nem lett jobb. Visszavittem, azt mondták, hogy azért húz jobbra, mert rossz futóművel autóztam 15 ezer kilómétert és így koptak a gumik....

Most feltettem vadiúj téligumikat és ugyanaz a panasz.

A szervíz tanácstalan. Én is.

MI A F...T CSINÁLJAK?????

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.