Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Kell egy 10-es crowa, kis lapos fogó, meg egy csavar húzó. Rakd üresbe. Ott ahol a rudazatban van az kis kocka(nem tom mi a hivatalos neve), ott van egy rögzítő csapszeg. Azt kiveszed a kis fogó és a csavarhúzó segítségével, utána szét húzod. Asszem magát a kulisszát 4db 6-os csavar tartja. Azokat kiveszed,majd leveszed a kulisszát. Kicsit meg kell dönteni a tűzfal felé, és úgy jön ki. Ha már kint van akkor kiveszed a csapszeget a amit rögtön látni fogysz amint megfordítod a kulisszát, majd kihúzod a tengelyt és kicseréled a szimeringet. Nem árt ilyenkor kulissza tömitést is cserélni. nekem 4 darabra szakadt szét amikor levettem. De hál istennek a kadetté még megvolt. Utána ugyan így vissza minden. Nekem kb 20perc volt az egész.

Link to comment
Megosztás:

"Gondolom a nyelestengely szimmeringet mondod"

Nem, ő sztem a rudazat tengelyénél levő szimeringre utalt.

"Ahol a váltórudazat bemegy a kulisszába ott van egy szimering (olcsó), nekem most cserélték, és ez miatt folyt el sok váltó olaj."

A kulissza levételénél nem szabad hogy olaj fojjon, addig nem ér fel az olajszint... Hogy csinálták? :(

Akkor miért van benne szimering dísznek? :D :D :D :D :D

Érdekes azóta nem ereszt onnan olajat, ennyi.

Ja lehet csak napraforgó olaj fojt ki :D ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Arra asszociáltam, hogy álló helyzetben, szerelés közben nem folyhat... :(

Én nem azt mondtam, hogy álló helyzetben folyik, hanem amikor pakolgatja az ember a sebességet és szépen felkúszik az olaj aszimeringig.

Amúgy az autóm 92-s és szerintem ennyi idő alatt sok olaj elfogyhat, mivel ezek a szimeringek nem bírják tovább.

Link to comment
Megosztás:

Normális dolog az, hogy hidegben mást mutat a benzinszintmérőm, mint melegben? :( Na az van, hogy reggel mikor indulok hajnalban (10 fok alatt), és ha már csak kevés benzin van a tankban, akkor alig megy fel a szintmutató, a legalljától ilyen 1mm-re kb. A rövid, kb 3-5km-es utanom a melóhelyig nem is megy feljebb. Viszont délután, amikor már meleg(ebb) van, beszállok a kocsiba, és gyújtás ráadás után azonnal felmegy majdnem a piros szint tetejéig. Ez normális, és valami nem szereti a hideget, vagy valami gondja van? Ha igen, mikor jó? Hidegben mutatja a valóságot, vagy melegben? :D (Szinte üres tankra tankoltam 13L-t legutóbb, azóta 170km-ert mentem, úgyhogy kell még lennie benne)

Egyébként ettől függetlenül, amikor még picit megmozdul a szintmérő (1-2mm-ert megy fel), akkor még kb mennyi benzin lehet a tankban?

Link to comment
Megosztás:

tárcsa, szerkezet, csapágy. de mi köze a kuplungnak, a váltóhoz most?

Igazad van,aláirom nincs hozzá köze! :oops:

Azért sokalom a 70E-t,mert nekem a szerelőm komplett kuplung generált és csapágycserét 50E körül mondta,munkadijjal együtt!Majd rákérdek már milyen márkájú cuccról volt szó!

Link to comment
Megosztás:

Azért sokalom a 70E-t,mert nekem a szerelőm komplett kuplung generált és csapágycserét 50E körül mondta,munkadijjal együtt!Majd rákérdek már milyen márkájú cuccról volt szó!

Hallottam már panaszokat a gagyibb cuccokra... pl. nagy terheléskor (város, dugó) nyúlnak, nem stabil a fogáspont...

Szerintem inkább vegyél bele rendeset (mégha drágább is)

Link to comment
Megosztás:

Igazad van,aláirom nincs hozzá köze! :oops:

Azért sokalom a 70E-t,mert nekem a szerelőm komplett kuplung generált és csapágycserét 50E körül mondta,munkadijjal együtt!Majd rákérdek már milyen márkájú cuccról volt szó!

úha.

én félnék az ocso cuccoktól...

én már szereltem be jó minőségünek mondott gagyi kuplungot, nem is egyet. ebből 1-2 nagyon panaszkodott, 1 meg1 hét után beszarrt teljesen....

Link to comment
Megosztás:

úha.

én félnék az ocso cuccoktól...

én már szereltem be jó minőségünek mondott gagyi kuplungot, nem is egyet. ebből 1-2 nagyon panaszkodott, 1 meg1 hét után beszarrt teljesen....

Elhiszem,de azért nem mindig a legdrágább a legjobb!Utánajárok majd az áraknak igérem!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.