Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

- Beinditás után alacsony fordulatszámon(kb 1500-2000-ig), olyan mintha nem lenne töltés, ugyanis, ha nyomok egy gázfröcsött, akkor pl. a fütőventilár gyorsabban megy, vagy erősebb a belső világítás. Ez csak közvetlen inditás után van, utána már nem csinálja. A generátor ránézésre nem régi benne, cserélve volt, egy Bosh márkájú.

Ez elvileg normális. Indítás után több töltést von el a kissé lemerült akksi visszatöltése, így ha egyéb fogyasztókat is használsz közben, akkor még kevesebb a töltés. Ez okozhat ilyesmit.

Mivel írtad, hogy a generátor új, azért megnézném, hogy megfelelő típusú került-e bele. Mert pl ha eladás előtt hibásodott meg, lehet, hogy raktak bele egy kisebb teljesítményűt, csak hogy minél hamarabb és minél olcsóbban meg legyen, úgyis eladásra megy, szívjon vele az új tulaj. :)

- Elszakadt a hosszbordás ékszíj, úgy vittem be megcsináltatni, de menet közben nem gyuladt ki a töltés lámpa, ez mitől lehet?

Csak a gyújtás levételét, majd ráadását követően fog világítani a töltés jelző, ha nincs töltés. Azonnal nem gyullad ki, ha elszakad az ékszíj, vagy meghibásodik a generátor.

- A központi zárnál a bal hátsó ajtó zárja nem műkődik, de a megvételnél még műkődőtt, utána egyszer, kétszer, azóta egyáltalán nem, kábelszakdás, vagy mikrókapcsoló inkább a hibás?

Nézd meg az ajtó átvezetést, ha jó, akkor valószínűleg a mikrokapcsoló rossz a zárban. Cserélni kell, 200 Ft-os tétel. Neten keress rá, sok helyen le van írva, hogyan kell. Amíg meg nem javítod, ne használd a reteszelést, nehogy bereteszelt állapotban adja meg magát a zárszerkezet.

A másik hozzászólásodra válaszolva, Nem cserélhető egy az egyben a zár univerzálisra. A gyári zár egybe van építve a motorral, nincs külön mozgató, és zár rész. Ezt csak kisebb nagyobb átalakítással tudod beszerelni, de én nem javaslom. Fúrni faragni vágni, hegeszteni kell.

Olcsóbb, ha veszel egy mikrokapcsolót, kicseréled. Jobb is, mert megmarad a gyári megoldás, reteszelés, stb.

http://fipevill.unas.hu/shop_ordered/6529/shop_pic/46366.jpg

Link to comment
Megosztás:

- Beinditás után alacsony fordulatszámon(kb 1500-2000-ig), olyan mintha nem lenne töltés, ugyanis, ha nyomok egy gázfröcsött, akkor pl. a fütőventilár gyorsabban megy, vagy erősebb a belső világítás. Ez csak közvetlen inditás után van, utána már nem csinálja. A generátor ránézésre nem régi benne, cserélve volt, egy Bosh márkájú.

Nekem ezt generátor hiba miatt csinálta. Egy dióda forrasztása el engedte magát.

- Néha minden előzmény nélkül a fordulatszám leesik 500-600 környékére, néha visszaáll eredetibe, talán akkor szokta csinálni ha vízet kap, mert egyszer esőben, egyszer meg mosás után jött elő. De ha elfordítom a kormányt teljesen, akkor is csinálja.

Alapjárati. Szét kell szedni kitakarítani.

Link to comment
Megosztás:

Ha az ABS lámpa kiég és nem megy, akkor az ABS letilt és nem működik? Vagy akkor is megy? Mert múltkor amikor leesett az első hó, faterral mentünk és egy erősebb fékezéskor elkezdett csúszni az autó, semmit nem csinált az ABS. Azt már régóta tudtam, hogy a lámpája nem világít, de nem törődtem vele. Ma szétszedtem a műszerfalat, izzó nem volt benne, kicsit megijedtem, hogy direkt kivették, hogy a hibát eltűntessék. Viszont miután beleraktam az izzót, összeraktam, gyújtást ráadtam, szépen kigyulladt, majd el is aludt a lámpája, tehát elvileg hiba nincs benne. Na most akkor azért nem ment eddig, mert nem volt benne izzó, vagy mi lehetett az oka?

Még most sem biztos, hogy működik, de nagyobb rá az esély, mint ezelőtt.

Link to comment
Megosztás:

Működnie kell lámpa nélkül, ha kivették akkor szinte biztosan gond van az abs-eddel (magától nem esik ki). Tegnapelőtt a tükörjégen hazafele minden fékezésnél bevibrált a fékpedál szóval a mostani időjárásnál érezned kell, működik-e rendesen. Azt viszont nem tudom, hogy ha nálad csak működés közben van hiba akkor alapból bejelez, vagy csak akkor, ha fékezéskor érzi, mégse stimmel valami a rendszerrel.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Segitséget kérnék: Vectra 2.0dt x20dtl motoros!

Mióta hidegek vannak nehezn indul,ma pl.:azt hittem be se fog indulni,izzitottam 2x de igy is nagy

nehezen indult be,forgatja a motort de néha belekap mintha beindulni, utánna forogatja az öniditó tovább a motort

kb. forgat vagy 4-5 van mikor többet ,és akkor indul be!De nem dadog a motor,szépen jár,ugy hogy szerintem

nem porlasztó!Én adagolora tippelek,mert volt 1 F astra isuzum,és azon fel volt ujjitva a motor és ugyan igy indult

hidegen,tehát kapkod a motor mintha beindulna de mégse!!És neki pedig az adagolon a tengely ki volt kopva és

meg perselyezték mert fars levegöt szivott és mikor meg csinálták utánna pöc-röff!!!Ugy hogy szerintem a vectrának az

lehet a baja a jelek alapján!Holnap azért még meg nézem az izzitó gyertyákat!

Ja és még az érdekelne hogy az izzitás hány másodpercig tart???

A vissza jelzö lámpát követve az jó??Mert már hallottam olyat hogy sokáig izzitott,de én még teszteltem hogy hamarabb

indutsak mint ahogy a lámpa elaszik!!!

Nem hidegben jol indul!!

Ugyhogy várom a segitségeket tippeket!!

Elöre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Az a fura, hogy betettem, gyújtást ráadtam világított és utána szépen el is aludt. Tehát ha lenne benne hiba, akkor nem aludt volna ki. Most fater elment vele dolgozni, kiderül, hogy az úton kigyullad-e. Az lenne még érdekes, ha nem gyulladna ki és mégsem menne.

Link to comment
Megosztás:

Nos jó lett az ABS. Tényleg ennyi volt a gondja. Fater szerint tegnap munkába menet világított végig a lámpája( pedig összerakás után gyújtást ráadva elaludt szépen) viszont hazafelé már nem. Ma ki is lett próbálva a havas úton és szépen dolgozik.

Link to comment
Megosztás:

Nos jó lett az ABS. Tényleg ennyi volt a gondja. Fater szerint tegnap munkába menet világított végig a lámpája( pedig összerakás után gyújtást ráadva elaludt szépen) viszont hazafelé már nem. Ma ki is lett próbálva a havas úton és szépen dolgozik.

amennyire én tudom ha kiég lámpa akkor nincs abs. valamiért ugy van megcsinálva mint a generátor vissza jelzője néhány autoban. ha kiég nincs töltés

Link to comment
Megosztás:

Szerintem még az sem mindegy, hogy milyen izzót teszel a töltésvisszajelzőbe mert az enyémbe 3 w os való de találkoztam olyannal amibe csak 2 w os izzó volt indításkor azon keresztül kapja a gerjesztést generátor ha ki van égve akkor is lesz töltésed csak kb oly 2 3 ezres fordulatnál kezd el tölteni. Ha van tükörfűtésed az csak akkor indul el ha van töltésed.

Link to comment
Megosztás:

Igen a töltéshez nem mindegy milyen izzó van berakva. Ha kicsi a teljesítménye, akkor nincs elég előgerjesztése és akkor beindítás után csak első gázadás után gerjed fel rendesen, viszont utána nincs vele gond. Ha kiég, akkor pedig nem biztos, hogy felgerjed, van, ami nem igazán hajlandó a felgerjedésre, de van, ami simán felgerjed izzó nélkül is.

Egyébként a légzsák is olyan, hogy ha kiég az izzó, akkor nincs légzsák sem. Tehát erre is figyelni kell.

Link to comment
Megosztás:

Időnként felelevenítem a témát nevezetesen miért indul az x18 as motor melegen úgy, hogy föl kell húzni most, hogy mínusz 10 ek vannak csak megmutatom neki a kulcson és az első dugattyúra indul de ahogy fölmelegszik a motor és áll az auto kb. fél órat de még meleg nagyjából már lőttek a pöcc röff - nek. Minden érzékelő a megadott értéken van hibát nem hoz ha a leállítás után kb.5 percen belül indítok akkor pöccre indul. Kb. 10 szerelővel beszéltem a fele annyit sem ért hozzá mint én aki csak lelkes amatőr vagyok nem találkoztam még olyannal aki azt mondta volna "tudom mi a baja hozd el megcsinálom". Ha valaki tud tanácsot adni azt megköszönöm. Gondolkoztam hátha a benzinnyomás de akkor mi a helyzet a jéghideg meg épen hogy leállított motornál.

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki, hogy kell kiszedni az ablakmosó tartályt? A fényszórómosósat, legalábbis nekem olyan van. Teletöltöttem, de másnapra már nem volt benne anyag, így kizárásos alapon el van repedve. Ja meg kellene egy jó/ép tartály is... :)

Szia,

Sajna csak úgy tudod kiszedni tudomásom szerint, hogy a lököst leveszed, mert sajna az mögött van, az takarja.

Tehát lehet egy órás munka is lesz, mert a lököshöz fel kell lazítani pár csavart a sárvédő környékén is.

Link to comment
Megosztás:

amennyire én tudom ha kiég lámpa akkor nincs abs. valamiért ugy van megcsinálva mint a generátor vissza jelzője néhány autoban. ha kiég nincs töltés

Nekem is ABS gondom van, amióta megvettem, csak akkor az izzó el lett távolítva.

Valakinek ötlete, hol kezdjem.

Nektek milyen típusú van Keyles vagy Bosch?

Mert utánanéztem valaki a jeladód mondja, valakitől hallottam azt is, hogy a vezérlő panelon a forrasztás is fellazulhat.

???

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Időnként felelevenítem a témát nevezetesen miért indul az x18 as motor melegen úgy, hogy föl kell húzni most, hogy mínusz 10 ek vannak csak megmutatom neki a kulcson és az első dugattyúra indul de ahogy fölmelegszik a motor és áll az auto kb. fél órat de még meleg nagyjából már lőttek a pöcc röff - nek. Minden érzékelő a megadott értéken van hibát nem hoz ha a leállítás után kb.5 percen belül indítok akkor pöccre indul. Kb. 10 szerelővel beszéltem a fele annyit sem ért hozzá mint én aki csak lelkes amatőr vagyok nem találkoztam még olyannal aki azt mondta volna "tudom mi a baja hozd el megcsinálom". Ha valaki tud tanácsot adni azt megköszönöm. Gondolkoztam hátha a benzinnyomás de akkor mi a helyzet a jéghideg meg épen hogy leállított motornál.

Melegen a nehezen indítás oka az szokott lenni, ha túl dús keveréket kap a motor. Nincs túlfogyasztásod? Én első körben a hőfok jeladót (a sok közül azt, ami az ECU-nak adja a motorhőfok jelet) és a lamda szondát nézném meg. Ezek ha folyton hidegnek hazudják a motort, illetve túl szegénynek a benzin-levegő keveréket, okozhatnak melegindítási nehézséget. Ha jár a motor, nem okoz észrevehető problémát.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ABS gondom van, amióta megvettem, csak akkor az izzó el lett távolítva.

Valakinek ötlete, hol kezdjem.

Nektek milyen típusú van Keyles vagy Bosch?

Mert utánanéztem valaki a jeladód mondja, valakitől hallottam azt is, hogy a vezérlő panelon a forrasztás is fellazulhat.

???

Köszi.

Első körben az izzó visszarakása, hibakód kiolvasás, hiba törlés, és ha visszajön a hiba, akkor már lehet látni, hogy mi a baja. Lehet, hogy kerékszenzor, lehet, hogy csatlakozó, lehet, hogy vezérlőegység.

Az ABS-nél törlődni szokott a hibakód magától, ha megszűnik a probléma (ellentétben a légzsákkal), ezért feltételezem, valós probléma lesz.

Link to comment
Megosztás:

Első körben az izzó visszarakása, hibakód kiolvasás, hiba törlés, és ha visszajön a hiba, akkor már lehet látni, hogy mi a baja. Lehet, hogy kerékszenzor, lehet, hogy csatlakozó, lehet, hogy vezérlőegység.

Az ABS-nél törlődni szokott a hibakód magától, ha megszűnik a probléma (ellentétben a légzsákkal), ezért feltételezem, valós probléma lesz.

Szerintem is valós probléma, hamarosan szerzek egy tesztert és kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Sajna csak úgy tudod kiszedni tudomásom szerint, hogy a lököst leveszed, mert sajna az mögött van, az takarja.

Tehát lehet egy órás munka is lesz, mert a lököshöz fel kell lazítani pár csavart a sárvédő környékén is.

Nos, köszi! :)

Nem okoz gondot, egyszer már szedtem le, csak akkor nyár volt és jóidő... :)

Link to comment
Megosztás:

Melegen a nehezen indítás oka az szokott lenni, ha túl dús keveréket kap a motor. Nincs túlfogyasztásod? Én első körben a hőfok jeladót (a sok közül azt, ami az ECU-nak adja a motorhőfok jelet) és a lamda szondát nézném meg. Ezek ha folyton hidegnek hazudják a motort, illetve túl szegénynek a benzin-levegő keveréket, okozhatnak melegindítási nehézséget. Ha jár a motor, nem okoz észrevehető problémát.

Kössz a tanácsot A fogyasztásmérő szerint ami szerintem hűen tükrözi a valóságot még most sem megy az átlag 6,9 fölé 15 km re járok dolgozni vele igaz hajnalban forgalom nélkül max 80 al.

A kétpólusú hőm. jeladó a megadott 300-3000 ohm között van. A többi jeladó meg minden kütyü kimérve a gyári értékeken belül van az alapjárat hidegen melegen mindha odalenne szögelve a ford. mutató A köszörülve indításnál mikor egyet rúg a motor gáz egyből elengedve és már ketyeg is stabilan. Benzinszag nincs. Az az érdekes mikor hosszú indítózáskor épp olyan mindha nem kapna benzint mert mikor az első henger épp hogy csak elkapja az elsőt rúgja elengeded a kulcsok és gyönyörűen összeszedi magát a motor mindha csak pöcc lett volna az indítás.

Bocs ha hosszú voltam de elég összetett a dolog nehéz így írva elmagyarázni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek valami tippje,hogy hogyan és mivel lehetne (stabilan ) rögzíteni az ajtódíszlécet? Folyamatosan lejön. Már megőrjít:)))

Köszi

Hali

Normálisabb autósboltokban lehet kapni ezt a dupla oldalú szivacsos ragasztószalagot (elvileg ilyet használnak gyárban is) kb. 500-600 forint métere.

Ha nem mondanák akkor hajszárítóval kell melegíteni, hogy fellágyúljon a ragasztó anyag.

Felületet szépen letisztítod és kiválóan fel lehet ragasztani vele :)

Én is kb. fél évig kinlódtam mire sikerült ezt beszereznem és 3-4 féle ragasztószalagot is kipróbáltam. :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.