Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Srácok, valakinek nincs véletlenül elfekvőben egy Vectra B 1.7TD (isuzu) hűtőventilátora??

Racingbazaron már mindenkit végig hívogattam aki ilyet bont, környékbéli autóbontókat is és sehol semmi.. Újonnan van 40.000.-ért és után gyártott 30-ért de... értitek

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Srácok, valakinek nincs véletlenül elfekvőben egy Vectra B 1.7TD (isuzu) hűtőventilátora??

Racingbazaron már mindenkit végig hívogattam aki ilyet bont, környékbéli autóbontókat is és sehol semmi.. Újonnan van 40.000.-ért és után gyártott 30-ért de... értitek

Ne Isuzuhoz keresd, hanem simán B Vectrához. Úgy biztosan lesz. Arra nem esküszöm meg, hogy a keret is egyezik, de maga a ventilátor biztosan. 3 torx csavar fogja be a keretbe, át kell cserélni. Lehet, hogy a kábel hossza sem egyezik meg, akkor át kell azt is forrasztani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy apró kérdésem lenne. Gyújtás ráadásakor szépen elalszik minden visszajelző, aminek el kell. Majd ha beindítom a motort a légzsák visszajelző kigyullad, majd kb 10s után ismét elalszik. Na most ezt eddig nem csinálta. Utána semmi gond nincs, többet nem gyullad fel, csak mindig indítás után. Gyanakodom az akkura, hogy esetleg indítás közben egy szint alá csökken a fesz és azért gyullad fel, elvégzi az öntesztet, mint gyújtás ráadáskor és elalszik. Viszont indításkor nem érződik, hogy nehezebben indítana, tehát kicsit érdekes az eset, viszont másra nem tudok gondolni. Lehet le kéne terhelni az akkut.

Link to comment
Megosztás:

Ha az akksi feszültséged rossz lenne, akkor tárolná a hibát légzsák indító áramkör alacsony feszültség hibával. Érdekes hogy el alszik. Opel tárolni szokta és törlés nélkül nem nagyon alszik el. Műszerrel meg kéne nézni hátha mutat valamit

Sziasztok!

Egy apró kérdésem lenne. Gyújtás ráadásakor szépen elalszik minden visszajelző, aminek el kell. Majd ha beindítom a motort a légzsák visszajelző kigyullad, majd kb 10s után ismét elalszik. Na most ezt eddig nem csinálta. Utána semmi gond nincs, többet nem gyullad fel, csak mindig indítás után. Gyanakodom az akkura, hogy esetleg indítás közben egy szint alá csökken a fesz és azért gyullad fel, elvégzi az öntesztet, mint gyújtás ráadáskor és elalszik. Viszont indításkor nem érződik, hogy nehezebben indítana, tehát kicsit érdekes az eset, viszont másra nem tudok gondolni. Lehet le kéne terhelni az akkut.

Link to comment
Megosztás:

Ha az akksi feszültséged rossz lenne, akkor tárolná a hibát légzsák indító áramkör alacsony feszültség hibával. Érdekes hogy el alszik. Opel tárolni szokta és törlés nélkül nem nagyon alszik el. Műszerrel meg kéne nézni hátha mutat valamit

Igen, azt mindenképpen ki kell ütni, ha rossz.

Ilyennel még nem találkoztam. Ha tárolt hibakód van, akkor gyújtásra felgyullad a hibajelző, majd elalszik, újra felgyullad, és égve marad.

Link to comment
Megosztás:

Igen, azt mindenképpen ki kell ütni, ha rossz.

Ilyennel még nem találkoztam. Ha tárolt hibakód van, akkor gyújtásra felgyullad a hibajelző, majd elalszik, újra felgyullad, és égve marad.

Igen ebben a legérdekesebb, hogy gyújtáskor szépen elalszik, majd indítás után kigyullad és ismét elalszik. Ha majd szabad lesz az autó és megyek gyakszira, akkor elviszem és ránézünk.

Szerk.: Most mentem a kocsival és most nem csinálta. Kétszer indítottam, de egyszer sem gyulladt ki a lámpa indítás után. Elég érdekes jelenség az biztos.

Link to comment
Megosztás:

Általában szutyok franciák csinálják azt, hogy ha gyorsan indítod az autót (értem ez alatt hogy kulcs be és nem vársz semmit gyújtás ráadásakor csak indítózol) égve marad a légzsák. Ha le állítod és indításnál vársz gyújtáson kicsit akkor el alszik, nem tárol. Opelnél még nem láttam ilyet hogy hol ég hol nem. Olvastasd ki hátha van benne valami. Vagy gyújtás nélkül nézd meg az ülés alatti csatit, lehet hogy kontaktos.

Igen ebben a legérdekesebb, hogy gyújtáskor szépen elalszik, majd indítás után kigyullad és ismét elalszik. Ha majd szabad lesz az autó és megyek gyakszira, akkor elviszem és ránézünk.

Szerk.: Most mentem a kocsival és most nem csinálta. Kétszer indítottam, de egyszer sem gyulladt ki a lámpa indítás után. Elég érdekes jelenség az biztos.

Link to comment
Megosztás:

Általában úgy szoktam, hogy beülök, gyújtás rá, közben kötöm az övet és utána indítok. Tehát addigra szépen lefut minden önellenőrzés, kialszanak a lámpák. Ha az ülés alatti csati vacakolna, akkor bevette volna hibának és folyamatosan világítana.

Igen, ez így van. Nem tűnne el a tárolt hibakód.

Szerintem nézz rá műszerrel, hogy nincs-e tárolt hibakód. Akkor ki fog derülni a turpisság (esetleg át van mókolva, hogy ne világítson. Ha minden rendben, akkor meg ne foglalkozz vele.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Érdekes probléma:

INditáskor ha azonnal fordítom a kulcsot ( nem várom meg míg a lámpák kialszanak) néha be és kikapcsolgat a hűtőventillátorom. Ha megvárom mig kialszik minden és úgy indítom akkor nincs gond

( Mondták már azt hogy várjak minden indításnál. De ha erre lenne időm, dízelt vettem volna :D )

Más:

Kisgázról nagy sebességifokozatban (3, 4) néha berángat a kocsi de csak 1-et kettőt ránt és ritkán.

x16xel

Hátsó ajtózár szétszedhető? Mert már kiszedni se egyzserű de ha már kiszedem akkor megpróbálom megcsinálni .

hibája: belülről ha kicsit túlhúzod a kilincset az kiakad és úgymarad. kárpitot már levettem, rudazat minden okés. Ja és nem is zárja a kpzár de az elektromos gon ( eltört a vezeték a küszöbből kifelé. -na az lesz még szívás.)

szekunderlevegő pumpa nélkül lehet gondja a kocsinak?

Link to comment
Megosztás:

nagy valószínűséggel sárga

Sziasztok!

Sikerült hozzájutnom a cseredabhoz,valóban sárga csatis az enyém('96-os évjárat),valamit a vásárolt is,ami '97-es.szóval,ha valakit érdekel,aki hozzám hasonlóan nem tudja,akkor a '96-'97-es évjáratok sárga csatlakozósak:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Felmerült egy kisebb problem!

Vinném műszakira a kocsit, került fel egy horog, de az utánfutó-visszajelzőt az istenért se sikerül bekötni. Ez az olcsóbb verziós, vmi U2-es kétkörös visszajelző....de sehogy nem jön össze....

http://autofejlesztes.hu/utanfuto-visszajelzo-ledes-koros-p-9975.html

http://www.autovillcentrum.hu/469-636-thickbox/utanfuto-visszajelz.jpg

Tudna valaki segíteni???????

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Felmerült egy kisebb problem!

Vinném műszakira a kocsit, került fel egy horog, de az utánfutó-visszajelzőt az istenért se sikerül bekötni. Ez az olcsóbb verziós, vmi U2-es kétkörös visszajelző....de sehogy nem jön össze....

http://autofejleszte...ros-p-9975.html

http://www.autovillc...-visszajelz.jpg

Tudna valaki segíteni???????

Adam ;) :?

Mértnem kötöd be a müszerfalban levö visszajelzőt?

Vagy az nem arra való? vagy neked nincs olyan?

A futon megfelelő az égők w száma ?mert itt 21 w ir.A két izzóra ha több akkor lehet nem jól müxik. vagy nem tudom Majd jön egy villany bajnok aki megmondja :D

Link to comment
Megosztás:

Először inkább a gyári visszajelzőt kellene megpróbálni bekötni. Egy izzó a műszerfalba és lehet megy is. Ha nem megy, akkor egy kábelt kell felhúzni a multitimer csatlakozójából a visszajelzőhöz. Pont múlt héten tettünk be egy g asztrába így. Nagyon nagy valószínűséggel működnie kell. Ha jól emlékszem, akkor a csati 23-as tüskéjéből kell felvinni a szálat a műszerfalhoz.

Ha mégis univerzálisat akarsz berakni, akkor ajánlom ezt: http://www.smid.hu/s...1024/i221 A.jpg

Ez sokkal jobb és üzembiztosabb. Hétfőn tettem be ilyet, tök egyszerű a berakása, a két hátsó lámpa vezetékébe kell bekötni, a hátramenő kábelkötegből kell kihalászni a két vezetéket.

Link to comment
Megosztás:

Adam ;) :?

Mértnem kötöd be a müszerfalban levö visszajelzőt?

Vagy az nem arra való? vagy neked nincs olyan?

A futon megfelelő az égők w száma ?mert itt 21 w ir.A két izzóra ha több akkor lehet nem jól müxik. vagy nem tudom Majd jön egy villany bajnok aki megmondja :D

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Én is utólag raktam horgot, izzót kell csak rakni a visszajelzőbe a műszerfalba és a vezérlő tudja az utánfutó funkciót pedig nekem még csatlakozó sem volt a lökhárítónál, a hátsó lámpába kötöttem be. Semmi plusz áramkör nem kell.

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Én is utólag raktam horgot, izzót kell csak rakni a visszajelzőbe a műszerfalba és a vezérlő tudja az utánfutó funkciót pedig nekem még csatlakozó sem volt a lökhárítónál, a hátsó lámpába kötöttem be. Semmi plusz áramkör nem kell.

Na ott nekem sincs pedig nagyon kerestem :D .Én is akarok horgot felrakni a közeljövőben én nem kinlódók bekötöm a gyári visszajelzőt az tuti.nem furkálok pluszz jukakat ha nem muszáj a lednek.

Link to comment
Megosztás:

Nah ez zsír, azt sem tudtam h van a vekiben gyárilag erre előkészítve egy visszajelző. :/ (GL Plus)

A futóban és a vekiben is 21W-os izzók vannak. Odáig jutottam el, h a bajuszkapcsolónál lévő fekete/zöld (jobb) és fekete/fehér (bal) vezetékekhez nemokés a bekötés, nem csinál semmit....utána nagy hévvel bekötöttem a biztitábla mögé, az említett színű vezetékekhez, amik a relékből jönnek ki...na ezzel azt értem el, h ugyan azt csinálja mint a műszerfali alap visszajelző....a hiányzó futó-izzóra nem reagál....a cucc egyébként új, meg elvben jó is, csak ugye elúsztam a bekötéssel.........................szóval az említett gyári visszajelző, amibe izzót kellene csak rakni, az a műszerfalon hol is található?Ill az említett multitimer? Lehet égő, de nemtom azmiaz :/ (az indexrelé?) Alapvetően nem ragaszkodom az univerzális visszajelzőhöz, sőt, ha tudtam volna h lehet van benne gyári, meg sem veszem.

A hátsó csatit én is a hátsólámpák kötegébe "intarziáztam" :) ez teljesen jól is műxik.

Link to comment
Megosztás:

Először inkább a gyári visszajelzőt kellene megpróbálni bekötni. Egy izzó a műszerfalba és lehet megy is. Ha nem megy, akkor egy kábelt kell felhúzni a multitimer csatlakozójából a visszajelzőhöz. Pont múlt héten tettünk be egy g asztrába így. Nagyon nagy valószínűséggel működnie kell. Ha jól emlékszem, akkor a csati 23-as tüskéjéből kell felvinni a szálat a műszerfalhoz.

Ha mégis univerzálisat akarsz berakni, akkor ajánlom ezt: http://www.smid.hu/s...1024/i221 A.jpg

Ez sokkal jobb és üzembiztosabb. Hétfőn tettem be ilyet, tök egyszerű a berakása, a két hátsó lámpa vezetékébe kell bekötni, a hátramenő kábelkötegből kell kihalászni a két vezetéket.

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Én is utólag raktam horgot, izzót kell csak rakni a visszajelzőbe a műszerfalba és a vezérlő tudja az utánfutó funkciót pedig nekem még csatlakozó sem volt a lökhárítónál, a hátsó lámpába kötöttem be. Semmi plusz áramkör nem kell.

Ezt hogyan csináltátok? Hátul meg lett csapolva a jobb index, bal index, féklámpa és helyzetjelző vezetéke, ez megy hátra az utánfutóhoz?

A műszerfalba meg be lett rakva az izzó a megfelelő helyre, és működik?

Link to comment
Megosztás:

Nah ez zsír, azt sem tudtam h van a vekiben gyárilag erre előkészítve egy visszajelző. :/ (GL Plus)

A futóban és a vekiben is 21W-os izzók vannak. Odáig jutottam el, h a bajuszkapcsolónál lévő fekete/zöld (jobb) és fekete/fehér (bal) vezetékekhez nemokés a bekötés, nem csinál semmit....utána nagy hévvel bekötöttem a biztitábla mögé, az említett színű vezetékekhez, amik a relékből jönnek ki...na ezzel azt értem el, h ugyan azt csinálja mint a műszerfali alap visszajelző....a hiányzó futó-izzóra nem reagál....a cucc egyébként új, meg elvben jó is, csak ugye elúsztam a bekötéssel.........................szóval az említett gyári visszajelző, amibe izzót kellene csak rakni, az a műszerfalon hol is található?Ill az említett multitimer? Lehet égő, de nemtom azmiaz :/ (az indexrelé?) Alapvetően nem ragaszkodom az univerzális visszajelzőhöz, sőt, ha tudtam volna h lehet van benne gyári, meg sem veszem.

A hátsó csatit én is a hátsólámpák kötegébe "intarziáztam" :) ez teljesen jól is műxik.

A műszeregységben van egy vonóhorog ikon, abba kell izzót rakni, mert alapból nincs benne. A topiktársak elmondása szerint, ha rajta van a futó az autón, akkor a multitimer ettől kezdve érzi, hogy nagyobb az áramfelvétel, és fel villantja ezt a vonóhorog ikonos visszajelzőt is a műszerfalon, amikor indexelsz.

Ha ezzel nem akarsz bajlódni, akkor jó ez, amit Ricsi linkelt. Csak be kell kötni az utánfutóra menő vezetékek közé, aztán működik.

Sőt van olyan is, amit nem is kell előre vezetni a műszerfalhoz, hanem a led villogása helyett hangjelzéssel jelzi a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

A műszeregységben van egy vonóhorog ikon, abba kell izzót rakni, mert alapból nincs benne. A topiktársak elmondása szerint, ha rajta van a futó az autón, akkor a multitimer ettől kezdve érzi, hogy nagyobb az áramfelvétel, és fel villantja ezt a vonóhorog ikonos visszajelzőt is a műszerfalon, amikor indexelsz.

Ez szép, de csak akkor igaz ha van gyári vonóhorgod.

Egyéb esetben hátul a csomagtartóban a kárpit mögött a bal hátsó lámpa közelében kell lennie a gyári utánfutó csatlakozójának. Valami ilyesmit keress, ez mondjuk G Astráé, de gondolom a Vectráé is hasonló:

770606-20121114-o3qGuJ.jpg

Erre kell rákötni a vonóhorog elektromos csatlakozóját, hátul ennyi a dolgod.

Elöl a helyzet a következő:

Ahogy mondod, a műszerfalban a gyári helyre (vonóhorog ikon mögé) kell egy izzó csavarni, ha szerencséd van akkor ezzel kész is az install, kevésbé szerencsés esetben hiányzik a műszerfal és a multitimer közötti vezeték, ezt lehet hogy be kell húzni ha nem működne, de a multitimer és a csomagtartóban levő csatlakozó között nincsen szükség semmilyen kábelezésre.

Az említett multitimer amúgy a biztosítéktábla oldalában van, egy nagy fekete valamit keress, a képen látszik:

DSC00770.jpg

Ha így jársz el ahogy leírtam akkor működnie kell a gyári megoldásnak.

Link to comment
Megosztás:

Ez szép, de csak akkor igaz ha van gyári vonóhorgod.

Egyéb esetben hátul a csomagtartóban a kárpit mögött a bal hátsó lámpa közelében kell lennie a gyári utánfutó csatlakozójának. Valami ilyesmit keress, ez mondjuk G Astráé, de gondolom a Vectráé is hasonló:

http://pics.coldline.hu/pics/770606-20121114-o3qGuJ.jpg

Erre kell rákötni a vonóhorog elektromos csatlakozóját, hátul ennyi a dolgod.

tgabika76!

Figyu, ennek a csatlakozónak van vmi pontos neve, vagy gyári száma/cikkszáma? Mert nekem is ilyen van ugye, csak sajna nincs meg a párja és azt szeretnék, de nagyon!

Link to comment
Megosztás:

Ezt hogyan csináltátok? Hátul meg lett csapolva a jobb index, bal index, féklámpa és helyzetjelző vezetéke, ez megy hátra az utánfutóhoz?

A műszerfalba meg be lett rakva az izzó a megfelelő helyre, és működik?

Pontosan ahogy leírtad. A képről látod a visszajelzőt, ezt kell keresni. "Utánfutó irányjelző üzemel" felirattal, ez mögé kell tenni a megfelelő izzót - persze itt ki kell venni a műszerfalat ha csak nincs gumikezed.

Ut_nfut.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ezt hogyan csináltátok? Hátul meg lett csapolva a jobb index, bal index, féklámpa és helyzetjelző vezetéke, ez megy hátra az utánfutóhoz?

A műszerfalba meg be lett rakva az izzó a megfelelő helyre, és működik?

Amit asztrát csináltam, azon nem volt gyári csati a futóhoz, megcsapoltam a lámpáknál a vezetékeket és oda lett bekötve a dugó. A műszerfalba kellett egy izzó és mivel nem volt bevezetékelve, így a multitimer és a műszeregység közé kellett behúzni egy szál vezetéket és ment is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.