Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Értem. :) Lehet, majd idővel nekem is kelleni fog.Nincs gond, csak lehet.....

Az enyém minden előjel nélkül esett szét. Egyenesben kb. 60-nál.

Csak a nagy daráló hang és semmi más,a sebeségeket ugyan úgy veszi.

Még szerencse hogy a csoportkerekek és a szinkronok nem kaptak,nem jutott be a letört bolygókerék darab mert szerencsére beszorúlt.

Link to comment
Megosztás:

Be vagyok én is egy kicsit parázva emiatt a váltódolog miatt. 160 ezerben van. az autóm.... szerintem reális, mert nem behozott autó. A multkor mikor vezérlést cseréltem, megnézettem, hogy van-e olaj benne... az OK volt.... Mennyi esélyem van, hogy bekövetkezzen a krach? Valami előjel? Van olyan Vectra F18, amelyiknél semmi gond sem volt?

Link to comment
Megosztás:

Be vagyok én is egy kicsit parázva emiatt a váltódolog miatt. 160 ezerben van. az autóm.... szerintem reális, mert nem behozott autó. A multkor mikor vezérlést cseréltem, megnézettem, hogy van-e olaj benne... az OK volt.... Mennyi esélyem van, hogy bekövetkezzen a krach? Valami előjel? Van olyan Vectra F18, amelyiknél semmi gond sem volt?

Én nem nevezném tipushibának.

Link to comment
Megosztás:

Ez igy jólhangzik, de már háromról is hallottam igy hirtelen a fórumon....

vegyük úgy, hogy kifogtuk. :)

(Nekem mikor szétment, Tascona írta, hogy nem vagyok ritka eset a bolygómű tönkremenetellel. Szóval, van benne némi típusiba dolog, de az is lehet, hogy csak egy adott szériánál.)

ui: Nekem 97 novemberi a gép elvileg, ha jó emléxem. Alex.79-nek mikori?

Link to comment
Megosztás:

vegyük úgy, hogy kifogtuk. :)

(Nekem mikor szétment, Tascona írta, hogy nem vagyok ritka eset a bolygómű tönkremenetellel. Szóval, van benne némi típusiba dolog, de az is lehet, hogy csak egy adott szériánál.)

ui: Nekem 97 novemberi a gép elvileg, ha jó emléxem. Alex.79-nek mikori?

79-es! :) :) :D

Link to comment
Megosztás:

Hali,

tudnátok segiteni? 2.0 DTI Vectrám van, 97-es a hőfok mérőm, alig mozdul meg, mikor megyek vele. Egy idö után kigyullad a control lámpa, és nem akar menni, aztán egy bizonyos fordulaton újra megindul.

A légtömegmérőt kicseréltem, de még mindig csinálja. Ha valaki tudna segiteni, megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Hali,

tudnátok segiteni? 2.0 DTI Vectrám van, 97-es a hőfok mérőm, alig mozdul meg, mikor megyek vele. Egy idö után kigyullad a control lámpa, és nem akar menni, aztán egy bizonyos fordulaton újra megindul.

A légtömegmérőt kicseréltem, de még mindig csinálja. Ha valaki tudna segiteni, megköszönném.

Termosztát csere és rákéne tenni tech2-re,megnézni mi a hiba.

Vákumcsőrendszert is érdemes átnézni,hátha valami elrepedt vagy kilukadt.

Link to comment
Megosztás:

Hali,

tudnátok segiteni? 2.0 DTI Vectrám van, 97-es a hőfok mérőm, alig mozdul meg, mikor megyek vele. Egy idö után kigyullad a control lámpa, és nem akar menni, aztán egy bizonyos fordulaton újra megindul.

A légtömegmérőt kicseréltem, de még mindig csinálja. Ha valaki tudna segiteni, megköszönném.

Köszi holnap megprobálom

Link to comment
Megosztás:

Hali

Nemsikerült,megnéztem a vákum csöveket ,egyik jukasvolt kicseréltem, de még mindig hibavan valamivel, Tech 2-re tettük, kipufogo szelepet irt ,megtisztitottam de még selett jo, van valami ötletetek még ?

Nem AGR? Mert ha tisztítás után továbbra is fenáll a dolog, akkor cserézni kell majd...........

Link to comment
Megosztás:

Nem AGR? Mert ha tisztítás után továbbra is fenáll a dolog, akkor cserézni kell majd...........

Az AGR a kipufogo vákum szelepet jelenti ? Mert ha igen akkor az csinálhat ojan hibát hogy magasfordulat után(80km/h)lassitok és vagy megállok kigyzlad a kontroll lámpa és nemakar menni utána egyenletes gázadás után elol és simán megy ugyhogy utána megint semmi gond mert ha szerintetek az a gond akkor veszek bele

Link to comment
Megosztás:

Az AGR a kipufogo vákum szelepet jelenti ?

De igen.Mondjuk nekem 1.6 16Vnél csinálta azt, hogy egyentlen volt az alapjárat, rángatott a gép, majd lámpánál elejtette az alapjáratot, és leállt a gép.A Vekinél, igaz ez X20XEV, de én lehúztam róla a vákumcsövet, szal nem működik.De mivel érzékeli a vezérlő az e.csati miatt, így nem küldi a hibajelet.....

Link to comment
Megosztás:

De igen.Mondjuk nekem 1.6 16Vnél csinálta azt, hogy egyentlen volt az alapjárat, rángatott a gép, majd lámpánál elejtette az alapjáratot, és leállt a gép.A Vekinél, igaz ez X20XEV, de én lehúztam róla a vákumcsövet, szal nem működik.De mivel érzékeli a vezérlő az e.csati miatt, így nem küldi a hibajelet.....

Szoval probáljam meg lehuzni a vákum csövet?

Link to comment
Megosztás:

Szoval probáljam meg lehuzni a vákum csövet?

Első körből mindenféleképpen, de kérdés, hogy ha megragadt, azt milyen állapotban tette.Ha zárt állapotban, akkor királyság.ha nyitottba, akkor továbbra is fenáll majd a hiba.Aztán a vákumcsövet dugózd le.remélem a működési elv egyezik a benzines szakaszéval...... :)

Link to comment
Megosztás:

Első körből mindenféleképpen, de kérdés, hogy ha megragadt, azt milyen állapotban tette.Ha zárt állapotban, akkor királyság.ha nyitottba, akkor továbbra is fenáll majd a hiba.Aztán a vákumcsövet dugózd le.remélem a működési elv egyezik a benzines szakaszéval...... :)

Megprobáltam de ugyan azt csinálja szerinted milehet még??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.