Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! kis segítséget kérnék b vecki 1.6 16v X16XEL ha napon álok vele 2-3 órát vagy többet nehezen indul... kicsit mi lehet a jelenség oka szonda, EGR?

Hidegen, nem napon állva indul rendesen? Nem ismerem az x16xel-t, de c16nz-nél már hallottam hasonló hibát, ott ha jól emlékszem valami impulzus modul adta meg magát. Mintha úgy rémlene, hogy a feladata a gyújtástól érkező Hall elem jelének az erősítése. Utána ezeket az erősített impulzusokat küldi tovább a gyújtótrafóra. Az ECUnak is ez ad infót szerintem. Egy üzemanyag nyomást is lehetne méretni mikor nem indul. Nem igen értek a benzinesekhez, ezt csak hallottam.
Link to comment
Megosztás:

ugy mondom hogy pl 30 fok van kint mind egy hogy napon vagy hűvösön állok akkor is csinálja! viszont reggel indul szépen! gyujtótrajó már lett benne cserélve egyszer..

Értem én, a lényeg az ha felmelegszik nem indul. Menet közben nem áll le ha bemelegszik? Akkor valami a meleg hatására nem működik rendesen, AC relé esetleg?
Link to comment
Megosztás:

nem menet közben nem áll le..meg nem is rángat! csak ez az egy jelenség van meg ha melegen indítom utánna akkor sem! egy ismerősöm azt mondta a melegben elpárorlog a benzin a motorbó!! de ez hülyeség ez lehetetlen..

annyit hozzátennék, hogy én nemrég cseréltem benzin pumpát, úgyhogy fordítom a kulcsot, és a megfelelő nyomás azonnal megvan, hidegben indul is rögtön, csak ha áll a napon pár órát, akkor jön elő a probléma

Link to comment
Megosztás:

nem menet közben nem áll le..meg nem is rángat! csak ez az egy jelenség van meg ha melegen indítom utánna akkor sem! egy ismerősöm azt mondta a melegben elpárorlog a benzin a motorbó!! de ez hülyeség ez lehetetlen..

Nagyobb gázzal indítva, akkor sem indul rendesen? Első körben szerintem a vezetékeket kellene átbogarászni a gyújtás résznél, aztán tovább menni, esetleg még alapjárati motor? Mondjuk ez elég rejtélyes hiba, hogy melegben állás után nehezen indul. Egy fiat stilo-ra írtak ilyen hibát a neten ott befogták a levegőbeömlőt és egyből indult, nem tudom azzal, hogy függ össze:S
Link to comment
Megosztás:

annyit hozzátennék, hogy én nemrég cseréltem benzin pumpát, úgyhogy fordítom a kulcsot, és a megfelelő nyomás azonnal megvan, hidegben indul is rögtön, csak ha áll a napon pár órát, akkor jön elő a probléma

Új pumpát raktál bele vagy bontottat?

A benzin nem elpárolog hanem belevegösödik ha nincs meg a megfelelő nyomás,mivel a napon felforr a rendszerben igy légbubi keletkezik a rendszerben amit nagyon nehezen tud kidolgozni.Ez normális nyomás mellett nem következik be mert nyomás alatt magasabb a forráspontja igy nem levegösödik.

Link to comment
Megosztás:

Amikor melegen próbálod indítani nem indul oké,de több próbálkozás után sikerül akkor az alapjárat rögtön beáll vagy van egy kis idö amig lemegy 500 ra és ott zötyög majd felmegy a rendes állapotra

miután elindul az alapjárat 1500 - 2000, de pár másodperc és beáll 900 körül (legalábbis nálam)

mondjuk ez azóta ilyen, mióta megvettem, és mintha már szerelő mondta volne hogy ennél ez normális

Új pumpát raktál bele vagy bontottat?

A benzin nem elpárolog hanem belevegösödik ha nincs meg a megfelelő nyomás,mivel a napon felforr a rendszerben igy légbubi keletkezik a rendszerben amit nagyon nehezen tud kidolgozni.Ez normális nyomás mellett nem következik be mert nyomás alatt magasabb a forráspontja igy nem levegösödik.

új pumpa lett betéve

Link to comment
Megosztás:

Új pumpát raktál bele vagy bontottat?

A benzin nem elpárolog hanem belevegösödik ha nincs meg a megfelelő nyomás,mivel a napon felforr a rendszerben igy légbubi keletkezik a rendszerben amit nagyon nehezen tud kidolgozni.Ez normális nyomás mellett nem következik be mert nyomás alatt magasabb a forráspontja igy nem levegösödik.

akkor valószinüleg benzin pmupa lessz az oka?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is X16XEL-van. Nekem is ugyan ez a jelenség ahogy olvasom. Reggel ha a hűvösben indítom rögtön kulcsfordításra el is kapja, ha mondjuk délben vagy melegebb időben indítom akkor már kell neki 3-4 másodperc mire elkapja és akkor is nehézkesen. Az alapjáratom normális 750-800, elenyésző az ingadozása, hidegindításnál az emelt alapjárat 1250. A benzinpumpám már lett cserélve, nem gyárira hanem valami utángyártottra. Már gondoltam rá hogy az lehet a hibás. Benzinszűrőm volt cserélve.

Neked milyen benzinpumpa lett bele rakva?

Link to comment
Megosztás:

Nem feltétlen de eléggé esélyes,Vagy az injektor hidon levő nyomásszabályzó.Üa szürő volt cserélve?

Alacsony fordulaton ugy kb 1000-1800 között nem torpan meg az autó ha hirtelen rálépsz a gázra?

a fordulatot még nem figyeltem, de a megtorpanás elő szokott jönni

az enyémbe Meyle típusú pumpa lett betéve, kb 2 hónapja, benzinszűrő pedig tavaly ősszel lett cserélve. a pumpáról azt mondták, hogy ez az egyik legjobb típus (cserélni azért kellett, mert az előző annyira elgyengült, hogy 3000 fordulaton 5 mp alatt lefulladt, olyan kevés anyagot nyomott, viszont ez az indítási jelenség megmaradt, szóval nálam nem a pumpa volt a baj)

amúgy az injektor hídon levő nyomásszabályzónak van valami más elnevezése?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Keresgettem, de nem találtam választ a kérdésemre sehol, ezért most zargatlak titeket.

Van egy 98/6 havi B vectrám. Nemsokkal az én példányom után jöttek a ránc felvarrott példányok.

A fényszóróim foncsora már igen sárga, cserélni szeretném őket újra. Sem használhatóságban sem esztétikailag nem állják már meg a helyüket. Itt még a fényszóró és az index külön van, pattintós. Az újabbakon ez egyben van, jobban is néz ki. Ára ugyanannyi. Vagyis olcsóbb, mivel az indexet nem kell külön megvenni hozzá. És ezek eleinte sima H7 foglalattal mentek, nem xenonosak szerencsére.

A kérdés egyszerű. A kasznim be tudja e fogadni ezt a változatot? Mennyire kompatibilisek ezek?

Logikusnak gondolnám, nem hiszem, hogy változtattak volna az íveken vagy felfogatáson feleslegesen. Nem látni semmi különbséget. Tudtommal csak a hátsó csomagtartó lett más formájú a sedánokon 99-től.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Szép napot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Keresgettem, de nem találtam választ a kérdésemre sehol, ezért most zargatlak titeket.

Van egy 98/6 havi B vectrám. Nemsokkal az én példányom után jöttek a ránc felvarrott példányok.

A fényszóróim foncsora már igen sárga, cserélni szeretném őket újra. Sem használhatóságban sem esztétikailag nem állják már meg a helyüket. Itt még a fényszóró és az index külön van, pattintós. Az újabbakon ez egyben van, jobban is néz ki. Ára ugyanannyi. Vagyis olcsóbb, mivel az indexet nem kell külön megvenni hozzá. És ezek eleinte sima H7 foglalattal mentek, nem xenonosak szerencsére.

A kérdés egyszerű. A kasznim be tudja e fogadni ezt a változatot? Mennyire kompatibilisek ezek?

Logikusnak gondolnám, nem hiszem, hogy változtattak volna az íveken vagy felfogatáson feleslegesen. Nem látni semmi különbséget. Tudtommal csak a hátsó csomagtartó lett más formájú a sedánokon 99-től.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Szép napot.

Gond nélkül bemegy a B2-es fényszóró a B1-es kasztniba. Egy kis fém fülön kell hajlítani, és már bent is van a helyén.

Érdekes, hogy be van sárgulva a fényszóród, pedig ugye az még üveg, nekem semmi baja, pedig 96-os gyártású a gép. Azt nézted, hogy a gyári fényszórók vannak bent egyáltalán? Ha gyári, akkor Carello a márkája. Utángyártottban van TYC és Depo, de azok meg sem közelítik a gyárinak a minőségét.

A B2-esek amúgy ha jól láttam műanyagból vannak, és elég csúnya matt színük van így 12-13 éves korukra. Ugyanez igaz a G Astrákra is.

Link to comment
Megosztás:

Gond nélkül bemegy a B2-es fényszóró a B1-es kasztniba. Egy kis fém fülön kell hajlítani, és már bent is van a helyén.

Érdekes, hogy be van sárgulva a fényszóród, pedig ugye az még üveg, nekem semmi baja, pedig 96-os gyártású a gép. Azt nézted, hogy a gyári fényszórók vannak bent egyáltalán? Ha gyári, akkor Carello a márkája. Utángyártottban van TYC és Depo, de azok meg sem közelítik a gyárinak a minőségét.

A B2-esek amúgy ha jól láttam műanyagból vannak, és elég csúnya matt színük van így 12-13 éves korukra. Ugyanez igaz a G Astrákra is.

Szia.

Köszönöm a választ. Ez jó hír.

Emlékeim szerint Valeo gyártmány. És eredetinek illene lennie. Nem volt törve.

Az, hogy sárga azért erős túlzás. Igen üveg, így az nem is tud sárgulni, de a foncsora szerintem már nem az igazi.

Tulajdonképpen nem tudom megmondani mi baja, de ha ránéz az ember látja, hogy megviselt. És a hatásfokával sem vagyok megelégedve. Bár nem tudom, hogy ez javulni fog e az új lámpáktól, de a külalak miatt mindenképpen cserélni akarok.

Vannak gondok szegénnyel. Most ment műszakira, úgy rendben van de a küszöbnél már felütötte a fejét a rozsra, karosszériás még nem kell hozzá. Az alváz tavaly lett lefestve, ott semmi gond nem volt. A festése kicsit megkopott, metál fekete. Szóval most megy festőhöz. Amit kell fest, újrafényez políroz. Apró gondokat akarok javítani. Most lett kicserélve egy ajtóban a központi zár, nem reagált. Kézifék stb...

Erről jut eszembe, ami nagyon kellene. Mindkét oldalra a B oszlopra kellene gumi. Elöregedtek és szét vannak töredezve.

Hallom a menetzajt és ha a mosóban veretik be is jön a víz. Cserélni szeretném, de hogy keressem és merre? Ebay? Jó lenne új.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Keresgettem, de nem találtam választ a kérdésemre sehol, ezért most zargatlak titeket.

Van egy 98/6 havi B vectrám. Nemsokkal az én példányom után jöttek a ránc felvarrott példányok.

A fényszóróim foncsora már igen sárga, cserélni szeretném őket újra. Sem használhatóságban sem esztétikailag nem állják már meg a helyüket. Itt még a fényszóró és az index külön van, pattintós. Az újabbakon ez egyben van, jobban is néz ki. Ára ugyanannyi. Vagyis olcsóbb, mivel az indexet nem kell külön megvenni hozzá. És ezek eleinte sima H7 foglalattal mentek, nem xenonosak szerencsére.

A kérdés egyszerű. A kasznim be tudja e fogadni ezt a változatot? Mennyire kompatibilisek ezek?

Logikusnak gondolnám, nem hiszem, hogy változtattak volna az íveken vagy felfogatáson feleslegesen. Nem látni semmi különbséget. Tudtommal csak a hátsó csomagtartó lett más formájú a sedánokon 99-től.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Szép napot.

Én most cseréltem fényszórót pár hete. A felfogatási pontok ugyan azok, a kis fület simán be tudod hajlítani még kézzel is ami a két oldal elemen van. A fényszórók csatlakozója nem egyezik meg így B2-es csatikat kell venned valahonnan. Az átforrasztás egyszerű mivel a vezetékek színei azonosak. Kb. egy órás művelet az egész, a lökhárítót azt le kell venni hozzá mert az egyik tartó fül az alatt van, de ha az megvan utána már nagyon egyszerű.

Krisztián Baranyi

extrembmx@freemail.hu

Vele beszélj, neki van fényszóró csatija. De találsz a vaterán is csak ott drágább.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.