Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Igazat adok, az IAT szenzort tényleg NTC eszközként emlegetik néhány szakirodalomban, csak nem úgy működik, mint pl. a hűtővízmérő "sima" NTC mérőfej. Ebben ahogy mondtam, egy szál van előmelegítve (ezek szerint hasonló ellenállásszál, mint a "sima" NTC-kben), így gyorsabban tudja követni a hőmérsékletváltozásokat (míg a normál NTC eszköznek kell jópár mp, hogy pár fok eltéréshez igazodjon).

iat_sensor.jpg

Találtam egy jó leírást a MAF szenzorról, így nevezik a szakirodalomban a fűtött szálas légtömegmérőt. ;)

http://www.opel16v.hu/kepek/2005/temp/maf.pdf

Link to comment
Megosztás:

opel16v !

Az álltalad belinkelt lapon az IAT = Intake Air Temperature = szívócsonk levegő hőmérséklet (csak,hogy tiszta legyen azoknak akit érdekel)

Viszont a légtömegmérőknek teljesen más a neve/röviditése,nyilván mert japcsali autóké(VAF - csappantyús;KVAF platina szál helyett titánium fűtőelemmel)

Ha időm lesz szétszedem az enyémet,mert már nagyon izgat,hogy mi van benne.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem tetőcsomagtartóval kapcsolatosan: a súlyt a kis sín teteje vagy a mélyebben lévő tetőlemez hordozza? Mivel lenne ingyen két tartó gerendám, ami biztos nem F-Astrához való, mert a lábai hosszabbak, mint az eltolható ablak nyílása. De ha méretre vágnám, akkor a tetőlemezre feküdne fel, a kis sín csak a rögzítésről gondoskodna. Bocs, a nyakatekert megfogalmazásért!

Link to comment
Megosztás:

Az lesz a legjobb, ha megnézek egy gyári tartót. Szerintem az nem T sín, hanem egy fejreállított L sín. A tetőlemez alatt pedig az elcsúztatható ablak alatti vízszintes lemezfelületet értettem, nem a klasszikus értelembe vett tetőlemezt. Mindenesetre az ingyen tartósínek nem érnek annyit, hogy megsérüljön a kaszni vagy valami elröpüljön tetőről. Köszönöm segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Nálam a thule tetőcsomagtartó az az esőcsatornában lévő T sínbe kapaszkodik és rögzít. A tetőlemezre NEM fekszik fel! A lábnak van ugyan egy gumiszoknyája ami a szélzajt csökkenti az hozzáér a tetőlemezhez de semmiképpen nem a terhelés támaszkodik a tetőlemezre.

Nekem is pont ilyen a 3000ft-os tacskos csomitartom ;)

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Mivel a fogyasztás topicban nem találtam semmit erröl, itt kérdeznék.

A hétvégén kétszer is furcsamód leállt az autóm (x16xel caravan), elég kellemetlen helyzetekben. És eszembe nem jutott volna, hogy azért, mert kifogyott a benzin. A müszer szerint még kb 15l volt benne.

De miután mindkét esetben megoldotta a problémát egy kanna benzin, nagyon gyanús lett nekem az üzemanyag szintjelzö (vagy a tankban az úszó)

Van erröl valakinek tapasztalata? Sztem a tankban lesz az úszóval a gáz. Azzal mit/hogyan kell tenni?

(eddig megbizhatóan müködött az óra, bátran mentem, amig pirosba nem fordult)

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Mivel a fogyasztás topicban nem találtam semmit erröl, itt kérdeznék.

A hétvégén kétszer is furcsamód leállt az autóm (x16xel caravan), elég kellemetlen helyzetekben. És eszembe nem jutott volna, hogy azért, mert kifogyott a benzin. A müszer szerint még kb 15l volt benne.

De miután mindkét esetben megoldotta a problémát egy kanna benzin, nagyon gyanús lett nekem az üzemanyag szintjelzö (vagy a tankban az úszó)

Van erröl valakinek tapasztalata? Sztem a tankban lesz az úszóval a gáz. Azzal mit/hogyan kell tenni?

(eddig megbizhatóan müködött az óra, bátran mentem, amig pirosba nem fordult)

Célszerű nemhinni a mutatónak, én pl. inkább a napi számlálót szoktam szemmel tartani, mert úgy nagyjából tisztában vagyok az autó fogyijával, ill. hogy mennyit tudok elmenni adott esetben egy tank benyával.Hozzátenném, normál körülmények között.Nekem is volt, hogy a szintjelző még vígan mutatta, hogy mehetek, miközben már gyanusan sok km-t mentem a számláló adatai szerint.Elmentem tankolni, és láss csodát, 46L-t tankoltam.Az 53L? tankba.Egyébként a lámpicsek nem világított a műszerben?

Link to comment
Megosztás:

Azért ha jó a műszer és a szintmérő, akkor elég jól mutatja. ;)

Asszem a karavánnak pont nincs a hátsó űlés alatt szerelőnyílása a szintmérő felé, de azért érdemes megnézni (kb. 12 cm átmérőjű műanyag fedlap).

Továbbá érdemes lenne tesztelni, nincs-e összeszívva a tank (szellőző dugulás esetén az AC képes akár felére is összehomorítani a tankot).

Ezt egy kb. üres állapotban teli tankolással könnyen el lehet dönteni.

Link to comment
Megosztás:

szia!

nemrég találtam az oldalt és regisztráltam magam.gyújtáskapcsoló-záras témában volna egy kérdésem.Nekem egy F Astram van, viszont a gyújtáskapcsoló-zár szerkezet (tehát nem a gyujtáskapcsoló betét, hanem a mechanikus zár megadta magát.pontosabban az a tengely tör el ami a zárból jön ki és forgatja a gyujtáskapcsoló betétet.remélem érted mire gondolok... :-).ezt zárat még sohasem szereltem.hogy lehet ezt szétszedne.egyrészt maga a zár a kormány oszlophoz van csavarozva aminek nincsen feje mindenféle biztonsági okokból gondolom...viszont magát a zárat hogy lehet szétszedni? a kulcs nyílás felől a nyílás körüli gyűrűn van két bevágás elképzelhető valami célszerszám számára.szóval magát a zárbetétet szeretném szétszedni ha lehet.mi a módja ennek, mit merre kell fordítani, stb... ha tudod légyszi válaszolj fontos lenne. nem nagyon szeretnék egyben zárat cserélni, mert valahogy a két kulcsos megoldásért nem rajongok, légyszi írj majd vissza, vagy továbbítsd a levelet annak aki tud ebben segíteni, szerelt már ilyet.

ide is írhatsz privát, vagy a silverdome@freemail.hu ra

segítségedért előre is köszi

üdv tamás

Link to comment
Megosztás:

Ha rossz a szinkrongyűrű, vagy kopott a váltórudazat, akkor nem fog javítani. Ha jó műszaki állapotban van minden, akkor sem fog egetverő különbséget hozni, inkább arra való, hogy kevesebb mechanikai veszteség legyen a hajtásban, és megnövelje az élettartamot.

A piros olaj lehet gyári, de ez nem biztos (Castrol is olyan).

Csavar alatt kb. 2 centi a szint, azaz ha kiveszed a féltengelyt, éppen egy picinek szabad csak kicsurognia (max. fél deci).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.