Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

esetleg gumiméret? :wink: is...
Csatlakoznék az előttem szólóhoz...

szerintem nem mindegy, hogy gyárilag 13, 14 vagy 15-ös papucsokkal jött ki a gép, és a "/" sem mindegy.

Debrecenben van egy "az Ön sebessége" tábla, igaz még csak 1x mentem el arra, de a tábla 29 km/h-t a mutató 30 km/h-t jelzett (30-as tábla van kitéve, azért ennyi...amúgy ált. gyorsabban haladok, remélem...sajnos tudom is! Lassítani kéne.)

Link to comment
Megosztás:

Ezek az ön sebessége kütyük egész pontosak, miután egyiket behitelesítettük GPS-el anno haverral, azon tesztelem a BC-k pontosságát. :P

A múltkor éppen Kiskunhalason későn vettem észre a trafit, és az analóg szerint olyan 65-70km/h-val mentem el mellette.Szerencsére a digit azé' mást mutatott, szal nem idegeskettem.A posztoló rendőr nem is szedett ki! :D

Link to comment
Megosztás:

Nemrég írtam,hogy berezonál a kipuff. rendszerem,ha elindulásnál csúsztatom a kuplungot.Ez lemezhang,ami kb. 3 másodpercig hallattszik,utána elhallgat.Ma a karosszériás spanomnak volt egy kis szabad ideje,úgyhogy megvizsgáltuk.A kipuff.rendszer sehol nem lyukas,nem is ér hozzá a kocsi aljához,a dobok feletti lemezeket is levettük,de a hang így is megmaradt.A középső dob volt gyanús,de az jó,nincs szétesve a belseje.Maradt bűnbaknak a katalizátor,a hang is mintha onnan jönne.A spanom szerint lehet,hogy a kerámiából tört le egy darab,és attól rezonál.Lehetséges ez?????

Link to comment
Megosztás:

Ezek az ön sebessége kütyük egész pontosak, miután egyiket behitelesítettük GPS-el anno haverral, azon tesztelem a BC-k pontosságát. :P

Nemrég raktak ilyet az M7-es bp felé oldalára mielőtt összefut az m1-el ott van egy kanyar aminél 100-as korlátozás van.

Az is pontos?

Ezt csak azért kérdezem mert az nem radar vagy lézer elven hanem az úttestbe épített érzékelőkkel mér.

Még nem mentem saját kocsival arra de ha valaki azt mondja az tuti pontos akkor én is letesztelem mennyire pontos a km órám.

Link to comment
Megosztás:

Nekem hidgen kattogott a régi spirál.

A 80 cm-es spirál Opel16v szerint corsa-ba való, utángyártottként adta nekem egy autóboltos az Astra-ba... A 120 cm-es már szigorúan eredeti Opel.

A Csergő-nél kérdeztem, hogy van-e a kettő közötti méret: van egy 109 cm-es is, de az megint nem Astrába való.

két ismert tipus van:

a rövid:

Astra/Vectra 1.8-2.0/Calibra/Astra1.4-1.6-1.8noAbs

1989-

855mm-es

Opel azonositó: 1268284-1268332-1268351

és hosszú:

Astra 1.4-1.6-1.8 Abs mod.

1996-

1230mm

Opel azonositó: 1268350

.

A 109cm-es valószinű ez lehetett:

Corsa B 1.2-1.4-1.6 benzin

1994-

1095mm

Opel azonositó: 1268415

bocs, hogy hosszú voltam..

Az enyémbe mindegyik rövid volt, amit az EPC alapján Astra-hoz rendeltünk. Ezután egy egyrészes Omega spirál került bele, az tutti lett.

Katalógusszámot sajna nem tok... :oops:

Link to comment
Megosztás:

szerintem nem mindegy, hogy gyárilag 13, 14 vagy 15-ös papucsokkal jött ki a gép, és a "/" sem mindegy.

Hogy milyen felni van a kocsin az tők mindegy.

A lényeg a gumi külső átmérője. Az pedig minimális eltéréssel de ugyanannyinak kell lennie.

pl:

13-as felnire gyári méret: 175/70R13

gumi külső átnérő: 575mm

14-es felnire gyári méret: 175/65R14

gumi külső átnérő: 583mm

Tehát a különbség így az autó sebességében 1.4%

Ez minimális és ezt nem lehet észrevenni.

De ezt magad is ellenőrizheted:

http://www.miata.net/garage/tirecalcold.html

Link to comment
Megosztás:

Hogy milyen felni van a kocsin az tők mindegy.

A lényeg a gumi külső átmérője. Az pedig minimális eltéréssel de ugyanannyinak kell lennie.

pl:

13-as felnire gyári méret: 175/70R13

gumi külső átnérő: 575mm

14-es felnire gyári méret: 175/65R14

gumi külső átnérő: 583mm

Tehát a különbség így az autó sebességében 1.4%

Ez minimális és ezt nem lehet észrevenni.

De ezt magad is ellenőrizheted:

http://www.miata.net/garage/tirecalcold.html

Én is pont erről írtam.

Vagyis, hogy vannak, akik úgy raknak fel papucsokat a gépre, hogy nem ismerik a 3%-os bűvös számot, csak az a fontos, hogy : "Húúú, de állat ez a 16-os felni a 225-ös gumival!!!"

Eme calculatort már használtam... javaslom másoknak is...Bár lassan másik topicba is mehetne ez a rész. Kicsitt off, nem?

Link to comment
Megosztás:

Hali minden topiklátogatónak.

Szeptemberben vettem egy 1,4 16V GL felszereltségű sedant, 82000km-t futott, ABS-szel klímával szerelt. Lecseréltettem a szíjakat, feszítő és vezetőgörgőket, vízpumpát, gyertyákat, összes szűrőt stb. Szóval mindent amit kellett. Annyit nyújtunk még hozzá, hogy kapott egy 5mm-es távtartót a vízhűtőhöz, mert félelmetesen közel volt a klímahűtőhöz. A gép jól működik, két probléma kivételével:

Terhelésváltéskor, alacsony sebességnél halk és mély morgás hallatszik hátulról. A kipfogóre és a függesztő gumikra gyanakszok, mert eléggé megnyúltnak néznek ki és sok mozgást engednem a kopufogónak.

A másik: terhelt csomagtartóval, 1-2-3 fokozatbanban erőteljes gyorsításkor 3e ford felett valami fémes csattogás hallatszik (mintha két össze nem szorított tárcsát megpörgetnél egy tengelyen és azok ütemesen összeverődnének), amennyire ki lehet venni, a motor felől. Úgy tűnik függ a gázadástó (ahogy megemeli kicsit az elejét gyosításkor), de nem a motor fordulat függvénye. Átnéztünk, megrángattunk mindent, nem leltünk semmit ami ezt okozhatná.

Tudtok nekem segíteni? Nem szeretném, hogy széthulljon valami benne.

Előre is kösz

Mynn

Link to comment
Megosztás:

Terhelésváltéskor, alacsony sebességnél halk és mély morgás hallatszik hátulról. A kipfogóre és a függesztő gumikra gyanakszok, mert eléggé megnyúltnak néznek ki és sok mozgást engednem a kopufogónak.
Sztem ez csak a jellegzetes ECO hang lesz.

A másik: terhelt csomagtartóval, 1-2-3 fokozatbanban erőteljes gyorsításkor 3e ford felett valami fémes csattogás hallatszik

Mint amikor a kupluntárcsában el van törve egy rugó, vagy ilyenek?Vagy mint egy féltengelycsulkó, amit halálra nyúztak?Más 5letem így hirtelen nincs.

Link to comment
Megosztás:

A másik: terhelt csomagtartóval, 1-2-3 fokozatbanban erőteljes gyorsításkor 3e ford felett valami fémes csattogás hallatszik (mintha két össze nem szorított tárcsát megpörgetnél egy tengelyen és azok ütemesen összeverődnének), amennyire ki lehet venni, a motor felől. Úgy tűnik függ a gázadástó (ahogy megemeli kicsit az elejét gyosításkor), de nem a motor fordulat függvénye. Átnéztünk, megrángattunk mindent, nem leltünk semmit ami ezt okozhatná.

Nekem a vezérműszíj műanyag !!! burkolata pattant ki alul a helyéről és azt veredeste a szíjtárcsa és kísértetiesen ugyanilyen helyzetekben fémes !! hangot adott ki.

Link to comment
Megosztás:

Nos megosztanám a tisztelt társasággal fordulatszámmérős kilométerórára átcserélős tapasztalataimat.

Ahhoz, hogy könnyen átrakhasd a régi sebességmérőt az újba ahhoz ugyanolyan gyártótól származónak kell lennie.

Ha VDO-d van és Delco-ba szeretnéd átrakni ahhoz csak forrasztani kell egy kicsit.

Ha Delco-d van és VDO-ba szeretnéd átrakni ahhoz nagyon sokat kell faragni.

Ha ugynaolyanod van, akkor VDO-n csak simán le kell húzni a 3 tűs csatit, Delco-n egy T10-es csavart kell kicsavarni és egyben jön le a csati az érzékelővel. Ezután kitekered a többi rögzítőcsavart és már szépen kint is van az óra, s mehet vissza a másik.

Szétszedés nélkül onnan tudod megállapítani, hogy milyened van, hogy a Delco-s sebességmérőn az 50-est jelző piros vonal vékony - ugyanolyan vékony, mint a többi (pl. a 70-est jelző) a VDO-snak viszont vastagabb azoknál. Ezen kívül a W számjegyek és fölötte a km/h jelzés betűi is vastagabbak a VDO félén.

A kilométeróra spirál kiszedéséhez egy hosszú 10-es dugókulcs kell, a tengelyt óvatosan kell kivenni, hogy a fogaskerék nehogy leessen a végéről.

Link to comment
Megosztás:

knight! Nagyon úgy néz ki,csak VDO-s km órát tudok szerezni,és nekem Delco van a kocsiban.Kifejtenéd bővebben hogy mit kell "faragni" a cseréhez?A bontós azt mondta,csak VDO lesz ,ha lesz,viszont vettem egy nagyon jó állapotú ülésgarnitúrát és ajtóborítást + 1 B Vectra váltógombot mindössze 15 pénzért! :P

Link to comment
Megosztás:

knight! Nagyon úgy néz ki,csak VDO-s km órát tudok szerezni,és nekem Delco van a kocsiban.Kifejtenéd bővebben hogy mit kell "faragni" a cseréhez?

Ahhoz, hogy a műszeregységet kicseréld cakkpakk ahhoz semmit. Én arról beszéltem amikor a műszer középső (sebességmérő) részét rakod át a régiből az újba.

Delco -> VDO ez esetben azért nagyon necc, mert le kell faragni a fényelosztó plexiből, meg a keretből is. Ezen felül a mivel a VDO csatlakozója keskenyebb (meg tök más eleve) ezért a 3 lábat is át kell madzagolni ami a computerhez megy. Ez esetben még azt is ellenőrizni kell, hogy melyik láb a melyik - idáig már nem jutottam, mert nekem a plexi megfaragós művelettől már elment a kedvem - féltem, hogy nem lesz szép a háttérvilágítása a műszernek úgyhogy erről le is tettem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.