Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Szevasztok!

Lyukas a hátsó kipuf dobom. Egyenlőre kicsi a lyuk és majd csak zöldkártya előtt cserélem le addig meg élvezem a sportos hangot :P

Szóval szerintetek mit érdemes? Foltozni, bontottra cserélni, utángyártott, netán rozsdamentes.

Először a foltozásra gondoltam csak félek nem lesz tartós. Bontott elég lutri, gyári meg elég drága. Bár ha rozsdamentest kapnék a gyári árában...

Szerintem foltozgatni nem igazán érdemes,csak akkor ha momentán nincs pénze cserére az embernek. :? Bontottat semmiképpen ne vegyél szerintem,az zsákbamacska.Annnak idején én 10-ért vettem,nemtom milyen márka,de nekem megteszi,mert 20km-es utakon használom a kocsit,így a kondenzvíz is távozik nagyrészt,és nem lyukad ki olyan hamar. :wink: Hogy milyet márkájút érdemes venni ,majd megmondják a profik! :D
Link to comment
Megosztás:

Foltozni csak akkor érdemes ha sürgős pénztelen javítás kell. Mert 1-2 hónapnál tovább nem fogja bírni. Bontottat sem érdemes, abból sem lehet igazán jó állapotút kifogni (hiába néz ki szinte újnak kívülről, a belseje szét van rohadva). Szerintem érdemes utángyártott lengyel cuccokat venni ilyenből, ugyanis az sem bírja sokkal kevesebb ideig, viszont harmadáron adják...

Én is ilyeneket veszek az Omegára, nekem a középdob is, hátsó is halálban van.

Link to comment
Megosztás:

Foltozni csak akkor érdemes ha sürgős pénztelen javítás kell. Mert 1-2 hónapnál tovább nem fogja bírni. Bontottat sem érdemes, abból sem lehet igazán jó állapotút kifogni (hiába néz ki szinte újnak kívülről, a belseje szét van rohadva). Szerintem érdemes utángyártott lengyel cuccokat venni ilyenből, ugyanis az sem bírja sokkal kevesebb ideig, viszont harmadáron adják...

Én is ilyeneket veszek az Omegára, nekem a középdob is, hátsó is halálban van.

És nem hangosabb a lengyel? Én annó ladára vettem lengyel utángyártottat de olyan bili hangja volt... Gondolom a töltést üveggyapot vagy mit azt kispórolták belőle és csak a vékony lemezek voltak.

Ja és hol érdemes venni lengyelt? Csergő?

Link to comment
Megosztás:

A csendet többre becsülöm hosszú utakon. .

Én is, ezért nekem egy Astra F középdob van felrakva hátsó, és sportdob gyanánt.3000rpm feleltt elég jó hangja van, de alatta, és alapjáraton csak csöndben dohog.ELég kisipari, mondhatnánk, de a cél szentesíti az eszközt.Ja, és érezhetően jobban megy tőle a verda.Opeltomi szerint azért, mert a középdob alapból jobb átömlőképességű.Szinte nevezhetnénk átmenő dobnak is.S, csak 4e.ft volt, +1000-ért felrakták.

Link to comment
Megosztás:

Amíg fent a katalizátor, addig nem fog jobban menni, akármilyen dobot raksz hátra... ezek olyan mentális dolgok... :D

Nem hangosabb a lengyel, szerintem ugyanolyan. Astrán is ilyen középdob volt, amíg volt... :P

Kérdezd meg Csergőben Viktort, vagy itt van egy kipuff üzlet 11.kerben: Kaposvár u. 8., tel: 2042983

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Utánajárok a lengyel dobnak!

Apropó boltok, szerelők stb.

Emlegettetek valami futóművest a soroksárin.

Ellenőriztetni akarom a futóművet mert érzésem szerint nem elég a kerékösszetertás.

Szóval kit ajánlatok? Olyat aki ha nem kell hozzányúlni tényleg nem nyúl hozzá és akaszt le sok léval. ja és a kezembe adja a számítógép által kiadott mért ill beállított értékeket, hogy lássam mi volt rossz.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Utánajárok a lengyel dobnak!

Apropó boltok, szerelők stb.

Emlegettetek valami futóművest a soroksárin.

Ellenőriztetni akarom a futóművet mert érzésem szerint nem elég a kerékösszetertás.

Szóval kit ajánlatok? Olyat aki ha nem kell hozzányúlni tényleg nem nyúl hozzá és akaszt le sok léval. ja és a kezembe adja a számítógép által kiadott mért ill beállított értékeket, hogy lássam mi volt rossz.

Ugyanilyen szakit keresek én is, csak én PÉCSETT! Ha valaki tud itt megbízható szerelőt, aki ügyesen buherálja a futóművet, kérem ossza meg velem :P Meg úgy egyáltalán, épp keresek jó szerelőt, úgyhogy érdekelne, hogy Ti hova jártok?

Link to comment
Megosztás:

Ugyanilyen szakit keresek én is, csak én PÉCSETT! Ha valaki tud itt megbízható szerelőt, aki ügyesen buherálja a futóművet, kérem ossza meg velem :P Meg úgy egyáltalán, épp keresek jó szerelőt, úgyhogy érdekelne, hogy Ti hova jártok?

Futómű:

Hajós Bt.: Pécs, Hóvirág u. 29

Ha jól emlékszem tavaly 1700-at kértek egy első futóműállításért.

Egyébként Uránvárosba "hordom" (eddig kétszer: megvételkor a kicserélendő dolgokat cseréltetni, és egyszer olaj ill. szűrőcserékre) a kocsit szerelőhöz. A srác a rendőrségen autószerelő (talán van rutinja az astra-hoz), meló után szokott a garázsában maszekolni. Ha érdekel az elérhetősége akkor priviben elküldöm.

Link to comment
Megosztás:

Futómű:

Hajós Bt.: Pécs, Hóvirág u. 29

Ha jól emlékszem tavaly 1700-at kértek egy első futóműállításért.

Hajós rulez, plusz még egy megbízhatónak tartott ember:

Lengyel László, 72/332-244

Egyik a másik tanítványa volt, de már nem emléxem, hogy Hajós Lengyelé vagy Lengyel Hajósé... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Egyébként Uránvárosba "hordom" (eddig kétszer: megvételkor a kicserélendő dolgokat cseréltetni, és egyszer olaj ill. szűrőcserékre) a kocsit szerelőhöz. A srác a rendőrségen autószerelő (talán van rutinja az astra-hoz), meló után szokott a garázsában maszekolni. Ha érdekel az elérhetősége akkor priviben elküldöm.

Persze jöhet, köszi!

Link to comment
Megosztás:

A barna szokás szerint a föld. Ezt ellenőrizheted egy műszerrel.

A másik kettő pedig a két fokozat kapcsolójele.

A barna-barnafehér összekötése okozza a teljes hűtés állapotát. :P

Hello!

Köszi a segítséget, majd hétvégén megrügyezem a témát. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Pénteken zöldkártyát kellett csináltatnom és két meglepi volt:

1. 9000 Ft-t hagytam ott "csak" mert ecotech-es a moci.

2. Csak harmadik mérésre lettek elfogadhatóak az értékek.

Szaki szerint a katalizátor vagy a lambda szonda rosszalkodik. A legutóbbi 7,2 -es fogyasztás után gyanús lehet a szonda. Tudja valaki hogy gyári mennyi lehet?

Mellesleg előttem vmi dízel terepjáró volt, annak teljesen OK volt hogy ködgyertyát játszott. Korom rúlez!

Link to comment
Megosztás:

Annak egy része reklám. Én a konkrét tapasztalatokra vagyok kiváncsi.

Meg az üzletek nevét irja, de a pontos címet nem mindig. Azt meg hiába mondom a sógornak, aki megy Pestre, hogy légysz. hozzál egy flakont, az Üllői uton van az uzlet...

De köszi...

Valaki felhasználó :?: :?:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.