Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Átnézettem az autót (rozsdásodás szempontjából)hogy mit kellene javítani,cserélni!Küszöb,ajtók stb...Egyedüli sürgős javítás a bal hátsó sárvédő ív lesz!

Bárdiban 4000 Ft volt a javítóív,vettem is egyet,már csak időpontra várok!Ártól függően lejavíttatom az ajtók alját és a küszöböket is mielőtt színre lesz fújva az idom,de sajnos ez csak nyár közepén,végén lesz meg,addig foltos autóval járok B)

Link to comment
Megosztás:

Kösz a válaszokat, a szervíz manuálba tényleg megtaláltam az értékeket.

Még egy kérdés:

- futóművet után állítani érdemes e bizonyos időintervallumonként, 5-10 év után szépen lassan a kerekek együtttartása szétcsúszik-e?

Én 4 év után ellenőrizettem le a nyári gumira váltáskor a gépet. Maximum 2%-os eltérés volt a gyári referencia értékekhez képest, ezért a szerelő tanácsára nem is nyúltunk hozzá! B) Ha azt nézem, hogy mennyi felénk a kátyú, illetve hogy a futómű alkatrészei sem örök életűek, azt hiszem, elégedett lehetek! :D Amúgy egy ellenőrzés nem a világvége, pár ezer forintomba került, így legalább megnyugodtam.

Link to comment
Megosztás:

Igen is érdemes néha megnézetni. Ezen a szép sztráda minőségű utakon mikor belemész gyönyörűen nagy tempóval egy 10cm mély "árokba" kap ám a futómű rendesen. Nekem volt olyan hogy még a kormányom is el állítódott egyenesből. Nem is inkább húzott, mert azt nem nagyon vettem észre, de azért mentem el futóműveshez mert idegesített a kormány, és akkor mondta, hogy bizony állítani kell a futóművön.

Kösz a válaszokat, a szervíz manuálba tényleg megtaláltam az értékeket.

Még egy kérdés:

- futóművet után állítani érdemes e bizonyos időintervallumonként, 5-10 év után szépen lassan a kerekek együtttartása szétcsúszik-e?

Link to comment
Megosztás:

Ha a tárcsa méreted megfelelő meg képről a betét formája olyan akkor ez tényleg baráti ár, és vedd meg. Max ha nem jó itthon eladod. Bár a táblázatban pl van olyan hogy jó 1.8 16v-hez 95.10 hó tól, de szerintem 95-ben nem volt 5 lyukú a felni.

Jól sejtem, hogy ez teljesen jó lenne nekem? komplett vectra féktárcsa-fékbetét-fékpofa szett Csak mert az eladó 100%-os, ebayezek is és az ára az itthoni árakhoz képest nagyon baráti!
Link to comment
Megosztás:

Ez már nem elektromos gázpedálos? Akkor a gáz+fék benyomással lehetne kiolvasni.

:) :(

A Z18XE és a kétféle 2.0 diesel kivételével minden B veki bowdenes gázpedálos.

Nofene, ezt nem is tudtam... Akkor ugyanaz a menet, mint a G Astráknál? Gáz+fék és gyújtás ráad? :D Mert akkor már tudom is B)

Link to comment
Megosztás:

Ha a tárcsa méreted megfelelő meg képről a betét formája olyan akkor ez tényleg baráti ár, és vedd meg. Max ha nem jó itthon eladod. Bár a táblázatban pl van olyan hogy jó 1.8 16v-hez 95.10 hó tól, de szerintem 95-ben nem volt 5 lyukú a felni.

Szerintem noname-es cucc...Az összes típust írja..Az i500ra is írja,amin 308as van gyárilag...Érdekes.Meg ez az évjárat dolog se stimmel ahogy írtad.1-2 nagyobb fékezés és deformálódik a tárcsa..Én a fékem nem szoktam spórolni.

Link to comment
Megosztás:

Azóta én is utánajártam és kiderült, hogy az egyik legrosszabb márka sajnos így felejtős.

Futóműre pedig azt írták, hogy köszönőviszonyban sincs az irmscher sport futóművemmel az az FK street szett szóval ott tartok ahol eddig...

Ugyanakkor mivel lassan össze kellene dobnom a diplomadolgozatomat és agráros vagyok így nagyon úgy fest, hogy lesz egy mindenre kiterjedő nagyon alapos E85 dolgozat ahol a tesztalany maga a vectra lesz, az elektronika az E85 powerkit minden + tartozékkal és lesz fekpados mérés + minden amit az E85-ről tudni érdemes és persze az elmaradhatatlan fogyasztási adatok, megtérülés stb stb B) Nem lesz olcsó de ha benevezek egy TDK-ra vele már kb ingyenbe lesz az átalakítás :D

Link to comment
Megosztás:

Azóta én is utánajártam és kiderült, hogy az egyik legrosszabb márka sajnos így felejtős.

Futóműre pedig azt írták, hogy köszönőviszonyban sincs az irmscher sport futóművemmel az az FK street szett szóval ott tartok ahol eddig...

Ugyanakkor mivel lassan össze kellene dobnom a diplomadolgozatomat és agráros vagyok így nagyon úgy fest, hogy lesz egy mindenre kiterjedő nagyon alapos E85 dolgozat ahol a tesztalany maga a vectra lesz, az elektronika az E85 powerkit minden + tartozékkal és lesz fekpados mérés + minden amit az E85-ről tudni érdemes és persze az elmaradhatatlan fogyasztási adatok, megtérülés stb stb B) Nem lesz olcsó de ha benevezek egy TDK-ra vele már kb ingyenbe lesz az átalakítás :D

Kíváncsian várjuk, reméljük legalább itt publikálod majd :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor tényleg felejtős. Fékkel nem jó játszani. Viszont tegnap nézegettem én is és pl kipufogót nagyon jó áron adnak. Valami 80 euróért láttam két dobot. Biztos vannak jó áron kifogható cuccok. Csak már németül kéne tudni, meg kicsi mersz kéne rendelni B)

Azóta én is utánajártam és kiderült, hogy az egyik legrosszabb márka sajnos így felejtős.

Futóműre pedig azt írták, hogy köszönőviszonyban sincs az irmscher sport futóművemmel az az FK street szett szóval ott tartok ahol eddig..

Link to comment
Megosztás:

Igen is érdemes néha megnézetni. Ezen a szép sztráda minőségű utakon mikor belemész gyönyörűen nagy tempóval egy 10cm mély "árokba" kap ám a futómű rendesen. Nekem volt olyan hogy még a kormányom is el állítódott egyenesből. Nem is inkább húzott, mert azt nem nagyon vettem észre, de azért mentem el futóműveshez mert idegesített a kormány, és akkor mondta, hogy bizony állítani kell a futóművön.

Na akkor ránézetek a futóműre mindenképp, a kormány bőrözés miatt le lett szedve majd a visszarakás óta nekem se középpontos, így azt is állítatni kellesz.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor ránézetek a futóműre mindenképp, a kormány bőrözés miatt le lett szedve majd a visszarakás óta nekem se középpontos, így azt is állítatni kellesz.

Akkor inkább a kormányt kellett volna normálisan visszarakni.

Mert csak emiatt kár hozzányúlni a futóműhöz.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv mindenkinek!

A következő problémám van: tavaly az autóm magas szén-monoxid kibocsátás miatt megbukott a műszakin, s mivel nem vagyok valami gyakorlott az ilyen kérdésekben elhittem a szerelőknek, hogy a katalizátor okozza a problémát és kicseréltettem. Persze ők meg beraktak egy kínai utángyártott sz*rt, ami ráadásul verte a kasznit, mivel nem illeszkedett rendesen. Na hát néhány visszavitel után már nem veri a kasznit, de még mindig "gázos", mert elég nagy hangja van. Végülis átment a műszakin, habár szerintem miután jól lehúztak, csak meghamisították az eredményt, mivel most ugyanez a problémám. A CO és HC szint 2,5-szerese a megengedettnek a lambda érték pedig 1.030. Kérdésem a következő, okozhatja ezt a lambda szonda esetleg, vagy valami más tipp? Az autó kb. 172e km-t futott eddig és nem tudom, hogy lett-e már rajta cserélve lambda szonda. Tavaly a gyertyákat és vezetékek cseréltem, ékszíj szintén cserélve lett. Előre is köszönöm a válaszokat.

Az adatok, ha esetleg segítenek valamit:

Opel Vectra 1997 1.8 benzines

Link to comment
Megosztás:

Nemrég rendeltem első fékbetéteket. ATE márkájú, német ebay, 8.5Euró! (itthon 10345Ft-ért találtam legolcsóbban) Igaz erra még rájött a szállítási költség, ami 19 euró, de mivel mást is rendeltem onnan másnak, így a postaköltséget feleztük. Még így is csak 4600Ft volt, ami kevesebb mint fele az itthoninak. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.