Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

A segítségeteket kérem sikerült szereznem egy MID es kijelzőt pixelhiba menteset a problémám az, hogy ez angol nyelvű és én nem vagyok jó angolos. Az eredeti szervízkönyv amit letöltöttem magyar de a német szöveget mutatja az alapkijelzéssell nincs baj csak a hibaüzeneteket nem tudom értelmezni pl. BRAKE PAD gondolom a fékkel lehet kapcsolatos. Jó lenne egy olyan könyv vagy leírás ahol az angolt fordították magyarra.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Az elmúlt 1.5 évben egy kisebb emelkedőn keresztül a garázsból kitolatva ugyan azon a helyen 2* is eltört a ball hátsó alsó lengőkar. A szilentek nem sérültek. Hálás lennék ha valaki jó tanáccsal szolgálna, hogy mi okozhatja azt, hogy 2*-is eltört a lengőkar ugyan ott.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Rá van ragasztva, szerintem csak úgy tudod leszedni ha a régi gombot szétvágod.

Nekem meg esetenként kézben marad- meglepő volt első alkalommal váltás közben :)

Amúgy egy stiften vagy rajta, állítólag elég nehéz leszedni- de nekem szerencsére nem lesz vele gondom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérem sikerült szereznem egy MID es kijelzőt pixelhiba menteset a problémám az, hogy ez angol nyelvű és én nem vagyok jó angolos. Az eredeti szervízkönyv amit letöltöttem magyar de a német szöveget mutatja az alapkijelzéssell nincs baj csak a hibaüzeneteket nem tudom értelmezni pl. BRAKE PAD gondolom a fékkel lehet kapcsolatos. Jó lenne egy olyan könyv vagy leírás ahol az angolt fordították magyarra.

Előre is köszi.

Szia!

Nem tudom mennyit segít sajna könyvem nincs hozzá, de az enyém is angol. A Breaklight chek = Féklámpa próba, a Break Pad a fékbetét kopás. A Wash fluid level= Ablakmosó folyadék szint alacsony. coolant level= Hűtővízszint , Headlight tail light= Első vagy hátsó izzó kiégett.

Nekem meg az a bajom hogy mérföldben és gallonban mér. Azon lehet valahogy segíteni? Gondolom márkaszervízben programozni, de mibe fáj az?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy olyan problémám lenne hogy a családunk Vectra B caravánja mióta megvettük 1 éve egyszerüen leáll mennet közben ez volt már kis és nagy sebeségnél is.Gondolom ez nem kícsitt baleset veszélyes + ha elözés közben áll le akkor meg pláne én meg egy hete kaptam meg a jogsít.

Tudna nekem mondani valaki valamit,hogy mi lehet a probléma.

Szegény autón annyi mindent kéne megcsináltatni hogy csak na.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy olyan problémám lenne hogy a családunk Vectra B caravánja mióta megvettük 1 éve egyszerüen leáll mennet közben ez volt már kis és nagy sebeségnél is.Gondolom ez nem kícsitt baleset veszélyes + ha elözés közben áll le akkor meg pláne én meg egy hete kaptam meg a jogsít.

Tudna nekem mondani valaki valamit,hogy mi lehet a probléma.

Szegény autón annyi mindent kéne megcsináltatni hogy csak na.

Gyújtás probléma, üzemanyag nyomás proibléma, egyszerű érintkezési probléma, stb, ezer oka lehet. Távolról lehetetlen megmondani.

Link to comment
Megosztás:

Gyújtás probléma, üzemanyag nyomás proibléma, egyszerű érintkezési probléma, stb, ezer oka lehet. Távolról lehetetlen megmondani.

Köszi hogy válaszoltál bár ezt igy tényleg nem lesz könnyű orvosolnunk mert hát azért én nem járok igy könnyű szível velle mert leállhat elözéskor vagy bármikor.

És hova lenne érdemes elöször elvinni az autót autovillamoságiba?

Valaki konkrétaban nem tudja hogy hol kéne keresni a hibát mi a gyakoribb probléma az ilyen autónál?

Mert gondolom nem olcsó mindent átnézetni a szerelövel,a belső kijelző meg rossz szóval abból még hiba kodot sem tudnék kinézni.

Link to comment
Megosztás:

Köszi hogy válaszoltál bár ezt igy tényleg nem lesz könnyű orvosolnunk mert hát azért én nem járok igy könnyű szível velle mert leállhat elözéskor vagy bármikor.

És hova lenne érdemes elöször elvinni az autót autovillamoságiba?

Valaki konkrétaban nem tudja hogy hol kéne keresni a hibát mi a gyakoribb probléma az ilyen autónál?

Mert gondolom nem olcsó mindent átnézetni a szerelövel,a belső kijelző meg rossz szóval abból még hiba kodot sem tudnék kinézni.

Először próbáld meg kivillogtatni a hibakódot ha van benne. A kézifékkar alatt van egy kis fedél én speciel a telefont szoktam oda rakni, és azt fel kell emelned, ott találsz egy ledugozott trapéz alakú csatit leszeded e tetejét és az 5-ös és a 6-os pontot rövidre zárod, majd gyújtás és a chek lámpa elkezd villógni. egy villanás 1, kis szünet tíz villanás 0 és így tovább egy kód 4 számjegy. hátha dob valami hibát és ez ingyen van. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy olyan problémám lenne hogy a családunk Vectra B caravánja mióta megvettük 1 éve egyszerüen leáll mennet közben ez volt már kis és nagy sebeségnél is.Gondolom ez nem kícsitt baleset veszélyes + ha elözés közben áll le akkor meg pláne én meg egy hete kaptam meg a jogsít.

Tudna nekem mondani valaki valamit,hogy mi lehet a probléma.

Szegény autón annyi mindent kéne megcsináltatni hogy csak na.

Főtengely jeladó. Haver alfa 156-a csinált ilyet, annál ez volt a hiba, bár ez opel :D

Link to comment
Megosztás:

Hát köszi.

Most a fényszórókal kapcsolatban az a kérdésem hogy mennyibe kerülhet a beállitása esetleg az egyik fényszóró komplet cserélye?

Beállítás 1000-1500 Ft műhelyben géppel,cseréje otthon házilag fényszóró függő!10.000Ft-tól a csillagos ég/db!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ide is írok,mert kaptam 1 másik ajánlatot is! :)

De azért leírom az előzményeket...

Van 2 kocsink,mindkettőt elcserélnénk nagyobbra,mert baba jön,meg vidékre járunk és kell a biztonság.

Azért van 2,mert ebből az egyik mindig üzemképes! :)

Szóval néztem már egy Omegát is X20XEV motorral,vannak apróbb hibák,de látok benne fantáziát...

Most van egy ilyen gép is:

http://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Elado_opel_vectra_2_5_cdx_v6_6036457.htm

Ezzel kapcsolatban tudna valaki írni,ha megnézem,mikre figyeljek,stb?

A futómű,fék az ok,azt én is vágom,meg a rozsdásodást bizonyos helyeken...

De pl a motornál mire figyeljek?

Ja beszéltem a sráccal,aki árulja,hát...

Beszédstílus alapján kissebbséginek gondolom,meg aszondta,hogy az én mind2 kocsim(2-es Laguna és Daewoo Matiz) érdekli,ebből is következtetek,hogy valami nepper lehet.

Meg mondta is,hogy ha érdekel az autó,már veszi is le a hirdetést,én meg mondtam,lassabban már,még nem is láttam élőben...

Hol lehet a buktatója ennek a Vectrának,mert ez magasan a legolcsóbb V6-os?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ide is írok,mert kaptam 1 másik ajánlatot is! :)

De azért leírom az előzményeket...

Van 2 kocsink,mindkettőt elcserélnénk nagyobbra,mert baba jön,meg vidékre járunk és kell a biztonság.

Azért van 2,mert ebből az egyik mindig üzemképes! :)

Szóval néztem már egy Omegát is X20XEV motorral,vannak apróbb hibák,de látok benne fantáziát...

Most van egy ilyen gép is:

http://www.jofogas.h..._v6_6036457.htm

Ezzel kapcsolatban tudna valaki írni,ha megnézem,mikre figyeljek,stb?

A futómű,fék az ok,azt én is vágom,meg a rozsdásodást bizonyos helyeken...

De pl a motornál mire figyeljek?

Ja beszéltem a sráccal,aki árulja,hát...

Beszédstílus alapján kissebbséginek gondolom,meg aszondta,hogy az én mind2 kocsim(2-es Laguna és Daewoo Matiz) érdekli,ebből is következtetek,hogy valami nepper lehet.

Meg mondta is,hogy ha érdekel az autó,már veszi is le a hirdetést,én meg mondtam,lassabban már,még nem is láttam élőben...

Hol lehet a buktatója ennek a Vectrának,mert ez magasan a legolcsóbb V6-os?

Háát a v6-nak egy nagy problémája van: az alkatrész hiány. Akinek mondjuk ilyenje van az éppen nem panaszkodik, de nekem azésrt számítana.

A linkelt autórol amúgy csak annyit, hogy épp a minap láttam, feltünt, hogy nagyon csilli-villi, Feltünően!!! Nem néztem meg közelről de mesziről is mutatós volt. Ez sem negatív sem pozitív vélemény csak leírtam.

Az X20XEV az éppen egy jó válaasztás szerintem, bár annak is van problémája néha-néha de legalább van alkatrész.

Link to comment
Megosztás:

Háát a v6-nak egy nagy problémája van: az alkatrész hiány. Akinek mondjuk ilyenje van az éppen nem panaszkodik, de nekem azésrt számítana.

A linkelt autórol amúgy csak annyit, hogy épp a minap láttam, feltünt, hogy nagyon csilli-villi, Feltünően!!! Nem néztem meg közelről de mesziről is mutatós volt. Ez sem negatív sem pozitív vélemény csak leírtam.

Az X20XEV az éppen egy jó válaasztás szerintem, bár annak is van problémája néha-néha de legalább van alkatrész.

Így van, egyértelműen X20XEV, és nem a V6. A V6-tól a szerelők egy része is ódzkodik, mert nehéz szerelni. Pl egy generátor cseréhez is ki kell buktatni a motort, mert nem fér el. Vezérlés csere sem egyszerű mutatvány.

Persze menet teljesítményben biztos jó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A segitségeteket kérném.

Van egy x18xe motorkodos vecim. vezérmü tengely jeladó hibával küzdök...

vettem bele egy utángyártottat, kicseréltem és a hiba maradt... 4500-nál leszabályoz, világit ugyan ugy a sárga lámpa is... :(

A kérdésem az lenne hogy jeladó csere után ismét ki kell törölni a hibakódot, vagy ha jó lenne a vez tengely jeladó akkor csere után megkellene szünni a hibának?

Köszönöm Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A segitségeteket kérném.

Van egy x18xe motorkodos vecim. vezérmü tengely jeladó hibával küzdök...

vettem bele egy utángyártottat, kicseréltem és a hiba maradt... 4500-nál leszabályoz, világit ugyan ugy a sárga lámpa is... :(

A kérdésem az lenne hogy jeladó csere után ismét ki kell törölni a hibakódot, vagy ha jó lenne a vez tengely jeladó akkor csere után megkellene szünni a hibának?

Köszönöm Gábor

sokszor segit ha lecsatlakoztatod az akksit vagy 10 percre. Ilyenkor általában elfelejt minden hibajelzést.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.