Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

A műszaki leírások topic le van zárva. Gondolom, h nem én vagyok az első, aki lámákat kérdez.

az inkább azért van lezárva, hogy ne a publikus fórumon warezoljanak a t. fórumozók

De mégis, nincsenek vhol fotók, amin nyilak mutogatják a lámáknak, hogy mi micsoda? :(

A Zsiguliponthun olyan szépen meg vannak oldva ezek a dolgok.

köszi

opel-magazin.hu-n találsz pár leirást

de továbbra is várjuk az önkétesek fényképeit és leírásait :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A műszaki leírások topic le van zárva. Gondolom, h nem én vagyok az első, aki lámákat kérdez. De mégis, nincsenek vhol fotók, amin nyilak mutogatják a lámáknak, hogy mi micsoda? :(

A Zsiguliponthun olyan szépen meg vannak oldva ezek a dolgok.

köszi

ha egy picit vennéd a fáradságot, hogy nem csak kérdezel, hanem olvasol is, és elolvasnád, hogy mért van lezárva, rögtön megkapnád a választ a kérdésedre.... :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

meglesem majd.

De majdcsak rájövök, h mellik a termosztát. Csakhát egy csomó más kütyü is van még.. Pl azt sem értem, hogy az akku plusz sarujára miért van még 2-3 külön kis drót is rákötve. Szvsz ez vmi házibarkács lehet. Riasztó nincs benne (legalábbis ki van kötve belőle) Gyárilag volt a vasban, az hátsó oldalüvegeken is szépen fent vannak az érzékelők (CD változat)

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

meglesem majd.

De majdcsak rájövök, h mellik a termosztát. Csakhát egy csomó más kütyü is van még.. Pl azt sem értem, hogy az akku plusz sarujára miért van még 2-3 külön kis drót is rákötve. Szvsz ez vmi házibarkács lehet. Riasztó nincs benne (legalábbis ki van kötve belőle) Gyárilag volt a vasban, az hátsó oldalüvegeken is szépen fent vannak az érzékelők (CD változat)

neked 115 lóerős az autód? vagy 125?

Link to comment
Megosztás:

a mb elnöknek: olvastam, azért is kérdeztem úgy, ahogy. Köszi.

redline: nem tudom, hova megy a másik végük. Majd nézem, ha nincsenek bekötve, mi nem műxik. - ha 1általán rájövök. Egyelőre még úgyis más lenne az asztmán orvosolandó. pl küszöbcsere..

Link to comment
Megosztás:

Lenne 1 olyan kérdésem, hogy mitől lehet, hogy menet közben az út minőségének megfelelően nyikorog a kormányom? Az "Így csináld..." rajzát nézegettem, elképzelhető, hogy a kormánytámcsőben súrlódik a kormányrúd, és az okozza? Lehet azt pl. olajozni, anélkül, hogy szétszedném?

Link to comment
Megosztás:

Exian!

Neked a gyári érték normál esetben 92 fok. Szal vagy rossz a termosztátod, vagy a műszer, illetve a jeladó. Ki kellene próbálni, hogy ha járatod alapjáraton 10-20percig, meddig megy fel a hőmérséklet a műszared szerint. Ha kb. 96 foknál bekapcsol a venti (a műszered szerint), akkor a termosztátod biztosan nyitva van állandóan.

Egyébként meg elég nagy a vízkör az Opelekben, nehezen melegszik be, ez tény.

Nos, 92-94 foknál kapcsol be a venti! Ezt már sokszor megfigyeltem (dugóban araszolgatáskor meg ilyesmi).

Viszont többen mondták már, hogy pl országúton nekik is 80 fok körül mutat végig a hőfokjelző. Meg ezt olvastam vmi könyvben is. Nekem csak kizárólag városban, sok megállásnál megy fel 90re vagy afölé. Országúton az első vonal alatt van picivel (tehát 80 alatt picit). És 92nél kapcsol be a venti, mint mondtam.

Akkor most mi a rossz? Bár én emiatt semmi gondod nem vettem még észre.

Link to comment
Megosztás:

A venti kapcsolója 96 fokos (már amelyik egy fokozatú). Tehát ha előbb kapcsol, akkor vagy a műszered csal (ami a legelképzelhetőbb), vagy romlik a hőkapcsoló.

Az semmiképpen sem jó, ha országúton lejjebb megy 90 fok alá jóval a mutató, mert ez egyértelműen azt jelenti, hogy nyitva van egy kicsit a termosztát. Én is ezért fogom jövő hónapban cserélni az omegában.

(A gyári termosztátnak esetedben 92 foknál kellene elengednie a vizet)

Link to comment
Megosztás:

A venti kapcsolója 96 fokos (már amelyik egy fokozatú). Tehát ha előbb kapcsol, akkor vagy a műszered csal (ami a legelképzelhetőbb), vagy romlik a hőkapcsoló.

Az semmiképpen sem jó, ha országúton lejjebb megy 90 fok alá jóval a mutató, mert ez egyértelműen azt jelenti, hogy nyitva van egy kicsit a termosztát. Én is ezért fogom jövő hónapban cserélni az omegában.

(A gyári termosztátnak esetedben 92 foknál kellene elengednie a vizet)

Akkor nézessem meg? Milyen hiba lehet, ha rossz a termosztát, vagy valami más? A fogyasztásom jó, meg semmi más problémát nem vettem eddig még észre. Amióta megvan a kocsi, azóta megy így, hogy országúton a 80as vonalnál van a hőfokjelző.

Tehát normál esetben országúton is 90 fok körül kellene lennie, hideg időben is?

Link to comment
Megosztás:

Köszi warwolf, opel16v :(

Tehát akkor talán még én is megtudom csinálni :D

Termosztáttal kapcs. még egy kérdés: mennyi idő alatt kell(ene) neki a hőfokot beállítania normál esetben? Van egy olyan érzésem, hogy nincs termosztátom, vagy rossz, mert nagyon lassan melegszik be, legalábbis a hőfokjelző műszer nagyon lassan megy fel. Kell neki 5-10km, hideg időben még több is, mire eléri az üzemi hőt (ami az én kocsimnál 80fok, nem 90), arra szépen be is áll, de lassan. Vagy keverem a dolgokat, és ennek semmi köze a termosztáthoz?! Egyáltalán lehet olyan, hogy az én autómban még nincs is?

A termosztátot úgy érdemes kipróbálni, hogy kiveszed és belerakod egy edénnyel teli vízbe, maj elkezded melegízeni. Forrás pont előtt nyitnia kell, ha tudod mérd meg a hőfokot.

Vannak olyan autók amiből kiszedik a termosztátot, mert elromlik és folyamatosan keringeti a szivattyú a vizet, tehát állandóan hűti magát.

Opel 16V-nek igaza van, abban, hogy járatni kell alapjáraton, mert akkor nem kap hűtést a motor és jobban melegszik.

Nekem 20xe van és nekem is Qrva lassan melegszik fel főleg télen, de nem szabad elfelejteni, hogy ezeknek a motoroknak olajhűtőjük is van, és akkor is jó hűtésnek kell lennie amikor kened aszáját a vasnak:)

Én télen mindíg berakok a hűtő elé félig vagy teljesen pl. kartonpapírt és így nem kap annyi menet szelet és jobban melegszik a moci. :idea:

Link to comment
Megosztás:

Akkor nézessem meg? Milyen hiba lehet, ha rossz a termosztát, vagy valami más? A fogyasztásom jó, meg semmi más problémát nem vettem eddig még észre. Amióta megvan a kocsi, azóta megy így, hogy országúton a 80as vonalnál van a hőfokjelző.

Tehát normál esetben országúton is 90 fok körül kellene lennie, hideg időben is?

Igen 90 fölött kell lennie akármilyen hideg is van !!!

DE ha a ventid 92-nél kapcsol (a műszer szerint) akkor szerintem tutira rossz a jeladód (vagy esetleg a műszer, de ez nem valószínű) ugyanis annak a 96-nál kéne kapcsolnia !

Jah és nem szabad azt hinni, hogy lineárisan rossz egy jeladó !!

Amúgy van egy igen egyszerű teszt: Korán reggel (azért ilyenkor már nincs tool meleg) indulás után 1-2 kilométerrel már meleget (langyosat) kell fújjon a fűtés maxra tekerve !!!

Ha nem akkor valszeg termosztát.

De ha igen (és az elmondottakból így tűnik - azt mondtad semmi különöset nem vettél észre) akkor szerintem csak a vízhofokjeladó rossz, ez pedig olyan kemény 1200 Ft-os tétel. Szóval sztem ezt a lehetőséget zárd ki elsőként !!

Link to comment
Megosztás:

Exian!

Igen, normális esetben, mondjuk nem Szibériában, de 90 felett kell lennie. :D

Fogyasztásnövekedés, olaj hamarabb elfáradása, egyéb élettartamot befolyásoló problémák adódhatnak állandóan nyitva üzemelő termosztátnál.

Loree!

Azért szerintem egyszerűbb kipróbálni a termosztátot beszerelt állapotban, alapjáraton melegítve. :(

Link to comment
Megosztás:

A termosztátot úgy érdemes kipróbálni, hogy kiveszed és belerakod egy edénnyel teli vízbe, maj elkezded melegízeni. Forrás pont előtt nyitnia kell, ha tudod mérd meg a hőfokot.
Csakhogy neked külső termosztátod van !!! Neki meg belső !!! Szerintem nem érdemes leszedni a vezérlést és tesztelgetni a termosztátod addig amíg valószínűleg csak egy jeladó probléma van !

Nekem 20xe van és nekem is Qrva lassan melegszik fel főleg télen, de nem szabad elfelejteni, hogy ezeknek a motoroknak olajhűtőjük is van, és akkor is jó hűtésnek kell lennie amikor kened aszáját a vasnak:)

Én télen mindíg berakok a hűtő elé félig vagy teljesen pl. kartonpapírt és így nem kap annyi menet szelet és jobban melegszik a moci. :idea:

De neki C14NZ van, az hamar meleget kell nyomjon télen is :wink:

Link to comment
Megosztás:

Csakhogy neked külső termosztátod van !!! Neki meg belső !!! Szerintem nem érdemes leszedni a vezérlést és tesztelgetni a termosztátod addig amíg valószínűleg csak egy jeladó probléma van !

De neki C14NZ van, az hamar meleget kell nyomjon télen is :wink:

Az igaz, hogy az 1.4-nek gyorsan meleget kell adnia.

Link to comment
Megosztás:

Exian!

Igen, normális esetben, mondjuk nem Szibériában, de 90 felett kell lennie. :D

Fogyasztásnövekedés, olaj hamarabb elfáradása, egyéb élettartamot befolyásoló problémák adódhatnak állandóan nyitva üzemelő termosztátnál.

Loree!

Azért szerintem egyszerűbb kipróbálni a termosztátot beszerelt állapotban, alapjáraton melegítve. :(

Hát nemtudom... a fogyasztásom tényleg jó (csak város olyan 7-7.3, országút 5.5-6). Olajcserekor pedig azt mondta a szerelőm, hogy még bőven jó az olaj, mehettem volna még vele (11e km-nél volt cserélve). Amióta minőségi olaj van benne, azóta olajfogyás sincs, 4ezret mentem a csere óta, és szinte ugyanott van az olajszint, mint amikor fellett töltve, max egy nagyon picit fogyott.

Na akkor összegzésképpen elmondom mégegyszer, hogy mi hogyan van: városban olyan 90 körül van a jelző szerint a hő, de csak ha sokat megyek, és sokszor megállok (pl lámpánál). Ha több percet állok alapjárattal, akkor 92 felett kapcsol be a venti (lehet, hogy 96, pontosan nemtudom, mivel nincs pontos jelzés), és szépen visszahűti a 90-es vonal fölött egy picivel.

Országúton viszont még az első (80 fokos) vonalat sem éri el, az alatt van egy picivel mindig. Viszont hogyha terhelve van a kocsi, pl dombon felfelé megyek földesúton lassan (1-esben, max 2-esben), akkor rettentő hamar felmegy a hőfokmutató, és bekapcsol a venti, de hamar visszahűti.

Na mindegy, hamarosan úgyis viszem a kocsit szilentcserére meg ilyesmi, megkérem a szerelőt, hogy nézzen meg mindent ami a hűtéssel kapcsolatos, talán kiderül.

Köszi mindenkinek az infókat, ha van még valami, mondjátok :D

Link to comment
Megosztás:

Hát nemtudom... a fogyasztásom tényleg jó (csak város olyan 7-7.3, országút 5.5-6). Olajcserekor pedig azt mondta a szerelőm, hogy még bőven jó az olaj, mehettem volna még vele (11e km-nél volt cserélve). Amióta minőségi olaj van benne, azóta olajfogyás sincs, 4ezret mentem a csere óta, és szinte ugyanott van az olajszint, mint amikor fellett töltve, max egy nagyon picit fogyott.

Na akkor összegzésképpen elmondom mégegyszer, hogy mi hogyan van: városban olyan 90 körül van a jelző szerint a hő, de csak ha sokat megyek, és sokszor megállok (pl lámpánál). Ha több percet állok alapjárattal, akkor 92 felett kapcsol be a venti (lehet, hogy 96, pontosan nemtudom, mivel nincs pontos jelzés), és szépen visszahűti a 90-es vonal fölött egy picivel.

Országúton viszont még az első (80 fokos) vonalat sem éri el, az alatt van egy picivel mindig. Viszont hogyha terhelve van a kocsi, pl dombon felfelé megyek földesúton lassan (1-esben, max 2-esben), akkor rettentő hamar felmegy a hőfokmutató, és bekapcsol a venti, de hamar visszahűti.

Na mindegy, hamarosan úgyis viszem a kocsit szilentcserére meg ilyesmi, megkérem a szerelőt, hogy nézzen meg mindent ami a hűtéssel kapcsolatos, talán kiderül.

Köszi mindenkinek az infókat, ha van még valami, mondjátok :D

Exian

Szerintem a termosztátod, a műszered és a vízfok jeladód is jó a példák alapján.

Link to comment
Megosztás:

Ez kizárt szerintem ! 80 fok sehogysem lehet - ez valószínűleg jeladó !!

De a termosz sem kizárt - szóval tesztelni kéne !!! Írtunk 1-2 módszert úgyhogy hajrá !!!

Akkor még egy dolgot tudok ajánlani.

Meg kell nézni a, hogy a lökhárítóban és a hűtőmaszkban benne van e a kitakaró ami elfedi a szellőző nyílásokat.

Haveromnak is 1.4-e van, kivettük mindkettőt és lassabban melegedett fel, aztán visszapattintottuk:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.