Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Manuál sincs benne?? Annak azért csak lennie kéne, nem?

Én is úgy állítgattam, tök jó lett.

Azt azért nem piszkálom. Nem tudnám amúgy sem mindíg ahányszor 4-en beülünk motorháztető fel majd tekerget aztán ha kiszáll akkor vissza. Most jól van beállítva csak ha le van terhelve akkor határeset és bukkanóknál dombtetőknél előfordul, hogy szembe kapják.

Ja és azért ha beül két 90kg-os ember hátra +50kg csomag akkor nem csak 5cm-t süllyed. Rossz úton bukkanóknál ilyenkor azért néha a sárfogó gumi is le-le ér.

Szerencsére az ilyen terhelés ritka :P de most hétvégén mentem így 400km-t (fogyi igy is 7l/100km !!)

Link to comment
Megosztás:

Csak azért gyanakszom, hogy valami nem okés a lápámmal, mert az előző autóm egy 120-as Skoda volt, abban is ugyanilyen mezei Tungstram volt és az nagyságrendekkel jobban teljesített, szépen megvilágította az utat előttem. Ott az izzó előtt egy kis süvegalakú lemez volt, gondolom astránál is így van. Lehet, hogy ez mozdulhatott el. Először ezt megnézem, ha minden okés, teszek egy próbát komolyabb izzóval.

Link to comment
Megosztás:

Csak azért gyanakszom, hogy valami nem okés a lápámmal, mert az előző autóm egy 120-as Skoda volt, abban is ugyanilyen mezei Tungstram volt és az nagyságrendekkel jobban teljesített, szépen megvilágította az utat előttem.

Mondjuk a 120-as Skodák nagyrészének már úgy ül a hátulja, hogy borzasztóan vakítanak... úgy elhiszem, hogy jól lehet vele látni...

Szvsz az Astra tompítottja teljesen jó, nekem nincs vele bajom.

Link to comment
Megosztás:

Ez v.mi kínai csodaizzó, és talán 2500ft-ért vettem a párat.Majd megnézem, és eldobom p.ü.-ben.

Én is ezzel a problémával köszködtem, vettem most a boombastik-ban kékes fényű izzót 1800Ft/pár. A neve LASER LIGHT, aztmondják nem tart túl sokáig.

Most már kicsit jobban és fehérebben világít, idegesített a régin sárgás izzónak a fénye.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk a 120-as Skodák nagyrészének már úgy ül a hátulja, hogy borzasztóan vakítanak... úgy elhiszem, hogy jól lehet vele látni...

Szvsz az Astra tompítottja teljesen jó, nekem nincs vele bajom.

A régi Skodámra kivételesen ez nem volt igaz, mert iszonyatosan meg volt ültetve főleg elől. De nem ez a lényeg. Csak azért írtam hasonlatként, mert hagyományos izzóval szerintem jól szuperált és nekem ez volt az összehasonlítási alapom. Elvárható és bizonyosan jobb is egy astra lámpája, ezért gondolom, valami nincs jó nálam és nem csak "szuper" izzón múlik.

Link to comment
Megosztás:

Én is ezzel a problémával köszködtem, vettem most a boombastik-ban kékes fényű izzót 1800Ft/pár. A neve LASER LIGHT, aztmondják nem tart túl sokáig.

Most már kicsit jobban és fehérebben világít, idegesített a régin sárgás izzónak a fénye.

Ha jól emlékszem, nekem is ilyen volt. Egy év garit is adnak rá emlékeim szerint. Az egyik kiégett fél év után, a másikat felajánlottam tartaléknak, annak akinek ilyen van. Nem jelentkezett rá senki :? . Ha jól emlékszem még Korinál van, ha még megvan neki, és nincs rá igénye, elkérheted tőle az évadzárón (tarcsiba).

Link to comment
Megosztás:

syerintetek mennzire gáz, ha tul koncentrált a fagyálló at autómban? A tavasszal volt feltöltve, mert le volt véve a hütő, akkor ugy szemre kevertük a fagyálót a vízzel. A nyáron egyszer utánatöltöttem 2 decit sima fagyállóval (maradt még a tavaszról), most meg kimérettem és -65 fok lett. Baj ez? Amúgy a mérésben megbízok, mert laborba csinálták.

Link to comment
Megosztás:

syerintetek mennzire gáz, ha tul koncentrált a fagyálló at autómban? A tavasszal volt feltöltve, mert le volt véve a hütő, akkor ugy szemre kevertük a fagyálót a vízzel. A nyáron egyszer utánatöltöttem 2 decit sima fagyállóval (maradt még a tavaszról), most meg kimérettem és -65 fok lett. Baj ez? Amúgy a mérésben megbízok, mert laborba csinálták.

A túl tömény fagyálló tönkre teheti a motor belső részét, tömítéseket, ilyesmi.Szal sztem nyugodtan hígítsd fel olyanra, hogy max. -30 fokos legyen.Annyi bőven elég.

Link to comment
Megosztás:

Kezdőként egy kezdős kérdés:

Beülök az autóba, gyújtás kulcs el, de önindítót még nem pörgetem. Síri csend. Nem kellene a benzinszivattyúnak beindulnia? Ha igen, hol találom? Valahol a hátsó ülés alatt?

Típus: 1.6i 8 szelepes, 1992 évjárat, óra szerint 130k km.

A hiba amit kergetek: időnként az istennek se indul, önindító pörget, már rá kell segítenem a töltővel mire bepöccen. Nem kínlódik, nem pöfög, mintha nem kapna üzemanyagot vagy gyújtást. Ha beindul már semmi gond az autóval.

Köszönet.

Link to comment
Megosztás:

Tanulságos session a garázsban: a tegnapi nem-akar-indulni állapot helyett most rendesen viselkedik a gép. És van halk kattanás a jobb első kerék felől, halk zümmögés jobb hátulról, újabb kattanás előlről és AC leáll. Motor röffen első indítózásra. Szóval ha makacs a gép akkor nem indul a pumpa, várhatom a következő rossz napját hogy tutira menjek. Magát a relét nem találom, van egy ezüst fém doboz kesztyűtartó mellett, talán ebben van. Ez lenne a központi egység?

Link to comment
Megosztás:

Tanulságos session a garázsban: a tegnapi nem-akar-indulni állapot helyett most rendesen viselkedik a gép. És van halk kattanás a jobb első kerék felől, halk zümmögés jobb hátulról, újabb kattanás előlről és AC leáll. Motor röffen első indítózásra. Szóval ha makacs a gép akkor nem indul a pumpa, várhatom a következő rossz napját hogy tutira menjek. Magát a relét nem találom, van egy ezüst fém doboz kesztyűtartó mellett, talán ebben van. Ez lenne a központi egység?

A lábtér burkolatát kell kiszedni az anyósülésnél és ott van az ECU is meg a relé is... Az ECU a nagy fém doboz, a relé meg kicsi és rózsaszín :P

De ez érdekes, hogy néha megy néha nem. Mert itt is mondta már egy cartárs (akinek ugyanilyen mocija van, mint nekem) hogy neki kattan a relé... nekem viszont csak indítózáskor kapcsol... Eddig azt hittem vagy ilyen vagy olyan. Meg valszeg így is van, ezért viszont ez a random dolog félő, hogy ECU hibára utal... (de ne legyen igazam)

Egy relé cserét amúgy érdemes megejteni kb 2000 huf egy gyári.

Link to comment
Megosztás:

Sztem is vmi kontakthiba lesz ott, vagy a relé, vagy valamelyik csatlakozása, esetleg ha már ott jársz, megsasolhatod az ECU csatlakozásait is. Nézd meg a kábelsarukat, ne legyenek oxidosak, jó szorosan járjanak. Menet közbeni leállást nem csinált, Check Control lámpa nem jelzett? Amikor nem akart elindulni, a gyújtás ráadásakor világított a Check Control lámpa?

Link to comment
Megosztás:

Hát ha az ECU hülyül meg, akkor még lehet, hogy az indításgátló bénázik. Utólag beszerelt Meta. Ezt nem tudom csak úgy kiiktatni. Meg nem stimmel, hogy miért indul mégis el a moci hosszas pörgetésre.

Akku ok, időközben cseréltem is, csatlakozásai tiszták. Menetközbeni problémák nincsenek, kizárólag reggeli indításnál.

A relét kibányászom, hátha csak kontakciós.

Link to comment
Megosztás:

Tanulságos session a garázsban: a tegnapi nem-akar-indulni állapot helyett most rendesen viselkedik a gép. És van halk kattanás a jobb első kerék felől, halk zümmögés jobb hátulról, újabb kattanás előlről és AC leáll. Motor röffen első indítózásra. Szóval ha makacs a gép akkor nem indul a pumpa, várhatom a következő rossz napját hogy tutira menjek. Magát a relét nem találom, van egy ezüst fém doboz kesztyűtartó mellett, talán ebben van. Ez lenne a központi egység?

Ugyan nem ugyanaz a motor, de némi képi segítség...

Link to comment
Megosztás:

Tanulságos session a garázsban: a tegnapi nem-akar-indulni állapot helyett most rendesen viselkedik a gép. És van halk kattanás a jobb első kerék felől, halk zümmögés jobb hátulról, újabb kattanás előlről és AC leáll. Motor röffen első indítózásra. Szóval ha makacs a gép akkor nem indul a pumpa, várhatom a következő rossz napját hogy tutira menjek. Magát a relét nem találom, van egy ezüst fém doboz kesztyűtartó mellett, talán ebben van. Ez lenne a központi egység?

Mikor ilyen nem akarok indulni állapot van, húzd le a benzin vezetéket, ami a befecskendezőhöz megy, tedd egy pohárba a végét és valaki segítség kezdjen el indítózni. Ha határozottan folyik a benzin, akkor a benzinpompával nincs gond. Nálam akkora nyomást csinál, hogy ilyenkor ujjal alig tudom befogni... .

Link to comment
Megosztás:

A gond (vagy szerencse), hogy a hiba ritkán jelentkezik, eddig talán 6-szor. Mindenesetre felkészülök tanácsaitok alapján a következő rossz napra.

A fényképet köszi, nálam sokkal bonyibb a dolog, de nem a más típus miatt, hanem ott lóg egy már nem működő Mos riasztó/indításgátló millió vezetékkel. Már korábban kigyomláltam a motortérben a dolgait, tegnap magát az elektronikát is kitéptem, de rengeteg vezeték lóg ott, erre volt rákötve a központizár is. Lassacskán kitisztogatom majd.

Link to comment
Megosztás:

Az ilyen utólag beépített elektromos kütyük tudnak gondot csinálni!

Én az autót egy egyszerű rejtett kapcsolós riasztóval vettem amit egy fakezű kisiparos autóvillamosságis rakott bele vlahol Biatorbágyon az előző tulaj állítása szerint.

Én bütykölgettem a kocsit és véletlen csináltam egy kis rövidzárat. Ez egy biztosítékot kivert amit cseréltem de utána nem akart indulni az autó. Méregetés keresgélés és kiderült, hogy a jobb oldalról a bal oldalra futó AC vezetéke valahol szakadt. Ez egy új vezetékkel össze lett kötve áthidalandó a problémát.

Ez a megoldás nekem nem tetszett így elkezdtem bújni a kapcsolási rajzot. Kiderült, hogy a jobb oladli relétöl elinduló és a bal küszöbnél futó vezeték közben egy biztosítékon is átmegy. Ekkor már biztos voltam, hogy ez az áthidalás nem jó!

Biztosítékot ellenőriztem de az jó volt. Tovább keresgélve kiszedtem a biztosíték táblát, és ott megtaláltam a régi riasztó kapcsolóját és vezetékeit.

A lényeg, hogy az az amatőr biatorbágyi állítólagos autóvillamossági szaki ott a biztitábla mögött megszakítótta az AC vezetékét (ez már a relé utáni nagyáramú vezeték) és rákötötte a riasztót kapcsoló kis kapcsoló másik két pólusára de !!cérna vékony!! vezetékkel.

Szóval amikor csináltam a rövidzárat akkor egy másik kör biztosítéka is kiment de az AC biztosítékánál előbb elégett ez a cérna vezeték!

Ezután kiszedtem a régi riasztó minden maradékát és visszaállítottam az eredeti állapotokat.

A lényeg, hogy vannak hozzá nem értő vagy mégrosszabb kicsit hozzáértő de igazán az autó áramköreit nem ismerő "szakik" és ekkor jöhetnek ilyen véletlenszerű kideríthetetlen ill. nehezen kideríthető elektromos hibák.

Szerintem érdemes az utólagosan beépített indításgátló körül kersegélned a hibát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.